Úvěrová kalkulačka 2024

Jak funguje úvěrová kalkulačka? Ne Ne

Hlavní kritérium pro výběr bankovní či nebankovní půjčky je výše úroků. Kolik člověk zaplatí na úrocích, lze spočítat pomocí úvěrové kalkulačky. Jak funguje?

Úvěrová kalkulačka: Spočítejte si měsíční splátku půjčky během chvilky

Jak spočítat výši úroků u nové půjčky? V úvěrové kalkulačce si rychle spočítáte, na kolik vás měsíční splátka vyjde. Vyplňte požadovanou částku a dobu, jak dlouho chcete úvěr splácet. Jak taková úroková kalkulačka funguje? Kde a kdy ji použít?

Online úvěrová kalkulačka vám během chvíle dokáže spočítat orientační výši měsíční splátky vaší požadované půjčky. Jestliže přemýšlíte nad půjčkou a nevíte, jakou výši splátek máte každý měsíc očekávat, udělejte si rychlou kalkulaci. Ulehčíte si tak organizaci budoucích výdajů. Úvěrová kalkulačka je k dispozici online a zdarma. Ušetří vám čas a poskytne komplexní přehled aktuálních možností na trhu financí. Jako spotřebitel nebudete muset vyhledávat úvěry jednotlivě a přitom vám pomůže vybrat tu nejvýhodnější.

Úvěrová kalkulačka online Ne Ne

Jaké jsou druhy kalkulaček?

Kalkulačka pro hypoteční úvěr

Hypoteční kalkulačka vypočítá měsíční splátku vaší hypotéky. Dále je zde zobrazen také splátkový kalendář, kde je zobrazen úrok pro jednotlivá splátková období. Abyste získali co nejpřesnější výši hypotéky, musíte do hypoteční kalkulačky zadat veškeré finanční výdaje.

Hypotecni Kalkulacka Splaceni Hypoteky
Hypoteční kalkulačka – splacení hypotéky

Jak kalkulačka pro hypoteční úvěr funguje?

Hypotékou financujete své vlastní bydlení či rekonstrukci. Protože se tento typ úvěru sjednává na mnoho let dopředu, je nutné důkladně přečíst podmínky banky. Hypoteční kalkulačka online vám spočítá měsíční splátky. Díky délce splácení zjistíte rozdíl výše měsíčních splátek díky době fixace s kombinací vlastních zdrojů. Výsledná částka je vždy orientační. Pevnou výši splátky se dozvíte přímo u finančního poradce.

Hypoték se nabízí více druhů. Pro financování svého bydlení můžete čerpat produkt:

Kalkulačka spotřebitelského úvěru

Jedním z nejčastěji poskytovaných půjček od bankovních či nebankovních společností jsou spotřebitelské úvěry. Kalkulačka splátek úvěru vám pomůže najít nejvýhodnější půjčku. Stačí vyplnit:

 • Požadovanou výši půjčky
 • Délku sjednání úvěru
 • Vaše základní údaje

Na základě těchto údajů vám splátková kalkulačka představí všechny produkty, od bankovních i nebankovních společností. Nejvýhodnější nabídku pak stačí sjednat online.

Kalkulačka pro podnikatelský úvěr

Kalkulačka pro podnikatelský úvěr vám pomůže správně se rozhodnout pro nejvýhodnější bankovní či nebankovní podnikatelskou půjčku. Kalkulačka pro podnikatelský úvěr vám pomůže seznámit se s připravenými podmínkami jednotlivých společností. Stačí vyplnit:

 • Výši úvěru
 • Dobu splácení

Nabídka úvěrových produktů je vhodná pro začínající podnikatele, drobné živnostníky i velké firmy. Společnosti nabízejí produkty pro každého podnikatele. Mezi nejžádanější produkty patří:

 • Investiční podnikatelský úvěr
 • Podnikatelský úvěr se zárukou EIF
 • Provozní podnikatelský úvěr

Podle kalkulačky pro podnikatelský úvěr si nejlépe stojí produkty od bankovních institucí. Při výběru nebankovní instituce doporučujeme pozorně přečíst podmínky a sledovat výši úrokové sazby. Zpravidla dražší úrokovou sazbu u podnikatelského úvěru nabízejí společnosti, které zajišťují půjčku pro podnikatele bez zajištění a registru.

Kalkulačka pro stavební spoření

Nejvýhodnější podmínky pro výběr stavebního spoření vám představí online kalkulačka stavebního spoření. Najdete ji na webu poskytovatele, nebo na portále nezávislých srovnávačích. Kalkulačku pro stavební spoření doporučujeme použít i pro sjednání stavebního spoření pro děti. 

Stavební spoření je už dlouhé roky nejoblíbenější finanční produkt díky příspěvku od státu. Abyste získali státní podporu, je vázací lhůta minimálně 6 let. Po tomto období můžete produkt vypovědět nebo smlouvu prodloužit. Optimální měsíční vklad doporučujeme 1 700 Kč měsíčně, aby v součtu za rok dosahoval díky státní podpoře 20 000 korun. Vklady nemusí mít měsíční vklady. Lze zvolit čtvrtletní, půlroční či roční příspěvek. Problémem jsou nepravidelné vklady nad rámec sjednaného spořícího kalendáře.

Nevýhodou u stavebního spoření jsou poplatky:

 • Poplatek za uzavření smlouvy – je stanoven z předem dané cílové částky a obvykle se jedná o 1% z této částky.
 • Poplatky za vedení účtu – tato sazba je dána konkrétní stavební spořitelnou, obvykle se jedná o 300,- Kč ročně.

Kalkulačka překlenovacího úvěru

Výhodný překlenovací úvěr pro vás vyhledá online kalkulačka překlenovacího úvěru a srovnávače překlenovacích úvěrů. Kalkulačky jsou dostupné přímo na webu dané spořitelny nebo na stránkách srovnávačů bankovních a nebankovních produktů.

Zjistěte si pomocí kalkulačky překlenovacího úvěru výši poplatku za uzavření smlouvy a vedení úvěru, možnost předčasného splacení, úrokovou sazbu a další informace. Pomocí překlenovacího úvěru můžete získat úvěr ze stavebního spoření ještě dříve, než u něj dosáhnete cílové částky. Je však nutné splnit určité podmínky. Je nutné vložit na stavební spoření určité procento z cílové částky, prokázat výši příjmů a obstarat zajištění úvěru.

Existují tyto druhy překlenovacího úvěru:

 • Překlenovací úvěr se zvýšenými úrokovými sazbami
 • Splácený překlenovací
 • Překlenovací úvěr s konstantními platbami

Při rozhodování doporučujeme poradit se s odborníkem, který překlenovací úvěr je vhodný pro vaše potřeby.

Úvěrová kalkulačka představuje interaktivní formulář Ne Ne

Každá z online úvěrových kalkulaček funguje na principu interaktivního formuláře. Vyžaduje přesné informace, vycházejí právě z vybraného druhu úvěru.

Online úvěrovou kalkulačku najdete na internetových stránkách své banky i na dalších webech poskytovatelů půjček. Obvykle stačí vložit do políčka požadovanou částku a délku sjednání půjčky. Na základě těchto dvou údajů vám kalkulačka sama spočítá výši úroků za měsíční splátku i celkovou částku ke splacení, popřípadě další parametry půjčky.

S úvěrovou kalkulačkou se můžete setkat také na nezávislých webech, specializujících se finančním tématem. Kalkulačky mohou fungovat i jako srovnávače. Ušetří tak mnoho času s hledáním. Najdou vám nejvýhodnější spotřebitelský úvěr, půjčku pro podnikatele, poskytnou informace o nejvýhodnějších hypotékách, stavebním spoření i překlenovacím úvěru. Všeobecná kalkulačka půjčky vám srovná více aktuálních možností pro sjednání úvěru.

Jaká je výše úvěru?

Při výběru nejlevnější půjčky nás zajímá především výše úvěru. Výpočet splátky úvěru je hlavním faktorem pro sjednání úvěru. Informuje nás, kolik korun budeme měsíčně za úvěr platit. Kalkulačka je složena ze dvou ukazatelů:

 • Výše celkového úvěru
 • Doba splácení úvěru

Tyto dvě informace slouží pro žadatele k tomu, aby si vybral nejvýhodnější produkt. Kalkulačka zobrazí pouze ty nabídky od bankovních i nebankovních společností, které splňují požadavky klienta. Následně jejich nabídky srovná dle úrokových sazeb i možností pro splácení úvěru.

Některé úvěrové kalkulačky zobrazí i RPSN, což je roční úroková sazba, zohledňující veškeré náklady úvěru. Pracuje jak s úrokem samotným, tak i s poplatky, plynoucí ze sjednání půjčky.

hypoteční kalkulačka - refinancování hypotéky
RPSN

Předpokládaná úroková sazba Ne Ne

Pojem imputovaná úroková sazba je odhadovaná úroková sazba použitá místo stanovené úrokové sazby spojené s úvěrem, protože stanovená sazba přesně nedefinuje tržní úrokovou sazbu, nebo není vůbec stanovena. Používá se nejčastěji ve chvíli, když smlouva o půjčce neobsahuje žádnou úrokovou sazbu nebo je extrémně nízká. Předpokládaná úroková sazba není zárukou spotřebitele o výše úroku za úvěr, ale umožňuje přibližně odhadnout, jaký bude růst variabilního nebo fixního úroku.  

Délka splácení úvěru Ne Ne

Abychom se v online úvěrové kalkulačce dozvěděli celkovou výši požadovaného úvěru, je nutné, uvést do políčka požadovanou délku splácení úvěru. Tím se rozumí předem dohodnuté časové období, jehož délku si zvolíte podle toho, jak dlouho chcete svůj úvěr či hypotéku splácet.

Obecně platí, že čím je doba splácení kratší, tím vyšší jsou pravidelné splátky a vy se jako dlužník bankovní či nebankovní společnosti zavazujete k vysoké bonitě. U delšího splácení však zaplatíte větší poplatky na úrocích. Spotřebitelské úvěry se sjednávají v rozmezí od 1 do 5 let. Některé instituce nabízejí rozvržení splátek po dobu až 8 let. U hypotečních úvěrů se délka splácení v optimálním časovém horizontu pohybuje v rozmezí od 15 do 20 let. Poslední splátka by měla být společnosti zaplacena k datu splatnosti.

Pozor Pozor

Věděli jste, že úvěrová kalkulačka bývá často zaměňována s úrokovou kalkulačkou? Zatímco kalkulačka pro nejvýhodnější úvěr vám spočítá výši splátek u jednotlivých půjček, úroková kalkulačka vám spočítá výši úroků ze spoření, jako je tomu například u spořicího účtu.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

Uživatelské zkušenosti

1 zkušeností
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Super kalkulačka!

Hodnocení - 5
Roman Koloděj
9. 6. 2022