Opencart recenze

Opencart


Výhody
+ Přehledný a poměrně jednoduchý systém
+ Nižší nároky na výkon hostingu

 

Nevýhody
– Méně možností než některé jiné open-source systémy
– Méně bezplatných doplňků a šablon

 

opencart-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Systém OpenCart má za sebou dlouhou cestu. První verze byla spuštěna už v roce 1999 a v současnosti jej pro internetové obchodování využívá více než 300 000 e-shopů. Tento systém je dostupný zdarma, stačí si ho stáhnout a nainstalovat na připravený web.

Na českých stránkách OpenCart.cz je dokonce k dispozici verze, která je přednastavená pro český trh, což zahrnuje nejen češtinu, ale například i nastavení DPH, měny a dalších důležitých detailů.

Dále si můžete vybrat z řady upravitelných šablon. Zatímco samotný systém a jeho provoz je zdarma, šablony už jsou placené. Sehnat lze i bezplatné varianty, ale zde zas může pokulhávat kvalita zpracování. Totéž platí i pro různé doplňky, moduly a další vylepšení. Výběr je velmi široký a svůj e-shop můžete s trochou šikovnosti doladit podle svých představ. Další možností je objednat si vytvoření e-shopu na míru přímo na stránkách OpenCart.cz, kde lze posléze využít i technickou podporu v češtině.

Oproti některým jiným open-source systémům pro realizaci e-shopu je OpenCart.cz poněkud přehlednější a přístupnější i pro méně zkušené uživatele, a navíc má obecně nižší nároky na parametry hostingu. Je to dáno i tím, že OpenCart je v základu přece jen trochu jednodušší než například Magenta. Přesto má vše potřebné a těší se vynikajícímu uživatelskému hodnocení.

Open-source systém pro tvorbu e-shopu, který ocení i méně zkušení a nenároční uživatelé.

Jednoduchost instalace

Snadná a bezplatná instalace; přehledné prostředí

Ať už jste technicky zdatnější nebo ne, všichni máme stejných 24 hodin za den a ztrácet čas komplikovanou instalací eshopového řešení je to poslední, po čem člověk při rozjezdu nového projektu touží. Jak je na tom v tomto ohledu Opencart?

Cenazdarma
Instalacepřes FTP server
Průvodce spuštění e-shopu
Je v češtině?
Vyzkoušení zdarma

Marketing

Dostatečná nabídka marketingových nástrojů

Cílem eshopu je prodávat a proto jsou možnosti marketingu jedním z nejzásadnějších faktorů, které při výběru sledovat. To jsou možnosti jako specifikování META dat pro SEO, implementace FB pixelu, exportování do srovnávačů jako Heureka nebo možnost vytvářet blogový obsah.

Google Analytics
Facebook pixel
Má export pro známé srovnávače
Možnost importu produktů
SEO meta data
Blog
EET
SSL
Facebook obchod
Live chat

Customizace

Upravitelné šablony, placené i zdarma

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Placené šablony
Zdrojový kód
Úprava CSS
Vlastní rozložení panelů

Podpora

Technická podpora dostupná i v češtině

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce:

Forum / FAQ
Email (za příplatek)
Autorizovaný požadavek (za příplatek)
Telefon (za příplatek)
Live chat

Není pro vás Opencart to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších pronájmů eshopu.

Více informací →

Opencart recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4 (5 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem