Srovnání Antivirů

Nejlepší antivir pro 2022

Hledáte-li nejlepší antivir, jenž ochrání váš počítač nebo telefon, jste na správném místě. Otestovali jsme desítky antivirů a vybrali nejlepších pět, které si nejlépe vedly v oblasti: Ochrana, Uživatelská přívětivost, Zátěž počítače a Podpora.

5nej-srovnani

Eset

Norton

Avast

AVG

McAfee


1. Místo2. Místo3. MístoFinalistaFinalista

Finální hodnocení

9.58.587.87.6
Cena (roční předplatné)od 1209 Kčod 799 Kč690 Kčod 849 Kč od 1149 Kč
VerzeESET® INTERNET SECURITYNorton Security StandardAvast Internet SecurityAVG Internet Security – bez omezeníMcAfee® AntiVirus Plus

Ochrana

Ochrana online plateb nutnost instalovat prohlížeč
Firewall
Rodičovská kontrola
AntiMalware
AntiSpyware
AntiAdware
AntiRansomware
E-mailová ochrana pouze pro Outlook a Windows mail
Ochrana hesel online
Ochrana před podvodnými stránkami
Antivir pro mobil 289 Kč za 1299 Kč zdarma součástí zdarma verze nebo premium za 830 Kč
Možnost si vyzkoušet Antivir zdarma 30 dní 30 dní 30 dní 30 dní 30 dní

Uživatelská přívětivost

InstalaceNa pár kliknutí přes staženou instalaciNa pár kliknutí přes staženou instalaci - nutnost předchozí registraceNa pár kliknutí přes staženou instalaciNa pár kliknutí přes staženou instalaciNa pár kliknutí přes staženou instalaci - nutnost předchozí registrace
OdinstalacePřes ESET uninstaller - vymaže veškeré zbytky po programuPřes Norton Removal Tool- vymaže veškeré zbytky po programuPřes avastclear.exe - vymaže veškeré zbytky po programuPřes AVG Remover- vymaže veškeré zbytky po programuPřes McAfee Consumer Product Remover - vymaže veškeré zbytky po programu
Kolik zařízení lze připojit na jednu licenci1010101010
Jednoduchost ovládání - hodnocení redakce881087

Zátěž na počítač


Potřeba paměti ram5122 GB (Windows 10)1 GB2562GB
Potřeba místa na disku600MB300MB2GB2GB500MB
Využití procesoru1 GHz 32-bit (x86) nebo 64-bit (x64) procesor1 GHzIntel Pentium 4 / AMD Athlon 64 nebo vyšším (s podporou instrukcí SSE2)Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64 nebo vyšším (s podporou instrukcí SSE2)1GHz
Windows
Mac
Android
iOS
Linux

Podpora


Podpora v češtině?
Mají online live chat?
Telefon do ciziny
Email/Kontaktní formulář (potřeba proklikat se na ten správný formulář)
Odpověď do 24 hodin

Video Srovnání antivirů

ESET Internet Security

ESET patří mezi antiviry, které se každoročně umisťují na předních příčkách v nezávislých testováních. Díky jednoduchému ovládání a nadprůměrné podpoře je software vhodný i pro nezkušené uživatele. Výborná volba v případě, že chcete spolehlivý antivir, který vás nebude obtěžovat falešnými varováními.

Norton-logo

Norton Security Standard

NORTON je komplexní antivirový software, jenž obsahuje všechny funkce, které byste od kvalitního antiviru očekávali. Vyzdvihnout musíme zvýšenou ochranu proti Ransomwaru a vynikající výsledky testu zpomalení počítače při zapnutí a při běžných úkonech. Software je uživatelsky přívětivý a detekce virů je zřejmá a jasná.

Co je Antivir?

Než vybereme ten nejlepší antivirový program pro váš počítač, pojďme si nejdřív říci, co to vlastně antivir je. Antivirový program má za cíl chránit počítač vůči škodlivým virům a podezřelým aktivitám všeho druhu. Ve své databázi má uložené dosud známé viry a hledá souvislosti s nimi ve vašem počítači. Antivir detekuje podezřelé činnosti ve vašem PC a v případě ohrožení vás informuje nebo pozastaví činnost daného programu.

