Srovnání WordPress hostingů

Hledáte nejlepší WordPress hosting? Otestovali jsme desítky hostingů a vybrali nejlepších pět. Celkové pořadí je dáno naší známkou, která je souhrnem šesti nejdůležitějších oblastí: Finance, důležité parametry, doplňkové služby, zálohy a bezpečnost, podpora a test rychlosti webhostingu.

5nej-srovnani

Blueboard

Váš hosting

Český hosting

WebSupport

WEDOS

1. místo2. místo3. místoFinalistaFinalista

Finální hodnocení

8.58.3886,68

Finance

Roční platba s DPH1 147,08 Kč708 Kč1 210 Kč1873,08479,16 Kč
BalíčekHostingWordPressWebhostingWordPress - ZákladNoLimit

Důležité parametry

Počet domén101111
Počet subdoménneomezenýneomezenýneomezenýneomezenýneomezený
Prostor na disku10 GB3 GB25 GB15 GBneomezený
Maximální velikost jedné databáze0,5 GBneomezená1 GB15 GB1 GB
Volitelná verze PHP?
PHP memory limit256 MB256 MB (lze navýšit)256 MB512 MB256 MB (lze navýšít)
PHP time limit (max_execution_time)30 s (lze zvýšit na 120 s)10 s30 s600 s90 s
Upload_max_filesize32 MB (lze zvýšit na 128 MB)20 MB128 MB256 MB128 MB
Podpora .htaccess
Certifikát SSL v ceně? (Let's Encrypt)

Doplňkové služby

Instalace WordPress na 1 kliknutí
Prostor pro e-mailyneomezenýneomezený10 GBneomezený5 GB
Počet e-mailových schránekneomezeněneomezeněneomezeněneomezeněneomezeně
Počet CRON úlohneomezeně/15 minutneomezeně/1 minuta9 záznamů/15 minut4 záznamy/minuta3 záznamy/hodina

Zálohy a bezpečnost

Automatické zálohy zdarma denně denně denně denně (jedno týdně)
Dostupné zálohy14 dní30 dníasi 28 dní14 dní
DDOS ochrana
Antivir, antispam

Podpora

Podpora nonstop 24/7 nonstop 24/7Pracovní dny 8-23 hodin nonstop 24/7 nonstop 24/7
E-mail
Live chat
Telefon
TTFB (WebPageTest) (známka C) (známka F) (známka A) (známka B) (známka A)
PageSpeed score (GTmetrix) (známka A 97 %) (známka A 96 %) (známka F 38 %) (známka A 97 %) (známka A 97 %)
Sucuri Load Time Test (Germany/Frankfurt)0,507 s0,710,117 sNelze otestovat0,971 s
Pingdom Load Time588 ms2,64 s377 ms471 ms613 ms

Blueboard

Blueboard je česká webhostingová společnost. Ta se sice přímo nespecializuje na redakční systém WordPress, ale konfigurace jejích serverů je pro tento systém velice vhodná. Ve službách této hostingové společnosti nehledejte nějaké záludnosti.

vas-hosting-logo

Váš hosting

Váš hosting je hostingová společnost, která se plně specializuje na serverová řešení a také webhostingové služby. Mezi jeden z nabízených tarifů patří WordPress hosting. Ten je vyladěný na míru tomuto redakčnímu systému, pro který je zde mnoho věcí automatizováno.

O WordPress hostingu

WordPress hosting je webhosting, který by měl mít konfiguraci na míru tomuto redakčnímu systému. Jak se v tomto článku přesvědčíme, tak samotný WordPress nemá velké nároky na výkon. Nároky se zvyšují až s dalšími doinstalovanými doplňky (pluginy). Potom je opravdu důležité, sledovat jednotlivé parametry hostingu.

Mnoho webhostingových společností má WordPress hosting pouze jako marketingové lákadlo. Konfigurace takového hostingu nijak nepřevyšuje konfiguraci ostatních tarifů, které dané společnosti nabízejí. Pouze několik společností u wordpressových tarifů nabízí automatickou instalaci redakčního systému. Klient si tedy objedná hosting pro tento redakční systém a po objednání mu na e-mail přijdou přihlašovací údaje do nainstalovaného redakčního systému.

TIP!

Hledáte hosting pro jiný web/aplikaci? Podívejte se na naše srovnání webhostingů.

Minimální požadavky WordPressu

Ačkoliv se to nezdá, tak WordPress je poměrně jednoduchý „program“, který nemá vysoké požadavky na konfiguraci serverů. Z toho důvodu lze tvrdit, že je tento redakční systém kompatibilní s takřka se všemi webhostingy. K rozběhnutí redakčního systému WordPress na webhostingu je doporučená konfigurace:

 • PHP verze 7.4 a vyšší
 • MySQL verze 5.6 nebo vyšší, také lze použít MariaDB verze 10.1 a vyšší
 • HTTPS podpora (certifikát SSL)

Mezi další doporučení patří mít PHP memory limit alespoň 64 MB a s použitím dalších (náročnějších) pluginů se požadavky na paměťový limit zvyšují.

Jak navýšit memory limit ve WordPressu?

Nedostatečný memory limit stojí za většinou problémů s WordPressem. Některé webhostingy memory limit nastavují na nízkou hodnotu. Obzvláště u instalací na jedno kliknutí, při kterých dokáže webhosting ovlivnit nastavení v souboru wp-config.php.

V tomto souboru, který naleznete na FTP, upravte hodnotu WP_MEMORY_LIMIT. Pokud tam tato hodnota není, tak přidejte nový řádek kód pro zvýšení memory limitu. Hodnota v kódu už záleží na vašich požadavcích.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '128M');

Jak vybrat WordPress hosting?

Nenechte se nachytat na „neomezené“ webhostingy nebo na velký diskový prostor. WordPress potřebuje pro čistou instalaci asi 50 MB místa. Většina webhostingů nabízí diskový prostor od několika GB. Například 1 GB prostoru je plně dostačujících pro většinu firemních webů nebo malých projektů.

Jednomu WordPressu stačí jedna databáze. Většina webhostingů umožňuje vytvořit více databází pod jedním tarifem. Tyto databáze pak lze použít pro jiné projekty, které běží například pod subdoménami.

TIP!

Pokud už máte vybraný WordPress hosting, podívejte se i na naše srovnání wordpress šablon nebo srovnání WordPress builderů.

PHP memory limit

Jak už jsme si řekli, tak základní instalace WordPress nemá vysoké nároky na memory limit. Pokud vybíráte nový webhosting, tak sledujte memory limit. Doporučujeme vám vybírat webhosting s minimálním memory limitem 128 MB. Pokud budete stavět projekt na pluginu WooCommerce, pak hledejte webhosting s minimálním memory limitem 256 MB.

Instalace aplikací na jedno kliknutí

Instalace WordPress, ale i jiných aplikací a systémů jedním kliknutím, je příjemný bonus u většiny webhostingových společností. Tato instalace ušetří uživatelům spoustu práce. Nemusejí totiž nastavovat konfigurační soubor, nahrávat soubory na FTP a vytvářet databázi. O vše se postará automatická instalace.

Certifikát SSL (HTTPS)

Bezpečnostní certifikát SSL je pro moderní web neodmyslitelná součást. Certifikát zabezpečuje komunikaci mezi serverem a uživatelským počítačem. Přenášená data jsou šifrována. U návštěvníků webu zvyšuje bezpečnostní certifikát důvěru ve webovou stránku.

Váš nový webhosting musí podporovat SSL certifikáty. Většina webhostingových společností vystavuje SSL certifikáty (Let’s Encrypt) zdarma. Některé společnosti však mají tyto bezpečnostní certifikáty zpoplatněné nad rámec služeb. Tyto služby se v konečném součtu mohou výrazně prodražit.

Zálohy a bezpečnost

Důležitou součástí webhostingových služeb jsou automatické zálohy zákaznických dat. Tedy webu (FTP) a databází. Pokud webhosting automatické zálohování nemá, tak pak se musíte o záložní kopie webu starat sami.

Většina webhostingů má denní automatické zálohování dat. Tyto zálohy probíhají zpravidla v ranních hodinách. Správná hostingová společnost provádí zálohy na odlišné servery, které leží v jiné serverovně. To je kvůli eliminaci ztráty záložních dat.

Asi každý webhosting disponuje ochrannými prvky jako je DDOS ochrana, antispamová a antivirová kontrola.

Podpora

Určitě je dobré, aby byla uživatelská podpora přítomná u komunikačních kanálů, co nejčastěji. Ideálně v nonstop režimu 24/7. Pro snazší řešení problémů vzniklých s používáním webhostingu je dobrá, aby měla hostingová společnost dobře zpracovanou znalostní bázi (návody), která vysvětluje nastavení služeb nebo řešení častých problémů.

Na co si dát při výběru webhostingu pozor?

Díky konkurenčnímu prostředí je většina webhostingových služeb u nás totožných. Většinou se liší drobnými nuancemi v konfiguraci serverů, diskovým prostorem nebo počtem e-mailových schránek.

 1. Pozor si dejte na přenesená data. Většina hostingových společností už přenesená data nepočítá, ale občas se najdou i takové, které přenos dat razantně omezují. Vybírejte webhosting s neomezeným přenosem dat.
 2. Neomezený počet e-mailových schránek. Mnoho webhostingových společností nabízí neomezený počet e-mailových schránek. Hezky to v tabulkách vypadá. Co se však zákazník na první pohled nedozví je, že tyto schránky často sdílí jeden omezený prostor s databázemi a soubory na FTP. Nenechte se nachytat.
 3. Neomezený počet databází. Je to stejné jako s e-maily. Databáze často na webhostingu sdílí vyhrazený prostor s e-maily a soubory na FTP. Někdy je pro databáze vyhrazený prostor navíc, ale tem může být pro velký počet databází také nedostatečný.
 4. Verze PHP. Dobrý WordPress hosting by měl mít k dispozici nejnovější verzi PHP.

Jak zabezpečit WordPress?

Mnoho WordPress hostingů nastavuje automatické aktualizace systému, pluginů a šablon. Nejnovější verze (od verze 5.5) tohoto redakčního systému nastavuje tyto aktualizace automaticky sama.

 1. Mít vždy aktualizovaný WordPress (nejnovější verzi)
 2. Mít vždy aktualizované pluginy a šablony
 3. Smazat nepoužívané pluginy
 4. Změnit URL přihlašovací stránky (např. pomocí pluginu WPS Hide Login)
 5. Používat silná hesla pro přístup do administrace
 6. Dvoufázové přihlašování
 7. Mít hosting s automatickým zálohováním

Recenze nejlepších WordPress hostingů

cesky-hosting-logo

Český hosting

Český hosting netříští webhostingové tarify na několik pod tarifů, které jsou jinde pouze kvůli marketingu. Naopak, tento hosting nabízí jeden webhostingový tarif. Ten se dá použít jak pro redakční systém WordPress, tak i pro jiné systémy nebo statické stránky. Výhodou jednoho tarifu je snazší výběr služeb. Zákazník se nemusí přebírat hromadou tarifů a přemýšlet nad tím, který je vhodný pro jeho projekt.

WebSupport

WebSupport je slovenská hostingová společnost jejíž historie sahá až do roku 2002. V její nabídce jsou klasické webhostingové služby, serverová řešení, SSL certifikáty a také specializovaný WordPress hosting. WebSupport má poměrně nadupanou konfiguraci serverů, což zákazníci ocení zejména u náročnějších wordpressových projektů. A ty méně náročné se nemusí obávat vyrůst, protože pro to mají dostatečný prostor.

Wedos-logo

WEDOS

WEDOS je česká hostingová společnost, která vznikla v roce 2011. Za dobu své existence vzniklo pod její značkou mnoho produktů, jimž dominují právě webhostingové služby. Její tarify NoLimit a NoLimit extra patří k nejoblíbenějším webhostingovým tarifům u nás.

Časté otázky k WordPress hostingům

❓Jaký je rozdím mezi webhostingem a WordPress hostingem?

WordPress hosting je lépe nakonfigurovaný pro fungování redakčního systému WordPress.

❓Na co si dát při výběru WordPress hostingu pozor?

1. Pozor si dejte na přenesená data.
2. Neomezený počet e-mailových schránek.
3. Neomezený počet databází.
4. Verze PHP.

❓Jak vybrat WordPress hosting?

Nenechte se nachytat na „neomezené“ webhostingy nebo na velký diskový prostor. WordPress potřebuje pro čistou instalaci asi 50 MB místa. Srovnání nejlepších WordPress hostingů najdete přehledně srovnané v naší tabulce i parametry jednotlivých webhostingů.

Srovnání WordPress hostingů
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (4 Recenze)