Srovnání online kurzů ruštiny

Nejlepší online kurzy ruštiny 2021

Věděli jste, že ruština je 8. nejrozšířenější jazyk na světě? Díky ruštině se vám otevírají brány do skoro celé východní Evropy. Najít kvalitní online kurz, jenž vám pomůže s učením ruštiny může být však výzva. Přesně z toho důvodu jsme vybrali ty nejlepší online kurzy ruštiny a změřili jejich síly v našem srovnání. Jaké kurzy jsou naši vítězové v roce 2021?

5nej-srovnani

OnlineJazyky.cz

DuoLingo

Rocket Languages

Rosetta Stone

Babbel

Celková známka

9.88.98.78.68.6
1. Místo2. Místo3. místoFinalistaFinalista
ShrnutíJe to interaktivní platforma pro ty, jenž to s učením jazyků myslí vážně a chtějí se posunout o úroveň výšeCelosvětově známá mobilní aplikace s interaktivním způsobem výukyAnglicky mluvící platforma s obrovským množstvím materiálů a zaměřením na poslech.Obsáhlý kurz na několik měsíců, který je veden z angličtiny (do 28 jazyků).Moderní, interaktivní platforma na učení jazyků z angličtiny do jiného jazyka.

Finance

Cena2490 Kč / úroveň0 Kč / 2150 Kč$99.95 / úroveň (2200Kč)£159 (4930Kč)59.40 € / rok (1600Kč)
Verze zdarma
Premiová placená verze
Časově neomezená placená verze (1 rok)

Učební metody

Listening / Poslech
Speaking / Mluvení
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Interaktivní funkce
Škola hrou

Kompatibilita

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Responzivita (mobil, tablet)
Funguje offline?

Jednoduchost a lokalizace

Z jakého jazyka je kurz veden?češtinaangličtinaangličtinaangličtinaangličtina
Intuitivní ovládání
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky

Jazyky

Angličtina
Němčina
Španělština
Francouzština
Ruština
Italština
Další jazyky
onlinejazyky-logo

OnlineJazyky.cz – ruština

Platforma OnlineJazyky.cz je vedoucí hráč na českém trhu, co se učení jazyků týče. Ruština však patří k jejich slabším stránkám. Kurz je sice zpracovaný kvalitně, ale je určený zatím pouze pro začátečníky na úrovni A1. Dá vám dobré základy gramatiky, azbuky i základních slovíček. Chcete-li však pokračovat dále na další úrovně budete muset přesedlat na jiné kurzy. Výsadou tohoto online kurzu ruštiny jsou interaktivní cvičení, video průvodce a šikovně vytvořený motivační program. S výukou vám pomůže i lektor na online chatu a nástroj na procvičování ruských slovíček.

duolingo-logo

Duolingo – ruština

Byť je ruština češtině podobná, Duolingo bohužel nabízí pouze výuku z angličtiny do ruštiny. Ačkoli někteří recenzenti tvrdí, že kurz jde možná až příliš rychle na to, jak komplikovaný jazyk ruština je, tak padá i mnoho pozitivních ohlasů. Díky Duolingu se hravou formou naučíte azbuku, základní slovíčka a trochu gramatiky. Rozhodně z vás nebude plynně hovořící mluvčí, ale s DuoLingem se hravou formou dostanete na úroveň, kdy bez problému rozumíte základním konverzacím. Platforma je plně zdarma, avšak budete se prodírat reklamami, jenž jsou chvílemi skutečně rušivé (je možno upgradovat na verzi bez reklam za $10 měsíčně). Kurz je primárně pro začátečníky, proto pokročilejší “ruštináři” si z kurzu vezmou jen málo.

Ruština pro samouky

Ruština je jazyk, který mnoho starších ročníků žijících v době komunismu z duše nenávidí, ovšem pro mladé lidi je to jazyk zajímavý, který jim otevírá mnoho nových studijních i pracovních možností. Angličtinu a němčinu dnes ovládá téměř každý, a proto je znalost ruštiny vítaným benefitem při hledání zaměstnání. A je to vidět i v zájmu o učení ruštiny.

Ruština se řadí na přední příčky světových jazyků a nám, Čechům, je poměrně blízká, protože patří do skupiny slovanských jazyků. To přináší mnoho výhod při učení, protože zní velmi podobně jako čeština. Na druhou stranu naučit se ruské písmo, azbuku, už tak snadné není. V ruštině můžeme také nalézt mnoho podobných výrazů a ani v oblasti gramatiky nám není až tak vzdálená.

K ruštině pro samouky je třeba přistupovat tak, aby vás výuka bavila a měli jste správnou motivaci, ať už pracovní nebo osobní. Samozřejmě nejlepší je, pokud je výuka vedena profesionálem. To znamená vybrat si buď jazykovou školu nebo online kurz ruštiny. Mezi výhody online kurzů patří časová flexibilita, kdy můžete studovat a procvičovat si látku kdy a kde chcete – ve vlaku, doma nebo při pauzách v práci. Je to nejlepší možnost, jak se naučit rusky rychle a efektivně.

Doporučujeme!

Procvičujete jazky četbou knih a sledováním vhodných filmů nebo seriálů s titulky, pro lepší sžití se s novou abecedou.

Ruština pro začátečníky

Ruština je velice specifický jazyk, a pokud se jej opravdu chce začít učit, s největší pravděpodobností budete potřebovat pomoc. Nejsnazším, nejefektivnějším a nejrychlejším způsobem je využití online kurzů ruštiny. Do studia je třeba se ponořit a osvojit si ruštinu co nejvíce, například prostřednictvím poslechu rádia nebo sledováním filmů a samozřejmě tím úplně základním – naučením a porozuměním azbuce!

Náš tip!

Najděte si silnou motivaci, proč se chcete jazyk naučit a půjde vám to samo.

Ze začátku studia je třeba věnovat se jazyku pravidelně každý den po předem stanovený čas. Vytvoříte si tak návyk, který se časem stane vaší rutinou, na kterou se budete těšit. Je vhodné učit se spíše fráze než jednotlivá slova, protože tím si nejlépe osvojíte také gramatiku a kontext, ve kterém je slovní spojení nebo věta vhodná použít. Pokud chcete rusky mluvit, mluvte. Trénujte, cvičte a prakticky zkoušejte své nově získané znalosti. 

Ruská azbuka

Ruská abeceda je velice specifická, jelikož používají cyrilici, oproti naší latince a nestačí se tedy naučit a zapamatovat si jinou výslovnost jednotlivých hlásek. Azbuka může být matoucí hlavně proto, že obsahuje některé znaky a hlásky, které v češtině vůbec nemáme a také některé grafické znaky, které máme i v latince, v azbuce neodpovídají významu latinky.

Pokud budete při výuce používat počítač, tak se setkáte s dalším problémem, a to psaním na klávesnici. Ruské znaky jsou totiž nejen odlišné, navíc ale také na úplně jiných klávesách.

Náš tip!

Pro psaní azbuky na počítači je vhodné si pořídit praktické přelepky na klávesnici, které vám zejména ze začátku hodně pomohou.

A jak azbuka vlastně vypadá? Pro někoho to může být jen směs nesmyslných znaků, ale když se do studia azbuky ponoříte více, zjistíte, že je v tom řád a je to vlastně celkem snadné. 

Jak se naučit Rusky

Osvědčeným a nejlepším způsobem, jak se rychle naučit rusky je kombinace kurzu ruštiny online a vycestování do rusky mluvící země. V prostředí, kde se jinak než rusky nedomluvíte, si velice rychle osvojíte základy tohoto jazyka. Navíc pochytíte správnou výslovnost a nejčastější fráze a používání ruštiny vám přijde najednou snadné. Budete mluvit rusky. Ovšem jen mluvit nestačí, je třeba se naučit i základy gramatiky, správný písemný projev a další věci.

K tomu vám dopomůže správně vybraný online kurz ruštiny. Ten má nespornou výhodu v tom, že můžete studovat kdykoliv a kdekoliv. Navíc budete mít veškeré podklady stále u sebe, můžete se k nim vracet a osvěžovat si paměť při každé vhodné příležitosti a volné chvilce. 

Online kurzy ruštiny zdarma

Online kurzy ruštiny zdarma jsou jednak jednou z nejefektivnějších metod, jak se jazyk naučit, ale také jsou dostupné i pro ty, kteří si nemohou dovolit investovat do placených jazykových kurzů. Pokud hledáte kurz, kde se naučíte čistě základy, abyste se domluvili na dovolené nebo výletě, je to ideální volba pro vás. Můžete vyzkoušet zdarma například Duolingo s neomezeným přístupem do aplikace, slovíčky, procvičováním gramatiky i zábavnými testy.

Pro ty, kteří očekávají získání hlubších a rozšířenějších znalostí to ovšem zřejmě nebude dostatečné a bude vhodné se porozhlédnou po placených kurzech, které jsou značně obsáhlejší. 

Náš tip!

Platforma OnlineJazyky nabízí bezplatnou demoverzi, kde si můžete vyzkoušet, zda vás bude výuka bavit a v případě zájmu je poté možné zakoupit plnou verzi, kterou budete mít k dispozici neomezeně. 

Recenze zbývajících online kurzů ruštiny

logo-rocket-languages

Rocket Russian (od Rocket Languages)

Ruský online kurz Rocket Russian vedený z angličtiny do ruštiny je typický pro své audio lekce a poslechové cvičení. Za jednorázovou platbu dostanete trvalý přístup k masivnímu množství materiálů. Jsou zde extra cvičení na výuku azbuky a všechny audio lekce si můžete stáhnout a procvičovat je offline. Není to sice tak hravý kurz jako např. OnlineJazyky.cz, ale zato si můžete být jisti, že vás kurz připraví do reálných situací, na čemž si Rocket Languages zakládají. Kurz Rocket Russian přinese nejvíce začátečníkům, ale i mírně pokročilý zde mají prostor růst.

logo-rosetta Stone

Rosetta Stone – ruština

Ruština je specifický jazyk, na který není až tolik kvalitních kurzů vedených z češtiny. Kurz Rosetta Stone je proto také veden z angličtiny do ruštiny, avšak jelikož systém jejich metody se snaží simulovat učení jazyka z pozice dítěte, angličtinu není nutné ovládat perfektně (k učení se využívají obrázky a intuitivní cvičení). Jde o giganta mezi platformami na učení ruštiny a za kurz platíte jednorázově (máte doživotní přístup do všech 5 úrovní).

logo-babbel

Babbel – ruština

Velmi dobře zpracovaná aplikace Learn English Grammar s intuitivním ovládáním, která dokáže naučit anglicky prakticky každého. Co nám chybí je příprava na Cambridge English certifikace (FCE, CAE) a možnost mluvení – to považujeme za zásadní ve zvládnutí jazyka. Bohužel si tuto aplikaci neotevřete na počítači, což může některé uživatele odradit. Ocenili bychom i nějaký motivační systém pro ty z nás, kteří nemáme tak silnou vůli.

Časté otázky ke kurzům ruštiny

❓ Jak se naučit rusky jako samouk?

Osvědčeným a nejlepším způsobem, jak se rychle naučit rusky je kombinace kurzu ruštiny online a vycestování do rusky mluvící země. V prostředí, kde se jinak než rusky nedomluvíte, si velice rychle osvojíte základy tohoto jazyka. Navíc pochytíte správnou výslovnost a nejčastější fráze a používání ruštiny vám přijde najednou snadné. Budete mluvit rusky.

❓ Jak vybrat online kurz ruštiny?

V našem srovnání jsem otestovali několik kurzů ruského jazyka. Tyto kurzy jsme nejen otestovali, ale také jsme je přehledně porovnali vedle sebe. Díky tomu pro vás bude jednodušší vybrat si vhodný kurz.

Srovnání online kurzů ruštiny
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (8 Recenzí)

Přispět názorem