Shopify Recenze

Vyhody

+ V Shopify si můžete postavit e-shop svých snů s naprosto jakoukoliv funkcionalitou, kterou si vymyslíte
+ Bezplatné vyzkoušení na 14 dní

Nevyhody

Nemožnost překladu administrace do češtiny. Přeložit lze pouze “frontend” = to co vidí zákazník.

 

shopify-logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Shopify je velmi komplexní a sofistikovaný systém na tvorbu e-shopu. Můžete v něm upravit téměř vše. Díky velkému množství free i placených šablon si e-shop utvoříte přesně k obrazu svému. V případě, že vám něco na e-shopu schází je zde velká pravděpodobnost, že již existuje plugin, který váš problém řeší a který si můžete pro své Shopify stáhnout nebo dokoupit. Díky široké české komunitě kolem Shopify si e-shop dokážete upravit přesně pro potřeby českého trhu.

Jednoduchost instalace – 6.5/10

Shopify Predstaveni

Shopify můžete testovat pouze 14 dní, což považujeme za poměrně málo času. Shopify je instalované během pár minut a můžete tak ihned začít testovat a zkoušet. Administrace je poměrně přehledná a logicky rozvržená a ihned se v ní zorientujete. Po levé straně máte sloupec, kde najdete home, objednávky, produkty, zákazníky, analýzy, marketing, slevy a aplikace. Zkrátka vše, co se týká obsluhy e-shopu, nastavení produktů, odbavení prodejů atd. 

O něco níže pak najdete prodejní kanály, kde se jednak prokliknete do nabídky témat/designů e-shopu, nastavíte tu jednotlivé stránky, blog, navigaci, domény atd. Správa objednávek, produktů a uživatelů je udělána v duchu jednoduchosti a použitelnosti a i když jsou stránky v angličtině, věřím, že s pomocí např. google překladače se v této administraci vyzná i člověk, který nikdy e-shop nevlastnil ani nespravoval. 

InstalaceNutná registrace
Průvodce spuštění e-shopu
Je v češtině?
Vyzkoušení zdarma

Pozor na!

Pokud jste si Shopify vyzkoušeli a došli jste k názoru, že to není nic pro vás, nezapomeňte zkušební verzi zase zrušit. Máte na to oněch 14 dní. Pokud byste tak neučinili, platili byste zbytečně poplatky. 

Finance

Shopify Cena

Založení a správu vašeho budoucího e-shopu na Shopify si můžete vyzkoušet na 14 dní zdarma v “plné polní”. Pokud se vám zalíbí a rozhodnete se na této platformě svůj e-shop provozovat – předplatit si ho, máte na výběr ze tří tarifů. První je Základní plán Shopify, za který zaplatíte od 29 USD měsíčně. Budete v něm mít neomezený počet produktů, klientskou podporu 24/7, certifikát SSL, slevové kódy a spoustu dalších možností. 

Doporučovaný je především Shopify plán za 79 USD měsíčně. A nejvíce zaplatíte za Pokročilý Shopify plán – 299 USD měsíčně. Rozdíl mezi nimi je hlavně v počtu zaměstnanců, míst, analýze podvodů, profi zprávách a v nastavení plateb. 

Pokud zjistíte, že Shopify pro vás není to pravé, nezapomeňte svůj zkušební e-shop zase zrušit. Jinak by se vám překlopil po 14 dnech do ostré verze a platili byste za něj poplatky. 

Marketing – 9/10

Shopify Marketing

Díky široké české komunitě kolem Shopify je možné udělat ze Shopify plnohodnotný český e-shop ale bohužel vás to bude stát trochu času a googlení. Například Shopify narozdíl od českých e-shopových řešení neposkytuje napojení na známé srovnávače zboží (heureka.cz, zbozi.cz) v základu a je potřeba si stáhnout plugin s názvem “shoppingfeeder”(zdarma) a feed si zde vytvořit. To stejné platí ohledně EET, kdy musíte využít napojení na fakturovací řešení, které umí EET (nebo přikoupit plugin). Co se týká věcí, které nejsou spojené s českým trhem, zvládá Shopify na jedničku. Nechybí rozšířené možnosti pro SEO, napojení na všechny sociální sítě, včetně příspěvkových feedů, napojení a facebook e-shop, jednoduše řečeno je možné získat jakoukoliv funkci, pokud máte rozpočet na externí pluginy a provozní znalost angličtiny.

Google Analytics
Facebook pixel
Má export pro známé srovnávače
Možnost importu produktůcsv, xml, xls, html
SEO meta data
Wordpress
Blog
EET (přes
pluginy)
SSL
Facebook obchod
Live chat

Náš tip!

Chcete e-shopové řešení na světově oblíbené platformě s řadou spokojených obchodníků? Pokud ano a pokud vám nevadí, že je administrace i vše ostatní v anglickém jazyce, je pro vás Shopify ideální řešení. 

Customizace – 7/10

Shopify Sablony

Shopify poskytuje 9 šablon zdarma a pokud si z nich nevyberete můžete si šablony i zakoupit ze Shopify storu. Těch je v nabídce rovnou 65. V šablonách lze upravovat i CSS a do jisté míry i HTML, navíc díky široké komunitě a možnosti kontaktovat experty přes Shopify zvládnete i složitější zásahy do struktury e-shopu.

Počet šablon zdarma9
Placené šablony
úprava CSS
Vlastní rozložení panelů

Rychlost hotového eshopu

Rychlost výsledného eshopu je důležitá nejen při usilování o nejvyšší pozice v Googlu, ale také pro lepší zážitek z návštěvy vašeho webu. Našli jsme 10 e-shopů, které využívají Shopify a změřili jsme rychlost načítání stránky. Zjistili jsme, že Shopify e-shopy mají průměrnou rychlost 1,953, což není nejhorší, ale máme i rychlejší načtení. Vzhledem k tomu, že rychlost hotového e-shopu ovlivňuje řada okolností a vlastností e-shopu, doporučujeme brát naše měření s rezervou.

Rychlost načítání e-shopů (sekundy)2,167

Podpora – 8/10

Shopify Podpora

Podpora Shopify je vám dostupná 24 hodin denně 7 dní v týdnu a to především na e-mailu/kontaktním formuláři. Pokud se vám nechce e-mail psát a čekat na odpověď, můžete využít i centrum nápovědy, kde najdete odpověď na řadu dotazů a můžete si vše dokonce přepnout do češtiny. Komunikace s podporou je jinak v anglickém jazyce, stejně jako celé stránky. 

Čas odpovědi24 hod
Telefon
E-mail/kontaktní formulář
Mají online live chat?
Počet zodpovězených otázek10/10
Kvalita odpovědi z podporyKvalitní, ale anglicky

Pokud je pro vás nutností administrace v češtině, tak se zkuste podívaj na další služby, které nabízejí pronájem eshopu.Závěrečné hodnocení

Shopify Recenze
shopify-logo

Název: Shopify

Shrnutí:
✅ Google Analytics
✅ Facebook pixel
✅ Má export pro známé srovnávače
✅ SEO meta data
✅ Blog
✅ SSL
✅ Facebook obchod
✅ Live chat

 • Jednoduchost instalace - 6.5/10
  6.5/10
 • Marketing - 9/10
  9/10
 • Customizace - 7/10
  7/10
 • Podpora - 8/10
  8/10
7.6/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.51 (37 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání e-shopových řešení.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem