Shoptet Recenze

Vyhody

+ Velmi rychlá implementace všech novinek na trhu
+ Jednoduché/intuitivní ovládání
+ 9 moderních šablon zdarma

Nevyhody

Poměrně malé množství šablon pro stylování e-shopu

 

Shoptet logo 2

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Shoptet je prvotřídní e-shopové řešení, které je vhodné pro začínající obchodníky i zkušené e-shopaře. Co se týká designu, Shoptet má v nabídce jen 9 bezplatných šablon, které se však dají upravovat dle libosti. Díky své jednoduchosti a intuitivnímu ovládání je vhodný pro nováčky. Profíci zase ocení možnost propojení s různými systémy, které zjednoduší platby, dopravu, marketing apod. Pokud prodáváte jen malé množství produktů (maximálně 10), můžete zkusit i Free verzi zdarma.

Jednoduchost instalace – 10/10

Shoptet Predstaveni

Shoptet nabízí možnost “vyzkoušet zdarma”, tedy osahat si celé e-shopové řešení, aniž byste za něj zaplatili byť jedinou korunu. Stačí zadat pouze e-mail a na pár kliknutí máte e-shop nainstalovaný na subdoméně Shoptetu. Testovací e-shop zdarma bohužel není možné rovnou zkoušet na své doméně.  Po 30 denní zkušební lhůtě zjistíte, které funkce budete nekompromisně potřebovat a které ne a poté zvolíte verzi, která vám nejvíce vyhovuje. E-shop, který jste za 30 dní vytvořili se vám překlopí do placené verze a můžete bez výpadků dále prodávat. Po instalaci se automaticky spustí velmi pěkně a přehledně zpracovaný průvodce, který vás provede základním nastavením vašeho e-shopu.

Jde vidět, že se u e-shopu snažili dát velký důraz na uživatelskou přívětivost a na grafické zpracování. Instalace a nastavení e-shopu je poměrně jednoduché. Věřím, že to zvládnou i nováčci. Pokud byste si ale s úpravami stávajících šablon, widgetů a dalších prvků nevěděli rady, můžete využít průvodce instalací. 

InstalaceNa klik (e-mail)
Průvodce spuštění e-shopu
Je v češtině?
Vyzkoušení zdarma

Náš tip!

Patříte mezi nováčky ve vytváření e-shopu a bojíte se, zda všechno zvládnete vytvořit a nastavit sami? Pak je pro vás Shoptet ideální řešení. Můžete využít již hotové šablony, nebo si je snadno upravit dle svých potřeb. Se vším vám pomůže podrobný průvodce nastavením e-shopu. Pokud máte na prodej jen pár produktů, můžete začít s Free verzí zdarma. 

Finance

Shoptet Cenik

Jak už jsme výše zmínili, Shoptet si můžete na 30 dní vyzkoušet v plné verzi zdarma. Tak jednoduše zjistíte, zda vám bude vyhovovat, jaké funkce budete potřebovat a snadno si pak vyberete z nabízených tarifů. Pokud budete prodávat menší počet produktů (maximálně 10), můžete zkusit i Free tarif, který poskytne jednu e-mailovou adresu a 19 doplňků. 

Pro ostatní jsou pak připraveny tarify Basic (do 100 produktů) od 340 Kč za měsíc, tarif Business za 1140 Kč měsíčně (1000 produktů), tarif Profi pro 5000 produktů, od 1740 Kč nebo tarif Enterprise pro 50.000 produktů, za který měsíčně zaplatíte 3540 Kč. 

Pronájem Shoptetu můžete platit každý měsíc, nebo využít předplatné. U roční platby získáte slevu 6 %, a dvouleté platby 15 % slevu. Pokud platíte e-shop měsíčně a chcete skončit, stačí dát jednoměsíční výpověď.  

Marketing – 9/10

Shoptet Marketing

Marketing má Shoptet zvládnutý na vysoké úrovni. Dnes je již standardem napojení na známé srovnávače zboží, možnost vložit facebook pixel a napojení na Google tag manažer. Za nadstandard považujeme napojení na e-mailový nástroj Mailchimp, napojení na live chat Smartsupp a možnost pracovat s opuštěnými košíky přímo v administraci e-shopu. Co nás velmi překvapilo a potěšilo, je možnost zřízení vlastního affiliate programu přímo v administraci e-shopu – popřípadě napojení na české cloudové řešení Affilbox.cz a možnost napojení na Dropshipping.cz. Třešničkou na pomyslném dortu je napojení na Facebook e-shop.

Pokud si chcete ušetřit hromadu práce a nevytvářet ve svém e-shopu jeden produkt po druhém, jistě oceníte možnost importu dat. Produkty tak snadno naimportujete do e-shopu najednou a následně už si je pouze doladíte podle svých potřeb. Importovat se dají soubory ve formátech xlsx, csv a xml. 

Samozřejmostí je vytváření SEO meta dat k jednotlivým produktům či stránkám.

Google Analytics
Facebook pixel
Má export pro známé srovnávače
Možnost importu produktůxlsx, csv, xml
SEO meta data
Wordpress
Blog
EET
SSL
Facebook obchod
Live chat

Customizace – 6/10

Shoptet Sablony

Množství šablon, které Shoptet má je značně omezené (v době hodnocení 9), což je mnohem méně, než nabízí konkurence. Nadruhou stranu lze zvolit barevné schéma, rozložení hlavní stránky e-shopu, kategorií i detailu produktu a lze i rozmísťovat libovolně prvky pomocí Drag’n’drop. Barvy si můžete do jisté míry upravit také podle svého. Zkušenější uživatelé mohou vzhled e-shopu upravovat i pomocí HTML, CSS nebo Javascriptu. 

Počet šablon zdarma9
Placené šablony
úprava CSS
Vlastní rozložení panelů

Rychlost hotového e-shopu – 9/10

Rychlost je jednou z nejdůležitějších metrik, které bere Google v potaz pro hodnocení webu. Je také v mnoha studií dokázáno, že doba načtení stránky má přímý vliv na návštěvnost – je to i logické, pokud se web bude načítat příliš dlouho s největší pravděpodobností jej zavřete ještě předtím, než se plně načte.

Vzali jsme 10 e-shopů, které používají platformu Shoptet a změřili jejich rychlost. Průměrná rychlost je 1,25, což je poměrně dobrý výsledek. Ovšem faktem je, že rychlost načtení ovlivňuje řada dalších faktorů, proto berte tuto kategorii jen jako ilustrativní. 

Rychlost načítání e-shopů (sekundy)1,928

Kvalita a rychlost podpory – 10/10

Shoptet Podpora

Pro komunikaci s podporou Shoptetu je možné zvolit telefon ve všední dny od 9 do 17 hodin nebo e-mail. Co bychom uvítali je možnost živého chatu a prodloužení pracovní doby i na víkendy. Jelikož jsme chtěli rychlou reakci a možnost “diskuze s podporou”, zvolili jsme jejich facebookové stránky a na ně jsme zaslali zprávu. Získali jsme tak možnost live chatu přes Facebook, kde jsme se snadno vyptali na vše, co nás zajímalo. Podpora se s námi spojila během hodiny a s jejími odpověďmi jsme velmi spokojení. 

Čas odpovědido 1 hodiny
Telefon
E-mail/kontaktní formulář
Mají online live chat? (podle vytíženosti)
Počet zodpovězených otázek10/10
Kvalita odpovědi z podporyKvalitní

Shoptet patří bezesporu k nejlepším e-shopovým řešením na českém trhu. Pokud vám ovšem chybí nějaké funkce, podívejte se na stránku, kde srovnáváme pronájem eshopu.Závěrečné hodnocení

Shoptet Recenze
Shoptet-logo

Název: Shoptet

Shrnutí:
✅ Google Analytics
✅ Facebook pixel
✅ Má export pro známé srovnávače
✅ SEO meta data
✅ Blog
✅ EET
✅ SSL
✅ Facebook obchod
✅ Live chat

 • Jednoduchost instalace - 10/10
  10/10
 • Marketing - 9/10
  9/10
 • Customizace - 6/10
  6/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
8.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.81 (27 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání e-shopových řešení.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

8 Příspěvků

 1. Martina 16.9.2021
 2. Filip 12.10.2020
 3. Janda 17.5.2018
 4. Michal 2.5.2018
 5. Michal 23.3.2018
 6. Sam 27.2.2018
 7. Supernova 14.12.2017
  • Karolína 19.12.2017

Přispět názorem