Srovnání poskytovatelů internetové televize

Nejlepší Internetová Televize Online 2021

Technické možnosti se stále modernizují a rozšiřují, což potvrzuje i stále oblíbenější sledování televize online. Můžete sledovat své oblíbené televizní stanice a pořady bez nutnosti vlastnit set-top box nebo satelitní talíř. Jediné co potřebujete ke sledování televize online je kvalitní internetové připojení a vybraný balíček služeb a programů u poskytovatele online televize, kterého si vyberete. Připravili jsme pro vás srovnání 5 nejlepších internetových televizí online. Jaká u nás vyhrává v roce 2021?

5nej-srovnani

Telly


Telly Logo

Kuki

Lepší.TV

T-Mobile

O2 TVO2 - logo
Sdílené 1. místoSdílené 1. místoSdílené 1. místo2. místo3. místo

Finální hodnocení

9.1 9.1 9.19 7.4

Internetová TV

Počet programů126140128151135
Programy v HD7693767660
Zpětné zhlédnutí7 dní7 dní100 dní7 dní7 dní
Funkce pauza
Nahrávání pořadů30 hodin10 hodinNeomezeně60 hodin100 hodin
Počet zařízení43 fixní + 5 mobilních353
Cena pronájmu Set-Top-Boxu90 Kč měsíčněnelze99 Kč měsíčně50 Kč měsíčněnelze
Cena zakoupení Set-Top-Boxu2 500 Kč1 990 Kč1 599Kč-3 312 Kč
Zátěž linky pro HD stanice3 Mb/s13 Mb/s3 Mb/s6 Mb/s7Mb/s
ZávazekBez závazkuBez závazkuBez závazkuBez závazkuBez závazku

Podpora

On-line chatPřes sociální sítě
Dotazy na e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/105/55/510/105/5
Kvalita podporyVelmi dobráVelmi dobráVelmi dobráVelmi dobráVelmi dobrá
Telefon532 427 533539 010 020774 765 029800 73 73 73800 02 02 02
Telly Logo

TELLY Recenze

Společnost TELLY provozuje mobilní a internetové služby, které svým klientům předkládá za celkem příjemné ceny. Mobilní služby a neomezené volání mohou klienti znát pod názvem LAMA mobile. Zde jsou ceny velmi příjemné vzhledem k neomezenému volání a psaní SMS. Chybí nám možnost mobilního internetu 4 G LTE. Na druhou stranu TELLY poskytuje variantu internetu na doma připojením přes optické kabely, nebo v DSL. Využít je možné i internetovou TV.

kuki logo

Kuki Recenze

Kuki je internetová televize, která se dá sledovat na mobilních zařízeních, nebo s pomocí set-top boxu na klasické televizi. Připojit můžete několik zařízení najednou a vybrat si můžete ze tří různých tarifů. Internetová televize Kuki umožňuje sledovat pořady zpětně, nahrávat určité množství hodin oblíbených pořadů i volbu kanálů podle chutí klienta.

Jak funguje internetová televize

Základem pro poskytování internetové televize je mít internetové připojení. Je to jednodušší a přístupnější varianta než sledování televize přes kabelové nebo satelitní připojení. Nepotřebujete instalovat žádné satelitní talíře a navíc s chytrými novějšími typy televizorů není již třeba ani set-top box. Ten je totiž u novějších modelů již zabudován přímo v televizi. Takže pokud máte připojení k internetu s dostatečnou rychlostí, nic vám nebrání ve výběru vhodného poskytovatele služeb.

Poskytovatelé internetové televize zpravidla nabízejí rovnou balíčky služeb, takže si stačí vybrat tarif, který vám bude nejvíce vyhovovat. Základní a tedy nejlevnější balíček obsahuje nejsledovanější standardní televizní stanice, jakými jsou Česká televize, Nova, Prima nebo Barrandov a několik dalších. Po vybrání a zaplacení služby, můžete online televizi začít sledovat kdykoliv a odkudkoliv.

Náš tip!

Online televizi můžete sledovat opravdu kdykoliv a odkudkoliv. Takže i když budete na dovolené nebo pracovní cestě v zahraničí, neutečou vám vaše oblíbené pořady. Stačí mít je připojení k internetu!

Protože je třeba se ale vyznat v určitých technických parametrech ohledně připojení k online službě, pojďme si je vysvětlit podrobněji.

Příjem internetové televize

Základním požadavkem, který musíte splnit, abyste se mohli dívat na televizi online je dostatečně rychlé a především stabilní připojení k internetu. Rychlost internetového připojení se samozřejmě bude lišit v závislosti na provozovateli služby i kvalitě aktuálního vysílání, zpravidla se však bude pohybovat od 2 Mb/s do 10 Mb/s. Není tedy třeba mít nějaké extra kvalitní internetové připojení, stačí běžné internetové připojení, které používáte doma. Zde si můžete zjistit rychlost Vašeho internetu.

Doporučujeme!

Vysílání internetové televize můžete přijímat nejen na vašem televizoru, ale také na chytrém telefonu, tabletu, stolním počítači nebo notebooku.

Technické připojení

Nastavení sledování internetové televize je odlišné v závislosti na tom, na jakém zařízení se chystáte vaše oblíbené programy sledovat. Vysvětlíme si tedy rozdíly při sledování na klasickém televizním přijímači, chytré televizi a na notebooku, stolním počítači, tabletu nebo mobilním telefonu. Předtím však ještě upřesníme parametry rychlosti připojení pro online sledování televize.

Rychlost připojení

Pro sledování internetové televize není nutné mít extra vysokou rychlost internetového připojení. Pro sledování programů v HD kvalitě postačuje obvykle rychlost kolem 3 Mbit/s, u SD kvality je to pak ještě nižší, kolem 1,5 Mbit/s. Rychlost a zátěž linky pro HD stanice se však liší. Každý dodavatel to má trochu jinak, a proto nesledujte potřebnou rychlost obecně, ale vždy se o ni zajímejte přímo u vámi vybraného poskytovatele internetové televize, abyste předešli případným pozdějším problémům.

Sledování na klasickém televizním přijímači

Pokud vlastníte stále ještě klasickou televizi, na které není možné naladit internet, budete ke sledování online televize potřebovat doplňkové zařízení, které vám připojení umožní. Tímto zařízením je set-top box. Vzhledem k přechodu z dřívějšího standardu DVB-T na novější verzi DVB-T2 do konce července 2020 ho však již většina domácností jistě vlastní. A pokud splňuje parametry pro vysílání internetové televize, není ani nutné pořizovat si nový.

Doporučujeme!

Zda je váš stávající set-top box vhodný pro online vysílání televize zjistíte na stránkách vybraného poskytovatele služeb.

Pokud se stane, že váš set-top box by nesplňoval potřebné parametry nebo jste jej ještě nevlastnili, můžete o něj požádat přímo poskytovatele vybrané online televize. Většina jich totiž ke svým tarifům nabízí set-top box za zvýhodněnou cenu, na splátky nebo formou měsíčního pronájmu. Je velice důležité si zjistit, kterou z uvedených možností budete využívat, abyste se nedostali do zbytečných problémů při ukončení smlouvy nebo přechodu k jinému poskytovateli.

Při měsíčním pronájmu budete mít set-top box pouze půjčený, a po ukončení smlouvy bude potřeba jej poskytovateli služby vrátit. Při jeho zakoupení vám i po ukončení služby nebo přechodu ke konkurenci zůstane ve vlastnictví. Výhodou zapůjčeného zařízení je to, že pokud je nutné přístroj vyměnit za nový modernější typ, firma vám ho automaticky vymění, a to samozřejmě zdarma. Pokud však máte set-top box vlastní a se změnou vysílacích technologií už by nefungoval, musíte si novější zařízení zakoupit sami.

Sledování na chytré televizi

Pokud vlastníte chytrou televizi, Smart TV, Apple TV apod., nepotřebujete již žádný jiný přijímač v podobě set-top boxu. Do chytré televize stačí zapojit internetový kabel a okamžitě se můžete dívat na své oblíbené pořady. Pokud vlastníte Smart TV či Apple TV, stačí si stáhnout aplikaci od poskytovatele vašeho televizního tarifu a hned můžete využívat veškeré výhody zvolené internetové televize.

Sledování na počítači, notebooku, tabletu či mobilu

Asi největší předností internetové televize je fakt, že k jejímu sledování vlastně vůbec nepotřebujete vlastnit televizor. Své oblíbené pořady, filmy a seriály můžete sledovat na stolním počítači, notebooku, tabletu nebo dokonce na mobilním telefonu. Samozřejmě záleží na vašich preferencích, zda vyžadujete velkou kvalitní obrazovku moderního televizního přijímače, nebo vám stačí malá obrazovka tabletu. Důležité ovšem je, že máte tu možnost.

 V dnešní uspěchané době, kdy trávíme spoustu času na cestě do zaměstnání i za zábavou, jsou mobil nebo tablet ideálním řešením. Můžete sledovat online televizi kdykoliv a kdekoliv v rámci svého volného času a zejména mladé generaci toto sledování přijde úplně standardní. I v zahraničí nemusíte přijít o svůj oblíbený pořad, stačí se připojit na WiFi zdarma v hotelu nebo restauraci a vychutnat si jej.

Internetová televize a možnost sledování na různých zařízeních vám navíc může vyřešit věčné konflikty v rodině, na co se budete večer dívat v televizi. Každý se totiž může připojit a sledovat svůj oblíbený pořad. Sledování na více zařízeních najednou je jednou z nejdůležitějších předností internetové televize. Jeden z vás se bude dívat obýváku na televizi na oblíbený seriál, druhý bude sledovat v ložnici fotbal na notebooku a v dětském pokojíčku poběží pohádky na tabletu a mobilu. Poskytovatelé zpravidla nabízejí možnost sledování na více zařízení najednou.

Doporučujeme!

Zjistěte si předem, na kolika zařízeních je možné online vysílání televize sledovat ve stejnou chvíli.

Rozdíl mezi IPTV a internetovou televizí

Ač by si mnozí mohli myslet, že IPTV a internetová televize je jedno a totéž, není to pravda. IPTV není zkratka pro internetovou televizi, ale znamená Internet Protocol Television. Jedná se o podobný způsob příjmu televize, jako přes klasické pozemní vysílání nebo satelit, jen s tím rozdílem, že vysílání probíhá vyloženě přes internet skrze počítačové sítě a stačí si tedy zařídit příjem televize u internetového poskytovatele, zakoupit set-top box a začít sledovat. Kdežto internetová televize je volně dostupná na internetu nezávisle na síti poskytovatele, jedná se tak například o různé streamovací služby nebo třeba online sledování na webu České televize.

Poskytovatel IPTV může lépe garantovat kvalitu dodávaného obsahu, protože má pod kontrolou infrastrukturu a k divákovi je vždy vysílán jeden konkrétní program. Nevýhodou IPTV je však nutnost provozovat pro každý televizor v domácnosti vlastní set-top box, což může zpomalovat internetové připojení.

Pozor!

IPTV a internetová televize se v mnohých oblastech překrývají a sami jejich poskytovatelé rádi kombinují terminologii i oba koncepty fungování.

Jak vybrat internetovou televizi?

Při výběru internetové televize je třeba zohlednit několik faktorů. Pomineme-li cenu online televize, bude základním kritériem programová skladba a hned za ní nabídka funkcí a podporovaných zařízení. Vždy tedy dostatečně prozkoumejte základní i rozšířenou nabídku dostupných TV programů včetně možnosti rozšiřujících TV balíčků pro náročnější diváky.

Je také zbytečné platit za funkce, které víte, že nebudete využívat, ať už se jedná o délku zpětného přehrávání, možnost nahrávání pořadů či počtu zařízení, na kterých lze online televizi sledovat. Dostupnost online videotéky s tituly zdarma nebo i placeným přístupem také mnoho uživatelů vůbec nevyužívá.

V neposlední řadě, je také potřeba zohlednit i rychlost, kterou služba vyžaduje s ohledem na vaše stávající internetové připojení. Důležitý je samozřejmě také výběr vhodného poskytovatele internetové televize podle podporovaných zařízení včetně použitelnosti dostupných aplikací, které se chystáte aktivně využívat.

Doporučujeme!

Pokud je to možné, využijete nejdříve internetovou televizi bez závazku ve zkušební době zdarma a ověřte si funkčnost vybrané služby.

Výhody internetové televize

Některé z výhod internetové televize jsme již zmínili výše. Přesto je ještě pro jistotu shrneme na následujících řádcích. Největším benefitem internetových televizí je možnost je sledovat odkudkoli, kde máte přístup k internetu. A nemusí to být jen pevný internet doma nebo WiFi připojení, ale můžete využít také svá data na tabletu či mobilu. Různé pořady můžete sledovat současně na několika zařízeních, což jistě ocení zejména větší rodiny s různými zálibami a preferencemi při sledování televize.

Ani při cestě do zahraničí se pro vás nic nemění. Stačí mít přístup k internetu a můžete sledovat své oblíbené pořady třeba na mobilu, tabletu či notebooku, ať jste kdekoliv. Skvělé totiž je, že se připojíte k internetu od libovolného dodavatele. Není nutností využívat internet od stejného dodavatele, od jakého máte sjednaný váš televizní tarif.

Díky tomu, že k připojení stačí internet, kabel, popř. set-top box, není nutné nic vrtat, bourat ani složitě montovat. Ušetříte si námahu i peníze. Vzhledem k tomu, že internetovou televizi většina poskytovatelů nabízí bez závazků, tedy bez smlouvy, můžete si ji vyzkoušet, a pokud vám nebude vyhovovat, zase odběr ukončíte. Výjimkou jsou smlouvy uzavřené kvůli zvýhodněným cenám při zakoupení či pronájmu set-top boxu.

Programy

Každý poskytovatel internetové televize má zpravidla na výběr z několika balíčků s rozdílným počtem programů. Cena těchto balíčků je odvozena nejen od počtu programů ve vybraném tarifu, ale částečně také dle možnosti sledovat programy v HD kvalitě. Programové balíčky bývají navíc tématicky rozlišeny, takže můžete vybírat například sportovní nebo filmový balíček.

Náš tip!

Rozmyslete si dobře, jaké programy bude opravdu sledovat, abyste předešli situaci, kdy platíte za balíček, který ve výsledku ani plně nevyužijete.

Někteří poskytovatelé internetových televizí dokonce nabízejí možnost připlatit si i za přidání jednotlivých programů, čímž se vyhnete placení celého balíčku, který byste ani nevyužili. Je pak třeba důkladně zvážit, která varianta je pro vás přínosnější.

Zpětné zhlédnutí

Zpětné zhlédnutí pořadů je velice oblíbená a vyhledávaná funkce, kterou nabízí většina poskytovatelů internetové televize. Znamená to, že pokud nestihnete sledovat svůj oblíbený pořad, seriál či film ve vysílacím čase, máte možnost si ho zpětně najít a pustit právě tehdy, kdy se vám to hodí. Jak dlouho zpětně je to možné, se u různých dodavatelů může lišit. Většina má však tuto funkci nastavenou na 7 dní zpátky.

Náš tip!

Využívejte zpětné zhlédnutí i v případě, že můžete sledovat pořad v aktuálním vysílacím čase. Stačí si jej pustit zhruba o půl hodinky později a můžete si přetáčet neoblíbené reklamy a vidět pořad v podstatě vcelku bez nutných pauz.

Zpětné zhlédnutí je možné také využívat, pokud vám část pořadu uteče nebo jej přestanete dostatečně vnímat. Stačí si jej přetočit o kousek zpátky a podívat se znovu na tu část, která vám unikla a nebo je naopak vaší oblíbenou a chcete ji vidět znovu.

Funkce pauza

Další z výhod, které poskytuje většina dodavatelů internetové televize, je funkce pauza. Znamená to, že pokud sledujete nějaký pořad a musíte náhle odejít či z jiného důvodu sledování přerušit, nepřijdete o zbytek. Stačí dát pauzu a až to bude možné, pořad dokoukáte. Funkce pauza v podstatě nahrazuje dřívější funkci „stop“ na videích.

Pozor!

Funkce pauza funguje pouze krátkodobě, pokud ponecháte pořad v této funkci příliš dlouho, tak po obnovení přehrávání se vám pořad vypne a bude třeba využít zpětného zhlédnutí.

Nahrávání pořadů

Dávají vám oblíbené pořady na dvou různých programech současně? Dříve jste se museli rozhodnout, na který z nich se podíváte a který si necháte uniknout? Internetové televize zpravidla poskytuje možnost nahrávání pořadů, a to až v počtu několika hodin měsíčně. Počet hodin nahrávání se odvíjí od ceny za vybraný tarif a může se pohybovat v rozmezí od 30 hodin až do 100 hodin měsíčně. Nahrané pořady si pak můžete spustit po předem stanovenou dobu než dojde k jejich smazání.

Doporučujeme!

Pokud funkci nahrávání pořadů využíváte opravdu hodně a bojujete s omezenou kapacitou, využijte alespoň u některých pořadů možnost zpětného zhlédnutí.

Filmotéka

Někteří poskytovatelé nabízejí svým zákazníkům další bonusy, např. v podobě filmotéky. Ta zpravidla obsahuje filmy i seriály rozdělené do několika sekcí podle žánru i oblíbenosti. Některé pořady si můžete pustit zdarma, jiné jsou za poplatek, který se vám strhne v následném měsíčním vyúčtování.

Náš tip!

Při půjčení filmu za poplatek máte možnost zpravidla vidět novinky, které právě opustily plátna kin a navíc si jej můžete pustit opakovaně a s celou rodinou!

Filmotéka nahrazuje půjčovny filmů na kazetách a DVD, jak jsme je znali a využívali kdysi. Výhodou je, že nyní není nutné opustit domov, vyberete si z pohodlí vašeho obývacího pokoje. 

Recenze poskytovatelů internetové televize:

Lepsi Tv Logo

Lepší.TV Recenze

Lepší.TV je moderní způsob, jak sledovat televizi on-line kdekoli se právě nacházíte. Stačí mít internetové připojení. Pokud rádi sledujete pořady na notebooku, PC nebo i mobilu, nepotřebujete ani set-top box. Ten nepotřebují ani majitelé Smart TV. Lepší.TV pro ně má bezplatnou aplikaci, takže majitelům těchto chytrých televizí stačí aplikaci aktivovat a už mohou sledovat oblíbené pořady.

T-Mobile-logo-2

T-Mobile Recenze

T-Mobile je společnost, která má velmi dobře zvládnuté své služby, včetně ochotné podpory. Není sice tak bleskově rychlá, jako u konkurence, ale je velmi ochotná. Nadchla nás zejména rychlost u stahování dat u mobilního 4 G LTE internetu. Stejně jako u ostatních poskytovatelů, i zde mají klienti možnost získat výhodnější ceny na služby, pokud je kombinují, nebo se spojí do tzv. Magenty.

O2 - logo

O2 TV

Společnost O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. Svým klientům poskytuje komplexní služby v oblasti volání, internetu i sledování online televize. O2 Guru jsou průvodci a pomocníci ve světě technologií, díky nimž si můžete nakombinovat vybrané služby tak, aby dokonale vyhovovaly vašim požadavkům.

Časté otázky k internetovým televizím

❓Jak sledovat internetovou televizi?

Základním požadavkem, který musíte splnit, abyste se mohli dívat na televizi online je dostatečně rychlé a především stabilní připojení k internetu. Rychlost internetového připojení se samozřejmě bude lišit v závislosti na provozovateli služby i kvalitě aktuálního vysílání, zpravidla se však bude pohybovat od 2 Mb/s do 10 Mb/s. Pokračovat.

❓Je možné sledovat internetovou TV na staré (klasické) televizi?

Pokud vlastníte stále ještě klasickou televizi, na které není možné naladit internet, budete ke sledování online televize potřebovat doplňkové zařízení, které vám připojení umožní. Tímto zařízením je set-top box.

Pokud se stane, že váš set-top box by nesplňoval potřebné parametry nebo jste jej ještě nevlastnili, můžete o něj požádat přímo poskytovatele vybrané online televize.

❓Jak rychlý je potřeba internet ke sledování internetové televize?

Pro sledování programů v HD kvalitě postačuje obvykle rychlost kolem 3 Mbit/s, u SD kvality je to pak ještě nižší, kolem 1,5 Mbit/s. Rychlost a zátěž linky pro HD stanice se však liší. Každý dodavatel to má trochu jinak. Přehledněji to uvidíte v naší srovnávací tabulce.

Srovnání poskytovatelů internetové televize
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.86 (118 Recenzí)

6 Příspěvků

  1. luma13 29.11.2021
  2. Petr 24.9.2021
  3. Tomáš 7.5.2021
  4. MlPutovník 21.3.2021
  5. Radek Frater 4.2.2021
  6. Olda Vesely 15.8.2020

Přispět názorem