Srovnání seznamek

Nejlepší seznamky v roce 2022

Seznamovat se online je nyní již zcela běžnou záležitostí. Svědčí o tom mimo jiné i stabilní popularita seznamek, přičemž každá z nich vám může nabídnout mírně něco jiného. Ať už jste v mladém, středním či pokročilejším věku, seznamky mohou být cesta pro vás. Vybrali jsme proto ty nejlepší na trhu a změřili jejich síly v našem srovnání.

5nej-srovnani

ELITE Date

eDarling

Badoo

Štěstí.cz

Seznamte.se

Celková známka

8.88.88.78.68.4
Sdílené 1. MístoSdílené 1. Místo3. MístoFinalistaFinalista
ShrnutíČeská a cenově dostupnější alternativa k eDarling se středně velkou základnou uživatelůOblíbená seznamka s širokou základnou lidí hledající vážný vztah(Téměř) bezplatná seznamka na flirt, kamarádství i vážné vztahyVelmi navštěvovaná a zároveň cenově dostupná česká seznamkaUživatelsky přívětivá seznamka s obstojnou základnou uživatelů

Finance

Cena1500 Kč (ročně)2574 Kč (6 měsíců)0 Kč (platby uvnitř)0 Kč (platby uvnitř)0 Kč až 2699 Kč (ročně)
Garance zprostředkování
Verze zdarma

Důležité parametry

Vědecká metoda seznámení
Manuální schválení profilu
Zasílání zpráv
Placená seznamka (méně falešných profilů)kombinace
Vhodné spíše pro:vážná známostvážná známostflirt i vážná známostflirt i vážná známostflirt i vážná známost
Počet měsíčních návštěv295000 návštěv822000 návštěv152000000 návštěv (celosvětově)1 450 000 návštěv100000 návštěv
Počet registrovaných uživatelůneuvádějíneuvádějí500 000 000 (celosvětově)120 000307692 (v ČR)

Podpora a kompatibilita

Email
Telefon
Kontaktní formulář
Live chat
Sekce FAQ na webu
Web
Mobilní aplikace iOS
Mobilní aplikace Android
logo-elite-date

ELITE Date

Seznamka ELITE Date je druhou nejnavštěvovanější placenou seznamkou v Česku. Má sice o něco menší základnu uživatelů než eDarling, ale za to je její cena 3x nižší (1200 Kč ročně). Prezentují se jako seznamka pro náročné, jenž hledají vážnou známost. Tvrdí, že jejich uživatelé jsou na úrovni (středoškoláci, vysokoškoláci, podnikatelé,…), což je dobré brát s nadhledem. Každopádně ohlasy lidí jsou vesměs pozitivní. Díky manuální kontrole profilů a vstupní bariéře v podobě placeného členství se snižuje možnost falešných profilů. Kromě toho, že si můžete vybírat partnery z vašeho okolí díky pokročilému vyhledávání, dostáváte také doporučení na protějšky, které se hodí přímo pro vás (na základě psychologického testu, jež vyplníte při registraci).Nyní nově dostupná aplikace na Android i webová aplikace na iOS vám ulehčí hledání partnera ještě více. Jestliže hledáte cenově dostupnou placenou seznamku s pozitivními ohlasy, se kterou chcete najít vážnou známost “na úrovni”, ELITE Date má smysl prozkoumat.

logo-edarling

eDarling

Seznamka eDarling patří k těm nejznámějším v Česku (i v Evropě). Na zámořských trzích jako je USA, Austrálie apod. vystupuje pod brandem EliteSingles – jde o celosvětovou velmoc v seznamování. Dobré ohlasy mají od lidí, kteří hledají spíše vážnější známost. Ačkoli máte možnost službu využít zdarma, téměř nic v bezplatné verzi neuděláte. V placené verzi dostáváte doporučení na vhodné partnery dle osobnostního testu. Kromě toho můžete také vyhledávat možné protějšky ze svého okolí pomocí pokročilého vyhledávače. Základní hodnotou eDarling je bezpečnost, proto se zde profily schvalují manuálně. I když si za tuto seznamku budete muset zaplatit, výhodou je, že tato vstupní bariéra odradí většinu podvodníků a výsledkem je menší procento falešných profilů. Mobilní aplikace je dostupná na iOS i Android.

Jak vybrat tu správnou seznamku?

Výběr seznamky se může zdát jako naprosto banální záležitost. Na tom přece nemůže být nic složitého. Nebo ano? 

Složité to opravdu není. Abyste ale neplatili za něco, co nevyužijete, nebo se dokonce při seznamování na internetu pořádně nespálili, je potřeba vybírat obezřetně a pokud možno i vědět, na co se zaměřit. 

Při výběru nevhodné seznamky narazíte na řadu falešných profilů a možná koupíte i nějaké to prémiové členství, jež se později vyjeví jako nepoužitelné. Stejně jako jakákoliv činnost i seznamování online vyžaduje cvik a trpělivost. Seznámení na internetu může být pro někoho naprosto jednoduché a pro jiného složité. Není to však nemožné když víte, jak na to. 

Náš tip!

Pokud to myslíte se seznámením vážně a víte, jakého partnera hledáte – jaké by měl mít vlastnosti, vzdělání, zaměstnání, příjem apod., využijte spíše placené seznamky se vstupními dotazníky. 

Nezavrhujte tedy seznamky jako celek při prvním “neúspěchu”. Seznamky fungují, ale chce to čas a vaši energii (např. sestavení dobrého profilu, aktivní komunikaci). Říct, že seznamky nefungují se podobá tvrzení, že nefunguje seznamování v baru – někdy to zkrátka funguje a někdy ne. Někdy hraje roli štěstí a jindy pečlivá příprava a trpělivost.

Než však vyberete svou vítěznou seznamku, doporučujeme si prostudovat následující řádky:

Seznamky zdarma nebo ty placené?

První věc, kterou je třeba zvážit je, zda-li hodláte za seznamku platit nebo ne. Obě dvě varianty mají své pro a proti, přičemž záleží především na tom, co od seznamky očekáváte.

Bezplatná seznamka

Mezi typické ukázky bezplatné seznamky můžeme zařadit služby jako Badoo či Štěstí.cz. Mějte však na paměti, že i v tzv. bezplatných seznamkách je často něco placeného (většinou se platby týkají zviditelnění profilu). Tento typ seznamek se podobá sociálním sítím, jelikož zde není žádná bariéra v podobě platby, může se registrovat každý. To má za následek velkou základnu uživatelů, tudíž i obstojný výběr potenciálních partnerů, ale na druhou stranu je zde i určité procento falešných profilů (podvodníci či vtipálci) nebo profilů neaktivních – když není nutné platit, nemají uživatelé, kteří už ztratili zájem nebo svůj protějšek našli, potřebu svůj profil smazat. 

Budete-li mít na paměti zásady bezpečného seznamování online, určitě stojí za to takovou seznamku vyzkoušet. Ostatně zaplatit bonusové funkce, nebo přejít přímo na placenou seznamku můžete vždy. 

Placená seznamky

Dalším typem seznamky je ta placená. V Česku nejčastěji vidíme takové, kde platíte za členství na rok, 3 měsíce či měsíc. Díky této bariéře v podobě platby, je zde často méně lidí než na bezplatných seznamkách, ale za to větší procento těch, kteří to se seznamováním myslí vážně. Narazíte zde na menší množství falešných profilů, dostáváte od seznamky doporučení na partnery, kteří se k vám hodí – na základě úvodního dotazníku. 

Každá seznamka může mít jiné bonusy, ale jejich podstata je stejná – dopomoci uživatelům najít vhodný protějšek a samozřejmě získat preference, které přilákají další spokojené – platící – uživatele. Příkladem placené seznamky je eDarling a ELITE Date.

Pozor na!

Našli jste na seznamce někoho, s kým se vám dobře píše nebo povídá po telefonu? Chcete přejít k osobnímu seznámení? Buďte opatrní a dodržujte pravidla bezpečného seznamování na internetu! Více o bezpečnosti zde.

Na co se dívat při výběru seznamky?

Vybrali jsme tři parametry, jež jsou pro výběr seznamky nejvíce rozhodující.

Aktivita na seznamce

Jaká je zde měsíční návštěvnost? Jaký je počet uživatelů? To, kolik je zde lidí, je často přímo úměrné tomu, jak velké šance na seznámení máte. Ovšem jak už jsme se zmínili, především u seznamek zdarma může být určité procento uživatelů neaktivních, takže na to při vybírání nezapomínejte. 

Zaměření seznamky 

Je na seznamce vaše věková kategorie? Máte speciální požadavky? Většina placených seznamek je vhodná spíše pro hledání vážného vztahu, zatímco bezplatné seznamky vybízejí i k flirtu a méně vážným vztahům. Na trhu jsou i seznamky zaměřené na specifické publikum např. seznamky pro gaye či seznamky pro zadané, seznamky pro uživatele s vyšším vzděláním nebo pro starší. Pokud se chcete seznámit se starším mužem či ženou s vysokoškolským diplomem, můžete to samozřejmě zkusit i na Badoo nebo na Tinderu, ale budete možná hledat dlouho a nepříliš úspěšně. Pokud však zvolíte správnou seznamku, vyplníte pečlivě dotazníky a testy, najdete vysněný protějšek určitě mnohem rychleji. 

Zkušenosti uživatelů 

Co říkají o seznamce lidi, jež ji sami vyzkoušeli? Pokud nenajdete na internetu ani jednu zkušenost např. na fórech či v blogovém článku, pravděpodobně má smysl dát ruce pryč.

Některé seznamky mají speciální blogy, kde se se svou zkušeností svěřují úspěšní uživatelé a dělí se zde o svůj “příběh”. Tím se samozřejmě můžete inspirovat. Myslete však na to, že ne vždy jsou takové příběhy skutečné. Nebyly náhodou napsány s komerčním úmyslem nalákat více nových uživatelů?

Pokud vás zajímají názory ostatních, zkuste se podívat spíše na různá fóra, skupiny na facebooku apod. O seznámení na internetu se dříve sice tolik nemluvilo, ale dnes už je to běžná záležitost a jsou lidé, kteří se o zkušenosti rádi podělí. 

Seznamky pro náročné

Jako seznamky pro náročné bývají nejčastěji označovány ELITE Date a eDarling. Proč? Je to jednoduché – protože právě na těchto seznamkách je kladen vysoký důraz na vyplnění dotazníku, nebo chcete-li testu osobnosti. Na jeho základě je pak vědeckou metodou zjištěno, jaký typ partnera hledáte a následně vám začne seznamka nabízet potenciální partnery, kteří se k vám na základě dotazníku hodí. Někdy se to podaří, jindy ne. Každopádně tato metoda je poměrně úspěšná a řadou uživatelů i vyhledávaná.

Dalším kritériem je, že obě seznamky jsou placené. A jak už jsme napsali výše, placené seznamky většinou využívají ti, kteří to myslí vážně. Kteří nehledají jen náhodný flirt, nebo zábavu na páteční večer. Nechtějí si jen psát a zabíjet nudu, ale skutečně se touží seznámit. Díky dotazníku navíc mohou klást na své protějšky i vyšší nároky, jako je dobré vzdělání, slušná práce, určitý finanční příjem apod. 

Seznamky bez registrace

Chcete se seznámit na internetu, využít některou z řady seznamek, ale nechcete se nikde registrovat? Nejraději byste si jen prohlídli “nabídku”, vybrali uživatele, kteří vás zaujali a s těmi se pak spojili? I to je možné. Myslete však na to, že seznamka bez registrace může mít svá pro i proti. 

Pokud vybíráte partnera na seznamce bez registrace, riskujete. Neplatí to samozřejmě vždy, najdou se tam i slušní lidé, třeba jen nesmělí, kteří si netroufají někam se zaregistrovat. Mohou tam být ale i podvodníci, vtipálkové a podobně. Pokud se rozhodnete hledat partnera na seznamce bez registrace, buďte ještě opatrnější ve sdělování své adresy, telefonního čísla, posílání fotografií apod. 

Pokud vás zajímá, kde můžete hledat partnera, aniž byste se někam registrovali, zkuste sociální sítě.

Zásady seznamování online

K úspěchu a bezpečnosti na online seznamkách je třeba mít na paměti několik zásad:

1. Dejte si záležet na profilu

Asi není třeba zdůrazňovat, že lhát na profilu se nevyplatí. To, kolik informací o sobě zveřejníte je však jenom na vás, přičemž čím více relevantních info sdělíte, tím větší pravděpodobnost je, že někoho zaujmete. Rozhodně byste však neměli zapomenout uvést vaše koníčky, váš životní styl a vaše vlastnosti. 

Ze všeho nejdůležitější je však profilová fotka, na které byste si měli dát záležet nejvíce. Zejména muži tento fakt mají tendenci opomíjet. Věnovat čas pěkné fotce při seznamování online je však ten nejlépe investovaný čas. S pěknou fotkou dostanete zaručeně více odpovědí než s průměrnou fotkou. S úpravami ve Photoshopu to však nepřehánějte. Je potřeba, abyste si zůstali podobní!

2. Buďte obezřetní

Při seznamování online, jednáte s naprosto cizí osobou, to byste měli mít vždy na paměti. V žádném případě neposílejte nikomu peníze, ani kdyby byl/a sebe přesvědčivější. Hrát na chudáčka a žádat o peníze je běžná praxe podvodníků.

Stejně tak se doporučuje první schůzku domluvit na dostatečně veřejném místě např. kavárna, kino, divadlo apod. Na prvním rande není nejmoudřejší dát si sraz večer v parku či na jiných místech, kde byste nebyli “na očích”.

