Shoptet Recenze

Shoptet


Výhody
+ Velmi rychlá implementace všech novinek na trhu


Nevýhody
– Jako hlavní nevýhodu můžeme brát poměrně malé množství šablon pro stylování e-shopu.

Shoptet logo 2

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Shoptet je prvotřídní e-shopové řešení, které poskytuje svým klientům maximální podporu. Díky tomu se mohou majitelé e-shopu 100% zaměřit na svůj byznys a samotný prodej a nechat technické záležitosti na někom jiném. No a takhle přesně by to mělo fungovat. Samozřejmostí je, že si za kvalitu připlatíte.


Jednoduchost instalace – 10/10

Shoptet nabízí možnost “vyzkoušet zdarma” tedy je možné si ošahat celé e-shopové řešení a stačí zadat pouze e-mail. Po 30 denní zkušební lhůtě zjistíte, které funkce budete nekompromisně potřebovat a které ne a poté zvolíte verzi, která vám nejvíce vyhovuje. E-shop, který jste za 30 dní vytvořili se vám překlopí do placené verze a můžete bez výpadků dále prodávat. Po instalaci se automaticky spustí velmi pěkně a přehledně zpracovaný průvodce, který vás provede základním nastavením vašeho e-shopu.
Jde vidět, že se u e-shopu snažili dát velký důraz na uživatelskou přívětivost a na grafické zpracování.

InstalaceNa klik (e-mail)
Průvodce spuštění e-shopu
Je v češtině?
Uživatelská přívětivost (5 je nejvíce)5
Vyzkoušení zdarma

Marketing – 9/10

Marketng má Shoptet zvládnutý na vysoké úrovni. Dnes je již standardem napojení na známé srovnávače zboží, možnost vložit facebook pixel a napojení na Google tag manažer. Za nadstandard považujeme napojení na e-mailový nástroj Mailchimp, napojení na live chat Smartsupp a možnost pracovat s opuštěnými košíky přímo v administraci e-shopu. Co nás velmi překvapilo a potěšilo je možnost zřízení vlastního affiliate programu přímo v administraci e-shopu – popřípadě napojení na české cloudové řešení Affilbox.cz a možnost napojení na Dropshipping.cz. Třešničkou na pomyslném dortu je napojení na Facebook e-shop.

Google Analytics
Facebook pixel
Má export pro známé srovnávače
Možnost importu produktůxlsx, csv, xml
SEO meta data
Wordpress
Blog
EET
SSL
Facebook obchod
Live chat

Customizace – 8/10

Množství šablon, které Shoptet má je značně omezené (v době hodnocení 7), což je mnohem méně, než jeho konkurence. Nadruhou stranu lze zvolit barevné schéma, rozložení hlavní stránky e-shopu, kategorií i detailu produktu a lze i rozmísťovat libovolně prvky pomocí Drag'n'drop. Barvy si můžete do jisté míry upravit také podle svého. Co nám chybí je možnost upravit si CSS kód podle svého, nicméně tuto vlastnost ocení uživatelé znalejší kódu.

Počet šablon zdarma7
Placené šablony
Zdrojový kód
úprava CSS
Vlastní rozložení panelů

Rychlost hotového e-shopu – 9/10

Rychlost je jednou z nejdůležitějších metrik, které bere Google v potaz pro hodnocení webu. Je také v mnoha studií dokázáno, že doba načtení stránky má přímý vliv na návštěvnost – je to i logické, pokud se web bude načítat příliš dlouho s největší pravděpodobností jej zavřete ještě předtím, než se plně načte.
Vzali jsme 10 e-shopů, které používají platformu Shoptet a změřili jejich rychlost. Průměrná rychlost je 1,928, což je nadprůměrný výsledek co se e-shopů obecně týče.

Rychlost načítání e-shopů (sekundy)1,928

Kvalita a rychlost podpory – 8/10

Pro komunikaci s podporou Shoptetu je možné zvolit telefon ve všední dny od 9 do 17 hodin nebo e-mail. Co bychom uvítali je možnost živého chatu a prodloužení pracovní doby i na víkendy. Velmi se nám líbila rozsáhlá odpověď z podpory, která plně pokryla naše otázky. Odpověď z podpory přišla za 2 hodiny a 43 minut a tento čas stačí na předposlední místo.

Čas odpovědido 1 hodiny
Forma dotazuaut. požadavek
Počet zodpovězených otázek10/10
Mají online live chat? (podle vytíženosti)
Kvalita odpovědi z podporykvalitní a obsáhlá

Shoptet patří bezesporu k nejlepším e-shopovým řešením na českém trhu. Pokud vám ovšem chybí nějaké funkce, podívejte se na stránku, kde srovnáváme pronájem eshopu.

Více informací →

Naše hodnocení
 • Jednoduchost instalace - 10/10
  10/10
 • Marketing - 9/10
  9/10
 • Customizace - 8/10
  8/10
 • Rychlost - 9/10
  9/10
 • Podpora - 8/10
  8/10
8.8/10
Posílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.38 (8 Hlasů)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

6 komentářů

 1. Supernova napsal:

  Lidé stále uprednosňujú Shoptet, protože je znám obecně, mají zde však xy lepších možností za přijatelnější ceny .. viz Eshop-rychle a pod ..

  • Karolína napsal:

   Na eshopu-rychle běžíme stejně, Shoptet sleduji, ale zatím nenabízí nic na víc kromě ceny, která je mnohonásobně vyšší ..

 2. Sam napsal:

  Stále více a více čtu o eshopu rychle … budu muset vyzkoušet 🙂

 3. Michal napsal:

  Dobrý den, pracoval někdo se Shoptet, já to zkoušel, ale tak nepřehledný a totálně neintuitivní administračný prostředí jsem ještě neviděl. Nenajdete tam pořádně nic … nechápu, jak tomu můžete dávat takové hodnocení, malá písmena, špatně se na mobilech zobrazuje apod.

 4. Michal napsal:

  Shoptet je super. Před měsícem jsem nasadil e-shop https://www.fitbo.cz a vytěžil jsem z možností Shoptetu maximum. Graficky i funkčně. Je to opravdu robustní řešení, zatím 100% spokojenost. Podpora také reagovala rychle.

 5. Janda napsal:

  Zkoušeli jsme mnoho e-shopů, fastcentrik, shoptet a všude byli technologické problémy, potíže, špatná podpora. Nyní běžíme na omnistore.cz a nemůžu si to vynachválit a dělají úpravy na míru

 1. 13.10.2017

  […] eshop, zajistí vám i napojení na obchody jiných služeb (Prestashop, Eshop-Rychle.cz, Shoptet,…). V ceně tarifu máte neomezený počet internetových obchodů a co víc, můžete je […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

4 + jedna =