Srovn├ín├ş WordPress hosting┼»

Hled├íte nejlep┼í├ş WordPress hosting? Otestovali jsme des├ştky hosting┼» a vybrali nejlep┼í├şch p─Ťt. Celkov├ę po┼Öad├ş je d├íno na┼í├ş zn├ímkou, kter├í je souhrnem ┼íesti nejd┼»le┼żit─Ťj┼í├şch oblast├ş: Finance, d┼»le┼żit├ę parametry, dopl┼łkov├ę slu┼żby, z├ílohy a bezpe─Źnost, podpora a test rychlosti webhostingu.

5nej-srovnani

Blueboard

Váš hosting

─îesk├Ż hosting

WebSupport

WEDOS

1. m├şsto2. m├şsto3. m├şstoFinalistaFinalista

Fin├íln├ş hodnocen├ş

8.58.3886,68

Finance

Ro─Źn├ş platba s DPH1 147,08 K─Ź708 K─Ź1 210 K─Ź1873,08479,16 K─Ź
Bal├ş─ŹekHostingWordPressWebhostingWordPress - Z├íkladNoLimit

D┼»le┼żit├ę parametry

Po─Źet dom├ęn101111
Po─Źet subdom├ęnneomezen├Żneomezen├Żneomezen├Żneomezen├Żneomezen├Ż
Prostor na disku10 GB3 GB25 GB15 GBneomezen├Ż
Maxim├íln├ş velikost jedn├ę datab├íze0,5 GBneomezen├í1 GB15 GB1 GB
Volitelná verze PHP?
PHP memory limit256 MB256 MB (lze nav├Ż┼íit)256 MB512 MB256 MB (lze nav├Ż┼í├şt)
PHP time limit (max_execution_time)30 s (lze zv├Ż┼íit na 120 s)10 s30 s600 s90 s
Upload_max_filesize32 MB (lze zv├Ż┼íit na 128 MB)20 MB128 MB256 MB128 MB
Podpora .htaccess
Certifik├ít SSL v cen─Ť? (Let's Encrypt)

Dopl┼łkov├ę slu┼żby

Instalace WordPress na 1 kliknut├ş
Prostor pro e-mailyneomezen├Żneomezen├Ż10 GBneomezen├Ż5 GB
Po─Źet e-mailov├Żch schr├ínekneomezen─Ťneomezen─Ťneomezen─Ťneomezen─Ťneomezen─Ť
Po─Źet CRON ├║lohneomezen─Ť/15 minutneomezen─Ť/1 minuta9 z├íznam┼»/15 minut4 z├íznamy/minuta3 z├íznamy/hodina

Z├ílohy a bezpe─Źnost

Automatick├ę z├ílohy zdarma denn─Ť denn─Ť denn─Ť denn─Ť (jedno t├Żdn─Ť)
Dostupn├ę z├ílohy14 dn├ş30 dn├şasi 28 dn├ş14 dn├ş
DDOS ochrana
Antivir, antispam

Podpora

Podpora nonstop 24/7 nonstop 24/7Pracovn├ş dny 8-23 hodin nonstop 24/7 nonstop 24/7
E-mail
Live chat
Telefon
TTFB (WebPageTest) (známka C) (známka F) (známka A) (známka B) (známka A)
PageSpeed score (GTmetrix) (známka A 97 %) (známka A 96 %) (známka F 38 %) (známka A 97 %) (známka A 97 %)
Sucuri Load Time Test (Germany/Frankfurt)0,507 s0,710,117 sNelze otestovat0,971 s
Pingdom Load Time588 ms2,64 s377 ms471 ms613 ms

O WordPress hostingu

WordPress hosting je webhosting, kter├Ż by m─Ťl m├şt konfiguraci na m├şru tomuto redak─Źn├şmu syst├ęmu. Jak se v tomto ─Źl├ínku p┼Öesv─Ťd─Ź├şme, tak samotn├Ż WordPress nem├í velk├ę n├íroky na v├Żkon. N├íroky se zvy┼íuj├ş a┼ż s dal┼í├şmi doinstalovan├Żmi dopl┼łky (pluginy). Potom je opravdu d┼»le┼żit├ę, sledovat jednotliv├ę parametry hostingu.

Mnoho webhostingov├Żch spole─Źnost├ş m├í WordPress hosting pouze jako marketingov├ę l├íkadlo. Konfigurace takov├ęho hostingu nijak nep┼Öevy┼íuje konfiguraci ostatn├şch tarif┼», kter├ę dan├ę spole─Źnosti nab├şzej├ş. Pouze n─Ťkolik spole─Źnost├ş u wordpressov├Żch tarif┼» nab├şz├ş automatickou instalaci redak─Źn├şho syst├ęmu. Klient si tedy objedn├í hosting pro tento redak─Źn├ş syst├ęm a po objedn├ín├ş mu na e-mail p┼Öijdou p┼Öihla┼íovac├ş ├║daje do nainstalovan├ęho redak─Źn├şho syst├ęmu.

Minim├íln├ş po┼żadavky WordPressu

A─Źkoliv se to nezd├í, tak WordPress je pom─Ťrn─Ť jednoduch├Ż ÔÇ×programÔÇť, kter├Ż nem├í vysok├ę po┼żadavky na konfiguraci server┼». Z toho d┼»vodu lze tvrdit, ┼że je tento redak─Źn├ş syst├ęm kompatibiln├ş s tak┼Öka se v┼íemi webhostingy. K rozb─Ťhnut├ş redak─Źn├şho syst├ęmu WordPress na webhostingu je doporu─Źen├í konfigurace:

 • PHP verze 7.4 a vy┼í┼í├ş
 • MySQL verze 5.6 nebo vy┼í┼í├ş, tak├ę lze pou┼ż├şt MariaDB verze 10.1 a vy┼í┼í├ş
 • HTTPS podpora (certifik├ít SSL)

Mezi dal┼í├ş doporu─Źen├ş pat┼Ö├ş m├şt PHP memory limit alespo┼ł 64 MB a s pou┼żit├şm dal┼í├şch (n├íro─Źn─Ťj┼í├şch) plugin┼» se po┼żadavky na pam─Ť┼ąov├Ż limit zvy┼íuj├ş.

Jak nav├Ż┼íit memory limit ve WordPressu?

Nedostate─Źn├Ż memory limit stoj├ş za v─Ťt┼íinou probl├ęm┼» s WordPressem. N─Ťkter├ę webhostingy memory limit nastavuj├ş na n├şzkou hodnotu. Obzvl├í┼ít─Ť u instalac├ş na jedno kliknut├ş, p┼Öi kter├Żch dok├í┼że webhosting ovlivnit nastaven├ş v souboru wp-config.php.

V tomto souboru, kter├Ż naleznete na FTP, upravte hodnotu WP_MEMORY_LIMIT. Pokud tam tato hodnota nen├ş, tak p┼Öidejte nov├Ż ┼Ö├ídek k├│d pro zv├Ż┼íen├ş memory limitu. Hodnota v k├│du u┼ż z├íle┼ż├ş na va┼íich po┼żadavc├şch.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '128M');

Jak vybrat WordPress hosting?

Nenechte se nachytat na ÔÇ×neomezen├ęÔÇť webhostingy nebo na velk├Ż diskov├Ż prostor. WordPress pot┼Öebuje pro ─Źistou instalaci asi 50 MB m├şsta. V─Ťt┼íina webhosting┼» nab├şz├ş diskov├Ż prostor od n─Ťkolika GB. Nap┼Ö├şklad 1 GB prostoru je pln─Ť dosta─Źuj├şc├şch pro v─Ťt┼íinu firemn├şch web┼» nebo mal├Żch projekt┼».

Jednomu WordPressu sta─Ź├ş jedna datab├íze. V─Ťt┼íina webhosting┼» umo┼ż┼łuje vytvo┼Öit v├şce datab├íz├ş pod jedn├şm tarifem. Tyto datab├íze pak lze pou┼ż├şt pro jin├ę projekty, kter├ę b─Ť┼ż├ş nap┼Ö├şklad pod subdom├ęnami.

PHP memory limit

Jak u┼ż jsme si ┼Öekli, tak z├íkladn├ş instalace WordPress nem├í vysok├ę n├íroky na memory limit. Pokud vyb├şr├íte nov├Ż webhosting, tak sledujte memory limit. Doporu─Źujeme v├ím vyb├şrat webhosting s minim├íln├şm memory limitem 128 MB. Pokud budete stav─Ťt projekt na pluginu WooCommerce, pak hledejte webhosting s minim├íln├şm memory limitem 256 MB.

Instalace aplikac├ş na jedno kliknut├ş

Instalace WordPress, ale i jin├Żch aplikac├ş a syst├ęm┼» jedn├şm kliknut├şm, je p┼Ö├şjemn├Ż bonus u v─Ťt┼íiny webhostingov├Żch spole─Źnost├ş. Tato instalace u┼íet┼Ö├ş u┼żivatel┼»m spoustu pr├íce. Nemusej├ş toti┼ż nastavovat konfigura─Źn├ş soubor, nahr├ívat soubory na FTP a vytv├í┼Öet datab├ízi. O v┼íe se postar├í automatick├í instalace.

Certifikát SSL (HTTPS)

Bezpe─Źnostn├ş certifik├ít SSL je pro modern├ş web neodmysliteln├í sou─Ź├íst. Certifik├ít zabezpe─Źuje komunikaci mezi serverem a u┼żivatelsk├Żm po─Ź├şta─Źem. P┼Öen├í┼íen├í data jsou ┼íifrov├ína. U n├ív┼ít─Ťvn├şk┼» webu zvy┼íuje bezpe─Źnostn├ş certifik├ít d┼»v─Ťru ve webovou str├ínku.

V├í┼í nov├Ż webhosting mus├ş podporovat SSL certifik├íty. V─Ťt┼íina webhostingov├Żch spole─Źnost├ş vystavuje SSL certifik├íty (Let’s Encrypt) zdarma. N─Ťkter├ę spole─Źnosti v┼íak maj├ş tyto bezpe─Źnostn├ş certifik├íty zpoplatn─Ťn├ę nad r├ímec slu┼żeb. Tyto slu┼żby se v kone─Źn├ęm sou─Źtu mohou v├Żrazn─Ť prodra┼żit.

Z├ílohy a bezpe─Źnost

D┼»le┼żitou sou─Ź├íst├ş webhostingov├Żch slu┼żeb jsou automatick├ę z├ílohy z├íkaznick├Żch dat. Tedy webu (FTP) a datab├íz├ş. Pokud webhosting automatick├ę z├ílohov├ín├ş nem├í, tak pak se mus├şte o z├ílo┼żn├ş kopie webu starat sami.

V─Ťt┼íina webhosting┼» m├í denn├ş automatick├ę z├ílohov├ín├ş dat. Tyto z├ílohy prob├şhaj├ş zpravidla v rann├şch hodin├ích. Spr├ívn├í hostingov├í spole─Źnost prov├íd├ş z├ílohy na odli┼ín├ę servery, kter├ę le┼ż├ş v jin├ę serverovn─Ť. To je kv┼»li eliminaci ztr├íty z├ílo┼żn├şch dat.

Asi ka┼żd├Ż webhosting disponuje ochrann├Żmi prvky jako je DDOS ochrana, antispamov├í a antivirov├í kontrola.

Podpora

Ur─Źit─Ť je dobr├ę, aby byla u┼żivatelsk├í podpora p┼Ö├ştomn├í u komunika─Źn├şch kan├íl┼», co nej─Źast─Ťji. Ide├íln─Ť v nonstop re┼żimu 24/7. Pro snaz┼í├ş ┼Öe┼íen├ş probl├ęm┼» vznikl├Żch s pou┼ż├şv├ín├şm webhostingu je dobr├í, aby m─Ťla hostingov├í spole─Źnost dob┼Öe zpracovanou znalostn├ş b├ízi (n├ívody), kter├í vysv─Ťtluje nastaven├ş slu┼żeb nebo ┼Öe┼íen├ş ─Źast├Żch probl├ęm┼».

Na co si d├ít p┼Öi v├Żb─Ťru webhostingu pozor?

D├şky konkuren─Źn├şmu prost┼Öed├ş je v─Ťt┼íina webhostingov├Żch slu┼żeb u n├ís toto┼żn├Żch. V─Ťt┼íinou se li┼í├ş drobn├Żmi nuancemi v konfiguraci server┼», diskov├Żm prostorem nebo po─Źtem e-mailov├Żch schr├ínek.

 1. Pozor si dejte na p┼Öenesen├í data. V─Ťt┼íina hostingov├Żch spole─Źnost├ş u┼ż p┼Öenesen├í data nepo─Ź├şt├í, ale ob─Źas se najdou i takov├ę, kter├ę p┼Öenos dat razantn─Ť omezuj├ş. Vyb├şrejte webhosting s neomezen├Żm p┼Öenosem dat.
 2. Neomezen├Ż po─Źet e-mailov├Żch schr├ínek. Mnoho webhostingov├Żch spole─Źnost├ş nab├şz├ş neomezen├Ż po─Źet e-mailov├Żch schr├ínek. Hezky to v tabulk├ích vypad├í. Co se v┼íak z├íkazn├şk na prvn├ş pohled nedozv├ş je, ┼że tyto schr├ínky ─Źasto sd├şl├ş jeden omezen├Ż prostor s datab├ízemi a soubory na FTP. Nenechte se nachytat.
 3. Neomezen├Ż po─Źet datab├íz├ş. Je to stejn├ę jako s e-maily. Datab├íze ─Źasto na webhostingu sd├şl├ş vyhrazen├Ż prostor s e-maily a soubory na FTP. N─Ťkdy je pro datab├íze vyhrazen├Ż prostor nav├şc, ale tem m┼»┼że b├Żt pro velk├Ż po─Źet datab├íz├ş tak├ę nedostate─Źn├Ż.
 4. Verze PHP. Dobr├Ż WordPress hosting by m─Ťl m├şt k dispozici nejnov─Ťj┼í├ş verzi PHP.

