Srovnání online kurzů ruštiny

Nejlepší online kurzy ruštiny 2021

Věděli jste, že ruština je 8 nejrozšířenější jazyk na světě? Díky ruštině se vám otevírají brány do skoro celé východní Evropy. Najít kvalitní online kurz, jenž vám pomůže s učením ruštiny může být však výzva. Přesně z toho důvodu jsme vybrali ty nejlepší online kurzy ruštiny a změřili jejich síly v našem srovnání. Jaké kurzy jsou naši vítězové v roce 2021?

5nej-srovnani

OnlineJazyky.cz

DuoLingo

Rocket Languages

Rosetta Stone

Babbel

Celková známka

9,78,98,78,68,5
1. Místo2. Místo3. místoFinalistaFinalista
ShrnutíJe to interaktivní platforma pro ty, jenž to s učením jazyků myslí vážně a chtějí se posunout o úroveň výšeCelosvětově známá mobilní aplikace s interaktivním způsobem výukyAnglicky mluvící platforma s obrovským množstvím materiálů a zaměřením na poslech.Obsáhlý kurz na několik měsíců, který je veden z angličtiny (do 28 jazyků).Moderní, interaktivní platforma na učení jazyků z angličtiny do jiného jazyka.

Finance

Cena2490 Kč / úroveň0 Kč / 2150 Kč$99.95 / úroveň (2200Kč)$131.88 / rok (2900Kč)59.40 € / rok (1528Kč)
Verze zdarma
Premiová placená verze
Časově neomezená placená verze (1 rok)

Učební metody

Listening / Poslech
Speaking / Mluvení
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Interaktivní funkce
Škola hrou

Kompatibilita

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Responzivita (mobil, tablet)
Funguje offline?

Jednoduchost a lokalizace

Z jakého jazyka je kurz veden?češtinaangličtinaangličtinaangličtinaangličtina
Intuitivní ovládání
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky

Jazyky

Angličtina
Němčina
Španělština
Francouzština
Ruština
Italština
Další jazyky

Ruština pro samouky

Ach ta Ruština. Našimi rodiči (některými) nenáviděná a našimi dětmi oblíbená. Ruština je jeden z nejpotřebnějších jazyků ve střední Evropě a není divu, když vezmeme v potaz velikost Ruska.

Ruština pro samouky, neboli kurzy ruštiny online jsou skvělá varianta jak se naučit rusky rychle. Mezi hlavní výhody patří:

  • časová náročnost (nebo spíš nenáročnost) – studujete a procvičujete kde a kdy chcete
  • cena – kurzy ruštiny pro samouky stojí obvykle nižší tisíce korun a někdy dokonce pouhé stovky korun
  • díky internetu máte možnost procvičovat a učit se naprosto kdekoliv, ve vlaku, doma, v pauzách v práci, atp….

Pokud tedy hledáte možnost jak se naučit rusky rychle a efektivně, je ruština pro samouky tou správnou cestou pro vás.

Jak se naučit Rusky

Dle našeho rozboru je ideální variantou pro rychlé naučení se ruského jazyka kombinace:

Kurz ruštiny online (ruština pro samouky) + vycestovat do rusky mluvící země.

Recenze nejlepších online kurzů ruštiny

Některé námi vybrané platformy nabízejí kromě ruštiny i jiné jazyky. Jak si ale stojí tyto platformy přímo ve ruštině? Tomu se věnuje nadcházející sekce. Pokud vás bude zajímat více o daném kurzu, u každého najdete i odkaz na celou recenzi.

Ruština online:

onlinejazyky-logo

OnlineJazyky.cz – ruština

Platforma OnlineJazyky.cz je vedoucí hráč na českém trhu, co se učení jazyků týče. Ruština však patří k jejich slabším stránkám. Kurz je sice zpracovaný kvalitně, ale je určený zatím pouze pro začátečníky na úrovni A1. Dá vám dobré základy gramatiky, azbuky i základních slovíček. Chcete-li však pokračovat dále na další úrovně budete muset přesedlat na jiné kurzy. Výsadou tohoto online kurzu ruštiny jsou interaktivní cvičení, video průvodce a šikovně vytvořený motivační program. S výukou vám pomůže i lektor na online chatu a nástroj na procvičování ruských slovíček.

duolingo-logo

Duolingo – ruština

Byť je ruština češtině podobná, Duolingo bohužel nabízí pouze výuku z angličtiny do ruštiny. Ačkoli někteří recenzenti tvrdí, že kurz jde možná až příliš rychle na to, jak komplikovaný jazyk ruština je, tak padá i mnoho pozitivních ohlasů. Díky Duolingu se hravou formou naučíte azbuku, základní slovíčka a trochu gramatiky. Rozhodně z vás nebude plynně hovořící mluvčí, ale s DuoLingem se hravou formou dostanete na úroveň, kdy bez problému rozumíte základním konverzacím. Platforma je plně zdarma, avšak budete se prodírat reklamami, jenž jsou chvílemi skutečně rušivé (je možno upgradovat na verzi bez reklam za $10 měsíčně). Kurz je primárně pro začátečníky, proto pokročilejší “ruštináři” si z kurzu vezmou jen málo.

logo-rocket-languages

Rocket Russian (od Rocket Languages)

Ruský online kurz Rocket Russian vedený z angličtiny do ruštiny je typický pro své audio lekce a poslechové cvičení. Za jednorázovou platbu dostanete trvalý přístup k masivnímu množství materiálů. Jsou zde extra cvičení na výuku azbuky a všechny audio lekce si můžete stáhnout a procvičovat je offline. Není to sice tak hravý kurz jako např. OnlineJazyky.cz, ale zato si můžete být jisti, že vás kurz připraví do reálných situací, na čemž si Rocket Languages zakládají. Kurz Rocket Russian přinese nejvíce začátečníkům, ale i mírně pokročilý zde mají prostor růst.

logo-rosetta Stone

Rosetta Stone – ruština

Ruština je specifický jazyk, na který není až tolik kvalitních kurzů vedených z češtiny. Kurz Rosetta Stone je proto také veden z angličtiny do ruštiny, avšak jelikož systém jejich metody se snaží simulovat učení jazyka z pozice dítěte, angličtinu není nutné ovládat perfektně (k učení se využívají obrázky a intuitivní cvičení). Jde o giganta mezi platformami na učení ruštiny a za kurz platíte jednorázově (máte doživotní přístup do všech 5 úrovní).

logo-babbel

Babbel – ruština

Velmi dobře zpracovaná aplikace Learn English Grammar s intuitivním ovládáním, která dokáže naučit anglicky prakticky každého. Co nám chybí je příprava na Cambridge English certifikace (FCE, CAE) a možnost mluvení – to považujeme za zásadní ve zvládnutí jazyka. Bohužel si tuto aplikaci neotevřete na počítači, což může některé uživatele odradit. Ocenili bychom i nějaký motivační systém pro ty z nás, kteří nemáme tak silnou vůli.

Srovnání online kurzů ruštiny
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (8 Recenzí)

Přispět názorem