Srovnání online kurzů němčiny

Nejlepší online kurzy němčiny 2020

Sprechen Sie Deutsch? Pokud rozumíte, jste na správné cestě vedoucí k ovládnutí němčiny. Nebylo by skvělé němčině rozumět a moci v ní i plynně komunikovat? Ať už jsou vaše důvody na učení němčiny jakékoli, jedno je jisté… V tomto článku jsme vedle sebe postavili 5 nejlepších online kurzů němčiny a změřili jejich síly. Jak srovnání dopadlo?

5nej-srovnani

OnlineJazyky.cz

Prectime.cz

Revoluční němčina pro samouky 3. generace

Rosetta Stone

Babbel

Celková známka

9,79,18,88,68,5
1. Místo2. Místo3. místoFinalistaFinalista
ShrnutíInteraktivní platforma pro ty, jenž to s učením jazyků myslí vážně a chtějí se posunout o úroveň výšeČeská platforma s unikátním učebním systémem, jenž vám dá výborné gramatické základy a pomůže naučit tisíce slovíček.Jedinečný systém od Taxus Learning, který využívá metodu poslechu a doslovného překladu, čímž vás v němčině učí myslet.Obsáhlý kurz na několik měsíců, který je veden z angličtiny (do 28 jazyků).Moderní, interaktivní platforma na učení jazyků z angličtiny do jiného jazyka.

Finance

Cena2490 Kč / úroveň4600 Kč / rok2 990Kč$131.88 / rok (2900Kč)59.40 € / rok (1528Kč)
Verze zdarma
Premiová placená verze
Časově neomezená placená verze (9900Kč)

Učební metody

Listening / Poslech
Speaking / Mluvení
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Interaktivní funkce
Škola hrou

Kompatibilita

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Responzivita (mobil, tablet)
Funguje offline?

Jednoduchost a lokalizace

Z jakého jazyka je kurz veden?češtinačeštinačeštinaangličtinaangličtina
Intuitivní ovládání
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky

Jazyky

Angličtina
Němčina
Španělština
Francouzština
Ruština
Italština
Další jazyky

Němčina pro samouky

Němčina online (nebo také jako němčina pro samouky) jsou kurzy, které máte vždy dostupné tam, kde je internet (v dnešní době vlastně kdekoliv). Výhodou Němčiny pro samouky je hlavně časová a peněžní úspora. Pokud se rozhodnete, že opravdu chcete umět německy, máte několik možností.

  1. studovat online
  2. docházet do jazykové školy
  3. vycestovat

Každá z těchto variant má své výhody a nevýhody. Pojďme se na ně podívat zblízka:

Kurzy němčiny online

Jednoznačnou výhodou kurzů němčiny online je jejich cena (cena za kurz se obyvkle pohybuje v nižších jednotkách tisíc korun), časová náročnost (nebo spíše nenáročnost) – studujete, když máte čas. Ovšem pro ty, co mají „slabší vůli“ a nedokáží se do učení „dokopat“ nemusí být kurzy němčiny online tou správnou variantou.

Jazkové školy

Obvykle musíte chodit na předem stanovené hodiny – chybí časová flexibilita a za lektora obvykle zaplatíte vyšší deítky tisíc korun, než se reĺně něco naučíte.

Vycestovat

Vycestování je časově velmi náročné a ne každý má tu možnost kvůli nejrůznějším závazkům.

Jak se naučit Německy?

Pokud si kladete otázku jak se naučit německy, my vám v ní možná trochu pomůžeme. Dle našeho rozboru, je nejlepší vycestovat do zahraničí a do toho pracovat s němčinou online – tedy pořídit si nějaký kurz němčiny online, který můžete mít vždy u sebe a ve volných chvílích studovat.

Recenze nejlepších online kurzů němčiny:

Některé námi vybrané platformy nabízejí kromě němčiny i jiné jazyky. Jak si ale stojí tyto platformy přímo v němčině? Tomu se věnuje nadcházející sekce. Pokud vás bude zajímat více o daném kurzu, u každého najdete i odkaz na celou recenzi.

OnlineJazyky.cz – němčina

V platformě Onlinejazyky.cz najdete celou škálu různě zaměřených kurzů němčiny. Buď si můžete vybrat kurz dle své úrovně – určit vaši úroveň němčiny vám pomůže rozřazovací test. Nebo máte-li specifické požadavky, pak oceníte specializované kurzy jako např. němčina pro účetní, němčina pro nákup a prodej, němčina pro personalisty, němčina pro vedení lidí, slovíčka pro IT a jiné. Němčina patří spolu s angličtinou mezi ty nejpropracovanější jazyky v této platformě.

