Srovnání zážitkových agentur

Nejlepší zážitkové agentury v roce 2021

Ať už zážitek chcete pořídit jako dárek nebo jej kupujete pro sebe, jde o jednu z těch moudřejších investic, jakou můžete udělat. Věci se opotřebují, zrezaví a přestávají dávat užitek, zážitky s vámi zůstávají do konce života. Přesně proto zde jsou zážitkové agentury. Pomáhají lidem získávat zážitky, na které nikdy nezapomenou. Od roku 2004 vzniklo nespočet agentur a naším cílem je pomoci vám se na tomto poli zážitkových agentur zorientovat.

5nej-srovnani

Allegria

Zážitky.cz

Adrop

Ráj zážitků

Esennce

1. místoSdílené 2. místoSdílené 2. místoFinalistaFinalista

Finální známka

9.69.19.18.18.0

Kategorie

Adrenalinové zážitky
Eurovíkendy
Gurmánské zážitky
Hobby a zážitky se zvířaty
Letecké zážitky
Masáže a wellness zážitky
Zážitkové jízdy
Zážitkové pobyty
Povolání na zkoušku

Orientace na webu

Přibližný počet zážitků v nabídce650620310183245
Řazení dle typu
Řazení dle určení pro koho
Řazení dle ceny
Řazení dle aktuálních slev
Řazení dle lokality
Mapa zážitků

Reputace a oblíbenost

Měsíční návštěvnost (SimilarWeb 2018)50 tis50 tis81 tis> 50 tis> 50 tis
Počet fanoušků na facebooku11 tis15 tis10 tis9,4 tis2 tis
Rok založení firmy20042008200720122007
Hodnocení na Heureka.cz4,84,94,94,94,9
Počet recenzí na Heureka.cz383061714282404091

Podpora

Live chat
Email
Telefon
Pracovní dobaPo–Ne; 9:00–21:00Po–Pá 9:00–18:00Po–Pá; 9:00–17:00Po–Pá 8:30–16:00Po–Pá 8:00–16:30

Nejoblíbenější zážitky & inspirace pro nákup

Byť každá agentura nabízí mírně jiný sortiment zážitků, je mezi nimi řada z nich, které najdete téměř všude. Jde o zážitky, o něž je největší zájem a seznam přesně takových jsme sestavili níže:

– Seskok padákem

3… 2… 1… teď! Člověk se ani nenadá a už letí střemhlav volným pádem. Seskok padákem (tandemový seskok) dlouhodobě patří mezi ty nejoblíbenější zážitky.

– Paragliding

Paragliding je vzdálený příbuzný seskoku padákem. Za přítomnosti instruktora se rozběhnete z kopce se speciálním padákem na zádech. Postupně vás to začne vynášet do vzduchu a už se můžete kochat výhledem a užívat stále nabývající výšky.

– Zážitkových jízda

Chcete si zařídit sporťák, čtyřkolku, motorku nebo třeba tank? Díky zážitkovým agenturám si tohle všechno můžete dopřát za poměrně dostupnou cenu.

– Povolání na zkoušku

Jaký to je být kovářem, sládkem, bagristou nebo moderátorem rádia? Tohle a řadu dalších povolání si můžete vy nebo vaši blízcí vyzkoušet.

– Zážitkové pobyty

Zejména pokud kupujete dárek pro pár, je zážitkový pobyt zajímavá varianta. Může jít takřka o cokoli: pobyt v lázních, eurovíkend nebo třeba pobyt v luxusním v hotelu.

– Pivní lázně

Poněkud netradičním zážitkem, jež v posledních letech nabývá na popularitě je pivní lázeň. Koupel pivu je jednak relaxační záležitost a také má blahodárné účinky na pokožku.

– Indoor surfing

Jste vy nebo obdarovaný sportovně založený? Co takhle si pořádně zasurfovat, aniž byste museli jezdí k moři nebo zdlouhavě čekat na vlny? Indoor surfing vám to umožní.

– Větrný tunel

Volný pád bez letadla? V tunelu vás nadnáší silný vítr a díky tomu se pak doslova vznášíte. Zažijete pocit, který kombinuje volný pád a stav bez tíže. Některé agentury (např. Adrop) k tomu nabízí a možnost nasadit brýle virtuální reality a přenést se tak kamkoli budete chtít.

– Masáže

Oblíbeným zážitkem jsou také masáže. Mezi nejprodávanější patří zejména thajské, sportovní a či smyslné tantra masáže.

– Gurmánské zážitky

Ochutnávky čokolády, dobré whisky nebo luxusního jídla je něco pro skutečné gurmány. Zážitkové agentury sdružují desítky různých gurmánských zážitků po celé ČR.

– Let balónem

Let horkovzdušným balónem nebyl nikdy tak dostupný jako dnes. A zážitkové agentury k tomu významným dílem dopomohly.

Jak vybírat zážitkovou agenturu?

Ačkoli jde v praxi spíše o výběr zážitku než o výběr zážitkové agentury, naším cílem je vybrat takovou, jíž můžete důvěřovat a najdete díky ní téměř každý zážitek, na který si vzpomenete. Podle níže uvedených faktorech jsme sestavili naše srovnání.

I. Šíře nabízených zážitků

Nejčastěji se zážitky kupují jako dárky, u nichž člověk často neví, co přesně chce. Z toho důvodu je užitečné, když je nabídka zážitků, co největší. Každá zážitková agentura nabízí totiž mírně něco jiného. Abyste se mohli informovaně rozhodnout, našli jsme ty nejžádanější kategorie a zjistili, zda-li právě daná agentura takový typ zážitků nabízí.

II. Orientace na webu

Kolik zážitků má daná agentura v nabídce? Nabízí rozmanité možnosti filtrování zážitků? A můžete se zážitky vybírat podle interaktivní mapy zážitků?

III. Reputace a oblíbenost

Pokud jde o výběr solidní agentury na zážitky je více než užitečné dívat se na jejich reputaci a zkušenosti ostatních. Na základě faktorů jako je návštěvnost, uživatelské recenze a počet sledujících, jsme sestavili bodové hodnocení každé z nich.

IV. Podpora

Odpoví vám podpora na telefonu i emailu? Nebo snad nabízejí i live chat? A jaká je jejich pracovní doba?

Recenze všech zážitkových agentur

logo-allegria

Allegria – firma na zážitky

Allegria – firma na zážitky je jedna z nejstarších zážitkových agentur v Česku založena v roce 2004 a i nyní v roce 2021 se řadí mezi špičku. Pokud po zážitcích už nějakou dobu patráte, Allegriu jste nemohli minout – především díky jejich dlouhé historii, zajeté značce a široké nabídce zážitků. Narazíte u nich na více než 650 zážitků – od adrenalinu, přes gurmánství, až po eurovíkendy. Při výběru zážitků pomáhá mapa zážitků, podle níž můžete například vybrat takový, jenž je nejblíže vašemu bydlišti. Samozřejmostí je pak filtrování zážitků dle lokality, aktuálních slev, určení pro koho nebo typu zážitku. Vzhled webu je minimalistický a poměrně jednoduše se v něm orientuje – design je však mírně…

logo-zazitkycz

Zážitky.cz 

Zážitky.cz je spolu s Allegriou a Adropem vedoucím hráčem na poli zážitků. Nejde o žádný zaměřený portálek, ale o masivní web s více než 620 zážitky. Až na eurovíkendy nabízí většinu žádaných kategorií zážitků a to třeba: adrenalinové či gurmánské zážitky, zážitkové pobyty, wellness nebo dokonce povolání na zkoušku. Při výběru zážitku člověk ocení promyšlené řazení podle různých faktorů: podle typu, lokality, ceny či určení pro koho. Stejně tak příhodná je mapa zážitků, díky níž vidíte všechny zážitky pohromadě na jedné mapě. Na mapě však můžete filtrovat například jen “adrenalinové zážitky” či jakoukoliv jinou kategorii. Zážitky.cz svou činnost odstartovali v roce 2008 a na Heurece zákazníci i nyní hlásí výborné zkušenosti – často lidé chválí širokou nabídku zážitků a…

logo-adrop

Adrop

Adrop je zážitková agentura, jenž se zaměřuje na zážitky pro muže. Právě v oblasti zážitků pro muže v ČR nenajdete širší nabídku – najdete zde tedy především adrenalinové zážitky. Ukázkou typických zážitků z Adropu je tento výčet: tandemový seskok, letecké vyhlídky, zážitkové jízdy, plavby lodí, bungee jumping, lety balónem, adrenalin ve vodě,… Dobrým pomocníkem při výběru zážitku jako dárku je tzv. dárkový průvodce, jenž rozřazuje zážitky dle typologie osobnosti. Byť v oblasti adrenalinu nemá Adrop konkurenci, v jiných oblastech mírně zaostává. V nabídce má o řád méně zážitků než např. Zážitky.cz nebo Allegria, i přesto se s nabídkou více než 310 zážitků řadí mezi ty rozsáhlejší agentury. Lidé si oceňují…

logo-rajzazitku

Rájzážitků.cz

Byť RájZážitků.cz spadá mezi ty méně profláknuté portály, člověk zde může najít poměrně kvalitní zážitky, jenž jsou často i cenově velmi dostupné (někdy i levnější než známější konkurence). Narazíte u nich na více než 180 zážitků – od adrenalinu, přes gurmánství, až po wellness. Sice zde nenajdete mapu zážitků, ale je možné filtrování zážitků dle lokality, určení pro koho nebo typu zážitku. Vzhled webu je minimalistický a většina zákazníků reportuje intuitivní ovládání na webu (zdroj). Lidé také chválí ochotnou podporu, vzhledné balení dárkového poukazu a…

logo-esennce

Esennce

Zážitky Esennce zprostředkovává už od roku 2007, čímž se řadí mezi vůbec ty nejdéle působící. Je sice pravda, že již není vedoucím hráčem na trhu, ale i přesto nabízejí štědrou nabídku (někdy i exkluzivních) zážitků a to cca 240. Najdete zde řadu zážitků, ale oproti jiným nemají velký výběr v kategoriích “povolání na zkoušku” a “eurovíkendy”. Na druhou stranu objevíte zde řadu netradičních zážitků či různých adrenalinových a sportovních aktivit. Výběr zážitků usnadňuje filtrování dle lokace, ceny, aktuálních slev a typu zážitku. Co zde však nenajdete, je mapa, kde by zážitky byly interaktivně zobrazeny. Podpora je…

Srovnání zážitkových agentur
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (6 Recenzí)

Přispět názorem