Srovnání online kurzů francouzštiny

Nejlepší online kurzy francouzštiny 2020

Už jste někdy jeli do Francie a snažili se domluvit anglicky? Pokud ano, určitě jste zjistili, že někteří Francouzi anglicky dokonce záměrně nemluví, ač velmi dobře rozumí. Proto kdo chce cestovat po Francii nebo zde nějaký čas bydlet, bez francouzštiny se zkrátka neobejde. Ať už se chcete učit francouzsky kvůli práci, cestování nebo jen pro zábavu, tohle srovnání je dělané přímo pro vás. Vybrali jsme 5 nejlepších online kurzů francouzštiny a změřili jejich síly. Jak dopadlo naše srovnání v roce 2021?

5nej-srovnani

OnlineJazyky.cz

DuoLingo

Rocket Languages

Rosetta Stone

Babbel

Celková známka

9.88.98.78.68.6
1. Místo2. Místo3. místoFinalistaFinalista
ShrnutíJe to interaktivní platforma pro ty, jenž to s učením jazyků myslí vážně a chtějí se posunout o úroveň výšeCelosvětově známá mobilní aplikace s interaktivním způsobem výukyAnglicky mluvící platforma s obrovským množstvím materiálů a zaměřením na poslech.Obsáhlý kurz na několik měsíců, který je veden z angličtiny (do 28 jazyků).Moderní, interaktivní platforma na učení jazyků z angličtiny do jiného jazyka.

Finance

Cena2490 Kč / úroveň0 Kč / 2150 Kč$99.95 / úroveň (2200Kč)£159 (4930Kč)59.40 € / rok (1600Kč)
Verze zdarma
Premiová placená verze
Časově neomezená placená verze (1 rok)

Učební metody

Listening / Poslech
Speaking / Mluvení
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Interaktivní funkce
Škola hrou

Kompatibilita

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Responzivita (mobil, tablet)
Funguje offline?

Jednoduchost a lokalizace

Z jakého jazyka je kurz veden?češtinaangličtinaangličtinaangličtinaangličtina
Intuitivní ovládání
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky

Jazyky

Angličtina
Němčina
Španělština
Francouzština
Ruština
Italština
Další jazyky
onlinejazyky-logo

OnlineJazyky.cz – francouzština

Výuku francouzštiny vám zpříjemňují interaktivní cvičení, video průvodce a šikovně vytvořený motivační program. Výhodou oproti jiným kurzům vidím také v možnosti komunikovat s lektorem přes online chat od 8:00 do 16:00 každý pracovní den. Na něj můžete mít jakékoli otázky týkající se francouzštiny (např. vysvětlení gramatiky). Kurz je ideální, jak pro začátečníky, tak i lehce pokročilé mluvčí.

duolingo-logo

Duolingo – francouzština

Duolingo je primárně mobilní aplikace, která vás učí francouzštinu z angličtiny – nikoli češtiny. Je plně zdarma, avšak budete se prodírat reklamami, jenž jsou chvílemi skutečně rušivé (je možno upgradovat na verzi bez reklam za $10 měsíčně). Faktem však je, že chcete-li ovládnout základy francouzštiny hravou formou a přitom nejste připraveni utratit tisíce za profesionální online kurzy francouzštiny jako třeba OnlineJazyky.cz, pak je Duolingo dobrá volba. Kurz je primárně pro začátečníky, přičemž pokročilejší “francouzštináři” si z kurzu vezmou jen málo. Duolingo kombinuje řadu interaktivních metod zahrnující poslech, mluvení, psaní i čtení.

Francouzština pro samouky

Parlez vous français? Pokud jste na tuto otázku odpověděli ne nebo vůbec nevíte, co znamená, jste tady na správném místě. Francouzština pro samouky je totiž efektivní cesta jak se naučit rychle francouzsky. Kurzy francouzštiny online (francouzština pro samouky) má obrovské výhody, díky kterým je studium francouzštiny online opravdu efektivní.

Učíte se právě tehdy, kdy se vám to hodí, a máte chvíli času. Jste flexibilní právě tak, jak potřebujete, učíte se po cestě do práce, doma, na procházce v přírodě nebo při obědové pauze v zaměstnání. Navíc ceny online kurzů jsou mnohem příznivější než si platit jazykovou školu. Co vám jedině může bránit v dosažení vašeho cíle naučit se francouzsky je pak slabá vůle a neschopnost se do toho pustit a začít. Tak už na nic nečekejte a pusťte se to kurzů francouzštiny pro samouky.

Náš tip!

Pro úplně základní znalost jazyka doporučujeme vyzkoušet OnlineJazyky.cz, díky nimž v bezplatné verzi objevíte možnosti výuky a zjistíte, zda právě tato platforma je to, co hledáte.

Francouzština pro začátečníky

Francouzština je nádherný jazyk, ale je zároveň velice těžká k naučení. Zejména jejich typické nosovky jsou pro mnohé velikou výzvou. Pokud ale tomuto jazyku přijde na chuť, bude vás bavit. Je však velice pravděpodobné, že budete potřebovat s učením pomoc. Nejlepším a nejrychlejším způsobem, jak s francouzštinou začít je využití online kurzu španělštiny. S takovým kurzem můžete začít jako úplný začátečník, ale i jako mírně pokročilý student.

Doporučujeme!

Pokud si svou úrovní nejste jisti, vyzkoušejte rozřazovací test. Ověříte si tak, jak na tom ve skutečnosti jste a začnete se správně vybraným kurzem. 

V začátcích studia je vhodné si stanovit pravidelný čas pro výuku nebo alespoň denní limit, po jak dlouhou dobu se budete učení věnovat, abyste získali návyk a prvotní nadšení pro učení francouzštiny vám opravdu vydrželo.

Jak se naučit francouzsky?

Francouzština je sice považována za jeden z nejtěžších jazyků na světě, ale pokud zvolíte ten správný jazykový kurz online a do toho třeba vycestujete do francouzsky mluvící země, tak se naučíte francouzsky dobře a rychle. Dle ověřených zkušeností je právě kombinace těchto dvou přístupů k učení cizích jazyků ideálním spojením.

Pobyt přímo ve Francii nebo jiné zemi, kde se francouzky mluví je vůbec tím nejlepším, co můžete udělat. Nejen, že budete mít možnost se učit přímo od rodilých mluvčích, ale také pochytíte mnohem rychleji správnou výslovnost a běžnou přirozenou mluvu Francouzů. Kromě toho se můžete naladit na místní atmosféru a užívat si francouzskou kulturu dosyta.

Pokud nemáte možnost vycestovat, je vhodným nástrojem ke zlepšení výslovnosti sledování francouzských filmů a seriálů. Tam se naučíte i mnoho slangových a hovorových výrazů a frází, což nikdy není na škodu. Navíc si filmy můžete pouštět i nejen v původním znění, ale také s francouzskými titulky, což vám pomůže s gramatikou a skladbou vět a někdy i vlastnímu porozumění. 

Recenze nejlepších online kurzů francouzštiny

Některé námi vybrané platformy nabízejí kromě francouzštiny i jiné jazyky. Jak si ale stojí tyto platformy přímo ve francouzštině? To  a mnoho dalších zajímavostí o daném kurzu, můžete zjistit přímo u recenzí jednotlivých jazykových škol z našeho výběru. 

Získáte informace nejen o cenách kurzů, ale také o využívaných učebních metodách, možnostech využívání mobilních aplikací a offline verzí a mnoho dalších užitečných informací důležitých pro vaše rozhodování.

Francouzština online

Online kurzy francouzštiny jsou jednak jednou z nejefektivnějších metod, jak se jazyk naučit, ale také jsou dostupné i pro ty, kteří si nemohou dovolit investovat do drahých jazykových škol. Online kurzy jsou podstatně levnější a navíc si můžete vybrat z různých platforem tu, která vám bude nejvíce vyhovovat nejen přístupem k výuce, ale také nabízenými funkcemi.

Náš tip!

Platforma OnlineJazyky nabízí bezplatnou demoverzi, kde si můžete vyzkoušet, zda vás bude výuka bavit a v případě zájmu je poté možné zakoupit plnou verzi, kterou budete mít k dispozici neomezeně.

Největší předností studia online je možnost učit se právě tehdy, když máte čas. Nejste ničím limitování a jste svým vlastním pánem. Již žádné dojíždění, domácí úkoly z kurzu nebo stud před ostatními účastníky lekce. Často můžete studovat nejen na počítači, ale také tabletu nebo chytrém telefonu a zpestřit si tak cestu do práce, využít obědovou pauzu nebo jakoukoliv volnou chvilku během dne.

Recenze zbývajících online kurzů francoužštiny

logo-rocket-languages

Rocket French (od Rocket Languages)

Objevíte zde celkem 60 francouzských audio lekcí, přičemž každá trvá cca 20 min. Každá lekce navíc obsahuje i učení gramatiky a řadu slovíček. Audio lekce si také můžete stáhnout a procvičovat je offline. Francouzština z dílny společnosti Rocket Languages je platforma s obrovským množstvím materiálů – především audio nahrávek a cvičeních s nimi spojenými. Pokud jste začátečník a chcete se naučit základy francouzštiny, zde jste správně. I pokud jste mírně pokročilý mluvčí, Rocket French vám bude ku prospěchu.

logo-rosetta Stone

Rosetta Stone – francouzština

Rosetta Stone je gigant mezi kurzy francouzštiny vedené z angličtiny (ne z češtiny). Společnosti vědí, že největší trh je mezi francouzštinou pro začátečníky, nikoli pokročilé. Tvůrci Rosetta Stone si jsou toho také vědomi a z kurzu tudíž nejvíce získáte, pokud s jazykem právě začínáte. Byť nabízejí celkem 28 jazyků, zrovna na francouzštinu padají dobré hodnocení, jelikož angličtina má s tímto jazykem podobné základy a učení je tak snadnější – bereme-li v potaz, že základem metody Rosetta Stone je učení se slovíček pomocí karet s obrázky a ne vždy gramatiku vysvětlují dopodrobna. Řada lidí si stěžuje, že kurz má po čase tendenci stávat se nudným a opakujícím se. Pokud čekáte od platformy primárně hravost, pak doporučujeme např. OnlineJazyky.cz či Babbel.

logo-babbel

Babbel – francouzština

Pokud hledáte cenově dostupný kurz z angličtiny do francouzštiny, jenž je plný interaktivních cvičeních a chcete jej používat napříč všemi zařízeními, možná právě Babbel vám bude dobře sloužit. Nevýhodou je to, že vás Babbel nenabádá aktivně mluvit či psát – ve většině cvičení vybíráte z možností a nevyužíváte tolik vlastní kreativitu – i díky tomu je pohyb kurzem velmi jednoduchý a intuitivní. Babbel má též výborný poměr cena/výkon ($23.85 na 3 měsíce). Jestliže jste začátečník, Babbel vás seznámí s gramatikou a slovíčky na dostatečné úrovni. Babbel by vás dle jejich tvůrců měl dovést do úrovně B1. Budete schopni mluvit o sobě, vašich zájmech, popisovat základní činnosti v minulosti či přítomnosti a sdílet s lidmi vaše plány do budoucnosti.

Časté otázky k online kurzům francoužštiny

❓ Jak se naučit francouzsky?

Francouzština je sice považována za jeden z nejtěžších jazyků na světě, ale pokud zvolíte ten správný jazykový kurz online a do toho třeba vycestujetedo francouzsky mluvící země, tak se naučíte francouzsky dobře a rychle.

❓ Jak se učit francouzky online?

Online kurzy francouzštiny jsou jednak jednou z nejefektivnějších metod, jak se jazyk naučit, ale také jsou dostupné i pro ty, kteří si nemohou dovolit investovat do drahých jazykových škol. Online kurzy jsou podstatně levnější a navíc si můžete vybrat z různých platforem tu, která vám bude nejvíce vyhovovat nejen přístupem k výuce, ale také nabízenými funkcemi. Pokračování.

Srovnání online kurzů francouzštiny
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.78 (9 Recenzí)

Přispět názorem