Srovnání Nástrojů Na Tvorbu Webu

Tvorba webu – nejlepší nástroje 2021

Hledáte-li ten pravý nástroj pro vytvoření webových stránek, tak jste na správném místě. Otestovali jsme desítky nástrojů a vybrali nejlepších pět. Celkové pořadí je dáno naší známkou, která je souhrnem pěti nejdůležitějších oblastí: marketing, customizace, jednoduchost, kvalita podpory a další důležité parametry.

Webnode Placena Plocha
5nej-srovnani

Webnode

MioWeb

WIX

Mozello

WEBGARDEN

1. Místo2. Místo3. MístoFinalistaFinalista
Finální hodnocení9.398.58.48.2
Název variantyStandardStandardUnlimitedPremiumPlatinum
Cena249 Kč/měs2000 Kč/měs (bez DPH)330 Kč/měs169 Kč / měs395 Kč/měs

Propagace a marketing

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data u příspěvků
META data u stránek
META data u kategorií
META data u obrázků
Email marketing Integrace
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace

Počet šablon zdarma752840048148
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Důležité parametry

Velikost na disku2 GB10 GB10 GB50 GB2 GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webůneomezeně111neomezeně
Oznámení Cookies

Podpora

Rychlost odpovědi1 den1 hodneodpověděli23 min2 hod 31 min
Počet zodpovzených otázek5/5všechny07/84/4
Mají live chat? (pouze FB) (pouze chatbot)
Mají email? (jen AJ)
Mají telefon? (jen AJ)
Autorizovaný požadavek? (jen AJ)
Podpora v češtině

Nástroje na tvorbu webu – video srovnání

Jak vybrat nástroj na tvorbu webu?

Tvorba webových stránek je v dnešní době jednodušší než kdy před tím, ale pokud nemáte správné nástroje, bude vám i ta dnešní doba k ničemu. Nabízí se nespočet možností, jak vytvořit web vlastními silami bez znalosti kódu. Jestliže hledáte skutečně jednoduché řešení, pak jediným řešením je právě online nástroj na tvorbu webu. Jsou tu sice i jiné způsoby, třeba o něco složitější a pokročilejší metoda pomocí redakčního systému WordPress, na ten bude ale ještě prostor v dalších článcích.

Co znamená nástroj na tvorbu webu?

Jedná se o hotové řešení, díky kterému je schopný každý vytvořit web podle svých představ. To vše se děje online a bez znalosti kódu. Zpravidla za používání platíte měsíční poplatek. Mezi nejznámější patří např. Webnode, MioWeb nebo Wix. Ocení jej především lidé, kteří chtějí vlastní web, ale nemají mnoho zkušeností s kódem. Nebo se vám budou hodit tehdy, kdy potřebujete rychle stvořit web a nechcete se příliš zdržovat technickými záležitostmi.

TIP: Pokud chcete na webu i prodávat, pak se podívejte na naše srovnání eshopových řešení.

Otázky, které si klást při výběru:

Sestavili jsme krátký seznam otázek, které je dobré si položit před samotným nákupem. Jelikož si můžete u všech nástrojů vyzkoušet verzi zdarma, doporučujeme si vždy nějakou dobu nástroj bezplatně ozkoušet.

1) Co je cílem mého webu?

2) Jak se mi pracuje v administraci nástroje?

3) Do jaké míry mi umožňuje nástroj upravit web podle sebe?

4) Má všechny funkce, které od webu očekávám?

5) Je pro mě důležité, aby byl nástroj plně v češtině?

Jaké nástroje jsou podle nás nejlepší?

1) Co je cílem mého webu?

Podle toho, jaký web chcete, se odvíjí i rozsah funkcí, jenž od nástroje budete potřebovat. Jestliže chcete vytvořit magazín, oceníte když zde bude kvalitně zpracovaná blogovací platforma. Pokud ale např. vytváříte firemní stránky s hlavním cílem představit vaši firmu, budete koukat především na designové provedení a originalitu šablon.

2) Jak se mi pracuje v administraci nástroje?

Vyzkoušejte si verzi zdarma a zkuste si v nástroji chvíli pracovat. Není nad vlastní zkušenost a pocit, který z nástroje máte. Administrace je u každého nástroje jiná, proto je třeba vybrat takovou, jenž vám vyhovuje.

3) Do jaké míry mi umožňuje nástroj upravit web podle sebe?

Každý nástroj je jiný a můžete na webu upravovat něco trošku jiného. V prvé řadě se dívejte na počet nabízených šablon, zda-li má Drag&Drop ovládání a možnost úpravy rozložení. Vždy sice záleží na vašich prioritách, ale míra customizace by měla být co nejvyšší.

Poznámka redakce:

V informatice označuje termín “Drag & Drop” typ grafického uživatelského rozhraní, které umožňuje možnost ovládání pomocí přetažení objektu z jednoho místa na druhé. Vizuálně tedy uživatel vidí, kam daný objekt přesouvá a není třeba nic zadávat ručně. Tato funkce má sice již dlouhou historii (např. přesouvání souborů v počítači), ale nyní se tato technologie dostává i do nových odvětvích jako jsou třeba nástroje na tvorbu webů nebo jiné moderní webové aplikace.

Jde o jeden z nejjednodušších způsobů uživatelského rozhraní, který je velmi intuitivní a rychle pochopitelný i pro úplného lajka. Sekvence ovládání probíhá následovně: přesunutí ukazatele myši na objekt, stisknutí a podržení tlačítka myši, přetáhnutí objektu na požadované místo a uvolnění tlačítka myši. Myš není jediné zařízení, které Drag & Drop umožňují – to samé platí pro dotykové displeje či touchpady.

4) Má všechny funkce, které od webu očekávám?

Rádi si upravujete kód CSS podle sebe? Hledejte nástroj, který má editor CSS. Budete chtít rozesílat newslettery? Najděte si takový, který podporuje email marketing. Budete se zaměřovat primárně na SEO? Dívejte se po takovém, který dobře pracuje s meta daty. Ať hledáte to či ono, v našem seznamu pěti nejlepších nástrojů na tvorbu webu si můžete porovnat jejich parametry.

5) Je pro mě důležité, aby byl nástroj plně v češtině?

Některé nástroje jsou zahraniční s českou lokalizací. U takových nástrojů se někdy setkáte s tím, že čeština trochu zlobí a je třeba mírně ovládat angličtinu. Tyto nástroje jsou často ty nejlepší, ale pokud je vaší prioritou česká administrace a podpora, pak sáhněte raději po jiných.

Jaké nástroje pro vytvoření webových stránek, jsou podle nás nejlepší?

Mioweb Logo Nove

Mioweb

MioWeb je unikátní platforma na tvorbu webu, jenž spadá do skupiny nástrojů od SmartSelling (SmartEmailing, FAPI, ProAffil,…). Základem platformy je nejznámější redakční systém WordPress, jenž je obohacený o celou řadu dalších funkcí. Ať už chcete vytvořit členskou sekci s video kurzem, budovat databázi emailových kontaktů či svůj malý eshop, MioWeb je jedno z nejlepších řešení na trhu. Počítat je třeba s tím, že cena patří mezi ty vyšší a eshopové řešení je vhodné spíše pro infoprodukty než fyzické produkty. Navíc pro každý jeden web musíte kupovat novou licenci. Služba má jednoznačnou výhodu a to, že je kompletně v češtině. Líbí se nám též možnost…

Webnode Logo

Webnode.cz

Pokud hledáte jednoduchý nástroj, se kterým jste schopni vytvořit plnohodnotný web, může být Webnode vaším favoritem. Patří mezi nejlepší na trhu a pokud jde o česky lokalizované nástroje, jde podle nás vůbec o ten nejlepší. Ideální pro ty, kteří chtějí vytvářet více webů, jelikož jejich počet na účtu není omezen.

Wix logo

Wix.com

Wix je revoluční nástroj, který umožňuje vytvořit rychle a kvalitně jakýkoli web. Ať už uvažujete o vytvoření vlastního blogu, prezentace vaší firmy nebo eshopu, s Wix nešlápnete vedle. Společnost neustále investuje do vývoje a jde napřed trendům. Díky rozsáhlé databázi responzivních šablon je tvorba webu ještě o něco jednodušší. Poku však neovládáte angličtinu, raději rozhodnutí ještě zvažte, jelikož podpora je pouze v angličtině. I přesto se jedná o nejkomplexnější nástroj na tvorbu webu, který na českém trhu naleznete.

Mozzelo logo

Mozello.cz

Mozello je komplexní nástroj umožňující tvorbu webů, které vypadají jako od profesionála. Ideální řešení pro firmy, které si chtějí vytvořit vlastní webovou prezentaci a nechtějí investovat desetitisíce do jejího vývoje. Pokud plánujete velký web (mnoho multimédií a obsahu), pak vám jistě přijde vhod obrovská velikost disku pro web. Mozello obsahuje vše, co potřebujete pro kvalitní správu webu.

Webgarden logo

Webgarden.cz

Ačkoli má Webgarden řadu funkcí, působí systém poněkud zastarale. Ovládání není tolik intuitivní jako u ostatních recenzovaných nástrojů. I přes to se jedná o nástroj ostřílený časem a proto zde najdete řadu užitečných funkcí jako např. chat s návštěvníky, integrace Google Analytics nebo editor CSS. Pokud hledáte spolehlivý nástroj, zvyknete si na absenci některých funkcí a nepotrpíte si na Drag&Drop ovládání, pak pro vás může být Webgarden ten pravý.

Recenze dalších nástrojů na tvorbu webu

Slovník pojmů:

Co je landing page?  (přistávací stránka)

Jde o souhrnný pojem pro stránky na webu, které nejčastěji slouží k prodejním účelům. Označit tak ale můžeme jakoukoli stránku, na kterou návštěvník vstoupil jako první. V průběhu času se tak začaly nazývat stránky, které jsou tzv. magnetem na návštěvníky.

Může jít o stránku s představením služby, produktu, firmy či stránku sbírající emailové kontakty. Bývá většinou pěkně graficky zpracovaná, obsahuje textový i multimediální obsah a nechybí i tlačítko volající po akci (koupit, registrovat, vstoupit, stáhnout,…). Na takto vytvořenou stránku pak majitelé webů posílají návštěvnost a to ať už z placených či neplacených zdrojů.

Co je WYSIWYG editor?

WYSIWYG editor slouží k jednoduchému a rychlému psaní HTML kódu webové stránky bez nutnosti znalosti kódu. Jedná se o zkratku anglického výrazu “What You See Is What You Get”, čili ve volném překladu do češtiny: “To, co vidíš, je to to, co dostaneš.” Objevuje se nejčastěji v redakčních systémem jako je WordPress či Joomla, ale také online nástrojích na tvorbu webu jako je Wix či Webnode. Umožňuje formátovat text, ale také umisťovat jiné multimediální objekty bez nutnosti pracovat s HTML. Bez tohoto nástroje by psaní textu na web zabralo nesrovnateně více času než s ním.

Srovnání Nástrojů Na Tvorbu Webu
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.08 (26 Recenzí)

Jeden příspěvek

  1. Ladislav Langer 25.12.2020

Přispět názorem