Faktury online – velké srovnání nástrojů na tvorbu faktur

Nejlepší nástroj pro faktury online 2021

Vybrali jsme nejlepší fakturační nástroje pro vydávání faktur online a v našem testu jsme porovnali jejich síly. Takový software vám nejenom ušetří hodiny, které byste jinak trávili vyplňováním tabulek v excelu, ale často též nabízí i pokročilé funkce, které vám pomohou procesy zautomatizovat a zefektivnit. Jaké jsou v roce 2021 nejlepší fakturační softwary a jaký z nich se hodí pro váš byznys?

5nej-srovnani

Vyfakturuj

Superfaktura

IDoklad

Fakturoid

Mpohoda

1. Místo2. Místo3. MístoFinalistaFinalista
Finální známka9,69,18,88,57,1
ShrnutíNejkomplexnější nástroj na českém internetu s rozsáhlými možnostmi automatizaceRobustní fakturační software s jednoduchou administrací a vynikajícím poměrem cena/výkonKomplexní nástroj s vynikající automatizací a velkým množstvím funkcí, vhodný i pro větší podnikyNejlepší fakturační software pro eshopy, jenž vyžadují vyladěné API a kvalitní automatizaci.Bezplatný a jednoduchý software pro menší podnikatele
Nejvyšší tarifProfiPrémiovéPrémiovýFirmaZdarma

Finance

Měsíční paušál390 Kč / měsíčně375 Kč / měsíčně413 Kč / měsíčně640 Kč / měsíčně165 Kč/ měsíc
(za programem
Pohoda - mPohoda
je doplněk)

Důležité parametry

Logo na fakturu
Neomezeně faktur
Neomezeně kontaktů
Přenesená daňová povinnnost
Vlastní číselné řady
QR platby
Více bankovních účtů
Více firem na jednom účtu
Vlastní přístup pro účetní
Načtení údajů podle IČ z ARES
Verze pro plátce DPH
Ověření solventnosti
Evidování nákladů
Přehledná statistika příjmů
Elektronická podání

Kompatibilita

Webová aplikace
Mobilní aplikace - iOS
Mobilní aplikace - Android
Export do účetního programu Money S
Export do účetního programu Pohoda
Export do jiných účetních programůPremierMRP, PROLUC, Pohoda, MoneyVario, Money S3, S4 a S5, PohodaAbra Flexibee, Ježek DUEL, Ekonompouze přes XML

Automatizace

Párování plateb - integrace s bankou (pouze v
Pohodě)
Upomínky neplatičům
EET
Pravidelné faktury
Integrace s platební bránou GoPay
Integrace s platební bránou PayPal
API

Podpora a zabezpečení

Live chat
Telefon
Email
Autorizovaný požadavek
Pravidelné zálohování

Online faktury – video srovnání

Jak vybrat nástroj na faktury online?

Podle čeho vybírat nástroj na vydávání faktur online? Každý byznys je unikátní a vždy záleží na potřebách vašeho byznysu – i proto jsme seskupili parametry každého ze softwarů, abyste to měli krásně “na jednom talíři”.

V poslední době přibylo takových nástrojů jako hub po dešti, což přináší jak větší výběr a více funkcí, tak i možná jakési dilema typu: “Jaké z nich je pro mě nejlepší?” Smyslem následujících řádků je pomoci vám určit jak a podle čeho byste měli vybírat svůj fakturační software.

I. Podle ceny

Prvním bodem, po kterém se jistě díváte, je cena. Hledáte nástroj, který je kompletně zdarma, přičemž jste ochotni upustit z některých pokročilejších funkcí? Nebo vám nevadí platit pár stovek měsíčně výměnou za funkcionálně bohatý fakturační software, jenž vám umožní řadu procesů zautomatizovat? Jestliže bilancujete někde mezi těmito extrémy, nejspíše pro vás bude nástroj s dobrým poměrem cena/výkon.

1. iDoklad – funkcionálně nadupaný fakturační nástroj, za který si však mírně připlatíte
2. mPohoda – kompletně bezplatná služba na vydávání faktur online vhodná pro drobné podnikatele
3. SuperFaktura – software s vynikajícím poměrem výkonu a ceny

II. Podle parametrů, jenž jsou pro vás důležité

Ne každý potřebuje našlapané API a automatické zasílání faktur. Na druhou stranu majitel internetového obchodu by naopak takovéto služby třeba ocenil a ne jenom ty; ale i funkce jako: párování plateb s bankou, integrace s platební bránou nebo podporu EET. Třeba takový člověk na volné noze ocení automatické upomínky neplatičům nebo přístup k fakturám v mobilní aplikaci.

Ať už je vaše podnikání jakékoli, jenom vy sami víte, co potřebujete za funkce. Neplaťte zbytečně za našlapanou službu, kterou nevyužijete. Stejně tak nemarněte čas s nástroji, které neumožňují to, co je pro vás nezbytné. Udělejte si proto domácí úkol – podívejte se na seznam parametrů v našem srovnání a zeptejte se sami sebe, co za zmíněné funkce považujete za důležité pro váš byznys. Podle toho si pak vyberte samotnou službu a také cenový tarif, jenž vám postačí (ve srovnání je uveden pouze nejvyšší tarif).

III. Podle kompatibility

Kompatibilitou mám na mysli hlavně to, s jakými účetními programy nástroj bez problému komunikuje – čili že do něj můžete exportovat faktury přes XML. Zeptejte se vaší/vašeho účetní, jaký program využívá. Nejpoužívanější jsou účetní programy: Pohoda, Money S3 a Money S4. Skutečně je třeba si to zkontrolovat. Například nástroj zdarma mPohoda komunikuje skvěle s Pohodou, ale nikoli však s Money S3 a S4.

IV. Podle možností automatizace

Některé typy podnikání vyžadují automatizaci více než jiné. Dnes fakturační software zvládají párovat platby s bankou, komunikovat s vaším eshopem, automaticky vydávat faktury, zasílat sms či email upomínky, pravidelné faktury stálým klientům či třeba podporu EET. Otázkou na vás je, co z toho pro svoje podnikání skutečně potřebujete?

V. Podle podpory

Doporučujeme před nákupem zkusit kontaktovat podporu a zjistit, jakým způsobem s vámi komunikuje. Jde o vaše peníze a chystáte se koupit důležitý nástroj pro podnikání. Jistě chcete, aby na druhé straně stáli profíci, kteří se o vás umí postarat. Jako vodítko může také posloužit, zda-li komunikují přes kanál, který vám vyhovuje – je to telefon, live chat nebo třeba email? Ačkoli to není nejdůležitější parametr, i tak vám může pomoci s rozhodováním.

Recenze Nejlepších nástrojů na faktury online:

Vyfakturuj Logo Nove

Vyfakturuj Recenze

Vyfakturuj je flexibilní služba, která si dala za cíl být lepší a výhodnější alternativou ke službě iDoklad. V některých věcech ji poráží, v jiných naopak zaostává (prohlédněte si naše srovnání fakturačních nástrojů). Má dobrý poměr cena/výkon, podporuje řadu integrací a možností pro automatizace jako je propojení s bankou, internetovým obchodem nebo platební bránou. Někteří podnikatelé oceňují šikovnou správu více firem z jednoho účtu. Jiní si naopak stěžují na absenci mobilní aplikace. Každopádně Vyfakturuj skvěle komunikuje s nejdůležitějšími účetními programy jako je Money a Pohoda. Podpora je ochotná na všech frontách – live chat, telefon, email i autorizovaný požadavek.

idoklad logo

iDoklad Recenze

Aktuálně je iDoklad nejznámějším fakturačním softwarem na trhu, který nabízí široké spektrum možností. Díky tomu postačuje nejen malým živnostníkům, ale i středně velkým firmám, které potřebují mnoho funkcí. Zejména majitelé eshopů si chválí automatizaci a vyladěné API. Ať už vaše účetní využívá Money S3 či S4, Pohodu nebo Vario, s iDokladem můžete všechny data bez problému exportovat. Mají však neblaze proslulou historii přechodu z kompletně bezplatného softwaru na placený – na toto jednání firmy si stěžovala řada uživatelů. Nyní sice nabízejí tarif zdarma, ale pro běžné fungování téměř nikomu nedostačuje.

superfaktura logo

Superfaktura Recenze

Fakturační software SuperFaktura umí nespočet věcí, které usnadní vaše podnikaní – samozřejmostí je jednoduché vydávání faktur online. Svým rozsahem funkcí dosahuje kvalit známějších konkurentů jako je iDoklad nebo Fakturoid. Měsíční cena nejvyššího tarifu je však o řád levnější, což z něj dělá krále v poměru cena/výkon. Kromě standardních funkcí, můžete zasílat faktury poštou, posílat sms upomínky a zaznamenávat skladové zásoby. Pokud vám nevadí, že design administrace působí lehce zastarale a hledáte komplexní fakturační nástroj s mobilní aplikací, pak zde budete na správné adrese.

fakturoid logo

Fakturoid Recenze

Fakturoid je skvělým pomocníkem pro podnikatele, kteří své denní úkoly rádi minimalizují a přenechávají je robotům. Je to král automatizace a pokud máte eshop nebo prodáváte infoprodukty, Fakturoid je skvělou volbou. Párování plateb, upomínky neplatičům a propracované API jsou jen špička ledovce všech funkcí Fakturoidu. Podnikatelé si též chválí, že Fakturoid sám vypočítá podklady pro elektronická přiznání nebo širokou podporu účetních programů, včetně dvou nejznámějších: Money a Pohoda. Na druhou stranu neposlouží drobným živnostníkům, kteří si nejsou ochotni za takové funkce připlatit. Pokud jste se však již dostali do fáze, kdy je čas důležitější než peníze, pak s Fakturoidem nešlápnete vedle.

mpohoda logo

mPohoda Recenze

Bezplatný fakturační software mPohoda je překvapivě kvalitní nástroj na vydávání faktur. Zakládá si na minimalistickém provedení a kvalitní mobilní aplikaci. Vystavovat faktury z mobilu i webové aplikace je skutečně snadné a není třeba zdlouhavého zadávání údajů díky možnosti uložení si neomezeného počtu kontaktů. Největší přednost mPohody, čili jednoduchost, je také její největší nevýhodou. Pokud budete chtít zautomatizovat párování plateb s vaší bankou nebo třeba napojit vystavování faktur na platební brány jako GoPay či Paypal, pak vám mPohoda stačit nebude.

Faktury online - velké srovnání nástrojů na tvorbu faktur
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.39 (36 Recenzí)

Přispět názorem