Srovnání pojištění psů a koček

Nejlepší pojištění domácích mazlíčků 2022

Máte doma psa, kočku nebo jiného domácího mazlíčka? Pak jistě dobře víte, že veterinární služby, v případě, že onemocní nebo se zraní, nejsou v dnešní době nic levného. Když navíc dojde na nutnou operaci nebo složitější léčbu, mohou se náklady vyšplhat až do desetitisíců. Proto jsme pro vás prověřili několik pojištění zvířat a vybrali ty nejlepší. S nimi už se nebudete muset bát, že na léčbu svého mazlíčka mít nebudete.

5nej-srovnani

PetExpert
Pojištění Psa a Kočky

Generali
Pojištění Mazlíčků

Halali
Pojištění Psa

ČPP
Hafan

Colonnade
Pojištění Mazlíčků

1. MístoSdílené 2. MístoSdílené 2. Místo3. MístoFinalista

Finální hodnocení

8.37.87.87.77.6

Základní parametry

Pojištění kočky
Pojištění psa
Další domácí mazlíčci
Spoluúčast úraz/nemocanoanoano (10 %)ano (10%)ano (1000 Kč)
Spoluúčast odpovědnostanoneanoneano (1000 Kč)
Platí v zahraničípouze pojištění odpovědnostinutné připojištění po Evropě

Rizika

Nemoc
Úraz
Uhynutí/Utracení (pouze pro PP) - úrazem
Porod
Kastrace - pouze u přímého ohrožení života zvířete - pouze přímé ohrožení života
Pojištění odpovědnosti za škodu - ale v samostatné smlouvě

Podmínky pojištění

Nutné tetování/Čipanoanoanoanoano
Omezení věkemneano (stáří dle plemene a velikosti zvířete)5 měsíců až 8 let3 měsíce až 8 letano

Podpora

Telefon
E-mail/kontaktní formulář
Live chat - pouze chatbot - chatbot
Otázky/odpovědi5/55/55/55/55/5
Odpověď do 24 hodin
Celkové hodnoceníVýbornáVelmi dobráVelmi dobráVelmi dobráDostatečná
Petexpert Logo

PetExpert – Pojištění psů a koček

Pojištění PetExpert zaštítěné ČSOB patří mezi nejlepší pojištění psů a koček, které můžete na našem trhu najít. Vybrat si můžete hned z několika variant pojistných balíčků, od kterých se pak odvíjí i cena pojištění. To lze hradit ročně, ale i pravidelně měsíčně, což je pro řadu majitelů zvířat schůdnější cesta. Pojistit můžete samotný úraz, ale i úraz, nemoc a odpovědnost za škodu. Mezi speciální připojištění PetExpert pak patří pojištění smrti, nálezného, opatrovného, nebo pojištění ztráty a odcizení zvířete. Největší výhodu spatřujeme v tom, že klient zaplatí u veterináře pouze spoluúčast a nahlásí číslo pojistky, ze které jsou pak rovnou hrazeny zbylé náklady na ošetření či péči o mazlíčka. 

Generali Logo

Generali Česká – Pojištění domácích mazlíčků

Pojišťovna Generali nabízí pojištění mazlíčků – psů a koček, kteří mají mikročip nebo tetování. Sjednat můžete pojištění na nemoc či úraz do tří různých léčebných limitů. Pojistit lze i úhyn nebo utracení a samozřejmě lze připojistit i odpovědnost za škodu. Váš pes či kočka musí být v době sjednání pojistky zcela zdrávi a musí dosahovat určitého věku – ten se liší podle toho, zda se jedná o kočku nebo psa a také podle velikosti/váhy zvířete. Při sjednání pojištění mazlíčků online získáte 10 % slevu. 

Co je pojištění psa, kočky a domácích mazlíčků?

Pojistit svého domácího mazlíčka, ať už se jedná o psa, kočku nebo jiné zvířátko, zatím u nás (v České republice) není moc rozšířený zvyk. Přitom se jedná o záležitost, která majitelům může ušetřit mnoho finančních prostředků a díky tomu i zajistit zvířátkům lepší péči, pokud onemocní, nebo se zraní. 

Pojištění domácích mazlíčků se nejčastěji vztahuje na úraz nebo nemoc. Pokud se vašemu psovi nebo kočce něco stane, srazí ho auto, vykloubí si nohu, popere se s jiným zvířetem, nebo onemocní, je potřeba jej vzít samozřejmě k veterináři. Veterinární péče je sice u nás na výborné úrovni, ale také si za ni zaplatíte. Zlomeniny, vážné nemoci, operace atd. se mohou vyšplhat až do desítek tisíc korun a málokterý majitel zvířete je má okamžitě k dispozici. Jenže co dělat, když peníze nejsou a zvířátko ošetření potřebuje? 

Někdo to může samozřejmě řešit nějakou půjčkou, ale ta nemusí vždy vyjít. Navíc je to odkládání veterinárního úkonu, kterou mnohdy zvíře potřebuje okamžitě. Někdy dochází dokonce k nejhoršímu a zvířátko se musí nechat uspat. Jen proto, že majitel by neměl jak zaplatit veterinární péči. A právě od toho je pojištění psů, koček a domácích mazlíčků. 

Pojištění psa a kočky vám uhradí veterinární ošetření, péči, léky a často i hospitalizaci a to jen s vaší minimální finanční účastí (obvykle 500-1000 Kč, nebo 10 % z celkové částky).

Pojďme se nyní podívat na parametry pojištění psů a koček blíže, ať získáte lepší představu, k čemu slouží a v jakých situacích může vás nebo vašeho mazlíčka “zachránit”.

Jaká zvířata je možné pojistit?

Mezi nejčastější pojištění domácích mazlíčků patří pojištění psa a kočky. Je to celkem logické, protože tyto mazlíčky si pořizujeme nejčastěji a bývají na pořízení nejnákladnější. Také péče o ně nemusí být nejlevnější. 

Pojištění psa

Nejčastěji můžete narazit na nabídku pojištění psů. Nabízí ho např. pojišťovna Generali, ČPP, ČSOB ve spolupráci s pojištěním PetExpert a další. Taková pojišťovna Halali se soustředí přímo na pojištění psů (kromě jiného také na pojištění myslivosti apod.), a nabízí opravdu zajímavé možnosti připojištění. O tom napíšeme víc níže. Pojištění psa nabízí i Colonnade Insurence, ale pouze na úraz a odpovědnost za škodu. Výhodu však mají v tom, že pojišťují i psy při služebním a sportovním výkonu, což zase jiné pojišťovny většinou neumožní. Pokud potřebujete pojistit svého psa, doporučujeme projít naše srovnání nejlepších pojištění psů a koček a vybrat tu nejlepší právě podle vašich potřeb. Protože my sice zvolili určitý žebříček, které pojištění je to nej, ale vy budete vybírat bezpochyby subjektivně. Každý má jiného psa, každý s ním dělá jiné úkony a podle toho se bude také vybírat správná pojistka. 

Pojištění kočky

Druhým nejčastějším a nejvyhledávanějším pojištěním je pojištění koček. Také kočky nepatří mezi mazlíčky s nejnižší pořizovací cenou, obzvlášť, máte-li kočku “papírovou”. I když jsou takové kočky nejčastěji doma a nepatří mezi dobrodruhy prolézající zahrady a provokující své psí sousedy, může dojít k jejich zranění nebo onemocnění. A tak i v tomto případě oceníte pojištění, které vám pomůže léčbu vašeho mazlíčka uhradit. 

Pojištění koček neposkytují všechny námi testované pojišťovny. Sjednat si ho můžete u Generali, Colonnade a ČSOB pod značkou PetExpert. 

A co další zvířata?

I když se pojištění psů a koček někdy označuje souhrnným názvem jako pojištění domácích mazlíčků, což může vyvolávat mylnou představu, že u dané pojišťovny pojistíte jakéhokoliv mazlíčka, je to ve skutečnosti složitější. Málokterá pojišťovna totiž pod zmíněným souhrnným názvem nabízí pojištění jiného zvířete, než právě psa a kočky. 

Z námi testovaných pojišťoven nenabízela pojištění jiných domácích mazlíčků než psů a koček ani jedna. V současné době ani o žádné pojišťovně, která by pojišťovala jiná zvířata, nevíme. 

Rozsah pojištění: co lze sjednat?

Každé pojištění domácích mazlíčků má jiný rozsah a řeší jiná rizika. V čem se shodnou všechna, je pojištění úrazu, resp. pojištění následků úrazu. Taková pojistka vám proplatí ošetření zvířete, lékařskou péči, případnou operaci a pooperační péči a léky. Zpravidla však pojistky nabízí proplacení úrazu a nemoci, popř. pojištění odpovědnosti za škodu. Další rizika je pak možné připojistit, popř. je mají některé pojistky v hlavní nabídce. Záleží na tom, zda má pojistka základ a další rizika se přidávají jako tzv. připojištění, nebo má několik variant pojištění a každá obsahuje jiná rizika. To už je ale na jednotlivých pojišťovnách. My se teď podíváme na druhy rizik, abyste věděli, co si pod kterým pojištěním představit. 

Pozor na!

Pojištění psů a koček obvykle nehradí kastraci, kterou požaduje sám majitel zvířete, ani zákroky spojené s porodem apod. O takových věcech rozhoduje majitel zvířete sám a nejsou tudíž nezbytně nutné. Pokud však nastane situace, že bude kastrace nutné v zájmu zachování života zvířete, mohou ji některé pojišťovny proplatit. 

Pojištění léčení úrazu nebo nemoci

Pojištění léčení úrazu nebo nemoci, jak už jsme naznačili výše, se zpravidla sjednává jako základ pojistky a to na určitou částku. Limity se opět liší dle zvolené pojišťovny. Pohybují se nejčastěji od 10.000 Kč až do 120.000 Kč. Pokud pojistná smlouva umožňuje pojistit více zvířat najednou, pak se limit vztahuje zpravidla na každé zvíře zvlášť.  

Součástí pojištění nemoci a úrazu bývá již zmíněné základní ošetření, následná léčba a medikace, popř. operace, pooperační péče a hospitalizace zvířete na veterinární klinice. 

Pojištění uhynutí nebo utracení

Uhynutí nebo utracení nenabízí každá pojišťovna, a pokud ano, pak si může klást různé výluky z pojištění. Pokud byste se vy sami rozhodli, že necháte svého psa či kočku uspat, kvůli stáří nebo třeba nemoci, kterou již nechcete nebo nemůžete dál hradit, pak vám pojišťovna nejspíš nic neproplatí. Pokud je však zvíře nevyléčitelně nemocné a uhyne, nebo zemře na následky úrazu, pak je možné škodu uznat.  

Pojištění odpovědnosti za škodu

Pojištění odpovědnosti za škodu má rovněž každá pojišťovna nabízející pojištění psů a koček, ale ne každá ho má jako součást tohoto pojištění. Můžete se setkat s nabídkou pojištění odpovědnosti za škodu v občanském životě (např. u ČPP), které obsahuje i škody způsobené domácím mazlíčkem. Většinou je ale pojištění odpovědnosti součástí pojištění psů a koček, popř. jej lze připojistit přímo k dané pojistce. 

Pojištění odpovědnosti za škodu může být komplexní, nebo může být rozděleno na škodu na zdraví, majetku či na finanční škodu. Výše pojištění může být rovněž odlišná u každé pojišťovny, většinou se však pohybuje kolem 1.000.000 Kč. 

Jaká jsou omezení pro pojištění?

U většiny pojištění psů a koček se setkáte s určitým omezením, neboli tzv. výlukami. Každá pojišťovna požaduje, abyste pojistili pouze zvíře, které je řádně očipováno, nebo které má tetování. S tetováním se můžete setkat u psů nebo koček s průkazem původu. Ten se rovněž může objevit ve výlukách. Ve skutečnosti jsou však dnes pojišťovny poměrně benevolentní a pojišťují i zvířata bez PP. Mikročip je však nutnou podmínkou. 

Druhou podmínkou je věk zvířete. Některé pojišťovny přijímají domácí mazlíčky až od třech měsíců života, jiné již od šesti týdnů. Věk, kdy ještě můžete pojistit svého psa či kočku se pak liší. Pouze pojišťovna Colonnade takovou výjimku nemá. Jinak se pojišťovny celkem shodují, že kočky pojišťují maximálně ve věku 8 let, malé psy ve věku maximálně 8 let, středně velká plemena ve věku 6 let a velká plemena maximálně ve věku 4 let. Je to dáno především tím, že velká a těžká plemena mívají zdravotní problémy a nemoci dříve, než ta malá. Obecně platí, že čím větší a těžší pes, tím dříve se mohou objevit problémy se zády, kostmi, klouby atd. 

Jak vybrat pojištění psa a kočky?

Pojištění psů a koček na našem trhu nenajdete příliš mnoho. Navíc jsou mezi nimi značné rozdíly. Vybrat proto ideální pojištění není zrovna jednoduché. Dobré je tedy vědět, na co se při výběru zaměřit a s jakým rozdělením se můžete setkat. 

Co pojištění psů a koček nejčastěji pokrývá?

Nyní se podíváme podrobněji na zoubek jednotlivým parametrům, na které při sjednávání pojištění narazíte a která budete muset vybrat nebo doplnit. 

1. Podle typu pojištění

Nejčastěji narazíte na pojištění psa nebo pojištění kočky. Je nutné vždy na začátku vybrat, o jaké zvíře se jedná. Podle toho pak budete vybírat velikost plemene, nebo přímo konkrétní plemeno a další kritéria. Nutné je vybrat psa/kočku i u pojištění, které umožňují zahrnout do jedné smlouvy více zvířat najednou. Nesetkali jsme se totiž s pojištěním, které by dokázalo v jedné smlouvě nakombinovat pojištění kočky i psa najednou. 

2. Výše pojistného krytí

Výše pojistného krytí je parametr, který obvykle určuje základní cenu pojistky. Čím vyšší je pojistný limit, tím více za něj zaplatíte. Je přitom jedno, zda budete platit pojistku měsíčně, ročně, nebo v jiném intervalu. I když je pravda, že roční pojistné je u některých pojistek zvýhodněno. 

Výše pojistného krytí je u každé pojišťovny jiná. Většinou však nabízí variantu kolem 30.000 Kč nebo 60.000 Kč. Rozsah limitů se ve skutečnosti pohybuje od 10.000 Kč až do 120.000 Kč. Záleží skutečně na tom, jakou si vyberete pojišťovnu. 

3. Podle ceny pojistného

Vybírat můžete samozřejmě i podle ceny pojistného. Nestalo se nám, že bychom narazili na kalkulačku pojištění, kde by se dala zadat maximální výše pojistného a podle toho nám kalkulátor nabídl jednotlivé limity pojištění. I když by to bylo příjemné, funguje to naopak. Vy si zadáte požadavky, vyberete patřičné parametry a kalkulačka vám vypočítá roční pojistné. Vy si pak samozřejmě můžete limity navýšit nebo snížit, ubrat nebo přidat jednotlivá připojištění, podle toho, kolik chcete zaplatit. 

Druhou variantu představuje pojištění, kde jsou předem dány jednotlivé varianty. Ty mají konkrétní částku. Vy si vyberete podle výše limitu a jednotlivých připojištění a samozřejmě i podle ceny. Např. pojišťovna Colonnade má pevně stanovené ceny i limity. Naopak PetExpert má rovněž pojistné varianty, kde si můžete vybrat i podle ceny pojištění, ale ceny se pohybují od této částky nahoru. Konečnou cenu za každou variantu pojistky se dozvíte, až když zadáte plemeno psa a zjistíte jeho váhu.

4. Spoluúčast

U většiny pojištění psů a koček je nastavena spoluúčast klienta/pojistitele. Někdo má spoluúčast za 500 Kč, někdo 1000 Kč. Jinde jsou nastavena procenta z ceny, např. (10 %), ale nějaká minimální částka tam je vždycky. 

Některé pojišťovny mají jinou spoluúčast u pojištění na nemoc a úraz a jiné na pojištění odpovědnosti. 

5. Pojištění do zahraničí

Pojištění do zahraničí je poměrně podstatný parametr, se kterým vám však pomohou jen některé pojišťovny. Např. PetExpert a Halali vůbec pojištění v zahraničí nenabízí. Pojišťovna Colonnade to naopak uvádí jako jeden z jejich hlavních benefitů. Generali vám v zahraničí pojistí jen odpovědnost a u ČPP si musíte pojištění psa v zahraničí připojistit. 

Průměrná cena za pojištění psa nebo kočky

Uvádět průměrnou cenu pojištění psů je poněkud ošemetné. Zatímco u koček tak velké rozdíly nejsou, u psů se cena pohybuje nejen podle výše pojistného limitu, ale především podle velikosti psa. Jak jsme již zmínili, pojištění psů se odvíjí od toho, zda se jedná o malé, středně velké nebo velké plemeno. Jak se tedy ceny pojistného pohybují? 

U kočky začíná pojištění přibližně na 1000 Kč, u psů pak na 1200 Kč (malá plemena). U středně velkých plemen se pohybuje pojištění kolem 2.000 – 3.000 Kč. U velkých plemen se pak dostanete na 4000 Kč měsíčně i výš. 

Nejvýhodnější je samozřejmě platit pojistné ročně. Někde to jinak ani nejde, ale některé pojišťovny umožňují platit pojistné měsíčně, nebo v jiných intervalech. Pak je zpravidla roční platba levnější. 

Náš tip!

Pokud chcete ušetřit, uzavřete pojištění psů a koček online. Některé pojišťovny v takovém případě nabízí slevu na pojistném i 10 %. 

Kdy se vyplatí pojistit domácího mazlíčka?

Pojištění psů a koček sice nehradí každou návštěvu veterináře, ale mohou nastat situace, kdy jej skutečně oceníte. 

Co si budeme povídat, pokud váš domácí mazlíček onemocní vážnou nemocí, nebo se mu stane úraz, může se jeho ošetření a léčba nejen časově protáhnout, ale především prodražit. Někdy se taková léčba vyšplhá až na desítky tisíc korun. Kdo už někdy něco takového u svého psa či kočky zažil, dobře to ví. A ne každý má našetřeno několik desítek tisíc jen na to, aby platil léčbu psovi. 

Pokud dojde dokonce na operaci vašeho mazlíčka, hospitalizaci a pooperační péči, včetně nezbytných léků, zaplatíte další tisíce. Léčba psa velkého plemene se může během tří měsíců vyšplhat až na 60-70 tisíc korun a to nemusí jít o nijak závažné onemocnění. Tato částka padla na vyšetření a léčbu jednoho psa (cukrovka, zánět žvýkacího svalu, Kuschingův syndrom) po dobu 3 měsíců. Z vlastní zkušenosti tedy víme, že se pojištění, kde platíte spoluúčast kolem 1000 Kč skutečně vyplatí. 

O pojištění odpovědnosti na zdraví a majetku, kdy se škoda může vyšplhat i do milionů, snad není třeba ani přemýšlet. Pokud v takovém případě máte zaplatit minimum v podobě spoluúčasti, spadne vám ze srdce pořádný balvan a poděkuje vám i vaše konto. 

Recenze nejlepších pojištění psů a koček:

Halali Logo

Halali – Pojištění psa

HALALI pojištění psa vám uleví od starostí, co s vaším mazlíčkem v případě, že onemocní nebo se zraní. Pojistit u nich můžete i psa bez průkazu původu, podstatné však je, aby měl mikročip. Pojistku sjednáte velmi snadno online. Hradit z ní můžete léčebné výlohy v případě úrazu i onemocnění, operace, porodu, potratu atd. U psa s PP můžete připojistit úhyn nebo utracení, a také pojištění odpovědnosti za škodu v občanském životě. Nevýhodou je, že pojistit nelze jiná zvířata (ani kočky) a před uzavřením pojistky je nutné dodat zdravotní dotazník potvrzený veterinářem. 

Cpp Logo

ČPP Pojištění Hafan

Pojištění HAFAN od ČPP zajistí, že vás nemoc nebo úraz vašeho psa nezruinují. Uhradí za vás léčbu, ošetření úrazu, operaci, hospitalizaci psa i podané léky. Pojištění můžete sjednat od 10.000 Kč až do 50.000 Kč, s možností spoluúčasti od 1000 Kč. Součástí pojištění je i nezbytné utracení vašeho psa. Pojištěné zvíře nesmí být mladší 3 měsíců a starší 8 let. Je nutné, aby měl pes mikročip a byl registrován. Nevýhodou pojištění HAFAN u ČPP je, že se nedá sjednat online. 

Colonnade Insurance Logo

Colonnade Pojištění domácích mazlíčků

Pojišťovna Colonnade má v nabídce pojištění domácích mazlíčků, ve kterém je možné pojistit vašeho psa či kočku proti úrazu, a to do výše 15.000 Kč nebo 30.000 Kč. Součástí je i pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví či majetku, a to do výše 1.000.000 Kč u každé možnosti. Výhodou je, že pojišťovna nemá podmínku konkrétní váhy nebo věku zvířete při sjednávání pojistky, ani není nutné nechat zvíře předem vyšetřit. Pojistit můžete i zvířata při služebním nebo sportovním výkonu. A hlavně – tato pojistka platí i v zahraničí!

Časté otázky okolo pojištění psů a koček

❓Co pojištění pro psi a kočky nepokrývá?

Většina pojištění psů a koček vám nebude hradit zákroky spojené s porodem, potratem, nebo kastrací. Pokud se bude jednat o kastraci nutnou ze zdravotních důvodů zvířete, např. rakovina varlat, časté záněty dělohy apod., může některá pojišťovna takovou kastraci uhradit. Kastraci čistě z vašeho rozhodnutí však zaplatíte sami. Pojišťovny vám nejspíš neuhradí ani chronická onemocnění, která se vašemu zvířeti budou vracet, nebo bude nutná dlouhodobá léčba. Výjimkou může být ošetření a léčba prvních příznaků takového onemocnění. 

Pojišťovny nehradí ani některá vážná onemocnění, jako je např. rakovina. Proto doporučujeme přečíst před uzavřením pojištění podrobně pojistné podmínky, nebo se zeptat podpory. Některé informace o výlukách v pojištění také uvádíme v našich recenzích.

❓ Jaká je cena pojištění psa?

Pojištění psa se cenově pohybuje od 1200 Kč ročně. Záleží totiž na tom, jak velký váš pes je, (malý, středně velký, nebo se jedná o velké plemeno), dále záleží na výši limitů, které si u pojištění sjednáte a na tom, jaká si zvolíte připojištění. Standardní cena pojištění velkého plemena psa s pojištěním kolem 30.000 Kč je 4000 Kč ročně.

❓ Vyplatí se pojištění psa nebo kočky?

Léčba nemoci nebo úrazu psa i kočky se mnohdy může vyšplhat až do desetitisíců. Nemáme na mysli běžné očkování a zákroky, za které zaplatíte pár stovek až tisíc korun. Jedná se o vážná zranění a nemoci, které si vyžadují dlouhodobou péči, medikaci a mnohdy i operaci s hospitalizací a následnou péčí veterinářů. V takovém případě opravdu oceníte, že nemusíte zlikvidovat své finanční rezervy, ale že zaplatíte pouze spoluúčast, což je někdy 10 % z celkové částky, jindy pevná částka, např. 1000 Kč.

Srovnání pojištění psů a koček
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (2 Recenze)