MailChimp Recenze

MailChimp recenze


Výhody
+ Vynikající cenová dostupnost
+ Plánování emailů podle časových zón
+ Velice intuitivní ovládání.
 


Nevýhody
– Blokují účty, u nichž se zjistí, že provozují affiliate marketing
– Některé pokročilé funkce ukryté do “dražšího PRO účtu”

mailchimp-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Mailchimp patří mezi klasiku email marketingového světa. Vhodný je jak pro majitele internetových obchodů, tak i pro bloggery. Méně vhodný je pro affiliate marketing, protože se neslučuje s jejími podmínkami použití. Je vhodný i do začátku podnikání, protože nabízí poměrně štědrý tarif zdarma, který si však můžete obohatit o nějaké funkce cenově dostupným placeným tarifem. Prostředí administrace je navíc velmi uživatelsky přívětivé.


Finance – 10/10

Mailchimp Cenik

Mailchimp je marketingová firma pro malé podniky vytvořená společností Rocket Science Group, která nabízí volný tarif za velmi příznivých podmínek. Zdarma jej můžete v podstatě využívat až do 2000 kontaktů, ovšem záleží na tom, jaké služby přitom očekáváte. U výběru tarifu tady totiž nehraje roli jen počet kontaktů, ale právě i požadované funkce. Nejlepší bude, když si to ukážeme na jednotlivých tarifech.

Cena měs. - 500 kontaktů (bez DPH)10$ (cca 220 Kč)
Cena měs. - 2000 kontaktů (bez DPH)30$ (cca 660 Kč)
Cena měs. - 5000 kontaktů (bez DPH)51$ (cca 1122 Kč)
Vyzkoušení zdarma

Náš tip!

Patříte mezi nenáročné bloggery, influencery nebo majitele menších e-shopů a webů? Pak zkuste Free tarif od Mailchimp, nebo tarif Essentials s pokročilejšími funkcemi a nástroji na cílený e-mail marketing.

Tarif Free

Mailchimp Zdarma

Volný tarif vám umožní pracovat až s 2000 kontakty/e-mailovými adresami, zdarma vám poskytne marketing CRM, kreativního asistenta, tvůrce webových stránek, Mailchimp doménu a formuláře a vstupní stránky. V rámci marketingové platformy máte i sociální vysílání, facebookové reklamy nebo instagramové reklamy. Nechybí zde ani základní e-mailové šablony. To ale není všechno. Mailchimp vám poskytne na 30 dní e-mailovou podporu, marketingový kalendář, až 250 integrací do různých aplikací, různé průzkumy, které vám pomohou sledovat, které e-maily jsou čtené, úspěšné nebo naopak neúspěšné. K dispozici budete mít i mobilní aplikaci.

Essentials tarif

Tarif Essentials je ideální pro ty, kteří chtějí nepřetržitou podporu. V podstatě to, co si vyzkoušíte ve Free verzi jen na 30 dní, si tady můžete dopřát napořád. Zaplatíte za to měsíčně necelých 10 USD – pozor, tato cena však platí pouze pro maximální počet 500 kontaktů. Spravovat přitom můžete v tomto tarifu až 50.000 kontaktů, ovšem tady už si připlatíte – cena je pak 270 USD za měsíc. Kromě toho, že máte k dispozici vše z volné verze, získáte i všechny šablony e-mailů, vícestupňové cesty, vlastní branding, A/B testování, a nepřetržitou pomoc na e-mailu a chatu. Dále získáte behaviorální cílení, obsahové studio a více než 100 předem připravených e-mailových šablon.

Tarif Standard

Pokud hledáte automatizované a optimalizované nástroje založené na datech pro podniky, které chtějí růst rychleji, je právě pro vás skvěle uzpůsobený tarif Standard. Opět v něm najdete vše, co obsahuje tarif Essentials, plus navíc tzv. tvůrce cesty zákazníka a odbočovací body, optimalizaci odesílacího času, behaviorální cílení, dynamický obsah a vlastní šablony. Také cena tarifu Standard se odvíjí od počtu vašich kontaktů. Pokud máte 500 kontaktů, zaplatíte na něj 15 USD měsíčně. Pokud 5000 kontaktů, zaplatíte 80 USD měsíčně. Nejvyšší počet kontaktů na jeden tarif Standard je 100.000 kontaktů, za který si zaplatíte 540 USD měsíčně.

Tarif Premium

Pro ty nejnáročnější je tady tarif Premium, do kterého se vám může přihlásit až 200.000 kontaktů. Získáte s ním i neomezenou segmentaci, vícerozměrné testování, srovnávací hlášení, telefonickou podporu a mnoho dalších výhod. Účet Premium je přístupný klientům od 10.000 kontaktů. V tom případě za něj měsíčně zaplatíte 299 USD za měsíc. Pro zajímavost zmíníme i cenu při 200.000 kontaktech, což je strop – 1190 USD měsíčně.

Pokud bychom to měli shrnout, ceny u Mailchimpu jsou poměrně příznivé a oproti konkurenci se drží v nižších hladinách. Záleží však na tom, jaké požadujete funkce a zda vám postačí tarif Free, nebo budete řešit některé z placených služeb.

Posílání emailů – 10/10

Mailchimp Automatizace

Bez autoresponderu či plánování emailů jakoby software pro email marketing nebyl kompletní. Tyto funkce samozřejmě objevíte i v Mailchimp. Díky pokročilým funkcím zjistíte i měření míry prokliků a otevření e-mailů, můžete plánovat, kdy své e-maily budete zasílat atd. Záleží však na tom, jaký tarif jste si vybrali. Podle toho také budete mít k dispozici různé statistiky a automatizace. Doporučujeme se proto podívat na podrobnější informace na stránkách Mailchimp.

Měření míry otevření
Měření míry prokliku
Plánování emailů
Autoresponder

Tvorba emailů – 8.8/10

Mailchimp Drag Drop

Mailchimp má poměrně sofistikovaný nástroj na tvorbu emailů. Najdete zde responzivní šablony, náhledy emailů v různých zařízeních, základní editor pro úpravu obrázků, možnost zobrazení emailu v prohlížeči či vlastního designu pomocí HTML a CSS. Nechybí ani funkce A/B testování, která vám pomůže najít ty nejlépe fungující nadpisy. Ten, kdo by chtěl využít služeb designéra na šablonu na míru, musí najmout externího grafika, protože to Mailchimp v nabídce nemá.

Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
Responzivní šablony emailů
Náhledy emailu v různých zařízeních
Jednoduchý editor obrázků
Vlastní design pomocí HTML a CSS
Správa souborů
Navržení šablony mailu na míru
A/B testování

Správa databáze a lokalizace – 8.5/10

Mailchimp Sprava

Základem každého dobrého e-mailového nástroje by měla být možnost odhlášení se z databáze, což je pro Mailchimp samozřejmostí. Pokud máte již nějaké kontakty, můžete je bez problémů importovat; stejně tak jako exportovat. Nemusíte sbírat jenom emaily či jména, ale naprosto libovolnou informaci díky funkci vlastních polí.

Mailchimp nabízí více než 250 možností pro integraci s různými platformami, ať už jsou to e-shopy, sociální sítě, blogy a různá fóra. Sledovat tak můžete mnohem podrobnější analýzy a přehledy, např. přes Google analytics, Mixpanel apod. Mailchimp lze ale propojit i s různými grafickými programy a aplikacemi pro úpravu fotografií, např. Canva, Adobe Photoshop, Unsplash a další.

Pokud neovládáte angličtinu, nebudete však potěšení z naprosto neexistující lokalizace do českého jazyka. Stránky se samozřejmě dají kompletně přeložit pomocí internetového prohlížeče, ale překlad může být krkolomný a některé výrazy jsou přeloženy jinak, než jsme zvyklí v češtině.

Import kontaktů
Export kontaktů
Poskytnutí opt-in formulářů
Segmentování kontaktů
Možnost odhlášení z odběru
Podpora vlastních polí
Web v češtině

Podpora – 5/10

Mailchimp Podpora

V angličtině je samozřejmě i podpora Mailchimpu, která je navíc udělaná dost chaoticky. Neklient se s nimi může v podstatě spojit pouze pomocí kontaktního formuláře. V případě, že byste chtěli využívat podporu na živém chatu, musíte mít některý z předplacených tarifů – minimálně Essentials. A pokud byste raději poradce na telefonu, už je nutné mít tarif Premium, který je přístupný až od 10.000 kontaktů.

Odpovědi na naše dotazy pomocí kontaktního formuláře jsme se bohužel nedočkali. A to jsme zkoušeli kontaktovat podporu několikrát. Bohužel musíme hodnotit velmi negativně a z tohoto důvodu nemůžeme Mailchimp doporučit především začátečníkům. Zkušený marketér si nejspíš poradí s celým systémem poměrně dobře.

Podpora v češtině
Live chat (tarif Essentials)
Email/kontaktní formulář
Telefon (až tarif Premium)
Odpověď do 24 hodin
Odpovědi/Otázky0/5
Kvalita podporyŠpatná

Potřebujete nástroj, který rozumí našemu/vašemu jazyku? Zkuste se podívat na nejlepší nástroje pro e-mail marketing.

Více informací →

MailChimp Recenze
mailchimp-logo

Název: MailChimp

Shrnutí:
✅ Import kontaktů
✅ Export kontaktů
✅ Poskytnutí opt-in formulářů
✅ Segmentování kontaktů
✅ Možnost odhlášení z odběru
✅ Podpora vlastních polí
✅ Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
✅ Responzivní šablony emailů
✅ Náhledy emailu v různých zařízeních

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Posílání e-mailů - 10/10
  10/10
 • Tvorba e-mailů - 8.8/10
  8.8/10
 • Správa databáze a lokalizace - 8.5/10
  8.5/10
 • Podpora - 5/10
  5/10
8.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3 (6 Recenzí)

Více informací →


Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám