Němčina pro samouky online

Nejlepší online kurzy němčiny 2021

Sprechen Sie Deutsch? Pokud rozumíte, jste na správné cestě vedoucí k ovládnutí němčiny. Nebylo by ale skvělé němčině rozumět a moci v ní i plynně komunikovat? Ať už jsou vaše důvody k učení němčiny jakékoli, jedno je jisté. V tomto článku jsme vedle sebe postavili 5 nejlepších online kurzů němčiny a změřili jejich síly. Jak srovnání dopadlo?

5nej-srovnani

OnlineJazyky.cz

Prectime.cz

Revoluční němčina pro samouky 3. generace

Rosetta Stone

Babbel

Celková známka

9.89.18.88.68.6
1. Místo2. Místo3. místoFinalistaFinalista
ShrnutíInteraktivní platforma pro ty, jenž to s učením jazyků myslí vážně a chtějí se posunout o úroveň výšeČeská platforma s unikátním učebním systémem, jenž vám dá výborné gramatické základy a pomůže naučit tisíce slovíček.Jedinečný systém od Taxus Learning, který využívá metodu poslechu a doslovného překladu, čímž vás v němčině učí myslet.Obsáhlý kurz na několik měsíců, který je veden z angličtiny (do 28 jazyků).Moderní, interaktivní platforma na učení jazyků z angličtiny do jiného jazyka.

Finance

Cena2490 Kč / úroveň3220 Kč / rok 59.40 € / rok (1600Kč)4990 Kč - jednorázově£159 (4930Kč)59.40 € / rok (1600Kč)
Verze zdarma
Premiová placená verze
Časově neomezená placená verze (6930Kč)

Učební metody

Listening / Poslech
Speaking / Mluvení
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Interaktivní funkce
Škola hrou

Kompatibilita

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Responzivita (mobil, tablet)
Funguje offline?

Jednoduchost a lokalizace

Z jakého jazyka je kurz veden?češtinačeštinačeštinaangličtinaangličtina
Intuitivní ovládání
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky

Jazyky

Angličtina
Němčina
Španělština
Francouzština
Ruština
Italština
Další jazyky
onlinejazyky-logo

OnlineJazyky.cz – němčina

Velkou předností je pokročilá interaktivní výuka. Některé metody jsou podobné těm v aplikaci Duo Lingo, ale oproti ní si zde najde své i pokročilý němčinář. Všemi jazykovými úrovněmi provází video průvodce a po celou dobu máte lektora na online chatu, jenž je k dispozici od 8:00 do 16:00 každý pracovní den. Ideální systém pro ty, jenž chtějí učení němčiny (či jiných jazyků) udělat zábavnější, zpravidelnit jej a přitom stále zvyšovat jazykové úrovně.

logo-prectime

Prectime.cz – němčina

Jedním z jazyků, jenž se můžete na Prectime.cz učit je němčina (také španělsky a anglicky). Výuka u všech jazyků vypadá poměrně podobně: Kurz je rozdělen do 85 dní, přičemž v každém dni máte jednu video lekci, interaktivní cvičení a PDF cvičení k dané oblasti. V ceně kurzu máte i možnost jednou za čas promluvit s rodilým mluvčím přes službu italki.com. Kromě předem připravených lekcí, můžete využívat i nástroj na procvičování slovíček pomocí karet, poslouchání německých rádií či čtení knih v němčině z databáze Prectime.cz.

Němčina pro samouky

Bez znalosti nějakého cizího jazyka se dnes již téměř neobejdete. Němčina je proto v našich geografických podmínkách skvělou volbou. Samozřejmě nejlepším způsobem, jak se cizí jazyk naučit je přímo od rodilého mluvčího, takže se nabízí možnost vycestování a studia v zahraničí. Ovšem ne každý má takové možnosti. Existuje proto celá řada jazykových škol. Jejich nevýhodami je ovšem nutnost časové flexibility a leckdy mnohatisícové výdaje za lekce, než docílíte požadované úrovně jazyka a bez problémů se domluvíte.

Jako nejsnadnější řešení se proto nabízí studovat němčinu online.  Největší předností je možnost studovat právě tehdy, když máte čas. Nejste ničím limitování a jste svým vlastním pánem. Již žádné dojíždění, domácí úkoly z kurzu nebo stud před ostatními účastníky lekce. Němčina pro samouky představuje online kurzy s mnoha interaktivními a motivačními prvky a především možností se k probírané látce kdykoliv vrátit. Často můžete studovat nejen na počítači, ale také tabletu nebo chytrém telefonu a zpestřit si tak cestu do práce, využít obědovou pauzu nebo jakoukoliv volnou chvilku během dne.

Kurzy němčiny online

Proč zvolit kurzy němčiny online? V moderním světě, kde čas je nejvzácnější komoditou je třeba využívat každou volnou chvíli efektivně. Kurzy němčiny online vám právě toto přináší. Nepotřebujete žádné speciální vybavení, stačí jen připojení k internetu a můžete se začít vzdělávat kdykoliv a odkudkoliv. Optimální je věnovat se online výuce každý den alespoň chvíli, což by neměl být problém pro žádného dobře motivovaného a odhodlaného studenta. Velkou předností online kurzů je možnost se k učivu vracet, naposlouchat si ho a neomezeně si vše opakovat.

Jazykové školy

Jazykové školy jsou jistě dobrou volbou, pokud se chcete dobře naučit cizí jazyk, ovšem oproti online kurzům mají několik záporů. Tím největším je zcela jistě absence časové flexibility. Musíte být ve stanovený čas na stanoveném místě. Za služby rodilého mluvčího zaplatíte až desítky tisíc korun a ne vždy dosáhnete požadovaných výsledků v očekávaném časovém horizontu.

Jak se naučit Německy?

Pokud se chcete opravdu naučit německy, abyste se v zahraničí bez potíží domluvili, je nejvhodnějším způsobem kombinace několika různých způsobů. Pro naučení jazyka je vždy nejlepší volbou vycestovat do zahraničí a učit se tzv. za pochodu a v prostředí, kde nemáte jinou možnost než začít mluvit a jazyk fakticky používat. 

Doporučujeme!

Vstřebávejte německou gramatiku a slovní zásobu z poslechu německé hudby nebo sledování německy mluvených filmů a seriálů. Nasajete přízvuk, rytmus jazyka a pochytíte hodně používané fráze a slovní spojení.

Dalším způsobem, který ovšem vyžaduje již nějaké finanční výdaje, jsou jazykové školy či hodiny s rodilým mluvčím. Ovšem finančně i časově vás rozhodně nejlépe vyjde pořídit si nějaký kurz němčiny online. Můžete studovat kdykoliv, jakkoliv dlouho a hlavně kdekoliv.

Němčina online zdarma

Kurzy z němčiny online zdarma již dnes nejsou nedostupným zbožím. Snadno najdete webové stránky, které nabízejí bezplatně základní online kurzy. Dobrým příkladem je DuoLingo, díky jejichž aplikaci vám budete učení vyloženě bavit a s každou další úrovní se budete zlepšovat ve čtení, psaní i poslechu. Platforma OnlineJazyky nabízí svým uživatelům také možnost vyzkoušet si jejich produkty v demoverzi zdarma a zjistit, zda jejich přístup k výuce cizího jazyka je právě to, co zákazník hledá.

Němčina pro začátečníky

S online kurzy němčiny můžete začít jako pokročilí, ale i jako úplní začátečníci. Pro ty, kteří si nejsou jistí svou úrovní, doporučujeme vyzkoušet rozřazovací test na OnlineJazyky. Získáte díky němu přesné zařazení a zhodnotíte své případné dosavadní znalosti. Pro každého začátečníka by měly platit tři základní pilíře, a to motivace, disciplína a trpělivost. Je vždy třeba stanovit si splnitelný cíl a uvědomit si, proč se vlastně chcete německy naučit. Kvůli práci nebo zahraniční dovolené? Základem úspěšného studia je dobře naplánovaný čas a využívání každé volné chvíle, a to pravidelně.

Recenze online kurzů němčiny:

logo-nemcina-pro-samouky

Němčina pro samouky – němčina

Od společnosti TAXUS learning od Ivo Tomana najdete dva programy: angličtina pro samouky a němčina pro samouky. Metoda si zakládá na poslechu, souběžném čtení a doslovném překladu. Nenajdete zde téměř žádné interaktivní cvičení, ale za to máte přístup k velkému množství namluvených vět v rozličných situacích. Jde o prostou metodu, jenž si klade za cíl pomoci vám myslet v němčině – a to bez biflování.

logo-rosetta Stone

Rosetta Stone – němčina

Největší předností této zahraniční platformy na učení němčiny (a jiných jazyků) je učení slovíček a kvalitně zpracované rozpoznání výslovnosti. Vynikající kurz němčiny pro začátečníky, jehož cílem je zdokonalit se ve své slovní zásobě a pochytit základy gramatiky. Naopak pokročilí zde však bohužel příliš nepochodí. Někteří lidé si navíc stěžují, že vysvětlování gramatiky není adekvátní tomu, jak komplexní němčina je.

logo-babbel

Babbel – němčina

Zahraniční platforma na učení jazyků, jenž vás učí z angličtiny do němčiny (či jiného jazyka). Pokud se zaměříme přímo na němčinou, pak jde o skvělý kurz pro začátečníky. Společnosti vědí, že největší trh je mezi jazyky pro začátečníky (nikoli pro pokročilé) a Babbel není výjimkou. Každopádně po absolvování kurzu byste teoreticky měli německy rozumět (ne-li mluvit) na úrovni B1. V době psaní tohoto článku má němčina 69 mini-kurzů, přičemž každý mini-kurz má 10-15 lekcí, takže se připravte, že vás čeká pořádná nálož němčiny.

Časté otázky ke kurzům němčiny

Jak se naučit Německy?

Pokud se chcete opravdu naučit německy, abyste se v zahraničí bez potíží domluvili, je nejvhodnějším způsobem kombinace několika různých způsobů. Pro naučení jazyka je vždy nejlepší volbou vycestovat do zahraničí a učit se tzv. za pochodu a v prostředí, kde nemáte jinou možnost než začít mluvit a jazyk fakticky používat. Ovšem finančně i časově vás rozhodně nejlépe vyjde pořídit si nějaký kurz němčiny online. Můžete studovat kdykoliv, jakkoliv dlouho a hlavně kdekoliv.

Jak se naučit německy zdarma?

Kurzy z němčiny online zdarma již dnes nejsou nedostupným zbožím. Snadno najdete webové stránky, které nabízejí bezplatně základní online kurzy. Dobrým příkladem je DuoLingo.

Jak zjistit úroveň němčiny?

S online kurzy němčiny můžete začít jako pokročilí, ale i jako úplní začátečníci. Pro ty, kteří si nejsou jistí svou úrovní, doporučujeme vyzkoušet rozřazovací test na OnlineJazyky.

Srovnání online kurzů němčiny
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.4 (15 Recenzí)

Přispět názorem