Srovnání Nástrojů Na Tvorbu Webu

Tvorba webových stránek – nejlepší nástroje 2021

Hledáte nejlepší nástroj pro vytvoření webových stránek? Tak jste na správném místě. Otestovali jsme desítky nástrojů a vybrali nejlepších pět. Celkové pořadí ovlivnilo mnoho parametrů, které popisujeme v našem žebříčků nástrojů pro tvorbu webů. Tyto parametry jsme roztřídili do pěti oblastí, které jsou při výběru nástroje a tvorbě webové prezentace nejdůležitější.

Srovnání 5 nástrojů na tvorbu webu

5nej-srovnani

Webnode

MioWeb

WIX

Mozello

WEBGARDEN

1. Místo2. Místo3. MístoFinalistaFinalista
Finální hodnocení9.29.18.57.97.6
Testovaný tarifStandardMiowebUnlimitedPremiumPlatinum
Cena249 Kč/měsíčně2000 Kč/měsíčně338 Kč/měsíčně169 Kč/měsíčně395 Kč/měsíčně
Propagace a marketing
Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data u příspěvků (SEO)
META data u stránek (SEO)
META data u kategorií (SEO)
ALT popisek u obrázků (SEO)
E-mail marketing Integrace
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář
Customizace
Počet šablon zdarma100+3140048148
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení
Jednoduchost
Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?
Důležité parametry
Velikost na diskuaž 5 GB3 GBaž 50 GBaž neomezeně2 GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost E-shopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Oznámení Cookies
Podpora
Rychlost odpovědi1 den1 hod1 den23 min2 hod 31 min
Počet zodpovzených otázek5/55/52/27/84/4
Mají live chat? (pouze FB) (pouze chatbot)
Mají email? (jen AJ)
Mají telefon? (jen AJ)
Podpora v češtině (jde o nedokonalý strojový překlad)
Nástroje na tvorbu webu - Webnode Logo

Webnode.cz

Pokud hledáte jednoduchý nástroj, se kterým jste schopni vytvořit plnohodnotný web, může být Webnode vaším favoritem. Patří mezi nejlepší na trhu a pokud jde o česky lokalizované nástroje, jde podle nás vůbec o ten nejlepší. Ideální pro ty, kteří chtějí vytvářet více webů, jelikož jejich počet na účtu není omezen.

Nástroje na tvorbu webu - Mioweb Logo Nove

Mioweb

MioWeb je unikátní platforma na tvorbu webu, jenž spadá do skupiny nástrojů od SmartSelling (SmartEmailing, FAPI, ProAffil,…). Základem platformy je nejznámější redakční systém WordPress, jenž je obohacený o celou řadu dalších funkcí. Ať už chcete vytvořit členskou sekci s video kurzem, budovat databázi emailových kontaktů či svůj malý eshop, MioWeb je jedno z nejlepších řešení na trhu. Počítat je třeba s tím, že cena patří mezi ty vyšší a eshopové řešení je vhodné spíše pro infoprodukty než fyzické produkty. Navíc pro každý jeden web musíte kupovat novou licenci. Služba má jednoznačnou výhodu a to, že je kompletně v češtině. Líbí se nám též možnost…

Nástroje na tvorbu webu – video srovnání

Co je nástroj na tvorbu webu?

Nástroj pro tvorbu webu je většinou online aplikace, ve které se pracuje prostřednictvím internetového prohlížeče. Mezi nejznámější patří např. Webnode, MioWeb nebo Wix.

Smyslem těchto nástrojů je, aby bylo vytvoření webové prezentace co nejjednodušší, takže v nich zvládne vytvořit webové stránky i absolutní začátečník bez znalosti programování nebo bez dalších technických znalostí.

Jak nástroj funguje?

Nástrojům pro tvorbu webových stránek se také říká vizuální editory nebo anglickou zkratkou WYSIWYG editory (What You See Is What You Get). Anglické označení se dá do češtiny přeložit jako – Co Vidíš To Dostaneš. 

V editoru se pracuje systéme Drag & Drop (chyť a pusť). V nástroji jsou předpřipravené kusy (bloky) stránek, které se tahem myši přesouvají na místo, kam je chcete umístit. Vizuálně tedy uživatel vidí, kam daný objekt přesouvá a není třeba nic programovat ručně. 

Jde o jeden z nejjednodušších způsobů uživatelského rozhraní pro tvorbu webu, který je velmi intuitivní a rychle pochopitelný i pro úplného laika. Sekvence ovládání probíhá následovně: přesunutí ukazatele myši na objekt, stisknutí a podržení tlačítka myši, přetáhnutí objektu na požadované místo a uvolnění tlačítka myši. Myš není jediné zařízení, které drag&drop umožňují – to samé platí pro dotykové displeje či touchpady.

Jak se web pomocí WYSIWYG editoru tvoří?

Představte si tedy, že přijdete před bílou stránku, na kterou si přetáhnete logo s hlavním menu, hlavní nadpis s upoutávkou, ceník, mapu, kontaktní formulář. Během několika minut máte rozvrženou vlastní webovou stránku bez cizí pomoci a bez drahé agentury.

Na takto vytvořené stránce už jen upravíte barvy, vyměníte obrázky a fotografie, přepíšete demo texty a můžete web spustit, aby byl přístupným jeho návštěvníkům a zákazníkům z internetu.

Nejlepší na tom je, že vámi vytvářený web vidíte v reálném zobrazení tak, jak ho uvidí později jeho návštěvníci. V tomto režimu je proto vytvoření celého webu nejen jednoduché, ale také rychlé.

TIP!
Pokud chcete na webu i prodávat, pak se podívejte na naše srovnání e-shopových řešení.

Jak si udělat webové stránky?

Když už máte vybraný nejlepší editor, se kterým se budou vaše stránky tvořit příjemně a se kterým vám bude práce odsýpat, tak je potřeba pokročit v tvorbě celého webu dále. 

Tvorbě stránek tedy předchází výběr vhodného nástroje. Do něho se musíte zaregistrovat a zvolit tarif, který vám bude funkcemi a cenou vyhovovat v poměru cena/výkon.

Ve většině nástrojů se stránky tvoří na předpřipravených šablonách vzhledu. To jsou vlastně hotové weby, ve kterých upravíte jejich obsah a barvy a máte hotovou webovou prezentaci. 

Před samotným spuštěním webových stránek si musíte dobře zodpovědět nejdůležitější otázky: 

Potřebuji vlastní doménu?

Doména je jméno, podle kterého vás na internetu každý pozná. Pokud například tvoříte firemní webovou prezentaci, tak budete chtít doménové jméno, které je stejné, jako název vaší společnosti. Například naše doména se jmenuje 5nej.cz, protože porovnáváme 5 nejlepších v daném oboru..

Pro své stránky tedy musíte vybrat nejen vhodnou doménu, ale také její koncovku. Těch je v dnešní době na trhu opravdu mnoho. Na výběr jsou jak národní koncovky .CZ, .SK, .EU, .DE a další, tak také neutrální koncovky .COM, .NET nebo exotičtější typu .FUN, .WEBSITE, .STORE a mnoho dalších.

Důležité pak je, aby vám daný nástroj dokázal tuto doménu zaregistrovat. V opačném případě si budete muset doménu zaregistrovat sami a na daný nástroj, kde si web vytvoříte, ji pak pomocí instrukcí přesměrovat.

TIP!

Zkontrolujte si doménové jméno jednoduše a zdarma zde.

Kolik stojí vytvořit web?

Cena webové prezentace se rovná ceně nástroje a vašemu času, který nad tvorbou strávíte. Za nástroje se platí v měsíčních popřípadě v ročních poplatcích. Jednotlivé společnosti mají různé cenové tarify, které jsou odstupňované podle množství funkcionalit, které budete v nástrojích mít a které budete potřebovat. Cena webu se může pohybovat okolo 3000 Kč za rok, ale je potřeba počítat s vlastními náklady na práci a s časem, který do tvorby webu vložíte.

Mohu využít řešení, které je zdarma?

Nástroje pro tvorbu zdarma mají často v nabídce bezplatné tarify, se kterými je možné vytvořit webové stránky zdarma. U bezplatných tarifů však není většinou možné připojit vlastní doménu, takže adresa vašich stránek pak může vypadat například jako vasefirma.webnode.cz. Této doméně se říká doména 3. řádu.

Bezplatné tarify mají mnoho dalších omezení na různé funkcionality. Není výjimkou, že budete mít na svých stránkách vloženou reklamu, která propaguje vámi zdarma využívaný nástroj.

Takže, řešení zdarma využít můžete, ale myslete nejprve na všechna pro a proti, do kterých patří:

  • různá omezení nástroje
  • nedostatek funkcí
  • málo šablon vzhledu na výběr
  • reklama ve stránkách
  • doména 3. řádu

Jak vybrat nástroj na tvorbu webu?

Tvorba webových stránek je v dnešní době jednodušší než kdy předtím, ale pokud nemáte správné nástroj, tak se budete při tvorbě trápit.

Nabízí se nespočet možností, jak vytvořit web vlastními silami bez znalosti kódu. Jestliže hledáte skutečně jednoduché řešení, pak jediným řešením je právě online nástroj na tvorbu webu. Nabízí se i jiné způsoby, třeba o něco složitější a pokročilejší metoda pomocí redakčního systému WordPress, tam už je to ale o lepších technických znalostech.

Abychom vám výběr nástroje usnadnili, tak jsme nejen sestavili žebříček 5 nejlepších nástrojů pro tvorbů webových stránek, ale také sestavili otázky, které byste si, jako noví tvůrcí webu měli ujasnit a zodpovědět.

Na co myslet při výběru nástroje

Sestavili jsme krátký seznam otázek, které je dobré si položit před samotným nákupem. Jelikož si můžete u všech nástrojů vyzkoušet verzi zdarma, doporučujeme si vždy nějakou dobu nástroj bezplatně vyzkoušet.

1) Co je cílem mého webu?

Podle toho, jaký web chcete, se odvíjí i rozsah funkcí, jenž od nástroje budete potřebovat. Jestliže chcete vytvořit magazín, oceníte když zde bude kvalitně zpracovaná blogovací platforma. Pokud ale např. vytváříte firemní stránky s hlavním cílem představit vaši firmu, budete koukat především na designové provedení a originalitu šablon.

2) Jak se mi pracuje v administraci nástroje?

Vyzkoušejte si verzi zdarma a zkuste si v nástroji chvíli pracovat. Není nad vlastní zkušenost a pocit, který z nástroje máte. Administrace je u každého nástroje jiná, proto je třeba vybrat takovou, která vám vyhovuje.

3) Do jaké míry mi umožňuje nástroj upravit web podle vlastních představ?

Každý nástroj je jiný a dovolí vám web upravovat více, nebo méně a trošku odlišným způsobem. V prvé řadě se dívejte na počet nabízených šablon, zda-li má drag&drop ovládání a možnost úpravy rozložení. Vždy sice záleží na vašich prioritách, ale míra customizace by měla být co nejvyšší.

4) Má všechny funkce, které od webu očekávám?

Rádi si upravujete kód CSS podle sebe? Hledejte nástroj, který má editor CSS. Budete chtít rozesílat newslettery? Najděte si takový, který podporuje e-mail marketing. Budete se zaměřovat primárně na SEO? Dívejte se po takovém, který dobře pracuje s meta tagy. Ať hledáte to či ono, v našem seznamu pěti nejlepších nástrojů na tvorbu webu si můžete porovnat jejich parametry.

5) Je pro mě důležité, aby byl nástroj plně v češtině?

Některé nástroje jsou zahraniční s českou lokalizací. U takových nástrojů se někdy setkáte s tím, že čeština trochu zlobí a je třeba mírně ovládat angličtinu. Tyto nástroje jsou často ty nejlepší, ale pokud je vaší prioritou česká administrace a podpora, pak sáhněte raději po českém řešení.

Další recenze z našeho srovnání nástrojů na tvorbu webu

Nástroje na tvorbu webu - Wix logo

Wix.com

Wix je revoluční nástroj, který umožňuje vytvořit rychle a kvalitně jakýkoli web. Ať už uvažujete o vytvoření vlastního blogu, prezentace vaší firmy nebo eshopu, s Wix nešlápnete vedle. Společnost neustále investuje do vývoje a jde napřed trendům. Díky rozsáhlé databázi responzivních šablon je tvorba webu ještě o něco jednodušší. Poku však neovládáte angličtinu, raději rozhodnutí ještě zvažte, jelikož podpora je pouze v angličtině. I přesto se jedná o nejkomplexnější nástroj na tvorbu webu, který na českém trhu naleznete.

Nástroje na tvorbu webu - Mozzelo logo

Mozello.cz

Mozello je komplexní nástroj umožňující tvorbu webů, které vypadají jako od profesionála. Ideální řešení pro firmy, které si chtějí vytvořit vlastní webovou prezentaci a nechtějí investovat desetitisíce do jejího vývoje. Pokud plánujete velký web (mnoho multimédií a obsahu), pak vám jistě přijde vhod obrovská velikost disku pro web. Mozello obsahuje vše, co potřebujete pro kvalitní správu webu.

Nástroje na tvorbu webu - Webgarden logo

Webgarden.cz

Ačkoli má Webgarden řadu funkcí, působí systém poněkud zastarale. Ovládání není tolik intuitivní jako u ostatních recenzovaných nástrojů. I přes to se jedná o nástroj ostřílený časem a proto zde najdete řadu užitečných funkcí jako např. chat s návštěvníky, integrace Google Analytics nebo editor CSS. Pokud hledáte spolehlivý nástroj, zvyknete si na absenci některých funkcí a nepotrpíte si na Drag&Drop ovládání, pak pro vás může být Webgarden ten pravý.

Recenze dalších nástrojů na tvorbu webu

Často kladené dotazy:

❓ Co je landing page?  (přistávací stránka)

Jde o souhrnný pojem pro stránky na webu, které nejčastěji slouží k prodejním účelům. Označit tak ale můžeme jakoukoli stránku, na kterou návštěvník vstoupil jako první. V průběhu času se tak začaly nazývat stránky, které jsou tzv. magnetem na návštěvníky.
Může jít o stránku s představením služby, produktu, firmy či stránku sbírající emailové kontakty. Bývá většinou pěkně graficky zpracovaná, obsahuje textový i multimediální obsah a nechybí i tlačítko volající po akci (koupit, registrovat, vstoupit, stáhnout,…). Na takto vytvořenou stránku pak majitelé webů posílají návštěvnost a to ať už z placených či neplacených zdrojů.

❓ Co je WYSIWYG editor?

WYSIWYG editor slouží k jednoduchému a rychlému psaní HTML kódu webové stránky bez nutnosti znalosti kódu. Jedná se o zkratku anglického výrazu “What You See Is What You Get”, čili ve volném překladu do češtiny: “To, co vidíš, je to to, co dostaneš.” Objevuje se nejčastěji v redakčních systémem jako je WordPress či Joomla, ale také online nástrojích na tvorbu webu jako je Wix či Webnode. Umožňuje formátovat text, ale také umisťovat jiné multimediální objekty bez nutnosti pracovat s HTML. Bez tohoto nástroje by psaní textu na web zabralo nesrovnateně více času než s ním.

Srovnání Nástrojů Na Tvorbu Webu
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.9 (29 Recenzí)

Jeden příspěvek

  1. Ladislav Langer 25.12.2020

Přispět názorem