Úspěšnost antiviru závisí na jeho konkrétních schopnostech. Neustále panují diskuze, zda-li je antivirový program skutečně třeba a jestli není jeho používaní kontraproduktivní. V některých případech dochází ke zpomalení počítače a zhoršení stability. Nepoužíváním antiviru se však zvyšuje riziko ztráty či poškození důležitých dat. Jestliže například pracujete s cennými hesly nebo daty, pak i přes nevýhody antiviru v podobě možného zpomalení má smysl si jej nainstalovat.

K zachycení viru ve vašem počítači se využívají dvě techniky. Jednou je prohlížení souborů na lokálním disku. Tím se hledá sekvence odpovídající definici některého z počítačových virů v databázi. Druhou technikou je detekce podezřelé aktivity určitého počítačového programu, která by mohla ukazovat na “infekci”. Toto je technika, jenž zahrnuje analýzu zachytávaných dat a sledování aktivity na jednotlivých portech. Více info o technikách najdete zde

Jak antivir pracuje?

Antivirový program během své činnosti – tedy během kontroly souboru – hledá, zda se podezřelé činnosti a data neshodují s některým ze známých virů, které má zapsané ve své v databázi. Pokud antivir nalezne shodu, přistoupí k další fázi své práce a tou je odstranění nalezeného viru nebo podezřelých dat. Postupuje tak, že se nejprve pokusí  opravit, popř. “vyléčit” soubor odstraněním viru ze souboru. To však nemusí být vždy technicky realizovatelné. Další možností je umístit soubor do karantény. Tím pádem se virus nemůže dále šířit, protože jej nelze dál používat. Poslední možností je smazat infikovaný soubor i s nalezeným virem, aby nemohl poškodit váš počítač, nebo zařízení, na kterém se vir objevil.

Aby virová databáze fungovala správně a zachytávala i nejnovější viry a hrozby, je potřeba ji pravidelně aktualizovat. Pokud aktualizovat nebudete, je celkem zbytečné antivir ve svém počítači mít. Nové viry pak nemá šanci najít a vám může akorát zbytečně zpomalovat PC. Výhodou je, že pokud nějaký vir pomocí svého antiviru zachytíte, můžete informaci o něm sami výrobci antiviru zaslat. Tak je větší šance, že bude antivirová databáze stále aktuální a odhalí co největší množství i těch nejnovějších virů. 

Proč používat antivir?

Jak už jsme napsali výše, používat počítač je sice věc příjemná, ale nese s sebou i jistá rizika. Pokud jste zkušený uživatel a víte, co a kde si pohlídat, co nestahovat, na jaké odkazy neklikat apod., pak se možná obejdete bez antiviru, nebo vám postačí nějaká levnější varianta. Ve skutečnosti ale běžný uživatel není schopen odhalit všechny hrozby, které na jeho přístroj v síti čekají. Některé jsou jasné jako facka – třeba podvodné e-maily s řadou gramatických chyb, pochybných fotografií i divných oslovení, ale jiné se vám odhalit nepodaří. Buď jsou velmi dobře vymyšlené, nebo dokonce neviditelné. 

Další typy spamu, naleznete na zde.

Pokud nepoužíváte antivirus, je mnohem větší pravděpodobnost, že si dříve či později nějaký ten vir do svého počíteče, tabletu nebo telefonu stáhnete. Je také dost možné, že to ani nezjistíte, a tak budete nevědomky svá data poskytovat třetí straně, která je může zneužít. Některé viry dokážou přístroj nenávratně poškodit a tak můžete přijít nejen o počítač, ale i o data v něm uložená. A i když zjistíte, že vir v počítači máte, nikde není psáno, že se ho podaří odhalit nebo zcela zlikvidovat a váš počítač zachránit. S odhalením a odstraněním těch nejzákeřnějších virů mají totiž často problém i odborníci. 

Budete riskovat, že si nějaký vir stáhnete, nebo si raději zabezpečíte svůj počítač kvalitním antivirem

Jak vybrat nejlepší Antivir?

Od doby, co existuje internet, lidé více a více osobních záležitostí řeší online. Ve vašem e-mailu jsou důležité informace o vaší osobě, přihlašujete se na internetové bankovnictví, uchováváte v prohlížečích hesla pro jednodušší přihlašování. Váš počítač, váš e-mail, váš prohlížeč je doslova přeplněný informacemi o vás. Tyto informace znamenají v informačním věku zlato… a možná, že ještě víc.

