Magento recenze

Magento


Výhody
+ Platforma dostupná zdarma
+ Rozsáhlé možnosti pro tvorbu e-shopu

 

Nevýhody
– Nástroj spíše pro zkušené uživatele
– Vysoké nároky na hosting

 

magento-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Platforma Magento určená pro realizaci e-shopů vznikla už v roce 2008. Jde o open-source systém využívaný tisíci internetovými obchody v mnoha zemích světa. Taky u nás se najde řada úspěšných projektů, které tento skript vystavěný na programovacím jazyce PHP používají.

Magento nabízí velmi bohaté možnosti. Získáte systém, který představuje základ pro budoucí fungující e-shop, nejde však o hotové řešení. Do budování stránek budete muset vložit i vlastní úsilí (nebo peníze). K dispozici však dostanete rozsáhlou škálu nástrojů, doplňků, modulů a widgetů – nemluvě o možnosti přímo upravovat zdrojový kód.

Magento nabízí značné možnosti SEO optimalizace obchodu pro vyhledávače a využití všech možných marketingových prvků a kanálů – systém si rozumí i se sociálními sítěmi, které jsou dnes pro úspěšný prodej často nezbytností.

Ale najdou se i nevýhody. Je to především náročnost na parametry hostingu. E-shopy postavené na skriptu Magento mají poměrně značné nároky a požadavky. Hledání optimálního hostingu, který nabídne přiměřený výkon pro provoz takového obchodu, nemusí být snadnou a levnou záležitostí.

Další úskalí spočívá ve faktu, že vytvoření a provoz internetového obchodu pomocí systému Magento není nic pro laiky nebo začátečníky. I proto, že u nás není komunita kolem této platformy tak velká jako jinde ve světě a technická podpora je silně omezená. Pokud ale máte k ruce schopného vývojáře, nabídne vám Magento skvělé možnosti.

Komplexní platforma pro e-shopy s velkými nároky na hosting.

Jednoduchost instalace

Systém je zdarma, ale realizace e-shopu je složitější

Ať už jste technicky zdatnější nebo ne, všichni máme stejných 24 hodin za den a ztrácet čas komplikovanou instalací eshopového řešení je to poslední, po čem člověk při rozjezdu nového projektu touží. Jak je na tom v tomto ohledu Magento?

Cenazdarma
Instalacepřes FTP server
Průvodce spuštění e-shopu
Je v češtině?
Vyzkoušení zdarma

Marketing

Široké spektrum marketingových nástrojů

Cílem eshopu je prodávat a proto jsou možnosti marketingu jedním z nejzásadnějších faktorů, které při výběru sledovat. To jsou možnosti jako specifikování META dat pro SEO, implementace FB pixelu, exportování do srovnávačů jako Heureka nebo možnost vytvářet blogový obsah.

Google Analytics
Facebook pixel
Má export pro známé srovnávače
Možnost importu produktů
SEO meta data
Blog
EET
SSL
Facebook obchod
Live chat

Customizace

Maximální přizpůsobitelnost; placené i bezplatné doplňky

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Placené šablony
Zdrojový kód
Úprava CSS
Vlastní rozložení panelů

Podpora

Omezená technická podpora

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce:

Forum / FAQ
Email
Autorizovaný požadavek
Telefon
Live chat

Není pro vás Magento to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších pronájmů eshopu.

Více informací →

Magento recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.4 (5 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem