Srovnání seznamek

Nejlepší seznamky v roce 2021

Seznamovat se online je nyní již zcela běžnou záležitostí. Svědčí o tom mimo jiné i stabilní popularita seznamek, přičemž každá z nich vám může nabídnout mírně něco jiného. Ať už jste v mladém, středním či pokročilejším věku, seznamky mohou být cesta pro vás. Vybrali jsme proto ty nejlepší na trhu a změřili jejich síly v našem srovnání.

5nej-srovnani

ELITE Date

eDarling

Badoo

Štěstí.cz

Seznamte.se

Celková známka

998.78.68.0
Sdílené 1. MístoSdílené 1. Místo3. MístoFinalistaFinalista
ShrnutíČeská a cenově dostupnější alternativa k eDarling se středně velkou základnou uživatelůOblíbená seznamka s širokou základnou lidí hledající vážný vztah(Téměř) bezplatná seznamka na flirt, kamarádství i vážné vztahyVelmi navštěvovaná a zároveň cenově dostupná česká seznamkaUživatelsky přívětivá seznamka s obstojnou základnou uživatelů

Finance

Cena1200 Kč (ročně)4068 Kč (ročně)0 Kč (platby uvnitř)0 Kč (platby uvnitř)0 Kč až 2699 Kč (ročně)
Garance zprostředkování
Verze zdarma

Důležité parametry

Vědecká metoda seznámení
Manuální schválení profilu
Zasílání zpráv
Placená seznamka (méně falešných profilů)kombinace
Vhodné spíše pro:vážná známostvážná známostflirt i vážná známostflirt i vážná známostflirt i vážná známost
Počet měsíčních návštěv295000 návštěv822000 návštěv152000000 návštěv (celosvětově)1 450 000 návštěv100000 návštěv
Počet registrovaných uživatelůneuvádějíneuvádějí400 000 000 (celosvětově)87 000307692 (v ČR)

Podpora a kompatibilita

Email
Telefon
Kontaktní formulář
Live chat
Sekce FAQ na webu
Web
Mobilní aplikace iOS
Mobilní aplikace Android

Jak vybrat tu správnou seznamku?

Výběr seznamky není vždy procházka růžovou zahradou. Narazíte na řadu falešných profilů a možná koupíte i nějaké to prémiové členství, jež se později vyjeví jako nepoužitelné. Stejně jako jakákoliv činnost i seznamování online vyžaduje cvik a trpělivost. Nezavrhujte tedy seznamky jako celek při prvním “neúspěchu”. Seznamky fungují, ale chce to čas a vaší energii (např. sestavení dobrého profilu a aktivní komunikace). Říct, že seznamky nefungují se podobá tvrzení, že nefunguje seznamování v baru – někdy to zkrátka funguje a někdy ne.

Proč to tedy nezkusit? Než však vyberete svou vítěznou seznamku, doporučujeme si prostudovat následující řádky:

Placená seznamka nebo ta zdarma?

První věc, jež je třeba zvážit je, zda-li hodláte za seznamku platit nebo ne. Obě dvě varianty mají své pro a proti, přičemž záleží především na tom, co od seznamky očekáváte.

  • Bezplatná seznamka

Mezi typické ukázky bezplatné seznamky můžeme zařadit služby jako Badoo či Štěstí.cz. Mějte však na paměti, že i v tzv. bezplatných seznamkách je často něco placeného (většinou se platby týkají zviditelnění profilu). Tento typ seznamek se podobá sociálním sítím, jelikož zde není žádná bariéra v podobě platby, může se registrovat každý. To má za následek velkou základnu uživatelů, tudíž i obstojný výběr potenciálních partnerů, ale na druhou stranu je zde i určité procento falešných profilů (podvodníci či vtipálci). Budete-li mít na paměti zásady bezpečného seznamování online, určitě stojí za to takovou seznamku vyzkoušet.