Není také dobrý nápad vkládat příliš mnoho nadějí do jednoho potenciálního partnera, se kterým/kterou si zatím jen píšete. Berte vše s nadhledem, přinejmenším do té doby než budete mít za sebou několik schůzek. Určitě se nechcete zamilovat do falešného profilu.

3. Buďte aktivní

Tohle platí zejména pro pány. Stejně jako u běžného seznamování, i do online seznámení člověk musí věnovat energii a čas. Bez aktivního obepisování protějšků, jež vás zaujaly, se často neobejdete. Buďte připraveni, že velká část lidí vám ani neodpoví. Čím více jich oslovíte, tím větší šance máte. Dámy to mají na seznamkách o něco jednodušší, jelikož pokud mají dobře vytvořený profil, dostávají o mnoho více zpráv než muži.

4. Buďte trpěliví

Že vám nikdo neodepisuje? Že jste na seznamce měsíc a zatím žádná schůzka? Nic se neděje. Pokud jste aktivní, máte dobře vytvořený profil a obrníte se trpělivostí, úspěch přijde dřív či později. Rozhodně také není na škodu být zároveň na více seznamkách.

Recenze všech seznamek

logo-badoo

Badoo

Antivirový software AVG byl v roce 2016 zakoupen společností Avast a ti nejen, že zanechali jméno programu ale vylepšili jej o své jádro a virovou databázi. Antivir chrání před všemi známými virovými hrozbami, jedinou nevýhodou je lehké zpomalení počítače a pomalá podpora.

logo-stesti

Štěstí.cz

Seznamka “Štěstí.cz – osudová seznamka” působí na trhu od roku 2006 a vyjímá se zejména obrovským množstvím uživatelů a měsíčních návštěv (cca 1,5 mil každý měsíc). Jde o seznamku, jenž je založená na inzerátech. Vy si vytvoříte inzerát a vyplníte všechny informace, které považujete za důležité. Jednak se vám od této chvíle může někdo ozvat a za druhé můžete aktivně obepisovat inzeráty, jenž zaujaly vás. Registrace je bezplatná a můžete odpovědět na 2 inzeráty každý den. Pokud to myslíte se seznamováním vážně, budete muset nejspíš přejít na tarif NAPLNO za 89 Kč na rok (oproti jiným seznamkách je tato cena nic), kde se vám tento limit zvyšuje na 20 oslovení denně. Užitečnou funkcí je i např. tabule pro vzkazy, kam píšete libovolný vzkaz, který často vidí i statisíce lidí (jde o příplatkovou službu). Na portále máte možnost…

logo-seznamte-se

Seznamte.se

Portál Seznamte.se má vše, co byste od seznamky čekali, až na gigantickou základnu uživatelů, kterou nemá až tak ohromující – měsíční návštěvnost má více než 8x menší než např. konkurenční eDarling či Štěstí.cz. Jelikož jde z velké části o neplacenou seznamku, je poměr kvality a “ceny” obstojný. Ačkoli musíte mít na paměti, že u bezplatných seznamek je větší procento falešných profilů z řad vtipálků či podvodníků, stále je zde velký prostor na seznámení. K tomu pomáhá řada funkcí: můžete volně brouzdat a vyhledávat mezi profily uživatelů, dívat se kdo je online, využívat funkce rychloseznamky podobné té na Badoo či porovnávat profily svých protějšků se svými navolenými požadavky. Pokud nelpíte na…

Recenze dalších seznamek

Časté otázky k online seznamkám

❓ Je seznámení online trapné?

Tak to v žádném případě. Seznámení nebo vlastně online seznamky nám dávají možnost poznat se s lidmi, se kterými bychom nikdy nepřišli do kontaktu. Dříve se lidé seznamovali prostřednictvím novinových inzerátů, ale internetové seznamky jsou efektivnější, protože než vyrazíte na schůzku, tak si můžete s protějškem vyměnit pár řádků a zjisti, zda si budete rozumět.

❓ Na co se dívat při výběru seznamky?

1. Aktivita na seznamce
2. Zaměření seznamky 
3. Zkušenosti uživatelů 

❓ Jak se seznámit na internetu?

1. Dejte si záležet na profilu
2. Buďte obezřetní
3. Buďte aktivní
4. Buďte trpěliví
Pokračování návodu.

Srovnání seznamek
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.88 (86 Recenzí)

5 Příspěvků

  1. Anonym seznamka 6.10.2021
  2. Fanda 8.3.2021
  3. Jirka Beneš 21.2.2021
  4. Pep Guardiola 17.10.2020
  5. Petr Postupa 14.9.2020

Přispět názorem