Shopify Recenze

Shopify


Výhody
+ V Shopify si můžete postavit e-shop svých snů s naprosto jakoukoliv funkcionalitou, kterou si vymyslíte.


Nevýhody
– Nemožnost překladu administrace do češtiny. Přeložit lze pouze “frontend” = to co vidí zákazník.


shopify-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Shopify je velmi komplexní a sofistikovaný systém na tvorbu e-shopu. V Shopify můžete téměř vše upravit, předělat a odstranit a díky obrovskému množství free i placených šablon si e-shop utvoříte přesně k obrazu svému. V případě, že vám něco na e-shopu schází je zde velká pravděpodobnost, že již existuje plugin, který váš problém řeší a který si můžete pro své Shopify stáhnout nebo dokoupit. Díky široké české komunitě kolem Shopify si e-shop dokážete upravit přesně pro potřeby českého trhu.


Jednoduchost instalace – 6/10

Shopify můžete testovat pouze 15 dní, což považujeme za poměrně málo času. Shopify je instalované během 5 minut a můžete tak ihned začít testovat a zkoušet. Administrace je velmi přehledná a logicky rozvržená a ihned se v ní zorientujete. Správa objednávek, produktů a uživatelů je udělána v duchu jednoduchosti a použitelnosti.

InstalaceNutná registrace
Průvodce spuštění e-shopu
Je v češtině?
Uživatelská přívětivost (5 je nejvíce)3
Vyzkoušení zdarma

Marketing – 7/10

Díky široké české komunitě kolem Shopify je možné udělat ze Shopify plnohodnotný český e-shop ale bohužel vás to bude stát trochu času a googlení. Například Shopify narozdíl od českých e-shopových řešení neposkytuje napojení na známé srovnávače zboží (heureka.cz, zbozi.cz) v základu a je potřeba si stáhnout plugin s názvem “shoppingfeeder”(zdarma) a feed si zde vytvořit. To stejné platí ohledně EET, kdy musíte využít napojení na fakturovací řešení, které umí EET. Co se týče věcí, které nejsou spojené s českým trhem, zvládá Shopify na jedničku. Nechybí rozšířené možnosti pro SEO, napojení na všechny sociální sítě, včetně příspěvkových feedů, napojení a facebook e-shop, jednoduše řečeno je možné získat jakoukoliv funkci, pokud máte rozpočet na externí pluginy a provozní znalost angličtiny.

Google Analytics
Facebook pixel
Má export pro známé srovnávače
Možnost importu produktůcsv, xml, xls, html
SEO meta data
Wordpress
Blog
EET
SSL
Facebook obchod
Live chat

Customizace – 9/10

Shopify poskytuje velké množství šablon zdarma a pokud si nevyberete můžete si šablony i zakoupit ze Shopify storu. V Šablonách lze upravovat i CSS a do jisté míry i HTML, navíc díky široké komunitě a možnosti kontaktovat experty přes Shopify zvládnete i složitější zásahy do struktury e-shopu.

Počet šablon zdarma20
Placené šablony
Zdrojový kód
úprava CSS
Vlastní rozložení panelů

Rychlost hotového eshopu – 8/10

Rychlost výsledného eshopu je důležitá nejen při usilování o nejvyšší pozice v Googlu, ale také pro lepší zážitek z návštěvy vašeho webu. Našli jsme 10 e-shopů, které využívají shopify a změřili jsme rychlost načítání stránky. Zjistili jsme, že Shopify e-shopy mají průměrnou rychlost 2,167 a tím se řadí v našem hodnocení na 3. místo.

Rychlost načítání e-shopů (sekundy)2,167

Podpora – 10/10

Podpora Shopify je vám dostupná 24 hodin denně 7 dní v týdnu a to na e-mailu telefonu i live chatu, navíc u live chatu vidíte aktuální čas, kdy se vám začne jejich zaměstnanec věnovat. Podpora je velmi kvalitní, bohužel je pouze v angličtině, proto doporučujeme spíše využít fórum a podporu české komunity.

Čas odpovědi24 hod
Forma dotazuemail
Počet zodpovězených otázek10/10
Mají online live chat?
Kvalita odpovědi z podporyanglická

Pokud je pro vás nutností administrace v češtině, tak se zkuste podívaj na další služby, které nabízejí pronájem eshopu.

Více informací →

Naše hodnocení
 • Jednoduchost instalace - 6/10
  6/10
 • Marketing - 7.3/10
  7.3/10
 • Customizace - 9/10
  9/10
 • Rychlost - 8/10
  8/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
8.1/10
Posílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.25 (4 Hlasy)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

5 + 16 =