Jak zabezpe─Źit WordPress?

Mnoho WordPress hosting┼» nastavuje automatick├ę aktualizace syst├ęmu, plugin┼» a ┼íablon. Nejnov─Ťj┼í├ş verze (od verze 5.5) tohoto redak─Źn├şho syst├ęmu nastavuje tyto aktualizace automaticky sama.

 1. M├şt v┼żdy aktualizovan├Ż WordPress (nejnov─Ťj┼í├ş verzi)
 2. M├şt v┼żdy aktualizovan├ę pluginy a ┼íablony
 3. Smazat nepou┼ż├şvan├ę pluginy
 4. Zm─Ťnit URL p┼Öihla┼íovac├ş str├ínky (nap┼Ö. pomoc├ş pluginu WPS Hide Login)
 5. Pou┼ż├şvat siln├í hesla pro p┼Ö├şstup do administrace
 6. Dvouf├ízov├ę p┼Öihla┼íov├ín├ş
 7. M├şt hosting s automatick├Żm z├ílohov├ín├şm

Recenze nejlep┼í├şch WordPress hosting┼»

Blueboard

Blueboard je ─Źesk├í webhostingov├í spole─Źnost. Ta se sice p┼Ö├şmo nespecializuje na redak─Źn├ş syst├ęm WordPress, ale konfigurace jej├şch server┼» je pro tento syst├ęm velice vhodn├í. Ve slu┼żb├ích t├ęto hostingov├ę spole─Źnosti nehledejte n─Ťjak├ę z├íludnosti.

vas-hosting-logo

Váš hosting

V├í┼í hosting je hostingov├í spole─Źnost, kter├í se pln─Ť specializuje na serverov├í ┼Öe┼íen├ş a tak├ę webhostingov├ę slu┼żby. Mezi jeden z nab├şzen├Żch tarif┼» pat┼Ö├ş WordPress hosting. Ten je vylad─Ťn├Ż na m├şru tomuto redak─Źn├şmu syst├ęmu, pro kter├Ż je zde mnoho v─Ťc├ş automatizov├íno.

cesky-hosting-logo

─îesk├Ż hosting

─îesk├Ż hosting net┼Ö├ş┼ít├ş webhostingov├ę tarify na n─Ťkolik pod tarif┼», kter├ę jsou jinde pouze kv┼»li marketingu. Naopak, tento hosting nab├şz├ş jeden webhostingov├Ż tarif. Ten se d├í pou┼ż├şt jak pro redak─Źn├ş syst├ęm WordPress, tak i pro jin├ę syst├ęmy nebo statick├ę str├ínky. V├Żhodou jednoho tarifu je snaz┼í├ş v├Żb─Ťr slu┼żeb. Z├íkazn├şk se nemus├ş p┼Öeb├şrat hromadou tarif┼» a p┼Öem├Ż┼ílet nad t├şm, kter├Ż je vhodn├Ż pro jeho projekt.

WebSupport

WebSupport je slovensk├í hostingov├í spole─Źnost jej├ş┼ż historie sah├í a┼ż do roku 2002. V jej├ş nab├şdce jsou klasick├ę webhostingov├ę slu┼żby, serverov├í ┼Öe┼íen├ş, SSL certifik├íty a tak├ę specializovan├Ż WordPress hosting. WebSupport m├í pom─Ťrn─Ť nadupanou konfiguraci server┼», co┼ż z├íkazn├şci ocen├ş zejm├ęna u n├íro─Źn─Ťj┼í├şch wordpressov├Żch projekt┼». A ty m├ęn─Ť n├íro─Źn├ę se nemus├ş ob├ívat vyr┼»st, proto┼że pro to maj├ş dostate─Źn├Ż prostor.

Wedos-logo

WEDOS

WEDOS je ─Źesk├í hostingov├í spole─Źnost, kter├í vznikla v roce 2011. Za dobu sv├ę existence vzniklo pod jej├ş zna─Źkou mnoho produkt┼», jim┼ż dominuj├ş pr├ív─Ť webhostingov├ę slu┼żby. Jej├ş tarify NoLimit a NoLimit extra pat┼Ö├ş k nejobl├şben─Ťj┼í├şm webhostingov├Żm tarif┼»m u n├ís.

Srovn├ín├ş WordPress hosting┼»
Odes├şl├ím
Jak hodnot├ş na┼íi ─Źten├í┼Öi
5 (3 Recenze)