Prestashop recenze

Prestashop


Výhody
+ Komplexní řešení pro malé i velké e-shopy
+ Možnost bezplatného používání
+ Velké množství praktických modulů¨

 

Nevýhody
– Většina šablon a modulů není zdarma
– Náročnější tvorba a správa e-shopu

 

 

prestashop-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Prestashop je celosvětově velmi známé open-source řešení pro provozovatele e-shopů. Princip je částečně podobný jako u WordPressu, ale zaměřený právě na internetové obchodování. Samotný systém je k dispozici zdarma a dostupná je i česká lokalizace, což je velká výhoda, pokud angličtina není vaše doména. V současné době tuto platformu využívá více než 5000 českých obchodníků.

Výhodou e-shopu postaveného na bázi Prestashop jsou nejenom nulové vstupní (a případně i provozní) náklady, ale taky značná přizpůsobivost. Ta zahrnuje možnost využití množství praktických modulů a vylepšení, ale i vlastní úpravy kódu. Faktem však je, že postavení e-shopu na tomto systému nebude pro úplné laiky zrovna hračka, zejména pokud se nespokojí se základními možnostmi. Šikovný vývojář ale může z Prestashopu vyrazit maximum a vytvořit perfektně funkční výsledek. Tento systém taky podporuje všechny důležité marketingové nástroje.

Samozřejmě, že ne vše na Prestashopu je zdarma. Spousta – nebo spíš většina – šablon a modulů je placených. Na druhou stranu lze počítat s lepší funkčností a taky technickou podporou. V rámci zcela bezplatného provozu obchodu na systému Prestashop můžete využít pouze diskuzní fórum, ostatní formy podpory jsou za příplatek.

Prestashop tedy nabízí plně přizpůsobitelné a vysoce kvalitní řešení, které lze při nižších nárocích využívat i zdarma. Rozhodně ale nejde o nejjednodušší nebo nejrychlejší možnost vytvoření e-shopu.

Osvědčená open-source platforma s obrovskými možnostmi.

Jednoduchost instalace

Bezplatná instalace

Ať už jste technicky zdatnější nebo ne, všichni máme stejných 24 hodin za den a ztrácet čas komplikovanou instalací eshopového řešení je to poslední, po čem člověk při rozjezdu nového projektu touží. Jak je na tom v tomto ohledu Prestashop?

Cenazdarma
Instalacepřes FTP server
Průvodce spuštění e-shopu
Je v češtině?
Vyzkoušení zdarma

Marketing

Velké množství marketingových nástrojů

Cílem eshopu je prodávat a proto jsou možnosti marketingu jedním z nejzásadnějších faktorů, které při výběru sledovat. To jsou možnosti jako specifikování META dat pro SEO, implementace FB pixelu, exportování do srovnávačů jako Heureka nebo možnost vytvářet blogový obsah.

Google Analytics
Facebook pixel
Má export pro známé srovnávače
Možnost importu produktů
SEO meta data
Blog
EET
SSL
Facebook obchod
Live chat

Customizace

Plně přizpůsobitelné prostředí

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Placené šablony
Zdrojový kód
Úprava CSS
Vlastní rozložení panelů

Podpora

Bezplatná podpora pouze v rámci diskuzního fóra

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce:

Forum / FAQ
Email (za příplatek)
Autorizovaný požadavek (za příplatek)
Telefon (za příplatek)
Live chat

Není pro vás Prestashop to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších pronájmů eshopu.

Více informací →

Prestashop recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.13 (8 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem