Srovnání online kurzů francouzštiny

Nejlepší online kurzy francouzštiny 2019

Už jste někdy jeli do Francie a snažili se domluvit anglicky? Pokud ano, už jste asi zjistili, že někteří francouzi anglicky dokonce záměrně nemluví. Proto kdo chce cestovat po Francii nebo zde nějaký čas bydlet, bez francouzštiny se zkrátka neobejde. Ať už se chcete učit francouzsky kvůli práci, cestování nebo jen pro zábavu, tohle srovnání je přímo pro vás. Vybrali jsme 5 nejlepších online kurzů francouzštiny a změřili jejich síly. Jak dopadlo naše srovnání v roce 2019?

 

5nej-srovnani

OnlineJazyky.cz

DuoLingo

Rocket Languages

Rosetta Stone

Babbel

Celková známka

9,78,98,78,68,5
1. Místo2. Místo3. místoFinalistaFinalista
ShrnutíJe to interaktivní platforma pro ty, jenž to s učením jazyků myslí vážně a chtějí se posunout o úroveň výšeCelosvětově známá mobilní aplikace s interaktivním způsobem výukyAnglicky mluvící platforma s obrovským množstvím materiálů a zaměřením na poslech.Obsáhlý kurz na několik měsíců, který je veden z angličtiny (do 28 jazyků).Moderní, interaktivní platforma na učení jazyků z angličtiny do jiného jazyka.

Finance

Cena2490 Kč / úroveň0 Kč / 2150 Kč$99.95 / úroveň (2200Kč)$131.88 / rok (2900Kč)59.40 € / rok (1528Kč)
Verze zdarma
Premiová placená verze
Časově neomezená placená verze (1 rok)

Učební metody

Listening / Poslech
Speaking / Mluvení
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Interaktivní funkce
Škola hrou

Kompatibilita

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Responzivita (mobil, tablet)
Funguje offline?

Jednoduchost a lokalizace

Z jakého jazyka je kurz veden?češtinaangličtinaangličtinaangličtinaangličtina
Intuitivní ovládání
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky

Jazyky

Angličtina
Němčina
Španělština
Francouzština
Ruština
Italština
Další jazyky

Francouzština pro samouky

parlez vous français? Pokud jste na tuto otázku odvěděli „no“ nebo vůbec nevíte co znamená, jste tady na správném místě. Francouzština pro samouky je totiž efektivní cesta jak se naučit rychle francouzsky. 

Kurzy francouzštiny online (frnacouština pro samouky) – má obrovské výhody, díky kterým je studium francouzštiny online opravdu efektivní.

  1. učíte se ve volných chvílích (nebo prostě kdy chcete)
  2. cena kurzu stojí obvykle nižší jednotky tisíc korun
  3. máte možnost učení a procvičování vždy u sebe

Jedinou nevýhodou, kterou francouzština pro samouky má, je „slabá vůle“, neboli „neschopnost se do toho dokopat“.

Pokud ovšem s tímto nemáte problém a nebo chcete natolik umět francouzsky, že jste ochotní to překonat, jsou kurzy francouzštiny online tím pravým ořechovým pro vás.

Jak se naučit francouzsky?

Francouzština je považována za jeden z nejtěžších jazyků na světě ale pokud zvolíte ten správný jazykový kurz online a do toho třeba vycestujete, tak se naučíte francouzsky rychle!

Ideálním spojením dle našeho rozboru je:

Kurz francouzštiny online (francouzština pro samouky) + vycestovat do francouzsky mluvící země.

Recenze nejlepších online kurzů francouzštiny

Některé námi vybrané platformy nabízejí kromě francouzštiny i jiné jazyky. Jak si ale stojí tyto platformy přímo ve francouzštině? Tomu se věnuje nadcházející sekce. Pokud vás bude zajímat více o daném kurzu, u každého najdete i odkaz na celou recenzi.

OnlineJazyky.cz – francouzština

Co se týče českých platforem na učení francouzštiny, patří OnlineJazyky.cz mezi ty nejúspěšnější. Ačkoli zde nemáte tak velký výběr jako u kurzů angličtiny či němčiny, i přesto zde najdete celkem 9 kurzů francouzštiny dělené dle úrovní (od A1 až po B2) a také specializovaný kurz Obchodní francouzština pro pokročilé či nadstavbové kurzy, jenž obohatí hlavní lekce francouzštiny o více slovíček (např. slovíčka pro A1, A2, B1,…).

Výuku francouzštiny vám zpříjemňují interaktivní cvičení, video průvodce a šikovně vytvořený motivační program. Výhodou oproti jiným kurzům vidím také v možnosti komunikovat s lektorem přes online chat od 8:00 do 16:00 každý pracovní den. Na něj můžete mít jakékoli otázky týkající se francouzštiny (např. vysvětlení gramatiky). Kurz je ideální, jak pro začátečníky, tak i lehce pokročilé mluvčí.

Prozkoumat francouzštinu na OnlineJazyky.cz / Přečíst celou recenzi

Duolingo – francouzština

Duolingo je primárně mobilní aplikace, která vás učí francouzštinu z angličtiny – nikoli češtiny. Je plně zdarma, avšak budete se prodírat reklamami, jenž jsou chvílemi skutečně rušivé (je možno upgradovat na verzi bez reklam za $10 měsíčně). Faktem však je, že chcete-li ovládnout základy francouzštiny hravou formou a přitom nejste připraveni utratit tisíce za profesionální online kurzy francouzštiny jako třeba OnlineJazyky.cz, pak je Duolingo dobrá volba. Kurz je primárně pro začátečníky, přičemž pokročilejší “francouzštináři” si z kurzu vezmou jen málo. Duolingo kombinuje řadu interaktivních metod zahrnující poslech, mluvení, psaní i čtení.

Prozkoumat francouzštinu na Duolingo / Přečíst celou recenzi

Rocket French (od Rocket Languages)

Objevíte zde celkem 60 francouzských audio lekcí, přičemž každá trvá cca 20 min. Každá lekce navíc obsahuje i učení gramatiky a řadu slovíček. Audio lekce si také můžete stáhnout a procvičovat je offline. Francouzština z dílny společnosti Rocket Languages je platforma s obrovským množstvím materiálů – především audio nahrávek a cvičeních s nimi spojenými. Pokud jste začátečník a chcete se naučit základy francouzštiny, zde jste správně. I pokud jste mírně pokročilý mluvčí, Rocket French vám bude ku prospěchu.

Nejde však o ten nejzábavnější kurz francouzštiny, takže jestli hledáte kurz, který bude především zábavný, poohlédněte se spíše jinde. Není to sice tak hravý kurz, ale zato si můžete být jisti, že vás kurz připraví do reálných situací, na čemž si Rocket Languages zakládají. Berte také v potaz, že platforma vás učí z angličtiny do do francouzštiny – nikoli z češtiny.

Prozkoumat francouzštinu na Rocket French / Přečíst celou recenzi

Rosetta Stone – francouzština

Rosetta Stone je gigant mezi kurzy francouzštiny vedené z angličtiny (ne z češtiny). Společnosti vědí, že největší trh je mezi francouzštinou pro začátečníky, nikoli pokročilé. Tvůrci Rosetta Stone si jsou toho také vědomi a z kurzu tudíž nejvíce získáte, pokud s jazykem právě začínáte. Byť nabízejí celkem 28 jazyků, zrovna na francouzštinu padají dobré hodnocení, jelikož angličtina má s tímto jazykem podobné základy a učení je tak snadnější – bereme-li v potaz, že základem metody Rosetta Stone je učení se slovíček pomocí karet s obrázky a ne vždy gramatiku vysvětlují dopodrobna. Řada lidí si stěžuje, že kurz má po čase tendenci stávat se nudným a opakujícím se. Pokud čekáte od platformy primárně hravost, pak doporučujeme např. OnlineJazyky.cz či Babbel.

Prozkoumat francouzštinu na Rosetta Stone / Přečíst celou recenzi

Babbel – francouzština

Pokud hledáte cenově dostupný kurz z angličtiny do francouzštiny, jenž je plný interaktivních cvičeních a chcete jej používat napříč všemi zařízeními, možná právě Babbel vám bude dobře sloužit. Nevýhodou je to, že vás Babbel nenabádá aktivně mluvit či psát – ve většině cvičení vybíráte z možností a nevyužíváte tolik vlastní kreativitu – i díky tomu je pohyb kurzem velmi jednoduchý a intuitivní. Babbel má též výborný poměr cena/výkon ($23.85 na 3 měsíce). Jestliže jste začátečník, Babbel vás seznámí s gramatikou a slovíčky na dostatečné úrovni. Babbel by vás dle jejich tvůrců měl dovést do úrovně B1. Budete schopni mluvit o sobě, vašich zájmech, popisovat základní činnosti v minulosti či přítomnosti a sdílet s lidmi vaše plány do budoucnosti.

Prozkoumat francouzštinu na Babbel / Přečíst celou recenzi

Jak se vám naše srovnání líbí?
Sending
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (3 Hlasy)