Affilbox Recenze

Affilbox


Výhody
+ Software je kompletně v češtině (včetně podpory)
+ Platformu používá nejvíce obchodníků v ČR
+ Základní i pokročilé funkce, jenž umožňují software ohnout podle potřeb vašeho eshopu


Nevýhody
– Cena není jednorázová
– Absence mobilní aplikace

 

affilbox-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Affilbox je aktuálně nejpoužívanějším affiliate softwarem v Česku. Skutečně však stojí za to? V prvé řadě jde o ryze český nástroj a proto můžete čekat, že podpora i celý systém je v češtině. Affilbox si zakládá na snadné implementaci do všech rozšířených eshopových řešení, přičemž musíme pochválit jejich podporu, která je v mnoha případech velmi ochotná. Máte na výběr ze základního tarifu za 12 088 Kč/rok s DPH nebo Affilbox PRO za 24 100 Kč /rok s DPH, jenž nabízí řadu pokročilých funkcí (např. provize dle kategorií či affiliate odkazy bez parametrů). Pro potřeby většiny eshopů však plně dostačuje základní verze a není třeba upgradovat na PRO.

Klienti Affilboxu si cení zejména toho, že není omezený počet kampaní, partnerů ani uskutečněných konverzí, což umožňuje škálovat affiliate program bez navyšování nákladů za affiliate software. Konverze můžete manuálně schvalovat, zamítat či k nim psát poznámky. Díky napojení přes API je však i tento proces možné zautomatizovat. Dosud však neexistuje mobilní aplikace skrze kterou byste mohli vy či vaši affiliate partneři nahlížet do systému. Co se musí Affilboxu nechat je promakaná dokumentace a přehledně zpracované návody, díky kterým si affiliate program nastavíte často i bez vnější pomoci. Další zajímavou výhodou je možnost, upravit si administraci pomocí vlastního CSS, což vám umožňuje udržet si jednotný branding.

Pokud hledáte léty ověřený český affiliate software, jenž nabízí základní i pokročilé funkce, Affilbox má smysl prozkoumat. Platformu navíc máte možnost si vyzkoušet na 14 dní bezplatně. Na druhou stranu mějte na paměti, že nejde o affiliate síť a partnery si budete muset hledat sami.

Nejpoužívanější affiliate software v ČR

Finance – 8,5/10

Platba ročně; bez dalších nákladů při narůstajícím úspěchu affiliate programu

Ať už jste malý či větší podnik, jenž chce přidat další marketingový kanál nebo třeba jednotlivec, jehož ambicí je rozjet vlastní affiliate síť, vždy je rozhodující cena. Platí se měsíčně, ročně nebo jednorázově? Jaké cenové tarify přicházejí v úvahu? A je možné software vyzkoušet zdarma? Následující tabulka odpoví, jak je na tom Affilbox.

Tarif 112 088 Kč/rok (včetně DPH)
Tarif 224 100 Kč /rok (AffilBox Pro) včetně DPH
Tarif 3-
Jednorázová platba?
Na zkoušku zdarma

Důležité parametry – 10/10

Všechno; pouze některé pokročilé funkce jsou schované v PRO verzi

Přecejen však není moudré vybírat affiliate platformu jen pouze ceny. Před výběrem je vhodné si nejprve určit svou strategii a předem si stanovit, jaké funkce jsou pro vás zásadní. Jsou součástí vaší strategie slevové kupóny? Chcete mít možnost nastavit rozdílnou výši provize k různým kategoriím? Nebo máte v úmyslu mít více affiliate programů na několika webech? Podívejte se níže a sami prozkoumejte, co Affilbox umí.

Měření prokliků a konverzí
Deeplinky
Možnost přidat měřící parametry
Neomezený počet prokliků bez příplatku
Odkazování bez parametru (Pro verze)
Měření konverzí bez cookies
Provize dle kategorie produktů (Pro verze)
Slevové kupóny
Více affiliate kampaní v rámci 1 eshopu
Více eshopů v jedné licenci
Export statistik
Ruční schvalování provizí
Automatické schvalování provizí
Rozdělení jedné provize mezi více partnerů
Multilevel (provize ze subpartnerů)
API

Kompatibilita – 9,7/10

Jednoduchá implementace; vše je v češtině

Většina softwarů jde implementovat do každého eshopového řešení, před nákupem však doporučujeme vždy kontaktovat podporu a kompatibilitu si zkontrolovat. Co se týče jazykové lokalizace a kompatibility jsme seskupili několik nejpodstatnějších parametrů, jenž vám mohou pomoci při výběru:

Wordpress
Nejznámější eshopová řešení
Je software v češtině?
Je software v angličtině?
Mobilní aplikace platformy

Podpora – 10/10

Česká podpora na všech frontách (ke všemu i velmi ochotná)

Komunikuje podpora přes live chat? Nabízí i telefonickou či emailovou komunikaci? A mají českou či anglickou podporu? Viz níže…

Email
Live chat
Telefon
Je v češtině?
FAQ

Hledáte pro svůj affiliate program něco jiného, než nabízí Affilbox? zkuste se podívat na srovnání affiliate programů

Více informací →

Affilbox Recenze
 • Finance - 8.5/10
  8.5/10
 • Důležité parametry - 10/10
  10/10
 • Kompatibilita - 9.7/10
  9.7/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9.6/10
Posílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (7 Hlasů)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Žádná opdověď

 1. 31.10.2018

  […] Jde o zahraniční platformu a o češtinu zde rozhodně nezavadíte, je třeba tedy počítat s angličtinou. Nenajdete zde mobilní aplikaci ani možnost affiliate odkazu bez parametru. Byť zde máte omezený počet partnerů a prokliků, limity jsou dostatečné. Výhodou je, že software platíte měsíčně a nejste zavázáni např. k roční platbě (menší zátěž na cashflow). Celkově jde o spolehlivý, cenově dostupný software, jenž poslouží zejména menším a středním eshopům, kteří chtějí vyzkoušet affiliate jako další prodejní kanál. Českou a o něco levnější alternativou je affiliate software Affilbox. […]

 2. 31.10.2018

  […] je v angličtině, čili pokud je pro vás čeština zásadní, rovnou přejděte na recenzi Affilboxu, jenž je v roce 2018 jednoznačně nejrozšířenějším českým affiliate softwarem. Na druhou […]

 3. 12.12.2018

  […] majitele českého eshopu však doporučujeme poohlédnout se po alternativě jako je např. Affilbox či […]

 4. 12.12.2018

  […] V rámci Smartemailingu můžete čekat široké spektrum dostupných integrací se službami jako Affilbox, Woocommerce či FAPI. Administrace je uživatelsky velmi přívětivá a designově čistá. Co se […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

pět × tři =