Srovnání Konsolidace Půjček

Nejlepší Konsolidace půjček 2021

Konsolidace – Refinancování – Sloučení půjček. Ať už využijete kterékoli z těchto slov, máte jistě na mysli proces, kdy se chystáte přeúvěrovat svou půjčku, nebo rovnou několik. Své úvěrové produkty přitom můžete sloučit do jednoho všechny, nebo jen některé. I když se může na první pohled zdát, že problematika refinancování je poměrně jasná, každý z těchto názvů v sobě skrývá drobné odchylky. Pojďme si tedy vysvětlit jednotlivé pojmy podrobněji a také si ukázat, pro koho jsou refinancování/konsolidace vhodné a jaké úvěrové produkty lze refinancovat, popř. sloučit dohromady.

5nej-srovnani

Česká spořitelna Konsolidace

Equa bank Konsolidace

Home Credit Konsolidace

Moneta Money
Bank Konsolidace

UniCredit
Bank Konsolidace

Základní parametry

Kolik půjčujíAž 800.000 Kč50.000 - 700.000.-10,000 Kč - 250,000Kč30.000 Kč 800.000 Kč20.000 - 1000 000 Kč
ÚrokOd 4,9 %IndividuálníIndividuálněOd 4,9 %3,89 % (u splatnosti
60,72 nebo 84 měsíců)
Splátky odZáleží na výši úvěru a
délce splatnosti
Dle přání klienta3000.-Dle výše půjčky a
doby splatnosti
Dle výše půjčky
Poplatky1 % z poskytnutého úvěru,
max. 5000 Kč.
Správa je zdarma
Bez poplatkůPoskytnutí on-line - zdarma.
Na pobočce či po telefonu
1795 Kč.
1500 Kč za sjednání půjčky
Doba splácení12 - 120 měsíců6 až 120 měsíců3 měsíce až 75 měsíců
(orientační, výše dle výše
úvěru a doby splatnosti)
2 - 8 let12 - 120 měsíců
Minimální věk18 let18 let18 let18 let18 měsíců, TP v ČR
Schvalují se záznamem v registrech?Většinou ne,
je potřeba vyzkoušet a
poslat ke schválení
IndividuálníNutno vyzkoušet,
zda projde schválení.
Možno zkusit, ale spíše ne.
Registry vždy ověřovány.
VýhodyMožnost kdykoli změnit
výši splátky, 2x ročně
odklad splátky
Převedením stávající půjčky
k Equa bank snížíte úroky,
zrušíte poplatky a zaplatíte
méně a rychleji
Možnost revolvingového úvěru,
odložení splátky - zpoplatněno
Do 500.000 Kč
sjednání on-line
Výhodný úrok od 3,89 %,
možnost předčasného doplacení,
možnost odložení splátky

Možnosti půjčky

Navýšení
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splacení - bez odměny za
řádné splácení
Možnost pojištění

Jak uzavřít půjčku

Pracují i o víkendu - Některé pobočky - na klientské lince - některé pobočky.Pouze pobočka v
OC Flóra v Praze
Žádost on-line?, sjednání v aplikaci George, nutno dokončit
na pobočce.
Žádost telefonicky, sjednání v aplikaci George nutno dokončit
na pobočce.
telefonicky se domluví
schůzka na pobočce
Mají pobočky

Podpora

On-line chat (pouze na facebooku)
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/1010/1010/1010/1010/10
Kvalita podporyVýbornáDobráVýbornáVelmi dobráVelmi dobrá

Refinancování úvěrů

Refinancováním úvěrů se rozumí přeúvěrování starého úvěru na nový. Znamená to, že jeden, většinou nevýhodný úvěr, převedete k jiné bance či k jiné společnosti – třeba i nebankovní. Původní úvěr zanikne předčasným úplným doplacením a vznikne nový, zpravidla za výhodnějších podmínek – nižší úrok, nulové poplatky, výhody pro dlužníky atd.

Refinancování půjčky můžete dělat samozřejmě i v rámci jedné banky. Není však běžné, abyste přišli do banky a řekli, že chcete nový, výhodnější produkt a s ním chcete doplatit stávající – méně výhodný, nebo se zastaralými podmínkami. V takovém případě se využije možnost navýšení úvěru a s ním se provede refinancování. Aby to bylo pochopitelné, uvedeme příklad:

Klient přijde do banky, že už u nich splácí úvěr a potřebuje si půjčit další peníze. V takovém případě si může vzít druhou, třetí či další půjčku, ale nemusí. Většinou mu bankéř navrhne refinancování stávající půjčky s tím, že ji doplatí novým úvěrem navýšeným o obnos, který klient momentálně potřebuje. Pokud má klient úvěrů více – ať už u jedné banky, nebo i jinde – bankéř s ním projde podmínky všech jeho úvěrových produktů a pokud zjistí, že by bylo výhodnější je sloučit dohromady, navrhne klientovi konsolidaci.

U jakých úvěrových produktů se vyplatí (lze provést) refinancování

Zatímco konsolidace je proces složitější, a ne vždy se vyplatí určité úvěry sloučit dohromady, u refinancování je to trochu jinak. Refinancovat se vyplatí jak běžné spotřebitelské úvěry, tak i úvěry ze stavebního spoření, nebo hypotéky.

Refinancování hypoték

U hypoték je refinancování asi nejznámější. Hypotéky totiž mají většinou pevnou úrokovou sazbu stanovenou pouze na určitou dobu, např. na 3,5 nebo deset let (každá banka to může mít jinak). Ve chvíli, kdy tato lhůta končí, pošle banka klientovi návrh s novou úrokovou sazbou na další období. Pokud klientovi vyhovuje, podepíše smlouvu a nic se nemění, jen nepatrně se mu upraví výše měsíční splátky. Pokud však klientovi nepřijde nabídka výhodná a chce nižší úrokovou sazbu, poohlédne se v jiných bankách. Tam, kde se mu návrh líbí nejvíce, pak provede refinancování hypotéky, tj. převedení hypotečního úvěru k nové bance s výhodnějšími podmínkami.

Refinancování hypotéky u stávající banky se provádí rovněž, ale opět jen za účelem navýšení finančních prostředků. Např. pokud klient staví a potřebuje další finance, banka provede refinancování hypotečního úvěru s navýšením. V takovém případě se obvykle nečeká na konec fixační doby úroku, ale může se provést kdykoli v průběhu trvání. Opět to má ale každá banka jinak.

Kontokorent, Kreditní karta – Refinancování

Co se týká kontokorentů a kreditních karet, tam lze refinancování rovněž provést, ale je to trochu složitější. Klient má zpravidla pouze jeden účet s kontokorentem, případně jednu kreditní kartu. Je tedy nesmysl – a ani to není technicky možné – aby je doplácel novými produkty stejného typu. U kreditní karty by to i technicky možné bylo, ale u kontokorentu nikoli. Pokud by tedy klient chtěl vyřešit splátky na kreditní kartě nebo nevýhodný kontokorent, má možnost refinancovat je uzavřením spotřebitelského úvěru – půjčky a s ním vše doplatit. Kontokorent či kreditní kartu si pak může ponechat, snížit jejich limity, nebo je úplně zrušit. Záleží na finančních možnostech klienta a na podmínkách, jaké mu banka při refinancování nabídne.

U doplácení kontokorentu a kreditní karty můžeme použít jak termín „refinancovat“, protože to skutečně je přeúvěrování, ale i konsolidace, protože se jedná zároveň i o sloučení půjček dohromady.

Konsolidace – Sloučení půjček

Konsolidací se rozumí sloučení více půjček do jedné. Klient díky tomu zjednoduší splácení, často sníží výši splátek (někdy až o polovinu) a získá nový – zpravidla výhodnější úvěr – který se mu vyplatí splácet. Konsolidovat se dají spotřebitelské úvěry, nebankovní půjčky, kreditní karty i kontokorenty. Pokud se do konsolidace přidají právě kontokorenty a kreditní karty, bývá úspora díky konsolidaci největší. Jedná se totiž o úvěrové produkty s nejvyššími úroky, u nichž konsolidace klientovi skutečně uleví.

Jak konsolidace půjček funguje?

Máte kreditní kartu, kontokorent, spotřebitelský úvěr u své banky a třeba ještě nějakou nebankovní půjčku? Nevíte, co splácet dřív a plete se vám, které půjčky už jste v daném měsíci zaplatili a které nikoli? Potom je skvělým řešením právě konsolidace. Vyberete si banku, u které chcete půjčky sloučit, domluvíte si schůzku a veškeré své úvěrové produkty představíte bankéři. Ten je zadá do systému a přepočítá, jaká by byla výška nového úvěru po jejich doplacení a případném půjčení ještě nějakého obnosu navíc. Vysvětlí vám podmínky nového úvěru, představí úrokovou sazbu atd. Pokud s tím souhlasíte, odešle žádost ke schválení. V případě, že je žádost schválena, dochází k doplacení a zpravidla i ukončení stávajících úvěrových produktů a případnému vyplacení peněz, o které jste požádali navíc.

Zatímco dříve si klient musel řešit doplácení u jiných institucí sám, nyní se o vše postará banka, kterou si pro konsolidaci vybere. Klient odchází s čistou hlavou, pouze jedním úvěrem – a jednou splátkou – a nemusí se již o nic starat.

Pokud klient konsoliduje i kontokorent a kreditní kartu, měl by počítat s tím, že mu banka navrhne jejich ukončení, nebo alespoň snížení limitů. Záleží vždy na konkrétních podmínkách banky a také na finančních možnostech klienta.

Jak je to s konsolidací dlouhodobých úvěrů a hypoték?

U konsolidace se většinou nepočítá, že se budou slučovat s běžnými úvěrovými produkty i ty dlouhodobé, jako jsou úvěry ze stavebního spoření nebo hypotéky. Důvodů je hned několik. Oba typy dlouhodobých úvěrů mají složitější podmínky, kde není často možné je doplatit kdykoli klient potřebuje. Pokud nedodrží fixační lhůtu, která mu garantuje určité podmínky a stejný úrok i po několik let, může se dočkat vysokých pokut. U stavebních úvěrů sice fixační lhůta nebývá (záleží opět na typu úvěru), ale doplacení také není úplně jednoduché. Proto se u obou těchto produktů doporučuje spíše výše zmíněné refinancování v době, kdy je to pro klienta nejvýhodnější.

Pokud má klient hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření a chce provést konsolidaci ostatních úvěrových produktů, je to možné. Záleží opět jen na tom, jaká je jeho finanční situace a zda banka konsolidaci bez hypotéky/úvěru ze stavebního spoření schválí.

Nevýhody konsolidace půjček

Ne každá banka či nebankovní společnost je vstřícná, když chce klient předčasně doplatit jejich úvěr. Proto je potřeba zjistit podmínky doplacení a ukončení úvěrů předem. Pokud tak klient neučiní, může se dočkat nepříjemných sankcí a pokut, které mu výhodnou konsolidaci mohou ve finále znevýhodnit. Někdy se také může stát, že společnost předčasné doplacení úvěru zamítne. I když už v dnešní době většina bankovních i nebankovních společností vychází klientům vstříc a umožňuje předčasné doplacení půjček, je lepší si na to dát pozor a předem se informovat.

Nevýhodou může být i konsolidování úvěrů, které má klient již téměř doplaceny. U některých úvěrových produktů totiž platí, že na začátku splácení klient zaplatí většinu úroků a pak už splácením snižuje pouze jistinu, tedy skutečnou půjčenou částku. Pokud v takovém případě produkt přeúvěruje, bude znovu platit úroky, které už dávno zaplatil. To se může stát nejen u běžných spotřebitelských úvěrů, ale třeba i u překlenovacích úvěrů ze stavebního spoření. Opět uvedeme krátký příklad:

Klient má překlenovací úvěr ze stavebního spoření, který má splácet deset let. Prvních pět let splácí úroky a minimum ze splátky pak jde na jistinu, tedy na skutečně půjčenou částku. Ve chvíli, kdy úroky doplatí, úvěr se tzv. překlene a zůstane pouze určitá část úvěru – na které už pak splácí pouze jistinu, protože úroky má už dávno doplaceny. Kdyby v tomto případě zbytek úvěru konsolidoval, jednoznačně na tom prodělá.

Proč refinancovat?

  • Můžete získat výhodnější podmínky a nižší úrokovou sazbu
  • Můžete přejít k jiné bance, která vám lépe vyhovuje
  • Můžete si vzít peníze navíc, aniž byste měli více splátek
  • Můžete si nastavit jinou délku splácení, než doposud – tak, jak vám to nejlépe vyhovuje v dané situaci

Proč konsolidovat půjčky?

  • Klient sníží výšku svých splátek – často o polovinu i více
  • Získá nové, často výhodnější podmínky a nižší úrokovou sazbu
  • Může si splácení nastavit na delší časové období, a ještě si tak splátku snížit
  • Může si vzít finanční obnos navíc
  • Získá pouze jeden úvěr s jednou splátkou – nemusí tak řešit, jestli už se mu všechny splátky poplatily a jestli na ně bude mít dostatek peněz

Kdo konsolidace a refinancování půjček poskytuje

V dnešní době už refinancování a konsolidace úvěrů nabízí nejen banky, ale i nebankovní společnosti. Každá instituce má přitom trochu jinak nastavené podmínky, i když způsob je zpravidla totožný. Záleží na mnoha faktorech. Ne každá společnost „umí“ konsolidovat všechny produkty. Nejčastější je konsolidace spotřebitelských úvěrů, kontokorentů a kreditních karet. Některé společnosti však dovedou do konsolidace připojit i již zmíněné dlouhodobé úvěry, a dokonce i hypotéky.

Stejné je to i s refinancováním, i když tam je postup trochu jednodušší. Hypotéky a dlouhodobé úvěry zpravidla refinancují hlavně banky. Jen pár nebankovních společností se dokáže s takovým druhem úvěru popasovat. Otázkou pak je, zda jsou jejich podmínky pro klienta výhodnější, než může nabídnout banka.

Recenze nejlepších konsolidací půjček:

Ceska Sporitelna Logo

Česká spořitelna – Konsolidace

Česká spořitelna je banka poskytující finanční služby ve všech směrech. Uzavírá osobní a firemní účty, poskytuje kreditní karty, úvěry, konsolidace i hypotéky. My jsme se zaměřili na Konsolidaci půjček, které usnadňují dlužníkům život stažením výše splátek třeba i o polovinu. Záleží na tom, jaké mají klienti na konsolidovaných úvěrech podmínky, úroky atd. Ke konsolidaci si klienti mohou vzít peníze navíc, mohou kdykoli vkládat mimořádné splátky nebo úvěr zcela předčasně doplatit. V případě nutnosti si mohou požádat o navýšení konsolidace, až dvakrát ročně odložit splátky nebo si výši splátek upravit podle svých potřeb.

Equa bank - logo

Equa bank – Konsolidace

Equa bank je poměrně mladá bankovní společnost na českém trhu. Kromě vtipných „pohádkových“ reklam je známá především tím, že nabízí půjčky s výrazně lepšími podmínkami než konkurence. RePůjčka je úvěrový produkt, který řeší refinancování stávajícího úvěrového produktu a slibuje zlevnit na úrocích a poplatkách – až 20.000 Kč. Klient si může zvolit produkt RePůjčka – konsolidace, která dokáže spojit a zvýhodnit více úvěrů najednou. Výše zmíněná sleva (o 20.000 Kč) se však týká RePůjčky určené k převodu vždy pouze jednoho produktu. (Postupně jich ale klient může převést více). Mezi přednosti RePůjčky od Equa bank patří transparentnost. Klient přesně ví, kolik a za co platí, a navíc nedává bance žádné zbytečně poplatky.

homecredit logo

Home Credit – Konsolidace

Home Credit dokáže klientům poskytnout nejen půjčku, ale také pomůže s vyřešením problematické finanční situace, když mají mnoho splátek, nevýhodné podmínky, anebo potřebují další peníze navíc. Umožňuje tzv. konsolidaci, díky které mohou klienti spojit všechny úvěry dohromady, ušetřit si tak peníze i starosti a mít pouze jednu, většinou i výhodnější půjčku.

Moneta Logo Male

Moneta Money Bank – Konsolidace

Moneta Money Bank poskytuje Osobní půjčku se sloučením, tedy tzv. konsolidaci, která pomáhá klientům zbavit se vysokých splátek a sloučit všechny stávající půjčky do jedné. Ke sloučeným půjčkám je možné vzít si další finance navíc. Sloučení všech půjček do jedné pomůže snížení celkové výše splátek – klient platí pouze jednu splátku, jejíž výši si sám může určit zvolením doby splatnosti. Konsolidace do 500.000 Kč je možná s úrokem už od 4,9 %. Klienti, kteří žádají se spolužadatelem, mohou získat slevu na úroku o 2 %. Sloučit lze všechny typy půjček, včetně dlouhodobých úvěrů a hypoték. Otázkou je, zda je v takovém případě Moneta Money Bank schopna skutečně poskytnout výhodu snížení úroků a splátek a zda klient sloučením hypotéky a ostatních úvěrů skutečně ušetří.  To samozřejmě nelze předem určit. Je potřeba vyzkoušet simulaci konsolidace, což je možné na webových stránkách banky, nebo pak rovnou na pobočce při sjednání.

Unicredit Logo Male

UniCredit Bank – Konsolidace

UniCredit Bank je banka poskytující kompletní bankovní služby, od osobních a firemních účtů, až po půjčky a hypotéky. PRESTO půjčka se zaměřuje na sloučení úvěrů (i z cizích bank, případně nebankovních společností) do jedné půjčky. Klienti si mohou vzít peníze navíc a když v průběhu splácení zjistí, že jim nestačí, mohou si půjčku navýšit. U refinancovaných úvěrů nemusí prakticky řešit žádné další vyřizování. UniCredit Bank s původními bankami a společnostmi vše vyřídí a úvěry za klienta doplatí. Pokud klient potřebuje, může PRESTO půjčku předčasně doplatit. Je však potřeba brát v úvahu, že Odměna za řádné splácení, která by ho čekala, mu bude odebrána.

Srovnání Konsolidací půjček
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.67 (12 Recenzí)

Přispět názorem