MailChimp Recenze

MailChimp recenze


Výhody
+ Vynikající cenová dostupnost, plánování emailů podle časových zón a velice intuitivní ovládání. 


Nevýhody
– Blokují účty, u nichž se zjistí, že provozují affiliate marketing a také jsou některé pokročilé funkce ukryté do „dražšího PRO účtu“. 

mailchimp-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Mailchimp patří mezi klasiku email marketingového světa. Protože funguje již od 2001, vybudovali si jméno stabilní společnosti s dobrou reputací. Mailchimp je vhodný jak pro majitelé internetových obchodů, tak i pro bloggery. Méně vhodný je pro affiliate marketing, protože se neslučuje s jejími podmínkami použití – jsou případy, kdy kvůli tomu mažou i účty. Je vhodný i do začátku podnikání, protože nabízí poměrně štědrý tarif zdarma, který si však můžete obohatit o nějaké funkce cenově dostupným placeným tarifem. Prostředí administrace je navíc velmi uživatelsky přívětivé.


Finance – 8.8/10

Pokud neočekáváte příliš pokročilé funkce, budou vaše celkové náklady za Mailchimp velmi nízké, což je ostatně i důvodem jeho velké popularity u bloggerů a majitelů menších podniků. Pro představu: měsíční cena za 500 kontaktů v databázi nepřesahuje 380 Kč; za 2000 kontaktů dáte 550 Kč a za 5000 kontaktů 1900 Kč.

Cena měs. - 500 kontaktů (bez DPH)14.99$ (cca 380 Kč)
Cena měs. - 2000 kontaktů (bez DPH)25$ (cca 550 Kč)
Cena měs. - 5000 kontaktů (bez DPH)74.99$ (cca 1900 Kč)

Posílání emailů – 10/10

Bez autoresponderu či plánování emailů jakoby software pro email marketing nebyl kompletní, ani Mailchimp se nezahanbil a tyto funkce zde objevíte. Stejně tak se můžete těšit na statistiku míry otevření emailů a míry prokliků na odkaz.

Měření míry otevření
Měření míry prokliku
Plánování emailů
Autoresponder

Tvorba emailů – 8.8/10

Mailchimp má poměrně sofistikovaný nástroj na tvorbu emailů. Najdete zde responzivní šablony, náhledy emailů v různých zařízeních, základní editor pro úpravu obrázků, možnost zobrazení emailu v prohlížeči či vlastního designu pomocí HTML a CSS. Nechybí ani funkce A/B testování, která vám pomůže najít ty nejlépe fungující nadpisy. Ten, kdo by chtěl využít služeb designéra na šablonu na míru, musí najmout externího grafika, protože to Mailchimp v nabídce nemá.

Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
Responzivní šablony emailů
Náhledy emailu v různých zařízeních
Jednoduchý editor obrázků
Vlastní design pomocí HTML a CSS
Správa souborů
Navržení šablony mailu na míru
A/B testování

Správa databáze a lokalizace – 7.5/10

Základem každého dobrého emailového nástroje by měla být možnost odhlášení se z databáze, což je pro Mailchimp samozřejmostí. Pokud máte již nějaké kontakty, můžete je bez problémy importovat; stejně tak jako exportovat. Nemusíte sbírat jenom emaily či jména, ale naprosto libovolnou informaci díky funkci vlastních polí. Pokud neovládáte angličtinu, nebudete však potěšení z naprosto neexistující lokalizace do českého jazyka.

Import kontaktů
Export kontaktů
Poskytnutí opt-in formulářů
Segmentování kontaktů
Možnost odhlášení z odběru
Podpora vlastních polí
Web v češtině
Podpora v češtině

Potřebujete nástroj, který rozumí našemu/vašemu jazyku? Zkuste se podívat na nejlepší nástroje pro e-mail marketing.

Více informací →

MailChimp Recenze
mailchimp-logo

Název: MailChimp

Shrnutí:
✅ Import kontaktů
✅ Export kontaktů
✅ Poskytnutí opt-in formulářů
✅ Segmentování kontaktů
✅ Možnost odhlášení z odběru
✅ Podpora vlastních polí
✅ Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
✅ Responzivní šablony emailů
✅ Náhledy emailu v různých zařízeních

 • Finance - 8.8/10
  8.8/10
 • Posílání e-mailů - 10/10
  10/10
 • Tvorba e-mailů - 8.8/10
  8.8/10
 • Správa databáze a lokalizace - 7.5/10
  7.5/10
8.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3 (6 Recenzí)

Více informací →


Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám