Srovnání online kurzů italštiny

Nejlepší online kurzy italštiny 2022

Chcete se naučit italsky, ale stále váháte, jak začít? Chtěli byste online kurz italštiny, jenž vás provede vším podstatným od gramatiky, přes slovíčka až po výslovnost? Že ano? Pak přesně pro vás jsme připravili srovnání pěti nejlepších online kurzů italštiny. Jaký kurz u nás tedy vyhrává v roce 2022?

5nej-srovnani

OnlineJazyky.cz

DuoLingo

Rocket Languages

Rosetta Stone

Babbel

Celková známka

9.88.98.78.68.6
1. Místo2. Místo3. místoFinalistaFinalista
ShrnutíJe to interaktivní platforma pro ty, jenž to s učením jazyků myslí vážně a chtějí se posunout o úroveň výšeCelosvětově známá mobilní aplikace s interaktivním způsobem výukyAnglicky mluvící platforma s obrovským množstvím materiálů a zaměřením na poslech.Obsáhlý kurz na několik měsíců, který je veden z angličtiny (do 28 jazyků).Moderní, interaktivní platforma na učení jazyků z angličtiny do jiného jazyka.

Finance

Cena2490 Kč / úroveň0 Kč / 2150 Kč$99.95 / úroveň (2200Kč)£159 (4930Kč)59.40 € / rok (1600Kč)
Verze zdarma
Premiová placená verze
Časově neomezená placená verze (1 rok)

Učební metody

Listening / Poslech
Speaking / Mluvení
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Interaktivní funkce
Škola hrou

Kompatibilita

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Responzivita (mobil, tablet)
Funguje offline?

Jednoduchost a lokalizace

Z jakého jazyka je kurz veden?češtinaangličtinaangličtinaangličtinaangličtina
Intuitivní ovládání
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky

Jazyky

Angličtina
Němčina
Španělština
Francouzština
Ruština
Italština
Další jazyky
onlinejazyky-logo

OnlineJazyky.cz – italština

OnlineJazyky.cz jsou vedoucí hráč na českém trhu, co se učení jazyků týče. Italština však stále patří k jejich slabším stránkám (jejich angličtina a němčina jsou jejich nejlépe zpracované jazyky). Kurz je sice zpracovaný kvalitně, ale je určený zatím pouze pro začátečníky na úrovni A1. Tento kurz italštiny se soustředí na zvládnutí základní gramatiky, slovní zásoby a frází. Stejně tak procvičuje všechny jazykové dovednosti – čtení, poslech, mluvený a psaný projev. Po dokončení kurzu budete schopni porozumět jednoduchým článkům a vytvářet jednoduché věty. Hlavní předností tohoto online kurzu italštiny jsou interaktivní cvičení, video průvodce a chytře vytvořený motivační program. S výukou vám pomůže i lektor na online chatu a nástroj na procvičování italských slovíček.

duolingo-logo

Duolingo – italština

Duolingo je hlavně mobilní aplikace, která vás učí italštinu z angličtiny – nikoli češtiny. Je plně zdarma, avšak budete se prodírat reklamami, jenž jsou chvílemi skutečně rušivé (je možno upgradovat na verzi bez reklam za $10 měsíčně). Faktem však je, že chcete-li ovládnout základy italštiny hravou formou a přitom nejste připraveni utratit tisíce za profesionální online kurzy italštiny jako třeba OnlineJazyky.cz, pak je Duolingo dobrá volba. Kurz je primárně pro začátečníky, přičemž pokročilejší “italštináři” si z kurzu vezmou jen málo. Duolingo kombinuje řadu interaktivních metod zahrnující poslech, mluvení, psaní i čtení.

Italština pro samouky

Italština je považováná za jeden z nejjednodušších jazyků na této planetě, a proto je vhodným kandidátem pro to, aby byl nazýván „pro samouky“. Ačkoliv je italština pro samouky více než vhodná, neznamená to, že vám informace naskáčou do hlavy sami. Stejně musíte studovat a italštinu pravidelně procvičovat.

Při studiu každého jazyka máte vždy na výběr ze 3 možností. Nechat se učit v jazykové škole nebo pod dohledem soukromého lektora (ideálně rodilého mluvčího), zakoupit si online kurz nebo vycestovat do vybrané země. Cestování a jazykové školy jsou ovšem variantami poměrně finančně náročnými, proto je online kurz jazyka a studium pro samouky tou nejlepší volbou.

U italštiny je velkou výhodou to, že Italové mluví také rukama. Takže se s nimi snadno domluvíte i při znalosti pouhých základů. Ovšem to vám nevydrží na dlouho. U italštiny je poměrně snadné naučení slovní zásoby, na které můžete stavět a pokud umíte anglicky, bude to pro vás ještě snazší, protože italština má opravdu hodně slovíček převzatých právě z angličtiny.

Náš tip!

Pokud ovládáte francouzštinu nebo španělštinu, bude pro vás výuka italštiny vzhledem ke stejné jazykové rodině velice snadná. Vždyť podobnost španělštiny a italštiny můžeme přirovnat k podobnosti slovenštiny a češtiny!

Italština pro začátečníky

Pro úplné začátečníky je vhodné vyzkoušet mobilní aplikaci Duolingo, díky níž se naučíte základní slovní zásobu, pochopíte gramatiku a budete umět složit jednoduché věty. Následně si můžete vybrat vhodný online kurz a své znalosti zdokonalovat. Pokud ovšem již nějaké základy ovládáte, zkuste rozřazovací test. Získáte díky němu přesné zařazení a zhodnotíte své dosavadní znalosti.

Pro každého začátečníka by rozhodně měly platit tři základní pilíře, a to motivace, disciplína a trpělivost. Je vždy třeba stanovit si splnitelný cíl a uvědomit si, proč se vlastně chcete italsky naučit. Kvůli práci nebo zahraniční dovolené? Základem úspěšného studia je dobře naplánovaný čas a využívání každé volné chvíle, a to pravidelně.

Jak se naučit Italsky?

Pokud se chcete opravdu naučit italsky, abyste se v zahraničí bez potíží domluvili, je nejvhodnějším způsobem kombinace několika různých způsobů. Pro naučení jazyka je vždy nejlepší volbou vycestovat do italsky mluvících zemí a učit se tzv. za pochodu a v prostředí, kde nemáte jinou možnost než začít mluvit a jazyk fakticky používat. 

Doporučujeme!

Vstřebávejte itlaskou gramatiku a slovní zásobu z poslechu italské hudby nebo sledování italsky mluvených filmů a seriálů. Nasajete přízvuk, rytmus jazyka a pochytíte hodně používané fráze a slovní spojení. Mladí lidé pak mohou sledovat například italské youtubery.

Dalším způsobem, který ovšem vyžaduje již nějaké finanční výdaje, jsou jazykové školy či hodiny s rodilým mluvčím. Ovšem finančně i časově vás rozhodně nejlépe vyjde pořídit si nějaký kurz italštiny online. Můžete studovat kdykoliv, jakkoliv dlouho a hlavně kdekoliv. Navíc budete mít veškeré podklady stále u sebe, můžete se k nim vracet a osvěžovat si paměť při každé vhodné příležitosti a volné chvilce.

Italština Online

Italština online je vhodná pro rychlé a efektivní naučení jazyka. Stačí si vybrat kvalifikovaný kurz italštiny a začít se vzdělávat. Získáte tak čas ke studiu právě tehdy, kdy budete potřebovat. Abyste se mohli rozhodnout a nekupovat zajíce v pytli, je možné u mnoha platforem využít verzi zdarma. Tu nabízejí například RocketLanguages, anebo si zkusit rozřazovací test pro správné určení vaší úrovně na OnlineJazyky.

Recenze nejlepších online kurzů italštiny

logo-rocket-languages

Rocket Italian (od Rocket Languages)

Rocket Italian je online kurz, jehož cíl je pomoci vám pochopit italštinu, umět ji rozumět i komunikovat, i když zrovna dané slovíčko neznáte. Objevíte zde celkem 60 italských audio lekcí, přičemž každá trvá cca 20 min. Každá lekce navíc obsahuje i učení gramatiky a řadu slovíček. Audio lekce si také můžete stáhnout a procvičovat je offline. Italština z dílny společnosti Rocket Languages je platforma s obrovským množstvím materiálů – především audio nahrávek a cvičeními s nimi spojenými. Pokud jste začátečník a chcete se naučit základy italštiny, zde jste správně. I pokud jste mírně pokročilý mluvčí, Rocket Italian vám bude ku prospěchu. Stejně jako většina kurzů zde, i tento je veden z angličtiny do italštiny (z češtiny do italštiny je pouze ten od OnlineJazyky.cz)

logo-rosetta Stone

Rosetta Stone – italština

Největší předností této zahraniční platformy na učení italštiny (a jiných jazyků) je učení slovíček a kvalitně zpracované rozpoznání výslovnosti. Vynikající kurz italštiny pro začátečníky, jehož cílem je zdokonalit se ve své slovní zásobě a pochytit základy gramatiky. Naopak pokročilí zde však bohužel příliš nepochodí. Někteří lidé si navíc stěžují, že vysvětlování gramatiky není adekvátní tomu, jak komplexní italština je.

logo-babbel

Babbel – italština

Pokud hledáte cenově dostupný kurz z angličtiny do italštiny, jenž je plný interaktivních cvičeních a chcete jej používat napříč všemi zařízeními, možná právě Babbel vám bude dobře sloužit. Nevýhodou je to, že vás Babbel nenabádá aktivně mluvit či psát – ve většině cvičení vybíráte z možností a nevyužíváte tolik vlastní kreativitu – i díky tomu je pohyb kurzem velmi jednoduchý a intuitivní. Babbel má též výborný poměr cena/výkon ($23.85 na 3 měsíce).

Časté otázky k online kurzům italštiny

❓ Jak se naučit Italsky?

Finančně i časově vás rozhodně nejlépe vyjde pořídit si nějaký kurz italštiny online. Pro naučení jazyka je vždy nejlepší volbou vycestovat do italsky mluvících zemí a učit se tzv. za pochodu.

❓ Kde se učit italštinu online?

Kurzy italštiny nabízejí například RocketLanguages, anebo si zkusit rozřazovací test pro správné určení vaší úrovně na OnlineJazyky.

Srovnání online kurzů italštiny
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.25 (12 Recenzí)

Přispět názorem