Srovnání výživových poradenství

Nejlepší výživové poradenství 2021

Vybrali jsme pro vás pět nejlepších výživových poradenství/ výživových poradců a změřili jsme jejich síly v našem srovnání. Kvalitní výživové poradenství dokáže ušetřit spousty času i peněz, které můžete ztratit s nesprávnou dietou. Podívejte se, jak obstála výživová poradenství v našem srovnání a které je nejlepší v roce 2021.

5nej-srovnani

It´s My Life

Nutriadapt

NATURHOUSE

Victus

MyDiet

1. Místo3. Místo2. MístoFinalistaFinalista
Finální známka9.59986
ShrnutíSíť výživových poraden, které se zaměřují na proteinovou dietu. Zákazníci běžně dochází na pobočky za svými poradci ale mají i silnou podporu online plus vlastní e-shop s kosmetikou a doplňky stravy.Svět zdraví je síť výživových poraden. Zaměřují se na trvele udržitelnou výživu člověka a koučink v této oblasti. Zákazníci běžně dochází na pobočky za svými terapeuty.NATURHOUSE je celosvětová síť výživových poraden s dlouholetou tradicí. Snaží se napravit stravovací návyky klienta a celkově zlepšit jeho stav.Výživové poradenství, které se zaměřuje hlavně na proteinovou dietu a dlouhodobou udržitelnost dosažených výsledků.Výživové poradenství, které funguje převážně online. Snaží se dlouhodobě napravit stravovací návyky a zlepšit zdraví klienta.

Rozsah služeb

Základní diagnostika
Sestavení jídelníčku
Balíčky
Ketodieta
Bia měření
Metabolická diagnostika knt
Biochemický rozbor
Určení míry stresové zátěže
Odborná terapie
Trombofilní test
Online cvičební videa
Bmi kalkulačka
Výživové doplňky stravy
Kosmetika

Další faktory

Počet poboček48689431
Konzultace zdarma
Možnost jen online poradenství
E-shop
Recepty
Blog/příběhy
Online poradna (dotazy)

Podpora

Online chat
Telefon
Facebook
Email
Odpověď do jednoho dne
its my life

It’s my life

Výživové poradenství It’s My Life je na trhu od roku 2015. Certifikovaní výživoví poradci se zaměřují především na šestifázový program proteinové diety. Cílem je postupné a zdravé hubnutí, kdy dochází k redukci tuků, zachování svalů a následnému zamezení přibírání. Poradci zároveň učí své klienty zodpovědně přemýšlet nad stravou tak, aby byli sami schopni žít zdravým životním stylem. Klientům se zdravotním omezením nutriční terapeuti vymyslí speciální alternativu proteinové diety. Celkově si v It’s My Life zakládají na osobním a individuálním přístupu.

naturhouse

NATURHOUSE

NATURHOUSE je síť výživových poraden působící ve 32 zemích světa, na český trh přišla v roce 2008. Výživoví poradci z NATURHOUSE prošli kurzy s akreditací od Ministerstva školství a kurzem přímo od NATURHOUSE. Když radí svým klientům, tak se soustředí na sestavení jídelníčku z běžně dostupných potravin, které jsou doplněny o speciální doplňky stravy. Dále mění stravovací návyky klientů a učí je pravidelnosti v jídle, pití a pohybu. Zakládají si na individuálním přístupu.

Jak vybrat výživové poradce?

Vybrat to správné výživové poradenství může být pořádný oříšek. Obzvlášť v dnešní době, kdy se s výživovými poradci doslova roztrhl pytel. V následujících řádcích tento oříšek rozlouskneme a ukážeme vám, podle čeho vybírat výživového poradce v těchto bodech:

  • Vybírejte člověka, ne společno st
  • Ptejte se na vzdělání.
  • Ověřte si členství v Alianci výživových poradců.
  • Zdravý životní styl samotného poradce.
  • Průběh první schůzky.
  • Nejen poradenství, ale i koučink.
  • Další schůzka jako běžná praxe.

TIP!

Hubnout dokážete i sami, pokud zvolíte správnou dietu. Podívejte se na naše srovnání nejlepších keto diet!

Vybírejte člověka, ne společnost

Ať už má daná nutriční poradna nebo síť poraden sebelepší reference, vybavení nebo výsledky, vždycky budete chodit k jednomu konkrétnímu člověku, kterému svěříte nemálo osobních informací. Budete se mu pravidelně chodit zpovídat ze svých hříchů a chlubit se pokroky. Váš vztah by měl být velmi důvěrný. Vyberte si proto výživového poradce, který vám bude sympatický z fotky nebo po telefonickém hovoru či nezávazné schůzce.

Ptejte se na vzdělání výživového poradce

Protože výživové poradenství je volná živnost, může ji vykonávat opravdu kdokoli, nemusí se vázat na odborné vzdělání. Na trhu se tedy pohybují různé druhy nedostatečně kvalifikovaných výživových poradců, kteří vám spíše ublíží, než pomohou k dlouhodobému zdravému životnímu stylu s hezkou postavou. Dejte si proto pozor na obchodníky s potravinovými doplňky, výživové poradce z víkendových rychlokurzů nebo fitness trenéry, kteří se bez dalšího vzdělání snaží doplnit svou nabídku služeb o výživové poradenství. Hledejte výživové poradce, kteří pracují pod dohledem lékařů, prošli dlouhým komplexním kurzem a stále se vzdělávají nebo nutriční terapeuty, kteří vystudovali VŠ nebo VOŠ.

Ověřte si členství v Alianci výživových poradců

Aliance výživových poradců je občanské sdružení, které zavazuje výživové poradce k chování podle etického kodexu. Kodex pojednává například o tom, že by se měl výživový poradce neustále vzdělávat, mít přehled o zásadách zdravého životního stylu, orientovat se v nabídce běžně dostupných potravin, řídit se svými radami, neposkytovat nikomu dalšímu informace o klientovi, atd…

Zdravý životní styl samotného výživového poradce

Už od prvního pohledu můžete zhodnotit, jestli se poradce řídí zásadami zdravého životního stylu. Proč je to ale důležité? Protože pokud nedokáže pomoct sobě, nedokáže pomoct ani druhým. Také by neměl předávat pouze teoretické znalosti, které nemá ověřené z praxe. Osobní zkušenosti (alespoň jako klient) by měl mít minimálně v následujících oblastech: sport, regenerace, fyzioterapie, alternativní medicína, psychologie, atp…

Průběh první schůzky s nutričním specialistou

První schůzka by měla probíhat formou příjemného dialogu. Výživový poradce se bude ptát na váš dosavadní životní styl, jídelníček, zdravotní stav, rodinné choroby, sportovní aktivity, chutě a oblíbená jídla, atd… Potom, co si udělá, co nejpřesnější obrázek o vašem životním stylu, přejde k měření obvodů, procentuálního složení těla a vážení. Společně si vytyčíte cíl, kterého dosáhnete. Bude vám také říkat o metodách, které používá. Společně se domluvíte na dalším postupu. Výživový poradce by měl sestavit výživový plán přímo vám na míru, neměl by na všechny své klienty používat totožné jídelníčky a metody. Popřípadě vám pomůže vybrat a doporučí krabičkovou dietu. Pokud bude první schůzka probíhat tímto způsobem, podepíšete s výživovým poradcem smlouvu a domluvíte se na další spolupráci. Pokud ne, můžete samozřejmě vyhledat jiného specialistu.

Zdroj: ŽivotaVýživa.cz

Nejen výživové poradenství, ale i koučink

Výživový poradce by měl být i dobrým motivátorem a učitelem – učit svoje klienty samostatnosti a zodpovědnosti v oblasti výživy, naučit je pravidelnosti a také zcela novým návykům. Klient tak zhubne za pomoci výživového poradce, ale pak už se samostatně stará o to, aby mu krásná postava vydržela i nadále. Proto je zapotřebí, aby poradce klienty i vzdělával a předal jim veškeré potřebné znalosti.

Další schůzka jako běžná praxe

První schůzkou a předáním výživového plánu to nekončí. Z počátku se budete scházet se svým poradcem přibližně každý týden a budete ho informovat o vašich pocitech, pokrocích a také o tom, co se vám nedaří. Výživový poradce vás přeměří a znovu posoudí danou situaci. Případně pozmění výživový plán a domluví se s vámi na dalším postupu. Pokud nemůžete přijít na další schůzku osobně, tak vás výživový poradce naučí, jak se správně měřit a vážit, stále tak zůstáváte v kontaktu a konzultace dostáváte online.

Výživoví poradci: Jací výživoví poradci jsou podle nás nejlepší?

Nutriadapt Logo 300x300

Nutriadapt (Svět Zdraví)

Nutriadapt je na trhu od roku 2010 a od svého vzniku se neustále rozrůstá, kromě Česka působí i na Slovensku a v Polsku. Od samého začátku si v Nutriadaptu zakládají na profesionalitě, proto založili Vědecko-lékařskou radu Nutriadaptu, která garantuje kvalitu služeb. Každý specialista musí projít Akademií Nutriadaptu, kde získá komplexní vzdělání v oblasti výživového poradenství. Nutriadapt poskytuje převážně spolupráci dlouhodobějšího rázu a to v následujících oblastech: výživa dětí a sportovců, výživa při diabetu, výživa pro zdraví a kondici, trvalé zhubnutí nebo přibrání.

Victus200x200

Victus

Victus je na trhu od roku 2011 a od samého začátku si zakládá na profesionalitě i vztahu ke svým zákazníkům, kteří z velké části přicházejí na základě doporučení nebo referencí předchozích klientů. Specialisté centra Victus pracují pod odborným dohledem lékařů a také navazují spolupráci přímo s rodinným lékařem klienta. Výživoví poradci se soustředí jak na sestavení správného jídelníčku, tak i na zařazení vhodných sportovních aktivit do běžného života. Hlavní doménou výživového poradenství Victus je proteinová dieta, ale podle individuálních potřeb zákazníků nabízejí i jiné formy nízkokalorických diet.

Mydiet

MyDiet

Výživové poradenství pracuje na svých programech více než 16 let. Zaměřují se na osobní koučink v oblasti zdravého životního stylu a učí klienty pečovat o sebe. Na výběr jsou čtyři programy: Free (zdarma a s minimem funkcí), Basic (s občasnou kontrolou a jídelníčkem na míru), Advanced (intenzivní dohled a jídelníček na míru), Advanced+ (nejlepší péče a osobní kontroly). Výživové poradenství probíhá převážně přes aplikaci, kam zákazník zadává veškeré údaje o tom, co pije a jí, jak moc sportuje, jak se cítí, atd… Následně získá komentář od terapeuta, různé grafy a statistiky. Terapeuti mají odborné vysokoškolské vzdělání a dlouholeté zkušenosti z praxe.

Časté otázky k výživovému poradenství

❓ Je výživové poradenství jen tahák peněz?

U kvalitních společností ne. Většina lidí, kteří si stěžují na to, že je výživové poradenství stojí pouze peníze, často porušuje doporučené jídelníčky. Z toho důvodu se jim pak nedaří hubnout, ale mohou si za to vlastní vinou. Kvalitní výživové společnosti najdete v naší srovnávací tabulce.

❓ Jak vybrat výživového poradce?

1. Vybírejte člověka, ne společno st
2. Ptejte se na vzdělání.
3. Ověřte si členství v Alianci výživových poradců.
4. Zdravý životní styl samotného poradce.

❓ Jak probíhá první schůzka s poradcem?

rvní schůzka by měla probíhat formou příjemného dialogu. Výživový poradce se bude ptát na váš dosavadní životní styl, jídelníček, zdravotní stav, rodinné choroby, sportovní aktivity, chutě a oblíbená jídla, atd… Potom, co si udělá, co nejpřesnější obrázek o vašem životním stylu, přejde k měření obvodů, procentuálního složení těla a vážení. Pokračovat.

Srovnání výživových poradenství
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.78 (32 Recenzí)

Přispět názorem