Teď otázka na tělo: Jak moc chráníte své soukromí online? Pokud jste jako většina internetových uživatelů máte nějaký antivir ve verzi zdarma. V době, kdy hackeři cílí i na naši malou zemi, kdy viry jsou stále sofistikovanější a chovají se jako uživatelé a kdy e-maily od vašich známých a příbuzných mohou nést viry, již tato ochrana není dostačující.

Proto je důležité, abyste měli ve svém počítači, mobilním telefonu, tabletu, zkrátka v zařízení, na kterém se pohybujete online, kvalitní antivir, který zachytí hrozby i reálné viry a zabrání jim napadnout váš přístroj, případně vaše účty – a nemyslíme tím jen účty bankovní, ale i e-mailovou schránku, účet na Instagramu, Facebooku, vaše vlastní webové stránky apod. 

Jak ale antivir vybírat? Podle čeho? I když většina z nás dobře ví, jak nebezpečné mohou počítačové viry být, stejně vybíráme podle ceny. Ideální antivir je pro nás ten, co stojí nejméně, nejlépe je zcela zdarma. Jak už jste ale nejspíš pochopili po přečtení předchozích řádků, toto není to nejlepší řešení. Antivir zdarma samozřejmě může být dostačující, pokud si tu a tam brouzdáte internetem a prohlížíte nějaké webové stránky. Ve chvíli, kdy zakládáte jakýkoliv účet, e-mail nebo dokonce využíváte internetové bankovnictví, doporučujeme poohlédnout se po placeném antiviru, který ochrání účty i zařízení. Podle čeho vybírat a na co se zaměřit? To záleží především na tom, co na počítači/mobilu/tabletu nejčastěji děláte a co všechno potřebujete ochránit. Podívejte se na náš návod, jak antivirus vybrat, co od něj očekávat, na co se zaměřit atd. 

Co od Antiviru očekávat?

Jak vybrat nejlepší antivirus, který vás bezezbytku ochrání a který zároveň nebude zatěžovat váš počítač? Jak zjistit, který antivirus je právě pro vás? 

Sestavili jsme seznam požadavků, které důkladně zkoumáme v našem srovnání a která vám pomohou vybrat si ten správný antivir pro vaše potřeby. Pojďme se podívat, na co se při výběru antiviru zaměřit. 

Ochrana

Ochrana je naprosto zásadní parametr na který byste se měli zaměřit. Váš budoucí antivir by měl být schopen vykrýt všechny známé typy virů, které mohou ohrozit váš počítač, zejména pak MalWare, SpyWare, AdWare a samozřejmě (v dnešní době velmi diskutovaný) RansomWare, neboli vyděračský vir.

Pokud využíváte e-mail pro vaši soukromou korespondenci, určitě by měl být antivir schopen ochránit příchozí nebezpečné zprávy.

Pokud nakupujete online je naprosto zásadní, abyste byli chráněni při přihlašování do vašeho internetového bankovnictví.

Pro vaši lepší představu, co který vir “umí” a co může způsobit, si je nyní pojďme představit podrobněji. Pomůže vám to pak při výběru správného antiviru, protože budete vědět, co na svém počítači nejčastěji děláte a jaké viry by měl tedy váš budoucí antivirus umět odstranit a zachytit. 

Typy Virů:

1) Adware

Adware je software znepříjemňující práci na počítači nějakou reklamní aplikací. Některé jsou méně agresivní, jiné více. To, co mají společného, je to, že ve svém počítači neustále nacházíte reklamy. Může jít o vyskakovací okna, bannery či reklamní domovské stránky ve vašem prohlížeči.

Oproti spyware, kdy se program dostává do PC utajeně, se adware zpravidla instaluje až po vašem souhlasu. Například instalujete nějaký program zdarma a společně s ním nevědomky nainstalujete i aplikaci, která takové reklamy bude spouštět. Pozor si dávejte na zaškrtnutá políčka při instalaci, kde daný souhlas udáváte. Dobrý antivir vám takové programy vyhledá a zneškodní.

2) Malware

Pokud narazíte na malware, máte co do činění s programem, jehož účelem poškození nebo vniknutí do počítačového systému. Název vznikl složením dvou anglických slov “malicius” a “software”, což ve volném překladu znamená něco jako “zlomyslný software”.

S malwarem se člověk může setkat v podobě trojského koně, rootkitu nebo třeba backdoor metody. Takové počítačové viry se do počítače dostávají v utajení a zpravidla potřebuje ke své činnosti určitou aktivitu uživatele (např. otevření souboru či kliknutí na odkaz). K účinné obraně vůči většině malwaru jste schopni předejít kvalitním antivirovým programem.

3) Phishing

Phishing je podvodná technika, jejímž cílem je získání citlivých údajů jako třeba hesel, PIN kódů či údajů k platební kartě. Těchto cílů dosahuje útočník nejčastěji díky emailové komunikaci, kde se vydává za velkou důvěryhodnou společnost (banka, poskytovatel internetu, platební systém,…).

Phinshingové emaily mohou na první pohled působit důvěryhodně, ale zpravidla je můžete poznat podle několik indikátorů (neznámý adresát, odkazy z emailu nevedou na oficiální web nebo se v textu objevují gramatické chyby). Jde o nebezpečnou aktivitu, díky které můžete přijít o peníze. Některé antivirové programy vás proti takovým útokům chrání.

4) Ransomware

Dostanete-li se do styku s ransomwarem, pak máte co dočinění s velmi škodlivým programem, jehož posláním je vydírat vás o peníze. Autoři viru pomocí ransomwaru napadnou váš počítač a zpravidla zašifrují vaše data, abyste k nim neměli přístup. Následně vás žádají o peníze výměnou za odstranění viru a navrácení dat. Někdy tak skutečně udělají a data dostanete zpět.

Tato nečistá technika byla dříve populární hlavně v Rusku, ale v průběhu let se rozšířila do celého světa. Mezi nejznámější ransomwary, patří WinLock, GoldenEye či CryptoLocker. Ransomware se šíří zpravidla jako trojský kůň nebo červ a účinnou možností, jak takovému útoku předejít, je mít na svém počítači nainstalovaný antivirový program.

5) Spyware

Spyware je program, jenž získává citlivé údaje pomocí internetové sítě bez vědomí jeho uživatele. Autoři takových programů se někdy brání tím, že se odesílají jen data o navštívených stránkách či nainstalovaných programech za účelem zjištění zájmů kvůli správnému zacílení reklamy. Často se šíří i jako součást shareware, který v sobě skrývá adware.

Typickým příznakem nakaženého zařízení je neřízené vyskakování reklam nebo jeho zpomalení. Mezi typy spyware patří adware, browser helper object, hijacker, dialers, keyloggers a jiné.

Doporučujeme!

Aktivujte si firewall! Firewall je pomyslnou zdí mezi počítačem a internetem. Zpravidla je součástí antivirových programů nebo je součástí operačního systému. Je ochranou pro váš počítač proti hackerům a umožňuje vám lepší kontrolu nad odchozími a příchozími daty.Jednoduše se pak můžete rozhodnout, kterému programu umožníte přístup k internetu a kterému nikoli.

Když se například spouští program bez vašeho vědomí, firewall vás upozorní a zeptá se, zda-li tak skutečně chcete udělat. Pro méně pokročilé uživatele je to nezbytnost k bezpečnému chodu PC a pokročilým uživatelům pomůže mít lepší kontrolu nad svým počítačem. Jestliže jste připojení k internetu, firewall rozhodně má smysl mít aktivovaný.

Uživatelská přívětivost

Ať už máte nějakou zkušenost s antivirem či nikoli, věřte, že stejně jako jiné aplikace, i antivir byl měl být srozumitelný a co nejjednodušší na ovládání. Nemusíte být počítačoví experti, abyste jej zvládli nainstalovat. Váš antivir by měl být srozumitelný, logicky postavený a jednoduchý na ovládání. Stejně jako jeho instalace, také odinstalování by nemělo být nijak náročné. Může se stát, že vám časem přestane antivir vyhovovat a budete jej chtít změnit. Stává se, že antiviry za sebou rádi zanechávají data ve vašem počítači, která později mohou způsobovat problémy. Vždy si zkontrolujte jakým způsobem lze antivir odinstalovat a zda bylo odstraněno skutečně všechno. Někdy se stane, že se antiviry navzájem “nesnesou” a jejich účinnost by mohla být snížena. Nikdy proto neinstalujte do svého zařízení nový antivir, pokud tam dosud je ten starý. 

V dnešní době používáme čím dál tím víc elektroniky, jako jsou počítače, telefony, tablety, chytré hodinky a dokonce chytré domácnosti. Váš antivir by měl být schopný ochránit všechna vaše zařízení. Některé antiviry na trhu dokonce umí všechna zařízení ochránit v rámci jedné licence a jedné ceny.

My jsme se při výběru nejlepšího antiviru zaměřili i na to, jak se s aplikací – s antivirem pracuje, jak se instaluje, jestli se i méně zdatný uživatel dobře zorientuje a bude vědět, jak antivir nastavit, aktualizovat a jak pozná, že zachytil nějaký vir. 

Zátěž na počítač

Antivir ve vašem počítači je pomocník, který má sloužit a pomáhat. S tím je spojená i zátěž počítače, která by měla být co nejmenší. Co možná nejmenší zátěž na procesor, na paměť RAM a pokud používáte SSD disky, pak by i prostor, který antivir zabírá, měl být minimální.

Některé antiviry – obvyklé to bývá u těch, které jsou poskytovány zdarma – mohou vaše zařízení zatěžovat. Pak nemusí fungovat správně, seká se a vy se obáváte, že i přes instalaci antiviru došlo k zavirování. Přitom antivir funguje správně, “jen” zpomaluje počítač nebo některé jeho funkce. Proto jsme se při našem výběru soustředili také na to, aby antiviry zatěžovaly zařízení, v nichž budou instalována, co nejméně. 

Podpora

Žijeme v České republice a pokud váš antivir nebo dokonce počítač má problém, je naprosto zásadní abychom se “dopsali” a dovolali na technickou podporu antiviru a mohli náš problém ihned řešit. Preferujeme livechat a telefon před emailem a tiketovacím systémem. Přece jen je snazší, když dostanete odpověď ihned a nemusíte na ni několik hodin nebo dokonce dní čekat. 

Další plus představuje, pokud webové stránky i podpora jsou v českém jazyce. Počítače a celkově zařízení, v nichž je potřeba antivirů, využívají i uživatelé, kteří “nevládnou” cizími jazyky. Pak je česká podpora pro ně to nejlepší.

TIP!

Pokud se cítíte být počítačové zdatní, můžete si odstranit vir svépomocí. Na internetu existuje obrovské množství návodů.

Shrnutí

Chtějte od svého antiviru více. Chtějte ochranu všech vašich zařízení před viry a hackery, chtějte podporu v češtině a chtějte antivir, který běží tiše na pozadí vašeho počítače aniž byste to pocítili na rychlosti systému. Jedině tak budete moci v klidu spát, aniž byste se obávali o svá data a citlivé údaje. 

Potřebuji placený antivir nebo mi stačí antivir zadarmo?

Zde přichází otázka, zda-li jste ochotní za antivir platit či nikoli. Pojďme si nyní objasnit, jaký rozdíl je mezi placeným antivirem a free antivirem. 

Free antivir většinou zvládne detekovat, že máte v počítači vir. Kromě drobných funkcí navíc je to zpravidla vše, co s free antivirem obdržíte. 

Oproti tomu placený antivir má v sobě komplex bezpečnostních funkcí, jejichž součástí je zmiňovaná detekce virů. Ať už jde o funkci vyčištění a zrychlení PC, správu hesel, ochranu proti spamu, zabránění krádeži vaší identity nebo jiné pokročilé funkce, jež přispívají celkovému zabezpečení počítače.

Pro absolutní zabezpečení je nezbytné mít antivir placený, jestliže však hledáte základní řešení s detekcí antivirů a jste pokročilý uživatel, který si s viry dokáže poradit sám, pak vám stačí free antivir jako je třeba Avast.

My doporučujeme placený antivir vždy ve chvíli, kdy se přihlašujete do e-mailů, účtů na sociálních sítích, máte vlastní web, blog nebo e-shop. Stejně tak jej doporučíme v případě, že máte internetové bankovnictví. Banka může mít sebelepší systém bezpečného přihlašování, ale pokud nemáte nainstalovaný placený antivir s patřičnou ochranou, dá se i takový systém prolomit. 

Který antivir zdarma je nejlepší?

Otázku proč si pořizovat placený antivirus už jsme jistě vysvětlili dostatečně. Pokud jste i přesto došli k názoru, že nechcete do antiviru investovat a raději si pořídíte nějaký zdarma, jsme tady, abychom vám poradili, který je ten nejlepší. 

Jak už jsme psali v úvodu, prošli jsme řadu antivirových programů, ve kterých nás zajímalo spoustu kritérií, ale především bezpečnostní prvky. I když mohou bezplatné antiviry zpomalovat váš počítač (nebo jiné zařízení), pro méně náročné uživatele mohou postačovat. 

Z těch nejlepších můžete doporučit Avast Free Antivirus, Sophos Home Free, Kaspersky Security Cloud Free nebo Panda Free Antivirus. 

Nejlepší antivir pro Mac

Pořídit si Mac není zrovna levná záležitost a byla by škoda, kdyby přestal fungovat kvůli virům nebo hackerským útokům. Naštěstí ani tato platforma není přehlížena hlavními společnostmi zabývajícími se kybernetickou bezpečností. K dispozici je i zde více než jedno řešení, ovšem vyznat se v nich a přijít na to, který antivir je vhodný právě pro operační systém Mac OS, natož který z nich je ten nejlepší, to je docela oříšek.  

I v tomto případě jsme ale udělali průzkum za vás a vybrali nejlepší antiviry, které se hodí pro tyto poměrně drahé leč velmi oblíbené přístroje.

Mezi nejlepší antivirové programy pro Mac bychom zařadili určitě Avast, ale také ESET nebo Norton

Antivirus pro mobil

Využíváte internet v mobilu, často scrollujete na sociálních sítích, spravujete z mobilu své e-maily nebo dokonce mobilní bankovnictví. Platíte svým mobilem účty, nebo jej využíváte i pro platby v obchodech? Ať už je to jakkoli, chytré telefony potřebují antivirus stejně, jako počítače, tablety a další zařízení, na kterých brouzdáte na internetu, nebo se přihlašujete do nějakých účtů. Ač si to neuvědomujeme, často na mobilu používáme a sdílíme citlivá data, která by se dala snadno zneužít. Každou chvíli si do mobilu stahujeme nějaké aplikace, s nimiž lze stáhnout i viry a přijít tak o citlivá data. Viry vám také mohou poškodit telefon. 

Antiviry pro mobily moc lidí nevyužívá a přitom jsou stejně důležité, jako ty počítačové. Někdy je možné zakoupit jednu licenci do počítače a používat stejné přihlášení – stejný účet i na mobilu. Nemusíte tak platit další antivirus na další zařízení. To je sice výhoda, ale může mít i negativní dopad na využívání mobilu. Proč? 

Při vybírání antiviru pro mobil musíte mít na paměti fakt, že telefony často nemají tak velkou paměť RAM a výkon jako vaše stolní PC/MAC či laptop. U antiviru pro mobil je nejdůležitější vlastností jeho „rychlost“ nebo spíše „nízká zátěž pro výpočetní výkon“.

Nejlepší antivir pro Android

Mobilní telefony jsou obecně méně náchylné na viry, než například počítače ale samozřejmě s inovacemi v moderních technologiích se i hackeři začínají poohlížet po skulinkách v operačním systému Android. Vzhledem k tomu, že mobilní operační systém Android je otevřený – tzv. open-source, je to sice vynikající nástroj pro ty, kdo chtějí mít nad svým mobilem kontrolu, ale je náchylnější k napadení virem, především malwarem, ale setkat se můžete i s jinými útoky.

Proto doporučujeme i v případě mobilních telefonů nečekat a stáhnout si antivir, který pomůže ochránit vaše citlivá data dřív, než začtete brouzdat po internetu, nebo platit účty přes mobilní bankovnictví. 

Pokud chcete pořídit antivirus pro mobilní telefon s operačním systémem Android, volte takové antiviry, které vám v rámci jedné licence umožní ochránit jak počítač tak i telefon. Jednoduše si zaregistrujete jednu licenci a svůj antivirový účet pak využíváte na více zařízeních. Doporučit můžete např. AVG Internet Security – bez omezení, který v rámci jedné licence zabezpečí i váš mobilní telefon.

Při výběru antiviru pro systém Android doporučujeme zjistit dopředu to, jakým způsobem antivir vaše zařízení chrání – tedy zajímat by vás měly jeho bezpečnostní funkce. S jakými viry si dokáže poradit? Co všechno dokáže zachytit? Díky tomu můžete vybrat ideální antivir právě pro vás – na základě toho, co na svém telefonu nejvíce děláte. Pokud pouze voláte a posíláte si zprávy přes Messenger, budete potřebovat menší ochranu, než když využíváte mobilní bankovnictví. Mezi nejlepší antiviry pro Androidy se řadí zmíněný Avast, dále ESET, ale třeba i méně známé antiviry jako Norton

Nejlepší antivir pro iPhone

Zatímco mobilní operační systém Android je navržený jako open-source systém a tudíž je i náchylnější k infikování virem, operační systém iOS (iPhone) je navržen jako uzavřený ekosystém, jehož účelem je maximální prožitek uživatele. Může to vzbuzovat dojem, že systém iOS, který využívají majitelé iPhonů od firmy Apple, je zcela bezpečný a nenapadnutelný. I tady je však možnost, že se telefon dostane do kontaktu s viry, především malwarem. Stačí stáhnout do mobilního telefonu infikovanou aplikaci a problém je na světě. Proto i majitelům iPhonů doporučujeme zajistit bezpečí jejich telefonu stažením a nainstalováním kvalitního antiviru. Stejně jako u Androidů doporučujeme přihlížet k tomu, co na mobilu děláte – nebo neděláte, abyste jej zbytečně nezatěžovali antivirem, který nevyužijete, nebo naopak nenainstalovali takový, který vám jako ochrana nebude stačit. 

Mezi nejlepší antiviry pro operační systémy iOS jsou opět zvoleny McAfee, AVG, ESET a další. 

Recenze nejlepších antivirů:

avast-logo

Avast Internet Security

Avast je jeden z nejlepších antivirů na trhu. Nijak extrémně nezatěžuje počítač a můžete se na něj spolehnout při ochraně všech známých i neznámých virů. Díky spojení se společností AVG využívá nyní jejich virová databáze kombinovaná data. Avast vám tak poskytne nejlepší ochranu ze všech testovaných antivirů. Software má velmi přívětivé uživatelské prostředí a jednoduché ovládání.

AVG-logo

AVG Internet Security – bez omezení

Antivirový software AVG byl v roce 2016 zakoupen společností Avast a ti nejen, že zanechali jméno programu ale vylepšili jej o své jádro a virovou databázi. Antivir chrání před všemi známými virovými hrozbami, jedinou nevýhodou je lehké zpomalení počítače a pomalá podpora.

Mcafee-logo

McAfee AntiVirus Plus

McAfee spadá pod americkou společnost Intel a jedná se o celosvětově známý antivirus. Naleznete zde vlastní firewall a jiné užitečné funkce na ochranu vašeho počítače. V porovnání s jinými antiviry je administrace o něco složitější a systém je poněkud těžkopádný. Na druhou stranu McAfee má dlouholetou tradici, což vedlo k vyladění softwaru do dokonalosti. Bohužel antivirus není v češtině a proto je v našich podmínkách méně využívaný. Licence obsahuje ochranu pro neomezený počet zařízení na platformách Windows, Android, macOS a iOS.

Často kladené otázky okolo antivirů

❓Co je antivirus?

Antivir je software, který disponuje datábází virů a počítačových hrozeb, které dokáže včas detekovat, rozpoznat a tím ochránit uživatelská data a zařízení. Pokračování.

❓Jaký antivir je nejlepší?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože každý uživatel má jiné preference. V naší tabulce antivirového software jsem srovnali důležité parametry nekolik antivirusů. Při výběru nehleďte tolik na cenu, ale spíše na funkce ochrany. Ochrana je naprosto zásadní parametr na který byste se měli zaměřit. Váš budoucí antivir by měl být schopen vykrýt všechny známé typy virů, které mohou ohrozit váš počítač, zejména pak MalWare, SpyWare, AdWare a samozřejmě (v dnešní době velmi diskutovaný) RansomWare, neboli vyděračský vir.

❓Jaký vybrat antivir zdarma?

Některé antivirové programy je možné používat i ve verzí zdarma. Většinou jde o základní stupně ochrany bez chytrých funkcí. Bezplatný antivir vyberte takový, který nabízí nejlepší funkce, které ochrání vaše zařízení. Obecně jde o ochranu před viry, ochranu před phishingem, online zabezpčení procházení webových stránek.

Srovnání Antivirů
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.34 (96 Recenzí)

Přispět názorem