Srovnání cestovních agentur

Nejlepší cestovní agentury v roce 2021

Existuje snad někdo, kdo nemá rád dovolenou? Věřím, že téměř všichni z nás na dovolenou jezdí rádi. Jednou za čas je zkrátka nezbytné pořádně si odpočinout a načerpat energii mimo svoji práci. Jenomže jak najít ten správný zájezd? Vybrali jsme 5 nejlepších cestovních agentur (nebo také vyhledávačů zájezdů), které srovnávají zájezdy od cestovních kanceláří. Každá z nich má své pro i proti. Jak obstáli v testu proti sobě, a která z nich je podle našeho srovnání ta nejlepší?

5nej-srovnani

Invia

TravelPortal.cz

Dovolená.cz

Zájezdy.cz

Sdovolena.cz

Celková známka

9.59.09.08.97,8

Kategorie zájezdů

Exotické zájezdy
Lyžařské zájezdy a hory
Dovolená s dětmi
Dovolená a aquapark
Adventní zájezdy
Dovolená a potápění
Luxusní dovolená
Poznávací zájezdy
Dovolená pro seniory
Eurovíkendy
Golfové zájezdy
Lázně a wellness
Plavby
Skupinové zájezdy
Sportovní zájezdy
Adrenalin
Last minute
First Minute

Rozsah služeb

Počet cestovek v nabídce34297300 a více18175
Přibližný počet zájezdů7,7 mil4 mil-45 tis14K
Počet poboček16022104žádné
Uživatelské recenze u hotelů
Vlastní cestovatelský magazín
Pronájem aut
Prodej letenek

Oblíbenost

Rok založení firmy20022007199620032002
Měsíční návštěvnost (červenec)3,5 mil0,5 mil0,5 mil0,8 mil0,2 mil
Počet fanoušků na facebooku92 tis21 tis44 tis48 tis-

Podpora

Live chat
Telefon
Email
Pracovní dobaPo-Ne 7-22 hodPo–Pá: 8–18h
So-Ne: zavreno
Nonstop linkaPo-Ne 8-20-

Průvodce nákupem dovolené online

Jak si vybrat z takového množství zájezdů a cestovních kanceláří? Sestavili jsme krátkého průvodce, na co si při výběru zájezdu dávat pozor.

Srovnávač zájezdů vs. cestovní kancelář?

Aby tento článek plnil své poslání, je nezbytné chápat rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou. Cestovní kancelář zájezd pořádá a stará se o samotné provedení zájezdu. Tyto kanceláře své zájezdy také prodávají na svých stránkách a pobočkách. Pokud se tak cestovní kancelář rozhodne, umístí své zájezdy také do tzv. srovnávače zájezdů typu Invia, Dovolená.cz či TravelPortal.cz (což jsou jinými slovy cestovní agentury).

Tyto srovnávače jsou prostředníkem a zájezdy pouze přeprodávají – za váš zájezd má zodpovědnost především cestovka. Pro nás (zákazníky) je výhodné nakupovat u cestovních agentur, protože zde najdete na jednom místě až sta tisíce zájezdů od mnoha cestovních kanceláří. Byť cestovní kancelář platí často takovému srovnávači provizi, cena je pro zákazníka stejná (někdy i nižší aby obstáli v cenové konkurenci).

“Cestovní agentura je firma, která prodává jednotlivé zájezdy cestovních kanceláří či jiné služby…”

5 tipů, jak dobře a výhodně koupit zájezd

Existuje pár zásad, které vám mohou zajistit o něco levnější a lépe zvolený zájezd ve srovnávači zájezdů. Tady jsou:

Využijte first minute či last minute

Velmi oblíbeným způsobem, jak si zajistit levnější dovolenou, je využít tzv. last minute nabídky. Nakupujete tedy ve chvíli, kdy vás od nákupu a samotného zájezdu dělí pouze několik dní či hodin. Výhoda je zřejmá: zájezd dostáváte se značnou slevou. Když má totiž cestovka stále ještě neprodané zájezdy, vyplatí se jim prodat zájezd za směšnou cenu, než jej neprodat vůbec. Budete však muset být trochu flexibilnější, co se požadované destinace a data týče.

Jestliže jste omezeni časem dovolené a máte vyhlídlou lokaci, uděláte lépe, když půjdete spíše po first minute nabídkách. Při nákupu více jak půl roku dopředu, je velice pravděpodobné, že narazíte na velmi výhodné nabídky.

Cestujte mimo hlavní sezónu

Léto. Kdy jindy na dovolenou, že ano? Pravdou je, že většina z nás jezdí na dovolenou v létě a díky tomu jsou ceny zájezdů nejvyšší právě tehdy. Pokud však vyrazíte např. na jaře či na podzim, tak pár tisíc určitě ušetříte; nehledě na to, že destinace (pláže, letoviska,..) bývají navíc i méně zalidněné.

Zkontrolujte si fotky hotelů

Dejme tomu, že si přes nějaký srovnávač zájezdů vyberete zájezd. Už jste téměř rozhodnutí a chystáte učinit nákup… Počkejte však ještě chvíli. Před tím než do toho skočíte po hlavě, projděte si fotky hotelu z více zdrojů. Doporučujeme si daný hotel prohlédnout i třeba na booking.com, včetně případných uživatelských recenzí.

Zvažte nákup na německých cestovních kanceláří

Pokud již o zájezdech chvíli googlíte, jistě jste se dozvěděli, že jet přes německou cestovní kancelář je mnohdy výhodnější než přes českou. Německý trh je větší a konkurence je silnější, i díky tomu jsou ceny často nižší. Lídrem v přeprodeji německých zájezdů je Dovolená.cz. Jelikož je firma součástí žlutého dopravního impéria (RegioJet, Student Agency,…), máte v ceně i převoz na místo odjezdu v Německu.

Proklepněte si reputaci cestovní kanceláře

Pokud jste se rozhodli nakoupit skrze srovnávač typu Invia či Dovolená.cz, i přesto doporučujeme vždy prozkoumat uživatelské recenze cestovní kanceláře, jenž daný zájezd pořádá. Příliš mnoho stížností by vás mělo přimět o koupi ještě pouvažovat.

Jak vybrat dovolenou online?

Ať už je váš důvod pro dovolenou jakýkoli, princip výběru zájezdu je vždy stejný:

1. Určete si hlavní smysl vaší dovolené

Dáváte přednost spíše polehávání na pláži nebo oceníte nabitý program? Některé zájezdy umožňují řadu výjezdů po památkách či přírodních krásách, zatímco jiné jsou programově méně bohatější. Abyste vybrali správně, dopředu musíte vědět, co vlastně chcete.

2. Vyberte si destinaci

Chorvatsko, Řecko, Thajsko nebo něco ostřejšího? Zde je výběr čistě na vás, vašich spolucestujících a smyslu celé dovolené.

3. Sestavte si přibližný rozpočet

Cena je pro mnohé jedním z nejdůležitějším faktorem. Před tím než se pustíte do výběru, sestavte si přibližný rozpočet toho, kolik jste za dovolenou ochotni utratit. Cena zájezdu za osobu se pohybuje od 1000 až do 120000 Kč, proto je právě vymezení rozpočtu zásadním úkonem.

4. Zamyslete se, jaké máte časové možnosti

Pokud chodíte do zaměstnání, raději si před nákupem zkontrolujte, zda-li je v daný termín možné si vzít dovolenou. To poslední, co chcete řešit je storno zájezdu či změna termínu. Každopádně ideální je, pokud si určíte časový rámec dvou až tří měsíců, přičemž si následně vyberete takový termín, v němž je zájezd, který se vám líbí nejvíc.

5. Proberte plán s ostatními členy “výpravy”

Jestliže cestujete s někým, nastává čas, kdy sladíte termíny, požadovanou destinaci a hlavní smysl cesty. Čím více lidí, tím více kompromisů je třeba udělat. Pokud však cestujete s rodinou či sám/sama, tahle část by již neměla být velká výzva..

Recenze všech cestovních agentur | srovnávačů dovolené | vyhledávačů dovolené:

logo-invia

Invia

Invia je aktuálně největším srovnávačem zájezdů na českém trhu. Ve své nabídce má více než 340 cestovek a na trhu působí od roku 2002 – v roce 2021 ji měsíčně navštěvuje okolo 3 milionů návštěvníků. Berte na vědomí, že jde pouze o zprostředkovatele zájezdů, nikoli o cestovní kancelář. Díky tomu máte však na výběr z více než 7,7 milionů zájezdů. Z toho důvodu není možné brát zájezdy od Invie jako záruku kvality, protože ve finále záleží na konkrétní cestovce – při výběru zájezdu si tedy pečlivě prostudujte i reference dané cestovní kanceláře. Samozřejmostí porovnávače je pokročilé…

logo-travelportal

TravelPortal.cz

TravelPortal.cz je česká cestovní agentura, jenž v sobě spojuje zájezdy celkem od 97 cestovních kanceláří. Společnost vznikla v roce 2007 a nyní v roce 2021 službu navštěvuje 500 tisíc návštěvníků měsíčně. Tento porovnávač zájezdů je známý pro svou uživatelskou přívětivost a snadné sjednávání dovolené – odpadá zdlouhavé podepisování smluv (jak tomu tak bývá někdy u sjednávání přímo u cestovní kanceláře). Na to, že se jedná pouze o porovnávač zájezdů, tak jejich podpora…

logo-zajezdycz

Zájezdy.cz

Zájezdy.cz je cestovní agentura, která shromažďuje zájezdy celkem 181 cestovních kanceláří, jejichž zájezdy si zde můžete zakoupit pod jednou střechou. Společnost funguje od roku 2003 a nyní máte, podobně jako u společnosti Invia, tzv. garanci odjezdu na dovolenou. Tudíž pokud si zakoupíte zájezd skrze tento portál a mezitím cestovní kancelář zkrachuje, pak dostanete peníze do 30 dnů zpět. Užitečnou věcí při vybírání zájezdu jsou uživatelské recenze hotelů, jež se stihlo za dobu jejich působení nakupit obstojné množství. Pokud vybíráte zájezdy osobně, pak vás Zájezdy.cz možná zklamou – jde primárně o…

logo-dovolena

Dovolená.cz

Dovolená.cz patří mezi špičky, co se prodejů zájezdů od českých a německých cestovních kancelářích týče. Společnost patří do žlutého impéria pana Jančury (RegioJet a Student Agency), díky čemuž jsou schopni nabídnout i něco navíc – např. doprava žlutými autobusy v ceně či větší nabídku zájezdů od německých kanceláří, jenž jsou často levnější a mají lepší nabídku hotelů. Počítat můžete i s bezplatným parkováním na letišti v Praze, Mnichově a Vídni. Je třeba však být na pozoru ohledně ceny a nebrat cenu jako konečnou. Cena zde uvedená je oficiálně nezávazná a musí být…

logo-sdovolena

Sdovolená.cz

Sdovolená.cz je kategorie sama o sobě. Od ostatních cestovních agentur se liší v tom, jak funguje. Jde o takovou Heureku mezi zájezdy, i protože si na tomto portále zájezd nekoupíte. Je totiž agregátorem nabídek cestovních kanceláří a z ceny zájezdu tedy neplatíte žádnou provizi. Pokud upřednostňujete nákup přímo u cestovní kanceláře, pak je Sdovolená dokonalý nástroj pro nalezení toho správného zájezdu. Samotný web je velmi minimalistický – nenajdete zde příliš pokročilé vyhledávání ani vyladěné uživatelské prostředí. Spíše než o cestovní agenturu jde o inzertní portál pro cestovní kanceláře. I přesto jde…

Srovnání cestovních agentur
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.43 (21 Recenzí)

Přispět názorem