Velkou předností je pokročilá interaktivní výuka. Některé metody jsou podobné těm v aplikaci Duo Lingo, ale oproti ní si zde najde své i pokročilý němčinář. Všemi jazykovými úrovněmi provází video průvodce a po celou dobu máte lektora na online chatu, jenž je k dispozici od 8:00 do 16:00 každý pracovní den. Ideální systém pro ty, jenž chtějí učení němčiny (či jiných jazyků) udělat zábavnější, zpravidelnit jej a přitom stále zvyšovat jazykové úrovně.

Prozkoumat němčinu → / Přečíst celou recenzi na OnlineJazyky.cz

Prectime.cz – němčina

Jedním z jazyků, jenž se můžete na Prectime.cz učit je němčina (také španělsky a anglicky). Výuka u všech jazyků vypadá poměrně podobně: Kurz je rozdělen do 85 dní, přičemž v každém dni máte jednu video lekci, interaktivní cvičení a PDF cvičení k dané oblasti. V ceně kurzu máte i možnost jednou za čas promluvit s rodilým mluvčím přes službu italki.com. Kromě předem připravených lekcí, můžete využívat i nástroj na procvičování slovíček pomocí karet, poslouchání německých rádií či čtení knih v němčině z databáze Prectime.cz.

Pokud jste již mírně pokročilý či pokročilý němčinář, nejspíše byste byli zklamáni, protože cíle tohoto kurzu je dát vám do němčiny dobrý základ a pomoci vám jazyk pochopit (gramatika, slovíčka,…) – nikoli udělat z vás pokročilého mluvčího. Pokud je pro vás však němčina nová, těžko budete hledat tak precizně vytvořený kurz, který kombinuje video lekce, interaktivní cvičení a možnost rozhovoru s rodilým mluvčím.

Prozkoumat němčinu → / Přečíst celou recenzi na Prectime.cz

Němčina pro samouky – němčina

Od společnosti TAXUS learning od Ivo Tomana najdete dva programy: angličtina pro samouky a němčina pro samouky. Metoda si zakládá na poslechu, souběžném čtení a doslovném překladu. Nenajdete zde téměř žádné interaktivní cvičení, ale za to máte přístup k velkému množství namluvených vět v rozličných situacích. Jde o prostou metodu, jenž si klade za cíl pomoci vám myslet v němčině – a to bez biflování.

Zdá se, že primárním produktem je hlavně angličtina, a proto nás zajímalo, jak si stojí právě kurz němčiny. Celkem zde najdete 7 958 německých vět, které si můžete přehrávat, číst a opakovat dle libosti. Kurz němčiny je dle našeho testu zpracovaný stejně tak dobře jako jejich kurz angličtiny.

Prozkoumat Němčinu → / Přečíst celou recenzi Němčina pro samouky

Rosetta Stone – němčina

Největší předností této zahraniční platformy na učení němčiny (a jiných jazyků) je učení slovíček a kvalitně zpracované rozpoznání výslovnosti. Vynikající kurz němčiny pro začátečníky, jehož cílem je zdokonalit se ve své slovní zásobě a pochytit základy gramatiky. Naopak pokročilí zde však bohužel příliš nepochodí. Někteří lidé si navíc stěžují, že vysvětlování gramatiky není adekvátní tomu, jak komplexní němčina je.

Základem metody Rosetta Stone je učení se slovíček pomocí karet s obrázky, práce s textem a mluvení s automatickým rozpoznáním řeči. Oproti např. OnlineJazyky.cz nebo DuoLingo je tato platforma o něco méně hravá, avšak obsahuje daleko více materiálů (až na 12 měsíců výuky).

Prozkoumat němčinu → / Přečíst celou recenzi na Rosetta Stone

Babbel – němčina

Zahraniční platforma na učení jazyků, jenž vás učí z angličtiny do němčiny (či jiného jazyka). Pokud se zaměříme přímo na němčinou, pak jde o skvělý kurz pro začátečníky. Společnosti vědí, že největší trh je mezi jazyky pro začátečníky (nikoli pro pokročilé) a Babbel není výjimkou. Každopádně po absolvování kurzu byste teoreticky měli německy rozumět (ne-li mluvit) na úrovni B1. V době psaní tohoto článku má němčina 69 mini-kurzů, přičemž každý mini-kurz má 10-15 lekcí, takže se připravte, že vás čeká pořádná nálož němčiny.

Nevýhodou je to, že vás Babbel nenabádá aktivně mluvit či psát – ve většině cvičení vybíráte z možností a nevyužíváte tolik vlastní kreativitu – i díky tomu je pohyb kurzem velmi jednoduchý a intuitivní. Babbel má výborný poměr cena/výkon ($23.85 na 3 měsíce) a možnost výuky pomocí mobilní aplikace na iOS a Android.

Prozkoumat němčinu → / Přečíst celou recenzi na Babbel

Srovnání online kurzů němčiny
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.55 (11 Recenzí)

Přispět názorem