  • Placená seznamky

Dalším typem seznamky je ta placená. V Česku nejčastěji vidíme takové, kde platíte za členství na rok, 3 měsíce či měsíc. Díky této bariéře v podobě platby, je zde často méně lidí než na bezplatných seznamkách, ale za to větší procento těch, jež to se seznamováním myslí vážně. Nejenže narazíte na méně falešných profilů, ale také většinou dostáváte od seznamky i doporučení na partnery, jež se k vám hodí – na základě úvodního dotazníku. Příkladem takové seznamky je eDarling a ELITE Date.

Na co se dívat při výběru seznamky?

Vybrali jsme tři parametry, jež jsou pro výběr seznamky nejvíce rozhodující.

  • Aktivita na seznamce – Jaká je zde měsíční návštěvnost? Jaký je počet uživatelů? To kolik je zde lidí je často přímo úměrné tomu, jak velké šance na seznámení máte.
  • Zaměření seznamky – Je na seznamce vaše věková kategorie? Máte speciální požadavky? Většina placených seznamek je vhodná spíše pro hledání vážného vztahu, přičemž bezplatné seznamky vybízejí i k flirtu a méně vážným vztahům. Na trhu jsou i seznamky zaměřené na specifické publikum např. seznamky pro gaye či seznamky pro zadané.
  • Zkušenosti uživatelů – Co říkají o seznamce lidi, jež ji sami vyzkoušeli? Pokud nenajdete na internetu ani jednu zkušenost např. na fórech či v blogovém článku, pravděpodobně má smysl dát ruce pryč.

Zásady seznamování online

K úspěchu a bezpečnosti na online seznamkách je třeba mít na paměti několik zásad:

1. Dejte si záležet na profilu

Asi není třeba zdůrazňovat, že lhát na profilu se nevyplatí. To, kolik informací o sobě zveřejníte je však jenom na vás, přičemž čím více relevantních info sdělíte, tím větší pravděpodobnost je, že někoho zaujmete. Rozhodně byste však neměli zapomenout uvést vaše koníčky, váš životní styl a vaše vlastnosti. Ze všeho nejdůležitější je však profilová fotka, na které byste si měli dát záležet nejvíce. Zejména muži tento fakt mají tendenci opomíjet. Věnovat čas pěkné fotce při seznamování online je však ten nejlépe investovaný čas. S pěknou fotkou dostanete zaručeně více odpovědí než s průměrnou fotkou. S úpravami ve Photoshopu to však nepřehánějte.

2. Buďte obezřetní

Při seznamování online, jednáte s naprosto cizí osobou, to byste měli mít vždy na paměti. V žádném případě neposílejte nikomu peníze, ani kdyby byl/a sebe přesvědčivější. Hrát na chudáčka a žádat o peníze je běžná praxe podvodníků.

Stejně tak se doporučuje první schůzku domluvit na dostatečně veřejném místě např. kavárna, kino, divadlo.. Na prvním rande není nejmoudřejší dát sraz večer v parku či na jiných místech, kde byste nebyli “na očích”.

Není také dobrý nápad vkládat příliš mnoho nadějí do jednoho potenciálního partnera, se kterým/kterou si zatím jen píšete. Berte vše s nadhledem, přinejmenším do té doby než budete mít za sebou několik schůzek. Rozhodně se totiž nechcete zamilovat do falešného profilu.

3. Buďte aktivní

Tohle platí zejména pro pány. Stejně jako u běžného seznamování, i do online seznámení člověk musí věnovat energii a čas. Bez aktivního obepisování protějšků, jež vás zaujali, se často neobejdete. Buďte připraveni, že velká část lidí vám ani neodpoví. Čím více jich oslovíte, tím větší šance máte. Dámy to mají na seznamkách o něco jednodušší, jelikož pokud mají dobře vytvořený profil, dostávají o mnoho více zpráv než muži.

4. Buďte trpěliví

Že vám nikdo neodepisuje? Že jste na seznamce měsíc a zatím žádná schůzka? Nic se neděje. Pokud jste aktivní, máte dobře vytvořený profil a obrníte se trpělivostí, úspěch přijde dřív či později. Rozhodně také není na škodu být zároveň na více seznamkách.

Recenze všech seznamek

logo-elite-date

ELITE Date

Seznamka ELITE Date je druhou nejnavštěvovanější placenou seznamkou v Česku. Má sice o něco menší základnu uživatelů než eDarling, ale za to je cena 3x nižší (1200 Kč ročně). Prezentují se jako seznamka pro náročné, jenž hledají vážnou známost. Tvrdí, že jejich uživatelé jsou na úrovni (středoškoláci, vysokoškoláci, podnikatelé,…), což je sice dobré brát s nadhledem, ale ohlasy lidí jsou vesměs pozitivní. Díky manuální kontrole profilů a vstupní bariéře v podobě placeného členství se snižuje možnost falešných profilů. Kromě toho, že si můžete vybírat partnery z vašeho okolí díky pokročilému vyhledávání, dostáváte…

logo-edarling

eDarling

Seznamka eDarling patří k těm nejznámějším v Česku (i v Evropě). Na zámořských trzích jako je USA, Austrálie apod. vystupuje pod brandem EliteSingles – jde o celosvětovou velmoc v seznamování. Dobré ohlasy mají od lidí, kteří hledají spíše vážnější známost. Naopak lidi, kteří hledají primárně flirt či krátkodobou známost zde příliš nepochodí (pro ty doporučujeme spíše Badoo nebo Tinder). Ačkoli máte možnost službu využít zdarma, téměř nic v bezplatné verzi neuděláte. V placené verzi naopak dostáváte doporučení od eDarlingu na potenciální partnery dle osobnostního testu, jenž děláte při registraci (na základě vašich zálib, životních hodnot či třeba preferovaného náboženství). Kromě toho můžete také…

logo-badoo

Badoo

Antivirový software AVG byl v roce 2016 zakoupen společností Avast a ti nejen, že zanechali jméno programu ale vylepšili jej o své jádro a virovou databázi. Antivir chrání před všemi známými virovými hrozbami, jedinou nevýhodou je lehké zpomalení počítače a pomalá podpora.

logo-stesti

Štěstí.cz

Seznamka “Štěstí.cz – osudová seznamka” působí na trhu od roku 2006 a vyjímá se zejména obrovským množstvím uživatelů a měsíčních návštěv (cca 1,5 mil každý měsíc). Jde o seznamku, jenž je založená na inzerátech. Vy si vytvoříte inzerát a vyplníte všechny informace, které považujete za důležité. Jednak se vám od této chvíle může někdo ozvat a za druhé můžete aktivně obepisovat inzeráty, jenž zaujaly vás. Registrace je bezplatná a můžete odpovědět na 2 inzeráty každý den. Pokud to myslíte se seznamováním vážně, budete muset nejspíš přejít na tarif NAPLNO za 89 Kč na rok (oproti jiným seznamkách je tato cena nic), kde se vám tento limit zvyšuje na 20 oslovení denně. Užitečnou funkcí je i např. tabule pro vzkazy, kam píšete libovolný vzkaz, který často vidí i statisíce lidí (jde o příplatkovou službu). Na portále máte možnost…

logo-seznamte-se

Seznamte.se

Portál Seznamte.se má vše, co byste od seznamky čekali, až na gigantickou základnu uživatelů, kterou nemá až tak ohromující – měsíční návštěvnost má více než 8x menší než např. konkurenční eDarling či Štěstí.cz. Jelikož jde z velké části o neplacenou seznamku, je poměr kvality a “ceny” obstojný. Ačkoli musíte mít na paměti, že u bezplatných seznamek je větší procento falešných profilů z řad vtipálků či podvodníků, stále je zde velký prostor na seznámení. K tomu pomáhá řada funkcí: můžete volně brouzdat a vyhledávat mezi profily uživatelů, dívat se kdo je online, využívat funkce rychloseznamky podobné té na Badoo či porovnávat profily svých protějšků se svými navolenými požadavky. Pokud nelpíte na…

Recenze dalších seznamek

Srovnání seznamek
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.94 (80 Recenzí)

3 Příspěvky

  1. Jirka Beneš 21.2.2021
  2. Pep Guardiola 17.10.2020
  3. Petr Postupa 14.9.2020

Přispět názorem