Shopify Recenze

Vyhody

+ V Shopify si můžete postavit e-shop svých snů s naprosto jakoukoliv funkcionalitou, kterou si vymyslíte.

Nevyhody

Nemožnost překladu administrace do češtiny. Přeložit lze pouze “frontend” = to co vidí zákazník.

 

shopify-logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Shopify je velmi komplexní a sofistikovaný systém na tvorbu e-shopu. V Shopify můžete téměř vše upravit, předělat a odstranit a díky obrovskému množství free i placených šablon si e-shop utvoříte přesně k obrazu svému. V případě, že vám něco na e-shopu schází je zde velká pravděpodobnost, že již existuje plugin, který váš problém řeší a který si můžete pro své Shopify stáhnout nebo dokoupit. Díky široké české komunitě kolem Shopify si e-shop dokážete upravit přesně pro potřeby českého trhu.

Jednoduchost instalace – 6.5/10

Shopify můžete testovat pouze 15 dní, což považujeme za poměrně málo času. Shopify je instalované během 5 minut a můžete tak ihned začít testovat a zkoušet. Administrace je velmi přehledná a logicky rozvržená a ihned se v ní zorientujete. Správa objednávek, produktů a uživatelů je udělána v duchu jednoduchosti a použitelnosti.

InstalaceNutná registrace
Průvodce spuštění e-shopu
Je v češtině?
Uživatelská přívětivost (5 je nejvíce)3
Vyzkoušení zdarma

Marketing – 8/10

Díky široké české komunitě kolem Shopify je možné udělat ze Shopify plnohodnotný český e-shop ale bohužel vás to bude stát trochu času a googlení. Například Shopify narozdíl od českých e-shopových řešení neposkytuje napojení na známé srovnávače zboží (heureka.cz, zbozi.cz) v základu a je potřeba si stáhnout plugin s názvem “shoppingfeeder”(zdarma) a feed si zde vytvořit. To stejné platí ohledně EET, kdy musíte využít napojení na fakturovací řešení, které umí EET (nebo přikoupit plugin). Co se týče věcí, které nejsou spojené s českým trhem, zvládá Shopify na jedničku. Nechybí rozšířené možnosti pro SEO, napojení na všechny sociální sítě, včetně příspěvkových feedů, napojení a facebook e-shop, jednoduše řečeno je možné získat jakoukoliv funkci, pokud máte rozpočet na externí pluginy a provozní znalost angličtiny.

Google Analytics
Facebook pixel
Má export pro známé srovnávače
Možnost importu produktůcsv, xml, xls, html
SEO meta data
Wordpress
Blog
EET (přes
pluginy)
SSL
Facebook obchod
Live chat

Customizace – 7/10

Shopify poskytuje velké množství šablon zdarma a pokud si nevyberete můžete si šablony i zakoupit ze Shopify storu. V Šablonách lze upravovat i CSS a do jisté míry i HTML, navíc díky široké komunitě a možnosti kontaktovat experty přes Shopify zvládnete i složitější zásahy do struktury e-shopu.

Počet šablon zdarma20
Placené šablony
Zdrojový kód
úprava CSS
Vlastní rozložení panelů

Rychlost hotového eshopu – 8/10

Rychlost výsledného eshopu je důležitá nejen při usilování o nejvyšší pozice v Googlu, ale také pro lepší zážitek z návštěvy vašeho webu. Našli jsme 10 e-shopů, které využívají shopify a změřili jsme rychlost načítání stránky. Zjistili jsme, že Shopify e-shopy mají průměrnou rychlost 2,167 a tím se řadí v našem hodnocení na 3. místo.

Rychlost načítání e-shopů (sekundy)2,167

Podpora – 10/10

Podpora Shopify je vám dostupná 24 hodin denně 7 dní v týdnu a to na e-mailu telefonu i live chatu, navíc u live chatu vidíte aktuální čas, kdy se vám začne jejich zaměstnanec věnovat. Podpora je velmi kvalitní, bohužel je pouze v angličtině, proto doporučujeme spíše využít fórum a podporu české komunity.

Čas odpovědi24 hod
Forma dotazuemail
Počet zodpovězených otázek10/10
Mají online live chat?
Kvalita odpovědi z podporyanglická

Pokud je pro vás nutností administrace v češtině, tak se zkuste podívaj na další služby, které nabízejí pronájem eshopu.Závěrečné hodnocení

Shopify Recenze
shopify-logo

Název: Shopify

Shrnutí:
✅ Google Analytics
✅ Facebook pixel
✅ Má export pro známé srovnávače
✅ SEO meta data
✅ Blog
✅ SSL
✅ Facebook obchod
✅ Live chat

 • Jednoduchost instalace - 6.5/10
  6.5/10
 • Marketing - 9/10
  9/10
 • Customizace - 7/10
  7/10
 • Rychlost - 8/10
  8/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
8.1/10
Jak hodnotí naši čtenáři
3.53 (30 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání e-shopových řešení.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem