Srovnání Antivirů

Logo 5nej 300x300

Nejlepší Antivir 2019

Hledáte-li ten pravý antivir, který ochrání váš počítač nebo telefon, jste na správném místě. Otestovali jsme desítky antivirů a vybrali nejlepších pět. Celkové pořadí je dáno naší známkou, která je souhrnem pěti nejdůležitějších oblastí: Ochrana, Uživatelská přívětivost, Zátěž počítače, Podpora, Nezávislá testování.

5nej-srovnani

Avast

Eset

Norton

AVG

McAfee


1. Místo2. Místo3. MístoFinalistaFinalista

Finální hodnocení

7,77,57,376,8
Cena (roční předplatné)1 190Kč1 490Kč1 299Kč1 499Kč1 499Kč
VerzeAvast Internet SecurityESET® SMART SECURITYNorton Security StandardAVG Internet Security – bez omezeníMcAfee® AntiVirus Plus

Ochrana

Ochrana online plateb nutnost instalovat prohlížeč
Firewall
Rodičovská kontrola
AntiMalware
AntiSpyware
AntiAdware
AntiRansomware
E-mailová ochrana pouze pro Outlook a Windows mail
Ochrana hesel online
Ochrana před podvodnými stránkami
Antivir pro mobil zdarma 289 Kč za 1299 Kč součástí zdarma verze nebo premium za 830 Kč
Možnost si vyzkoušet Antivir zdarma 30 dní 30 dní 30 dní 30 dní 30 dní

Uživatelská přívětivost

InstalaceNa pár kliknutí přes staženou instalaciNa pár kliknutí přes staženou instalaciNa pár kliknutí přes staženou instalaci - nutnost předchozí registraceNa pár kliknutí přes staženou instalaciNa pár kliknutí přes staženou instalaci - nutnost předchozí registrace
OdinstalacePřes avastclear.exe - vymaže veškeré zbytky po programuPřes ESET uninstaller - vymaže veškeré zbytky po programuPřes Norton Removal Tool- vymaže veškeré zbytky po programuPřes AVG Remover- vymaže veškeré zbytky po programuPřes McAfee Consumer Product Remover - vymaže veškeré zbytky po programu
Počet licencí v testované verzi111neomezeněNeomezeně
Jednoduchost ovládání - hodnocení redakce108987

Zátěž na počítač


Potřeba paměti ram2565122 GB (Windows 10)2562GB
Potřeba místa na disku2GB600MB300MB2GB500MB
Využití procesoruIntel Pentium 4 / AMD Athlon 64 nebo vyšším (s podporou instrukcí SSE2)1 GHz 32-bit (x86) nebo 64-bit (x64) procesor1 GHzIntel Pentium 4 / AMD Athlon 64 nebo vyšším (s podporou instrukcí SSE2)1GHz
Windows 7
Windows 8
Windows 10
Mac
Hodnocení podle AV-Comparatives - méně je lepší7,55,65,77,55,7

Podpora


Počet zodpovězených otázek10/1010/1010/1010/100/10
Mají online live chat?
Podpora v češtině?

Nezávislá hodnocení


Virus Bulettin71,90%97,10%87,90%72,80%68,10%
DTest58,00%66,00%72,00%64,00%51,00%
Průměr64,95%81,55%79,95%68,40%59,55%

 

Jak vybrat nejlepší Antivir?

Používáte doma zámky? Při výběru z bankomatu si zakrýváte ruce? Zamykáte auto? Hlídáte si své osobní věci? Předpokládám, že to děláme všichni.

Od doby, co existuje internet, lidé více a více osobních záležitostí řeší online. Ve vašem e-mailu jsou důležité informace o vaší osobě, přihlašujete se na internetové bankovnictví, uchováváte v prohlížečích hesla pro jednodušší přihlašování. Váš počítač, váš e-mail, váš prohlížeč je doslova přeplněný informacemi o vás. Tyto informace znamenají v informačním věku zlato…dokonce více, než zlato, je to zlato kombinované s ropou a celé zabalené do platiny.

Teď otázka na tělo, jak moc chráníte své soukromí online? Pokud jste jako většina internetových uživatelů máte nějaký antivir ve verzi zdarma. V době, kdy hackeři cílí i na naši malou zemi, kdy viry jsou stále sofistikovanější a chovají se jako uživatelé a kdy e-maily od vašich známých a příbuzných mohou nést viry, již tato ochrana není dostačující.

Co od Antiviru očekávat?

Jenomže jak vybrat ten správný antivirus, který vás bezezbytku ochrání a který zároveň nebude zatěžovat váš počítač?
Sestavili jsme seznam požadavků, které důkladně zkoumáme v našem srovnání a která vám pomohou vybrat si ten správný antivir pro vaše potřeby.
1) Ochrana
2) Uživatelská přívětivost
3) Zátěž na počítač
4) Podpora
5) Potřebuji placený antivir nebo mi stačí antivir zadarmo?

Ochrana

Tohle je naprosto zásadní parametr na který byste se měli zaměřit. Váš budoucí antivir by měl být schopen vykrýt všechny známe typy virů, které mohou ohrozit váš počítač, zejména pak MalWare, SpyWare, AdWare a samozřejmě (v dnešní době velmi diskutovaný) RansomWare, neboli vyděračský vir.
Pokud využíváte e-mail pro vaši soukromou korespondenci, určitě by měl být antivir schopen ochránit příchozí nebezpečné zprávy.
Pokud nakupujete online je naprosto zásadní, abyste byli chráněni při přihlašování do vašeho internetového bankovnictví.

Uživatelská přívětivost

Pokud se proklikáte celým rozhraním antiviru a nakonec nenaleznete, co očekáváte je to samozřejmě špatně. Váš antivir musí být srozumitelný, logicky postavený a jednoduchý na ovládání. Dbejte i pozornost na možnosti odinstalace, stává se, že antiviry za sebou rády zanechávají data ve vašem počítači, které později mohou způsobovat problémy. Vždy si zkontrolujte jakým způsobem lze antivir odinstalovat.
V dnešní době používáme čím dál, tím víc elektroniky, jako jsou počítače, telefony, tablety, chytré hodinky a dokonce chytré domácnosti. Váš antivir by měl být schopný ochránit všechna vaše zařízení. Některé antiviry na trhu dokonce umí všechna zařízení ochránit v rámci jedné licence a jedné ceny.

Zátěž na počítač

Antivir ve vašem počítači je váš pomocník, který má sloužit a pomáhat. S tím je spojená i zátěž počítače, která by měla být co nejmenší. Co možná nejmenší zátěž na procesor, na paměť RAM a pokud používáte SSD disky, pak by i prostor, který antivir zabírá, měl být minimální.

Podpora

Žijeme v České republice a pokud váš antivir nebo dokonce počítač má problém je naprosto zásadní abychom se dopsali a dovolali na technickou podporu antiviru a mohli náš problém ihned řešit. Osobně preferuji livechat a telefon před emailem a ticketovacím systémem.

Shrnutí

Chtějte od svého antiviru více, chtějte ochranu všech vašich zařízení před viry a hackery, chtějte podporu v češtině a chtějte antivir, který běží tiše na pozadí vašeho počítače aniž byste to pocítili na rychlosti systému.

Potřebuji placený antivir nebo mi stačí antivir zadarmo?

Zde přichází otázka, zda-li jste ochotní za antivir platit či nikoli. Pojďme si nyní objasnit, jaký rozdíl je mezi placeným antivirem a free antivirem. Free antivir většinou zvládne detekovat, že máte v počítači vir. Kromě drobných funkcí navíc je to zpravidla vše, co s free antivirem obdržíte. Placený antivir má v sobě komplex bezpečnostních funkcí, jejichž součásti je zmiňovaná detekce virů. Ať už jde o funkci vyčištění a zrychlení PC, správu hesel, ochrana proti spamu, zabránění krádeži vaší identity nebo jiné pokročilé funkce, jenž přispívají celkovému zabezpečení počítače.

Pro absolutní zabezpeční je nezbytné mít antivir placený, jestliže jste však hledáte základní řešení s detekcí antivirů a jste pokročilý uživatel, pak vám stačí free antivir jako je třeba Avast.

Antivirus pro mobil

Při vybírání antiviru pro mobil musíte mít na paměti fakt, že telefony často nemají tak velkou paměť RAM a výkon jako vaše stolní PC/MAC či laptop. Proto u výběru Antiviru pro mobil je nejdůležitější vlatností antivirového programu jeho „rychlost“ nebo spíše „nízká zátěž pro výpočetní výkon“.

Nejlepší antivir pro Android

Mobilní telefony jsou obecně méně náchylné na viry, než například počítače ale samozřejmě s inovacemi v moderních technologiích se i hackeři začínají poohlížet po skulinkách v operačním systému Android.

Vlastníci iPhonu mohou být prozatím v klidu i když existují viry, jako třeba ransomware, který dokáže napadnout i iOS.

Pokud chcete pořídit antivirus pro mobilní telefon Android nebo iPhone – volte antiviry, které vám v rámci jedné licence pro váš počítač ochrání i mobilní telefon. Z námi recenzovaných antivirů doporučujeme  například:

AVG Internet Security – bez omezení

Který v rámci jedné licence zabezpečí i váš mobilní telefon.

 

Recenze nejlepších antivirů:

ESET Smart Security

ESET patří mezi antiviry, které se každoročně umisťují na předních příčkách v nezávislých testováních. Díky jednoduchému ovládání a nadprůměrné podpoře je software vhodný i pro nezkušené uživatele. Výborná volba v případě, že chcete spolehlivý antivir, který vás nebude obtěžovat falešnými varováními. Přečíst celou recenzi na ESET Smart Security

Avast Internet Security

Avast je jeden z nejlepších antivirů na trhu. Nijak extrémně nezatěžuje počítač a můžete se na něj spolehnout při ochraně všech známých i neznámých virů. Díky spojení se společností AVG využívá nyní jejich virová databáze kombinovaná data. Avast vám tak dá největší dávku ochrany ze všech testovaných antivirů. Software má velmi přívětivé uživatelské prostředí a jednoduché ovládání. Přečíst celou recenzi na Avast Internet Security →

AVG Internet Security – bez omezení

Antivirový software AVG byl v roce 2016 zakoupen společností Avast a ti nejen, že zanechali jméno programu ale vylepšili jej o své jádro a virovou databázi. Antivir chrání před všemi známými virovými hrozbami, jedinou nevýhodou je lehké zpomalení počítače a pomalá podpora. Přečíst celou recenzi na AVG Internet Security →

Norton Security Standard

NORTON je komplexní antivirový software, jenž obsahuje všechny funkce, které byste od kvalitního antiviru očekávali. Vyzdvihnout musíme zvýšenou ochranu proti Ransomwaru a vynikající výsledky při testu zpomalení počítače při zapnutí a při běžných úkonech. Software je uživatelsky přívětivý a detekce virů je zřejmá a jasná. Přečíst celou recenzi na Norton Security Standard →

McAfee AntiVirus Plus

McAfee spadá pod americkou společnost Intel a jedná se o celosvětově známý antivirus. Naleznete zde vlastní firewall a jiné užitečné funkce na ochranu vašeho počítače. V porovnání s jinými antiviry je administrace o něco složitější a systém je poněkud těžkopádný. Na druhou stranu McAfee má dlouholetou tradici, což vedlo k vyladění softwaru do dokonalosti. Bohužel antivirus není v češtině a proto je v našich podmínkách méně využívaný. Licence obsahuje ochranu pro neomezený počet zařízení na platformách Windows, Android, macOS a iOS. Přečíst celou recenzi na McAfee AntiVirus Plus →


 

Jak se vám naše srovnání líbí?
Zpracovávám
Naši čtenáři hodnotí známkou: 4.61 (28 hlasů)