Srovnání poskytovatelů internetové televize

Nejlepší Internetová Televize Online 2021

Technické možnosti se stále rozšiřují. To potvrzuje i internetová televize, která umožnuje sledovat pořady bez nutnosti set-top boxů, bez satelitních talířů či jiných technických zařízení. Vše, co ke sledování televize potřebujete, je internetové připojení a tarif – balíček služeb (programů) u poskytovatele, kterého si vyberete. Balíčky s programy a tarify jsou zpravidla podobné, ceny se mohou lišit. Jednou z největších výhod je, že pokud máte určitý tarif nastavený, můžete svou televizi sledovat v České republice, ale i v zahraničí. Stačí mít připojení k internetu!

5nej-srovnani

Telly


Telly Logo

O2 TVO2 - logo

Lepší.TV

Kuki

T-Mobile

Počet programů1296311930 (15+15)74
Programy v HD762776Až 25 (z toho
11 volitelných)
31
Zpětné zhlédnutí7 dní7 dní30 dní7 dní7 dní
Funkce pauza
Nahrávání pořadů30 hodin100 hodinNeomezeně10 hodin60 hodin
Počet zařízení41+4 (za příplatek)Neomezený105
Cena pronájmu Set-Top-Boxu90 Kč měsíčněnelze99 Kč měsíčně50 Kč měsíčně100 Kč měsíčně
Cena zakoupení Set-Top-Boxu-1 990 Kč1 999 Kč1 690 Kč2 301 Kč
Zátěž linky pro HD stanice6 Mb/sminimální3 Mb/s8 Mb/s7 Mb/s
ZávazekBez závazku24 měsíců24 měsíců24 měsíců24 měsíců

Jak funguje internetová televize

Internetová televize funguje třemi způsoby. U všech je potřeba nejprve vybrat poskytovatele a u něj pak zvolit balíček služeb – tarif, který vám bude vyhovovat. Můžete zvolit buď základní – většinou nejlevnější tarif, který obsahuje základní stanice, jako Českou televizi, Novu, Primu, Barrandov a pak další podle výběru dodavatele. Pokud máte balíček služeb vybrán a nastaven, můžete začít sledovat.
Internetová televize, jak už název napovídá, je provozována po internetu. Je to jednodušší a přístupnější varianta ke kabelovým a satelitním televizím. Výhodou je, že nepotřebujete žádné satelitní talíře a pokud máte Smart TV, není nutné pořizovat ani set-top box. Stačí vám pouze připojení k internetu s dostatečnou rychlostí. Pojďme si technické parametry a připojení vysvětlit podrobněji.

Technické připojení

Sledování na klasickém televizním přijímači
Pokud vlastníte klasickou televizi, kde není možné naladit internet, budete potřebovat zařízení, které vám umožní internetovou televizi sledovat. Tímto zařízením je set-top box. Většina lidí už ho má dnes doma. Pokud jste na tom podobně a váš starý set-top box splňuje parametry pro vysílání internetové televize, není nutné pořizovat nový. Zda je váš přístroj vhodný, zjistíte jednoduše. Stačí se podívat na stránky vybraného poskytovatele. Někdy jsou tam parametry uvedeny. Pokud ne, je možné napsat na klientskou podporu, nebo zavolat na klientskou či technickou linku.
Pokud váš set-top box není vhodný, nebo ho nevlastníte (a potřebujete), většina poskytovatelů internetové televize ke svým tarifům nabízí toto zařízení za zvýhodněnou cenu. U někoho je nutné zakoupit set-top box za jednorázovou cenu, jiní ho nabízí za měsíční pronájem, nebo na měsíční splátky.

Vždy si dopředu zjistěte, zda svůj set-top box splácíte a po ukončení smluvního závazku bude váš vlastní, nebo zda se jedná pouze o měsíční pronájem a tím pádem vám poskytovatel zařízení pouze zapůjčil. Je to důležité v případě, že byste od poskytovatele odcházeli. Pokud jste si set-top box zakoupili a máte zaplacené všechny splátky, zařízení vám zůstává. V opačném případě ho musíte vrátit. Výhodou zapůjčeného zařízení je, že pokud je nutné přístroj vyměnit za nový – modernější, firma vám ho automaticky vymění – a zdarma! Pokud máte set-top box vlastní a se zlepšením vysílacích technologií už by nefungoval, musíte si novější zařízení zakoupit sami.

Sledování na chytré televizi

Pokud vlastníte chytrou televizi, Smart TV, Apple TV apod., nepotřebujete již žádný jiný přijímač (set-top box). Do chytré televize stačí zapojit internetový kabel a hned je možné se dívat. Pokud vlastníte Smart TV či Apple TV, stačí si stáhnout aplikaci od poskytovatele vašeho televizního tarifu a už můžete využívat veškeré výhody internetové televize.

Sledování internetové televize z notebooku, tabletu či mobilu
Velkou výhodou internetové televize je, že k jejímu sledování vůbec nepotřebujete televizor. Stačí mít počítač, notebook, tablet nebo dokonce mobil. Samozřejmě záleží na vás, zda dáváte přednost velkému a kvalitnímu obrazu moderního televizního přijímače, nebo vám stačí menší obrazovka tabletu. V dnešní době je většina lidí zvyklá sledovat na tabletu či mobilu videa na you-tube apod., takže sledovat takto televizi už pro ně není velká změna.
Pokud jste v zahraničí, jistě si s sebou nevezete televizi. Proto je velmi praktické, že nemusíte přijít o svůj oblíbený pořad, třeba na letní dovolené. Stačí si zapnout svůj mobil a už se můžete dívat. Většina hotelů či restauračních zařízení nabízí pro své hosty WiFi zdarma.

Pokud patříte k rodině, kde se věčně dohadují, co budou sledovat za pořad, internetová televize vám usnadní rozhodování. Můžete se totiž připojit a sledovat ji na více zařízeních najednou. V televizi může běžet večerní seriál, v ložnici na notebooku fotbal a v dětském pokojíčku pohádky. Stačí si vždy při vybírání tarifu zjistit, kolik zařízení najednou je možné k vybrané službě připojit.

Rychlost připojení
Pro sledování internetové televize není nutné mít vysokou rychlost internetového připojení. Pro sledování programů v HD kvalitě postačuje většinou rychlost kolem 3 Mbit/s, u SD kvality je to ještě nižší, kolem 1,5 Mbit/s. Rychlost a zátěž linky pro HD stanice se liší. Každý dodavatel to má trochu jinak. Proto nesledujte potřebnou rychlost obecně, ale vždy se o ni zajímejte přímo u vámi vybraného dodavatele internetové televize.

Zařízení k provozu
Jak jsme popsali již výše, pokud nevlastníte televizi s možností připojení k internetu, je potřeba mít set-top box s odpovídajícími technickými parametry. V opačném případě stačí zapojit internetový kabel do vaší chytré televize, nebo naladit aplikaci svého poskytovatele na Smart TV. Pokud sledujete internetovou televizi na jiném zařízení (notebook, tablet, mobil), stačí mít přístup k internetu (data, WiFi).

Výhody internetové televize

Některé výhody internetové televize jsme již zmínili výše. Přesto je ještě pro jistotu shrneme. Internetovou televizi můžete sledovat kdekoli, kde máte přístup k internetu, nebo ze zařízení, na kterém můžete čerpat svá data (tablet, mobil). Různé pořady si můžete pustit hned na několika zařízeních najednou. Pokud cestujete do zahraničí, nic se pro vás nemění. Stačí mít přístup k internetu a můžete sledovat své oblíbené pořady třeba na mobilu, tabletu či notebooku. Skvělé totiž je, že se připojíte k internetu od libovolného dodavatele. Není nutností využívat internet od stejného dodavatele, jako je váš televizní tarif.

Díky tomu, že k připojení stačí internet, kabel, popř. set-top box, není nutné nic vrtat, bourat apod. Ušetříte si námahu i peníze. Vzhledem k tomu, že internetovou televizi většina poskytovatelů nabízí bez závazků (bez smlouvy), můžete si ji vyzkoušet, na jak dlouho potřebujete, a pokud vám nebude vyhovovat, zase odběr tarifu – programů ukončíte. Výjimkou jsou smlouvy uzavřené kvůli zvýhodněným cenám při zakoupení či pronájmu set-top boxu.

Programy
Každý poskytovatel má na výběr několik balíčků – tarifů s rozdílným počtem programů. Cena se zpravidla odvozuje od počtu programů v balíčku. Vždy je několik programů ve vyšší – HD kvalitě a zbytek v kvalitě SD. Kolik programů poskytovatel nabízí a v jaké kvalitě, zjistíte vždy rozkliknutím nabídky u konkrétního tarifu.

Zpětné zhlédnutí
Zpětné zhlédnutí pořadů je funkce, kterou nabízí většina poskytovatelů internetové televize. Znamená to, že pokud nestihnete sledovat svůj oblíbený pořad, seriál či film, máte možnost si ho zpětně najít a pustit. Jak dlouho zpětně je to možné, se u různých dodavatelů může lišit. Většina má tuto funkci nastavenou na 7 dní zpátky.

Funkce pauza
Další z výhod, které poskytuje většina dodavatelů internetové televize, je funkce pauza. Znamená to, že pokud sledujete nějaký pořad a musíte náhle odejít či z jiného důvodu sledování přerušit, nepřijdete o zbytek. Stačí dát pauzu a až to bude možné, pořad dokoukáte. Funkce pauza v podstatě nahrazuje dřívější funkci „stop“ na videích.

Nahrávání pořadů
Dávají vám oblíbené pořady na dvou různých programech současně? Dříve jste se museli rozhodnout, na který z nich se podíváte a který si necháte uniknout? Internetové televize (opět většina dodavatelů) poskytuje možnost nahrávání pořadů, a to až několik hodin měsíčně. U někoho je to 30 hodin, u jiného dodavatele až 100. Počet hodin se většinou odlišuje i cenou za vybraný tarif.

Filmotéka
Někteří poskytovatelé mají další bonusy pro své klienty, jako je např. filmotéka (název těchto služeb se může u různých poskytovatelů lišit). Některé pořady si můžete pustit zdarma, jiné za poplatek. Záleží většinou na tom, zda se jedná o filmové novinky, nebo o starší filmy. Někteří poskytovatelé dělají i „akce“ na vybrané filmy a pořady.
Filmotéka nahrazuje půjčovny filmů na kazetách a DVD, jak jsme je znali a využívali kdysi. Výhodou je, že nyní není nutné opustit domov. Vše si najdete na internetu, zaplatíte rovněž on-line a můžete ihned vybraný film sledovat.

Recenze poskytovatelů internetové televize:

Telly Logo

TELLY Recenze

Společnost TELLY provozuje mobilní a internetové služby, které svým klientům předkládá za celkem příjemné ceny. Mobilní služby a neomezené volání mohou klienti znát pod názvem LAMA mobile. Zde jsou ceny velmi příjemné vzhledem k neomezenému volání a psaní SMS. Chybí nám možnost mobilního internetu 4 G LTE. Na druhou stranu TELLY poskytuje variantu internetu na doma připojením přes optické kabely, nebo v DSL. Využít je možné i internetovou TV.

Lepsi Tv Logo

Lepší.TV Recenze

Lepší.TV je moderní způsob, jak sledovat televizi on-line kdekoli se právě nacházíte. Stačí mít internetové připojení. Pokud rádi sledujete pořady na notebooku, PC nebo i mobilu, nepotřebujete ani set-top box. Ten nepotřebují ani majitelé Smart TV. Lepší.TV pro ně má bezplatnou aplikaci, takže majitelům těchto chytrých televizí stačí aplikaci aktivovat a už mohou sledovat oblíbené pořady.

kuki logo

Kuki Recenze

Kuki je internetová televize, která se dá sledovat na mobilních zařízeních, nebo s pomocí set-top boxu na klasické televizi. Připojit můžete několik zařízení najednou a vybrat si můžete ze tří různých tarifů. Internetová televize Kuki umožňuje sledovat pořady zpětně, nahrávat určité množství hodin oblíbených pořadů i volbu kanálů podle chutí klienta.

Horizon go logo

HORIZON GO Recenze

Horizon GO je doplňková aplikace společnosti UPC. Můžete ji získat jako bonus zdarma k jejich televizi, nebo za měsíční poplatek k internetu. Na výběr získáte 66 programů. Oblíbené pořady je možné nahrávat, sledovat zpětně, nebo si je kdykoli pozastavit a dívat se zase, až budete mít chuť a čas. Velkou výhodou je nulová investice do set-top boxu!

T-Mobile-logo-2

T-Mobile Recenze

T-Mobile je společnost, která má velmi dobře zvládnuté své služby, včetně ochotné podpory. Není sice tak bleskově rychlá, jako u konkurence, ale je velmi ochotná. Nadchla nás zejména rychlost u stahování dat u mobilního 4 G LTE internetu. Stejně jako u ostatních poskytovatelů, i zde mají klienti možnost získat výhodnější ceny na služby, pokud je kombinují, nebo se spojí do tzv. Magenty.

Srovnání poskytovatelů internetové televize
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.91 (116 Recenzí)

3 Příspěvky

  1. MlPutovník 21.3.2021
  2. Radek Frater 4.2.2021
  3. Olda Vesely 15.8.2020

Přispět názorem