Srovnání cestovních agentur

Nejlepší cestovní agentury a kanceláře v roce 2022

Vyrazit na dovolenou je příjemné a někdy je to dokonce potřeba. Odpočinout si od běžných starostí a načerpat síly. Jenomže jak najít ten správný zájezd? A jaké agentuře se svěřit do péče, abyste neskončili s kufry na neznámém místě bez pomoci? Vybrali jsme 5 nejlepších cestovních agentur a vyhledávačů zájezdů, které srovnávají dovolené od různých cestovních kanceláří. Každá z těchto společností má své pro i proti. Jak obstály v testu proti sobě, a která z nich je podle našeho srovnání ta nejlepší?

5nej-srovnani

Invia

TravelPortal.cz

Dovolená.cz

Zájezdy.cz

Sdovolena.cz

1. Místo2. Místo3. MístoFinalistaFinalista

Celková známka

9.28.98.98.87.5

Kategorie zájezdů

Exotické zájezdy
Lyžařské zájezdy a hory
Dovolená s dětmi
Dovolená a aquapark
Adventní zájezdy
Dovolená a potápění
Luxusní dovolená
Poznávací zájezdy
Dovolená pro seniory
Eurovíkendy
Golfové zájezdy
Lázně a wellness
Plavby
Skupinové zájezdy
Sportovní zájezdy
Adrenalin
Last minute
First Minute

Rozsah služeb

Počet cestovek v nabídce300+80+130+140+32
Přibližný počet zájezdů7,7 mil.7,1 mil.-49 tis.14 tis.
Počet poboček160+363 + partnerské pobočky Čedok1žádné
Uživatelské recenze u hotelů
Vlastní cestovatelský magazín
Pronájem aut
Prodej letenek

Oblíbenost

Rok založení firmy20022007199620032002
Počet fanoušků na facebooku103 00024 00049 00055 000Nemají stránky na Facebooku

Podpora

Live chat
Telefon
E-mail
Odpověď do 24 hod
Odpovědi/otázky5/50/5 (vždy nás odkázali na web)5/55/53/5
Pracovní dobaPo-Ne 9-18 hodPo-Pá 8-18 hodNonstop linkaPo-Pá 7,30 až18 hod, Ne 12 až 18 hod.-
logo-invia

Invia

Invia je aktuálně největším srovnávačem zájezdů na českém trhu. Ve své nabídce má více než 340 cestovek a na trhu působí od roku 2002 – v roce 2022 ji měsíčně navštěvuje okolo 3 milionů návštěvníků. Berte na vědomí, že jde pouze o zprostředkovatele zájezdů, nikoli o cestovní kancelář. Díky tomu máte však na výběr z více než 7,7 milionů zájezdů. Z toho důvodu není možné brát zájezdy od Invie jako záruku kvality, protože ve finále záleží na konkrétní cestovce – při výběru zájezdu si tedy pečlivě prostudujte i reference dané cestovní kanceláře. Samozřejmostí porovnávače je pokročilé…

logo-travelportal

TravelPortal.cz

TravelPortal.cz je česká cestovní agentura, jenž v sobě spojuje zájezdy celkem od 97 cestovních kanceláří. Společnost vznikla v roce 2007 a nyní v roce 2022 službu navštěvuje 500 tisíc návštěvníků měsíčně. Tento porovnávač zájezdů je známý pro svou uživatelskou přívětivost a snadné sjednávání dovolené – odpadá zdlouhavé podepisování smluv (jak tomu tak bývá někdy u sjednávání přímo u cestovní kanceláře). Na to, že se jedná pouze o porovnávač zájezdů, tak jejich podpora…

Průvodce nákupem dovolené online

Jak už jsme zmínili v úvodu, vyrazit na dovolenou je sice krásná představa, ale také je potřeba soustředit se na výběr kvalitního zájezdu a spolehlivé cestovní kanceláře, abyste nenaletěli a odletěli (tam, kam opravdu odletět chcete). Cestovních kanceláří je celá řada, ale vyznat se v tom, které věřit – navíc v dnešní náročné covidové době, to může být oříšek. O to víc, když vedle běžných cestovek existují ještě srovnávače zájezdů na internetu. 

Co je lepší? Cestovka, nebo srovnávač? Vrátí se vám peníze, když cestovní kancelář zkrachuje? Jak řešit případné neshody a reklamace? A jak si vůbec z takového množství zájezdů a cestovních kanceláří vybrat? 

Sestavili jsme krátkého průvodce, na co si při výběru zájezdu dávat pozor, který vám s vyhledáváním i vybíráním vhodné cestovní společnosti pomůže. 

Srovnávač zájezdů vs. cestovní kancelář?

Aby tento článek plnil své poslání, je nezbytné chápat rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou. Cestovní kancelář zájezd pořádá a stará se o samotné provedení zájezdu. Cestovní kanceláře své zájezdy také prodávají na svých stránkách a pobočkách. Pokud se tak rozhodnou, umístí své zájezdy také do tzv. srovnávače zájezdů typu Invia, Dovolená.cz či TravelPortal.cz (což jsou jinými slovy cestovní agentury).

Cestovní agentury – srovnávače zájezdů jsou prostředníkem a zájezdy pouze přeprodávají – za váš zájezd má zodpovědnost především cestovka. 

Pro zákazníky je výhodné nakupovat u cestovních agentur, protože zde najdete na jednom místě až statisíce zájezdů od mnoha cestovních kanceláří. Byť cestovní kancelář platí často takovému srovnávači provizi, cena je pro zákazníka stejná (někdy i nižší aby obstáli v cenové konkurenci).

Doporučujeme!

Pokud chcete mít na výběr z tisíců zájezdů za výhodnou cenu od stovek cestovních kanceláří, doporučujeme využít služeb cestovní agentury, neboli srovnávače zájezdů. Pokud zvolíte správnou společnost, budete mít garantovanou i návratnost svých peněz v případě, že vámi vybraná cestovní kancelář zkrachuje. Takovou agenturou je např. Invia. 

Pokud se rozhodnete zvolit pro zájezd cestovní kancelář, tak doporučujeme zkontrolovat její zařazení v Seznamu cestovních kanceláří Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Jak fungují vyhledávače dovolené?

Pokud chcete mít skutečně velký výběr, není lepší řešení, než zvolit vyhledávače dovolených, nebo chcete-li – cestovní agentury. Na výběr pak budete mít z tisíců zájezdů od stovek cestovních kanceláří. Záleží samozřejmě na tom, jakou zvolíte agenturu. Mezi nejoblíbenější – což dokazuje i naše srovnání nejlepších cestovních kanceláří a agentur – patří Invia, Dovolená.cz nebo TravelPortal.cz. Jak nákup dovolené přes tyto portály funguje? 

Na daném portále si vyberete dovolenou, která vás zaujala a vyplníte a odešlete nezávazný formulář. Neznamená to, že si dovolenou kupujete. Svou volbu můžete zrušit nebo změnit. Pokud si nejste jisti, jakou destinaci vybrat, napište svou představu a nechte výběr vhodné dovolené na agentuře. Ta vám pak předloží návrh různých zájezdů, ze kterých vyberete snáze, než z tisíců zájezdů v nabídce agentury. 

Po odeslání nezávazné rezervace vás v nejbližší možné době kontaktují pracovníci agentury, doplní s vámi vaše požadavky a pomohou vybrat nejvhodnější dovolenou, lokalitu, hotel atd. Předloží vám také možné bonusy, které má většinou každá cestovní agentura své. Prodejce pak ověří v systému, zda je možné vybraný zájezd koupit a provede s vámi předběžnou rezervaci. Tu pak potvrdíte podpisem smlouvy o zájezdu a následnou úhradou zálohy, popř. úhradou celé částky. Záleží na tom, co jste si předem s agenturou domluvili. 

Pokyny k dovolené, místo nástupu do autobusu, informaci o letenkách a odletu apod. obdržíte obvykle týden před odjezdem/odletem – e-mailem, poštou, zkrátka podle toho, jak máte dojednáno. 

Tento postup je velmi podobný u všech vyhledávačů dovolených, ale samozřejmě se může v určitých detailech lišit. Berte proto náš článek s malou rezervou. Nemá totiž cenu rozepisovat podrobný návod u každé agentury. Ostatně, u těch nejlepších se o postupu nákupu dovolené dozvíte více v jednotlivých recenzích. 

5 tipů, jak dobře a výhodně koupit zájezd

Než se do vybírání zájezdu či odpočinkové dovolené pustíte, přečtěte si pár tipů či zásad, jak takovou dovolenou vybírat.  Existuje totiž pár zásad, které vám mohou zajistit o něco levnější a lépe zvolený zájezd ve srovnávači zájezdů. Tady jsou:

1. Využijte first minute či last minute

Velmi oblíbeným způsobem, jak si zajistit levnější dovolenou, je využít tzv. last minute nabídky. Nakupujete tedy ve chvíli, kdy vás od nákupu a samotného zájezdu dělí pouze několik dní či hodin. Výhoda je zřejmá: zájezd dostáváte se značnou slevou. Když má totiž cestovka stále ještě neprodané zájezdy, vyplatí se jim prodat zájezd za směšnou cenu, než jej neprodat vůbec. Budete však muset být trochu flexibilnější, co se požadované destinace a data týče.

Jestliže jste omezeni časem dovolené a máte vyhlídlou lokaci, uděláte lépe, když půjdete spíše po first minute nabídkách. Při nákupu více jak půl roku dopředu, je velice pravděpodobné, že narazíte na velmi výhodné nabídky.

TIP!

Co znamenají výrazy first minute a last minute?

2. Cestujte mimo hlavní sezónu

Pravdou je, že většina z nás jezdí na dovolenou především v létě. Cestovní kanceláře i agentury to moc dobře ví, a díky tomu jsou ceny zájezdů nejvyšší právě v tuto dobu. Pokud však vyrazíte např. na jaře či na podzim, tak pár tisíc určitě ušetříte; nehledě na to, že destinace (pláže, letoviska,..) bývají navíc i méně zalidněné.

3. Zkontrolujte si fotky hotelů

Dejme tomu, že si přes nějaký srovnávač zájezdů vyberete zájezd. Už jste téměř rozhodnutí a chystáte učinit nákup… Počkejte však ještě chvíli. Před tím než do toho skočíte po hlavě, projděte si fotky hotelu z více zdrojů. Doporučujeme si daný hotel prohlédnout i třeba na booking.com, včetně případných uživatelských recenzí. Může se totiž stát, že jsou zastaralé a možná vůbec neodpovídají realitě. Srovnávače zájezdů jsou sice ideální pro výběr z tisíců zájezdů, pobytů apod., ale může se stát, že informace, které mají od konkrétní cestovní kanceláře nejsou aktuální. 

4. Zvažte nákup na německých cestovních kancelářích

Pokud již o zájezdech chvíli googlíte, jistě jste se dozvěděli, že jet přes německou cestovní kancelář je mnohdy výhodnější než přes českou. Německý trh je větší a konkurence je silnější, i díky tomu jsou ceny často nižší. Lídrem v přeprodeji německých zájezdů je Dovolená.cz. Jelikož je firma součástí žlutého dopravního impéria (RegioJet, Student Agency), máte v ceně i převoz na místo odjezdu v Německu.

5. Proklepněte si reputaci cestovní kanceláře

Ať už se rozhodnete nakoupit skrze srovnávače typu Invia či Dovolená.cz nebo přímo přes cestovní kancelář, doporučujeme vždy prozkoumat uživatelské recenze dané cestovní kanceláře, která vámi vybraný zájezd pořádá. Příliš mnoho stížností by vás mělo upozornit, že něco nemusí být v pořádku a o koupi ještě uvažovat. Ve srovnávačích pak snadno zjistíte, zda stejný či podobný zájezd pořádá i jiná cestovní kancelář. Můžete se také podívat, zda je cestovní kancelář v seznamu Asociate českých cestovních kanceláří.

Jakou dovolenou zvolíte?

Máte rádi poznávací zájezdy, kdy od rána do večera běháte po památkách, přírodních úkazech a jiných zajímavostech, nebo si raději poležíte u moře a chytáte bronz? Než začnete dovolenou vybírat, je dobré mít přehled, jaký zájezd co obnáší. Pokud vyberete špatně, můžete se za deset dní u moře unudit k smrti, nebo naopak padat vysílením při památkovém maratonu. 

Poznávací zájezdy 

Poznávací zájezdy jsou určené všem, kteří tráví rádi svou dovolenou aktivně. Většinu pamětihodností i jiných míst procházíte s předem určeným průvodcem, který bývá stejný po celý zájezd a věnuje se vám od nastoupení do autobusu, nebo po vystoupení z letadla v místě dovolené, až po samý závěr pobytu. Velkou výhodou je, že se máte po celou dobu dovolené na koho obrátit. Průvodce má navíc nachystaný program, ve kterém dodržuje časový harmonogram a vezme vás i na místa, která byste sami třeba minuli, nebo se na ně sami nedostali. U takového zájezdu se platí především za převoz po památkách a odborný doprovod průvodce. Bydlení je zajištěno obvykle v levnějších hotelích a ubytovnách typu Formule, Ibis apod. Je to zpravidla dostačující, protože na hotelu trávíte jen minimum času. Většinou jej ráno opustíte, celý den chodíte a jezdíte po památkách a vracíte se zpět až večer. Někdy dokonce přespáváte každou noc v jiném hotelu, podle dojezdu. 

U poznávacích zájezdů jsou hrazeny snídaně a někdy – na přání cestujících i večeře. Ty už ale obvykle připlácíte k zájezdu navíc. Pokud tato možnost existuje, je u zájezdu uvedena. Během dne si pak stravování řešíte sami, podle času a vašich možností. 

Dovolená u moře

Dovolená u moře bývá v katalogu cestovních kanceláří a agentur označována jako pobytový zájezd. Jedná se o typ dovolené, kdy platíte kromě cesty a případných letenek pobyt v hotelu a stravu. Program je po celý den zcela ve vaší režii. Je jen na vás, zda strávíte den u moře, v hotelovém bazénu, na wellness procedurách, na hotelovém pokoji nebo zda vyrazíte někam na procházku či výlet. 

Strava je v hotelu řešena nejčastěji formou bufetu, a to u snídaní, večeří i obědů, máte-li je v ceně. Některé pobytové zájezdy naopak nabízí jen snídaně a večeře s tím, že lidé si oběd vyřeší “něčím lehkým” na pláži nebo na případném výletě. 

Pokud vás nebaví ležet celé dny na pláži či u hotelového bazénu, můžete si dokoupit nějaký výlet na místní památky a zajímavosti. Někdy takové výlety nabízí vybraná cestovní kancelář, jindy můžete využít nabídku hotelu nebo některé z místních cestovních agentur. 

Dovolená v Chorvatsku

Dubrovník, Split, Záhřeb nebo Plitvická jezera? To jsou nejznámější chorvatské oblasti, které lákají návštěvníky křišťálově čistým mořem, jedinečnými přírodními scenériemi, malebnými městečky i romantickými zálivy. K tomu přidejte výbornou kuchyni a přátelské Chorvaty, slunce, vzduch provoněný solí a pohodou. Dokážete si představit lepší místo pro svou dovolenou? 

Jistě, je nám jasné, že byste asi odpověděli, že ano. Nádherných míst pro letní dovolenou u moře je celá řada. Faktem však je, že dovolená v Chorvatsku se v poslední době těší opravdu velkému zájmu. Kvůli Covidu sice cestování značně opadlo a s ním i zájem o zájezdy a dovolené, ale s postupným řešením současné situace se navrací i zájem o tuto lokalitu. 

Dovolenou v Chorvatsku nabízí jak cestovní kanceláře, tak samozřejmě i cestovní agentury. Např. Invia v současné době nabízí téměř 500 zájezdů po Chorvatsku. Je tedy jen na vás, zda zvolíte odpočinek na pláži nebo toulání po výletech, památkách a jedinečných přírodních úkazech. Vedle již zmíněných míst stojí za návštěvu i Korčula, Zadar nebo Národní park Krka. 

Dovolená v Řecku

Řecko je stát ležící v jižní Evropě, konkrétně na jihu Balkánského poloostrova. Návštěvníky láká nejen na moře a pláže, vynikající jídlo, mezi které patří hlavně čerstvé ryby, saláty nebo tzatziki, ale i vesničky v typických barvách bílé a modré. Lidé cestují i za starověkými památkami, které svou krásou a monumentalitou vyráží dech. 

Mezi nejoblíbenější místa v Řecku patří jednoznačně hlavní město Athény s jeho památkami, jako např. Parthenón, Akropolis nebo Chrám Boha Dia Olympského. 

K Řecku patří i řada ostrovů, které jsou stejně hojně navštěvované, jako pevnina. Jmenujme ostrovy Korfu, Kos, Rhodos, Santorini, Kréta a další. Pokud zmíníme znovu srovnávací portál Invia, pak věřte, že nabízí přes 900 zájezdů do těchto jedinečných míst. 

Dovolená v Česku 

Také dovolená v Česku může být krásná, jen to chce naučit se odhalovat kouzla a krásy naší země. Naštěstí covidová situace přispěla k tomu, že i my, Češi, se stále více snažíme je nalézat.

Záleží jen na vás, zda zvolíte pobyt v hotelu, penzionu nebo nějaké samostatné chalupě. Můžete zdolávat česká i moravská pohoří, navštívit “české moře” v jižních Čechách, jak se říká Lipenské přehradě, vyrazit na Moravu ochutnávat vína z místních vinic, projet ji na kole, nebo se jednoduše procházet pěšky. A pokud máte raději památky, hrady, zámky a starobyle vyhlížející uličky, kde jinde je najít, než právě u nás, v Česku? Zkuste malebné zámky Český Krumlov, Lednici nebo Telč. Objevte místa, která pamatují významné české osobnosti, jako Karlštejn, Zvíkov, Rabí a mnoho dalších. 

Dovolená v Česku může být stejně skvělá, jako v zahraničí. Na své si přijdou jednotlivci, páry i rodiny s dětmi. Vybírat můžete u řady cestovních kanceláří i agentur, které na naši zemi samozřejmě nezapomínají. Invia nabízí pobyty i zájezdy po Česku od 300 cestovních kanceláří. A to už je opravdu bohatý výběr. 

Pozor na!

Než si objednáte dovolenou v konkrétním hotelu, zkuste si jej prohlédnout na fotografiích i u dalších cestovních kanceláří a přečtěte si recenze na různých stránkách. Ne každá cestovka má aktuální fotografie. Abyste pak nebyli překvapeni, že místo luxusního hotelu na vás čeká vybydlené místo s opotřebovaným nábytkem a nelákavou stravou.  

Jak vybrat dovolenou online?

Už jste někdy vybírali dovolenou online? Nebo patříte mezi konzervativce, kteří si jdou raději vybrat na pobočku cestovní kanceláře (Co je vlastně cestovní kancelář?)? Ať už na to jdete jakkoli, dnešní doba přeje nákupům online, a to i u zahraničních či tuzemských zájezdů. Nákupem zájezdu na internetu navíc můžete značně ušetřit. A proto jsme pro vás nachystali jednoduchý manuál, jak vybrat a nakoupit dovolenou online.  

1. Určete si hlavní smysl vaší dovolené

Dáváte přednost spíše polehávání na pláži nebo oceníte nabitý program? Některé zájezdy umožňují řadu výjezdů po památkách či přírodních krásách, zatímco jiné jsou programově méně bohatější. Abyste vybrali správně, dopředu musíte vědět, co vlastně chcete.

Obecně se zájezdy dělí na poznávací a pobytové. Narazit ale můžete i na kombinované varianty, které vám umožní několik dní odpočinku na pláži a několik dní intenzivních poznávacích výletů. A pak je ještě jedna možnost – zakoupit si pobytový zájezd a na místě si pak koupit výlety do okolí. Někdy některé nabídne i vámi vybraná cestovka. Často však můžete využívat i místních agentur. 

2. Vyberte si destinaci

Chorvatsko, Řecko, Thajsko nebo něco ostřejšího? Zde je výběr čistě na vás, vašich spolucestujících a smyslu celé dovolené. Popisovat výběr destinace jistě není nutné. Jen vy sami víte, kam se toužíte podívat a jaká destinace vás láká. 

3. Sestavte si přibližný rozpočet

Cena je pro mnohé jedním z nejdůležitějším faktorem. Před tím než se pustíte do výběru, sestavte si přibližný rozpočet toho, kolik jste za dovolenou ochotni utratit. Cena zájezdu za osobu se pohybuje od 1000 až do 120000 Kč, proto je právě vymezení rozpočtu zásadním úkonem.

Nezapomeňte na to, že i když si koupíte pobytový zájezd all-inclusive, budete si chtít něco koupit přímo na dovolené. I s těmito výdaji je potřeba dopředu počítat. Cestovní kanceláře i agentury často uvádí průměrné ceny za potraviny a další zboží, za vstupy do různých památek apod. Snadno si tak můžete spočítat, kolik peněz si nachystat s sebou. 

4. Zamyslete se, jaké máte časové možnosti

Pokud chodíte do zaměstnání, raději si před nákupem zkontrolujte, zda-li je v daný termín možné si vzít dovolenou. To poslední, co chcete řešit je storno zájezdu či změna termínu. Každopádně ideální je, pokud si určíte časový rámec dvou až tří měsíců, přičemž si následně vyberete takový termín, v němž je zájezd, který se vám líbí nejvíc.

5. Proberte plán s ostatními členy “výpravy”

Jestliže cestujete s někým, je potřeba včas sladit termíny, požadovanou destinaci a hlavní smysl cesty. Čím více lidí, tím více kompromisů je třeba udělat. Pokud však cestujete s rodinou či sám/sama, můžete tuto případnou komplikaci hodit za hlavu.

Recenze všech cestovních agentur | srovnávačů dovolené | vyhledávačů dovolené:

logo-dovolena

Dovolená.cz

Dovolená.cz patří mezi špičky, co se prodejů zájezdů od českých a německých cestovních kancelářích týče. Společnost patří do žlutého impéria pana Jančury (RegioJet a Student Agency), díky čemuž jsou schopni nabídnout i něco navíc – např. doprava žlutými autobusy v ceně či větší nabídku zájezdů od německých kanceláří, jenž jsou často levnější a mají lepší nabídku hotelů. Počítat můžete i s bezplatným parkováním na letišti v Praze, Mnichově a Vídni. Je třeba však být na pozoru ohledně ceny a nebrat cenu jako konečnou. Cena zde uvedená je oficiálně nezávazná a musí být…

logo-zajezdycz

Zájezdy.cz

Zájezdy.cz je cestovní agentura, která shromažďuje zájezdy celkem 181 cestovních kanceláří, jejichž zájezdy si zde můžete zakoupit pod jednou střechou. Společnost funguje od roku 2003 a nyní máte, podobně jako u společnosti Invia, tzv. garanci odjezdu na dovolenou. Tudíž pokud si zakoupíte zájezd skrze tento portál a mezitím cestovní kancelář zkrachuje, pak dostanete peníze do 30 dnů zpět. Užitečnou věcí při vybírání zájezdu jsou uživatelské recenze hotelů, jež se stihlo za dobu jejich působení nakupit obstojné množství. Pokud vybíráte zájezdy osobně, pak vás Zájezdy.cz možná zklamou – jde primárně o…

logo-sdovolena

Sdovolená.cz

Sdovolená.cz je kategorie sama o sobě. Od ostatních cestovních agentur se liší v tom, jak funguje. Jde o takovou Heureku mezi zájezdy, i protože si na tomto portále zájezd nekoupíte. Je totiž agregátorem nabídek cestovních kanceláří a z ceny zájezdu tedy neplatíte žádnou provizi. Pokud upřednostňujete nákup přímo u cestovní kanceláře, pak je Sdovolená dokonalý nástroj pro nalezení toho správného zájezdu. Samotný web je velmi minimalistický – nenajdete zde příliš pokročilé vyhledávání ani vyladěné uživatelské prostředí. Spíše než o cestovní agenturu jde o inzertní portál pro cestovní kanceláře. I přesto jde…

Časté otázky k cestovním agenturám

❓ Jak výhodně koupit zájezd?

1. Využijte first minute či last minute
2. Cestujte mimo hlavní sezónu
3. Zkontrolujte si fotky hotelů
4. Proklepněte si reputaci cestovní kanceláře
Pokračování.

❓ Jak vybrat dovolenou online?

1. Určete si hlavní smysl vaší dovolené
2. Vyberte si destinaci
3. Sestavte si přibližný rozpočet
4. Zamyslete se, jaké máte časové možnosti
5. Proberte plán s ostatními členy “výpravy”

❓ Jak fungují vyhledávače dovolené?

Na daném portále si vyberete dovolenou, která vás zaujala a vyplníte a odešlete nezávazný formulář. Neznamená to, že si dovolenou kupujete. Svou volbu můžete zrušit nebo změnit.

Srovnání cestovních agentur
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4 (25 Recenzí)

Přispět názorem