Srovnání Webhostingů

Srovnání nejlepších Hostingů/Webhostingů 2021

Chcete si vytvořit vlastní webovou prezentaci? Na trhu jsou desítky webhostingů, tak jak vybrat ten pravý? Otestovali jsme desítky webhostingů a vybrali nejlepších pět. Celkové pořadí je dáno naší známkou, která je souhrnem čtyčech nejdůležitějších oblastí: Poměrem cena/výkon, seznamem nejdůležitějších paramterů webhostingu, zapezpečením webhostingu a nakonec možnostmi a rychostí podpory.

5nej-srovnani

Český hosting

Wedos

ONEbit

Savana

Ebola

1. Místo2. Místo3. MístoFinalistaFinalista

Finální hodnocení

8.88.88.58.57.9
Roční platba s DPH1 210Kč1452 / 363 Kč1 437Kč1 308Kč1437 Kč
BalíčekBez kompromisůNoLimit ExtraBusinessSavana 201Advanced

Poměr cena/výkon

Cena registrace domény cz121Kč151Kč151Kč152Kč107Kč
Cena registrace domény com254Kč260Kč289Kč362Kč240Kč
Počet domén 2. řáduneomezeněneomezeně410015
Vyzkoušení zdarma14 dní60 dní

Důležité parametry hostingu

Prosor pro web (GB)10GBneomezeně10GB20GB30GB
zdarma doména 3. řádu
Počet subdoménneomezeněneomezeněneomezeněneomezeněneomezeně
Počet email adresneomezeně (max 10GB)neomezeně (max 10GB)Neomezeně (4GB)neomezeně (max 10GB)neomezeně (10GB)
Počet My SQL databázeneomezeně (max 5GB)neomezeně (max 2GB)Neomezeně (1GB)neomezeně (max 2GB)20
PHP Memory_llimit256MB256MB160MB256MB256MB
Max_execution time30 s90s60 s160 s30s
Cron úlohy
Traffic (návštěvnost)neomezeněneomezeněneomezeněneomezeněneomezeně
PHP 7 a vyšší
Podpora Wordpressu
SSD

Zabezpečení

Pravidelné zálohování
Antispam
SSL zabezpečení (za příplatek)
Antivir
Garance spokojenosti30 dnů180 dníNeomezeně30 dnů14 dní

Podpora

Email
Aut. požadavek
Live chat
Telefon
Rychlost skrze Live chatokamžitěokamžitěokamžitěokamžitě
Do jednoho pracovního dne? (email)
FAQ
pracovní doba podporyprac dny 8-23nonstopemail,každý den, tel. 9-17 pracprac. dny 8-22, vík 8-16:30nonstop, tel 9-17 prac dny

Jak vybrat Hosting/Webhosting?

Abyste nepřicházeli o peníze a platili jen za to, co skutečně využijete, sestavili jsme seznam 4 otázky, které je třeba si zodpovědět před nákupem hostingu.

Není web jako web a je nutno vybrat takový webhosting, který vyhovuje vašim potřebám. Nemusíte kupovat nadupaný webhosting za mnoho tisíc, když byste např. pro váš osobní blog potřebovali pouze základní řešení za pár stovek.

Pokud jste začátečník a nevyznáte se v parametrech, pak doporučujeme vyzkoušet nejlevnější variantu hostingu a pokud později zjistíte, že vám něco chybí, není nic jednoduššího než přejít na vyšší tarif. Při výběru poskytovatele hostingu se tím pádem dívejte na to, zda-li nabízí možnost upgradovat na vyšší tarif. Nedoporučujeme hosting, který nemá možnost upgradovat na vyšší tarif, už je proto, že váš web se po čase může stát navštěvovaným a bude třeba navýšit parametry. Bez možnosti upgradu byste museli přesunout web k jinému poskytovateli.

Na druhou stranu, jestliže máte nebo plánujete náročnější projekty, pak neztrácejte čas a vybírejte podle parametrů. Potřebujete CRONy, které spouští importy či jiné akce? Používáte náročné pluginy na WordPress, které vyžadují velký PHP memory_limit? Chcete mít více webů na jednom hostingu? Takovými otázkami mohu pokračovat do nekonečna, protože každý potřebuje něco malinko jiného. Zamyslete se, co váš web potřebuje a podle toho si vybírejte parametry.

Je u hostingu poměr cena/výkon dostatečná?

Cena od různých poskytovatelů se liší a stejně tak i některé parametry webhostingů. Jak jsem zmínil výše, záleží na vašich potřebách. Jestliže např. chcete více webů na jednom hostingu, bude pro vás dobrá koupě takový hosting, na kterém můžete provozovat více aktivních domén. Dalším faktorem je samozřejmě konečná cena s DPH a to, kolik vás stojí doména “cz” nebo “com”.

Pomůže mi někdo, když budu mít s hostingem problém?

Aneb jak kvalitní je technická podpora? Před nákupem je dobré si podporu dané služby řádně vyzkoušet. Napište podpoře a čekejte na odpověď. Je odpověď kvalitní? Jak dlouho jste čekali na reakci? A působí na vás podpora přívětivě? Ať už píšete přes email, live chat nebo telefonujete, vždy byste měli dostat profesionální konzultaci, která vyřeší váš problém.

Je dobré se dívat, zda-li hosting má databázi frekventovaných otázek. Ta vám někdy dokáže ušetřit mnoho času, který byste jinak obětovali komunikací s podporou.

Vhodný způsob komunikace je také autorizovaný požadavek.

Poznámka redakce:

Autorizovaný požadavek je způsob komunikace se zákaznickou podporou. Objevuje se nejčastěji u placených softwarů jako webhostingy, nástroje na tvorbu webů, antiviry, Bitcoin burzy či třeba EET softwary. Jde o formu kontaktování zákaznické podpory, jenž se využívá pro dotazy spjaté s vaším účtem.

Když potřebujete vyřešit konkrétní problém a je třeba, aby podpora věděla údaje o vás a mít například možnost vstoupit do vaší administrace, pak je autorizovaný požadavek skvělým pomocníkem. Mnoho softwarových firem tuto možnost preferuje před klasickou emailovou komunikací právě proto, že o zákazníkovi vědí více informací a mohou tak kvalitněji poradit.

Jak obstál daný webhosting v recenzích?

Wedos-logo

Wedos.cz

Wedos je nejprodávanější webhosting v Česku a to zejména díky své nejlevnější variantě “NoLimit” s těmi nejzákladnějšími parametry, se kterými si však nenáročný uživatel vystačí. I v případě, že hledáte výkonnější hosting, nešlápnete vedle s vyšším tarifem “NoLimit Extra”. Jde o komplexní řešení, které je vhodné pro uživatele, které chtějí na jednom webhostingu provozovat více webů a zároveň nedělat kompromisy co se výkonu týče.

cesky-hosting-logo

Cesky-hosting.cz

Český hosting je velmi kvalitní a stálý hosting. Garantovaná bezvýpadkovost hostingu je 99,99%. Hosting splňuje všechny parametry, které od Hostingu očekáváte a podpora je opravdu rychlá a vstřícná.

onebit-logo

Onebit.cz

Onebit je dostačující hosting pro většinu webových projektů. Díky možnosti mít více aktivních domén si navíc můžete dovolit hostovat až čtyři různé weby na jednom hostingu bez navýšení ceny. Ačkoli jsou zde oproti konkurenci mírné nedostatky v parametrech, v praxi to nemá výrazný vliv. Jde o webhosting s velmi kvalitní podporou a s nevšední možností vyzkoušení hostingu po dobu 60 dnů zdarma.

savana-logo

Savana.cz

Savana je skvělou službou pro webmastery, kteří nechtějí dělat kompromisy. Díky rychlým SSD diskům a prémiovým parametrům bude váš web rychlý, i když bude náročný na výkon. Obsluha webhostingu je dostatečně jednoduchá a vše je intuitivní. Jestliže hledáte kvalitní hosting pro velký web, pak je Savana tím správným kandidátem.

Ebola-logo

Ebola.cz

Ebola je jeden z nejlepších webhostingů v České republice. Vlastnosti, které svým klientům poskytuje se bez problémů vyrovnají konkurenci. Co se nám líbí, je podpora wordpressu a silné zabezpečení. Co nám trochu vadí jsou HDD disky, které mohou být trochu pomalejší oproti konkurenčním SSD diskům.

Recenze dalších webhostingů

Slovník pojmů:

Co je CRON?

CRON je funkce, která automatizovaně v konkrétní čas spouští stanovené procesy (skript, program, zálohování,…). Jedná se o specializovaný systémový proces, jenž hraje v systému roli plánovače úloh. CRONem se budete zabývat třeba tehdy, když si pořídíte webhosting pro svůj web a budete chtít automaticky spustit nějaký proces (např. import produktů). Většina hostingů takovou možnost umožňuje, je však nutné si to ověřit, případně kontaktovat podporu. Pokud vás zajímá, jak funguje CRON po technické stránce pokračujte na wikipedii.

Co je FTP?

FTP nebo “File Transfer Protocol” je protokol skrze nějž můžete posílat soubory mezi vaším počítačem a vzdáleným serverem. Využití nachází pro webmastery, kteří potřebují spravovat soubory na vzdáleném serveru (webhostingu). K jeho využívání potřebujete FTP klienta, kterého si nainstalujete do PC a následně zadáte přístupové údaje (host, uživatelské jméno, heslo). Následně operujete se soubory na serveru podobně jako v průzkumíkovi v systému Windows. Mezi nejznámější FTP klienty patří Total Commander či FileZilla. Díky FTP se též instalují redakční systémy jako WordPress nebo Joomla.

Co je SSD disk?

SSD je typ datového média, na nějž je možno ukládat soubory. Ke své činnosti využívá flash paměti a nemá v sobě žádné pohyblivé mechanické součásti jak tomu tak je u HDD disků. Díky tomu jsou tyto formy uložiště o něco rychlejší, mají menší spotřebu energie a tak snadno se neopotřebují.

Pokud tedy někde objevíte, že nějaká služba využívá SSD disky, znamená to zpravidla, že můžete očekávat spolehlivější výkon a větší rychlost (např. webhostingy či cloudové služby). Pokud máte SSD disk v počítači, můžete se těšit i z téměř nulového hluku. HDD disky totiž díky pohyblivým mechanickým částem vydávají různě hlasitý hluk.

Co je SSL zabezpečení?

SSL protokol se nejčastěji využívá pro bezpečnou komunikaci s webovými servery skrze HTTPS. To je zabezpečená forma klasického HTTP protokolu. Díky SSL zabezpečení pak je komunikace zašifrovaná a tím pádem i bezpečnější pro citlivější data.

Dříve bylo zvykem, že byly zabezpečeny především weby pracující s citlivými údaji jako např. eshopy či velké weby. Později však Google začal ve vyhledávání znevýhodňovat ty weby, které HTTPS neměly. Tím pádem je nyní již SSL zabezpečení standard a téměř každý seriózní web toto zabezpečení má. Pokud začínáte tvořit web, rozhodně jej pomocí tohoto protokolu zabezpečte. Můžete využít i bezplatných HTTPS protokolů jako je třeba Let’s Encrypt.

Zálohování

Zálohování je proces vytváření kopií dat, aby v případě jejich ztráty bylo možné je obnovit. Jako účinnou formu zálohování se doporučuje externí disk, cloudová služba či jiné zařízení s dostatečně velkým prostorem pro vaše soubory. Existuje možnost pravidelného zálohování, v čemž vám pomohou zálohovací programy nebo cloudové služby. Například pokud vybíráte poskytovatele webhostingu, je dobré se dívat zda-li nabízí pravidelné zálohování vašeho webu. Zálohování je základní činnost, kterou byste měli vždy dělat pro soubory, o které nechcete přijít. Dělíme též offline zálohy a online zálohy.

Srovnání Webhostingů
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.65 (31 Recenzí)

Jeden příspěvek

  1. Deight 20.10.2020

Přispět názorem