Shoptet Recenze

Shoptet

Hlavní výhoda
Shoptet se zdá být vždy napřed. Pokud vznikne nějaká novinka na poli e-commerce, či vláda schválí zákon, který podnikatelům má “pomoci”, tak se zdá, že když se o tom běžní smrtelníci dozvědí, Shoptet již má implementováno.
Hlavní nevýhoda
 Jako hlavní nevýhodu můžeme brát poměrně malé množství šablon pro stylování e-shopu.

Shoptet logo 2

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Shoptet je prvotřídní e-shopové řešení, které poskytuje svým klientům maximální podporu. Díky tomu se mohou majitelé e-shopu 100% zaměřit na svůj byznys a samotný prodej a nechat technické záležitosti na někom jiném. No a takhle přesně by to mělo fungovat. Samozřejmostí je, že si za kvalitu připlatíte.

Jednoduchost instalace – 10/10

Shoptet nabízí možnost “vyzkoušet zdarma” tedy je možné si ošahat celé e-shopové řešení a stačí zadat pouze e-mail. Po 30 denní zkušební lhůtě zjistíte, které funkce budete nekompromisně potřebovat a které ne a poté zvolíte verzi, která vám nejvíce vyhovuje. E-shop, který jste za 30 dní vytvořili se vám překlopí do placené verze a můžete bez výpadků dále prodávat. Po instalaci se automaticky spustí velmi pěkně a přehledně zpracovaný průvodce, který vás provede základním nastavením vašeho e-shopu.

Jde vidět, že se u e-shopu snažili dát velký důraz na uživatelskou přívětivost a na grafické zpracování.

Marketing – 9/10

Marketng má Shoptet zvládnutý na vysoké úrovni. Dnes je již standardem napojení na známé srovnávače zboží, možnost vložit facebook pixel a napojení na Google tag manažer. Za nadstandard považujeme napojení na e-mailový nástroj Mailchimp, napojení na live chat Smartsupp a možnost pracovat s opuštěnými košíky přímo v administraci e-shopu. Co nás velmi překvapilo a potěšilo je možnost zřízení vlastního affiliate programu přímo v administraci e-shopu – popřípadě napojení na české cloudové řešení Affilbox.cz a možnost napojení na Dropshipping.cz. Třešničkou na pomyslném dortu je napojení na Facebook e-shop.

Customizace – 8/10

Množství šablon, které Shoptet má je značně omezené (v době hodnocení 7), což je mnohem méně, než jeho konkurence. Nadruhou stranu lze zvolit barevné schéma, rozložení hlavní stránky e-shopu, kategorií i detailu produktu a lze i rozmísťovat libovolně prvky pomocí Drag'n'drop. Barvy si můžete do jisté míry upravit také podle svého. Co nám chybí je možnost upravit si CSS kód podle svého, nicméně tuto vlastnost ocení uživatelé znalejší kódu.

Rychlost hotového e-shopu – 9/10

Rychlost je jednou z nejdůležitějších metrik, které bere Google v potaz pro hodnocení webu. Je také v mnoha studií dokázáno, že doba načtení stránky má přímý vliv na návštěvnost – je to i logické, pokud se web bude načítat příliš dlouho s největší pravděpodobností jej zavřete ještě předtím, než se plně načte.

Vzali jsme 10 e-shopů, které používají platformu Shoptet a změřili jejich rychlost. Průměrná rychlost je 1,928, což nejen získává první místo mezi námi hodnocenými řešeními ale je to i nadprůměrný výsledek co se e-shopů obecně týče.

Kvalita a rychlost podpory – 8/10

Pro komunikaci s podporou Shoptetu je možné zvolit telefon ve všední dny od 9 do 17 hodin nebo e-mail. Co bychom uvítali je možnost živého chatu a prodloužení pracovní doby i na víkendy. Velmi se nám líbila rozsáhlá odpověď z podpory, která plně pokryla naše otázky. Odpověď z podpory přišla za 2 hodiny a 43 minut a tento čas stačí na předposlední místo.

Více informací →

Naše hodnocení
 • 10/10
  Jednoduchost instalace - 10/10
 • 9/10
  Marketing - 9/10
 • 8/10
  Customizace - 8/10
 • 9/10
  Rychlost - 9/10
 • 8/10
  Podpora - 8/10
8.8/10
Zpracovávám
Naši čtenáři hodnotí známkou: 0 (0 hlasů)

Více informací →

2 komentáře

 1. Supernova napsal:

  Lidé stále uprednosňujú Shoptet, protože je znám obecně, mají zde však xy lepších možností za přijatelnější ceny .. viz Eshop-rychle a pod ..

  • Karolína napsal:

   Na eshopu-rychle běžíme stejně, Shoptet sleduji, ale zatím nenabízí nic na víc kromě ceny, která je mnohonásobně vyšší ..

 1. 13.10.2017

  […] eshop, zajistí vám i napojení na obchody jiných služeb (Prestashop, Eshop-Rychle.cz, Shoptet,…). V ceně tarifu máte neomezený počet internetových obchodů a co víc, můžete je […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *