Srovnání virtuálních sídel

Nejlepší virtuální sídla 2021

Zakládáte firmu a potřebujete ji umístit na nějakou adresu? Nechcete, nebo nemůžete ji napsat na vlastní nemovitost? Hledáte prestižní adresu, která by se dobře vyjímala při uzavírání kontraktů, působila dobře na klienty a skvěle vypadala na korespondenci zasílané vašim klientům i firemním partnerům? Zvolte si virtuální sídlo firmy a máte po starostech! Získáte prestižní adresu, místo, kam můžete bez obav přivést své klienty, nebo tam jednat s úřady, zajistí vám došlou korespondenci i její přeposlání a k tomu další služby navíc podle vašich požadavků.

5nej-srovnani

Profi kancelář

ProfiSpolečnosti.cz

Sídlo bez limitu

Firmin

New Wave Service

1. Místo2. Místo2. MístoFinalistaFinalista

Finální hodnocení

9.1998.368.1
Vhodné proživnostníky, firmyživnostníky, firmyživnostníky, firmyživnostníky, firmyživnostníky, firmy

Typ sídla

s.r.o.
a.s.
OSVČ

Ceny

Založení firmyod 8990 Kčod 9 990 Kčod 4900 Kčod 12 900 Kč - delegují na spolupracující firmu
Aktivační poplatek - dle tarifu
Virtuální sídlood 310 Kč/měsíc -
1487 Kč/měsíc
od 99 Kč do
599 Kč/měsíc
od 90 Kč/měsícod 340 Kč/měsíc390 Kč/měsíc - 690 Kč/měsíc

Adresy sídel

Praha
Brno
Ostrava
Olomouc
DalšíHradec Králové, Kladno,
Plzeň, Liberec,
Jablonec nad Nisou

Služby

Virtuální asistentka
Označení na budově - V domě
Recepce - pouze na Praze 5
Příjem pošty
Osobní odběr pošty
dosílání pošty - Příplatek - příplatek - elektronicky
skenování pošty - Příplatek - příplatek - elektronicky
Telefonní linka - na Praze 5
Místnost pro jednání s úřady - pouze na Praze 5
Pronájem zařízené kanceláře
Vedení účetnictví

Podpora

Telefon
e-mail/kontaktní formulář
On-line chat
FAQ - ale jen o ready made
Počet otázek5/510/1010/1010/1010/10
Odpověď ho 24 hodinŘešeno telefonickyŘešeno telefonickyŘešeno telefonicky
KvalitaVýbornáVýbornáVýbornáVýbornáVýborná

Otestovali několik společností, ze kterých vám nyní představíme pět nejlepších, u nichž se vyplatí pronájem virtuálního sídla firmy. U nich nezískáte jen prestižní adresu, ale i řadu praktických služeb navíc. Všech pět společností má navíc výborně řešenou podporu klientů, což nás utvrdilo v jejich profesionalitě i důvěryhodnosti.

Co je to virtuální sídlo firmy

Virtuální sídlo firmy je služba poskytovaná podnikatelům, kteří z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí zapsat sídlo své firmy na vlastní nemovitost. Společnost, která virtuální sídla firem poskytuje, pronajímá podnikateli (OSVČ, s.r.o. nebo a.s.) tuto adresu, aby ji mohl zapsat do obchodního rejstříku. Pokud je podnikatelem fyzická osoba, pronajímá si virtuální sídlo firmy kvůli zápisu do živnostenského rejstříku.

Kromě toho, že podnikatel získá (nebo také nezíská) povolení k zápisu do obchodního rejstříku, má možnost využívat i další služby, které vybraná společnost poskytuje. Většinou sem patří převzetí korespondence firmy/podnikatele, který si ji může následně osobně vyzvednout, nechat přeposlat, nebo nechat naskenovat a zaslat e-mailem. To už jsou ale služby, na které se podíváme níže.

Proč si virtuální sídlo zřídit

Jak už jsme zmínili, virtuální sídlo firmy vzniká proto, že podnikatel svou firmu nechce nebo nemůže zapsat na jinou – vlastní adresu. Někdy je to tím, že podnikatel zkrátka nemá svou vlastní nemovitost, na kterou by sídlo zapsal, nemá vlastní provozovnu, žije v podnájmu, v družstevním bytě atd. Virtuální sídlo firmy využívají podnikatelé i ve chvíli, kdy je ve firmě více společníků a není možné rozhodnout, u koho bude firma zapsána.

Virtuální sídlo firmy si ale pronajímají podnikatelé i kvůli jednodušší administrativě, snazšímu jednání s úřady, kvůli prestižní adrese, skvělé dostupnosti, možnosti pronajímat si ve vybraném sídle i kanceláře, zasedací místnost, nebo pro možnost využívat recepci na adrese virtuálního sídla firmy. To všechno jsou důvody, proč podnikatelé tuto možnost vyhledávají.

Adresy virtuálních sídel

Virtuální sídla firem jsou nejčastěji poskytována na prestižních adresách ve velkých městech, která jsou dobře dostupná. Nejvíce je využívána jako virtuální sídlo Praha. Nejprestižnější je samozřejmě Praha 1, ale některé společnosti nabízí sídla i v dalších částech našeho hlavního města. Svou roli hraje především dostupnost místa.

Často narazíte i na virtuální sídlo firmy v Ostravě. Některé společnosti nabízí i virtuální sídlo v Plzni, Brně, Hradci Králové, Liberci a v dalších městech, je to však výjimečné. Praha je zkrátka nejprestižnější.

Virtuální sídlo Praha

Pokud se rozhodnete umístit virtuální sídlo své firmy do Prahy, můžete si vybrat z poměrně velkého množství společností, ale také z různých adres, které se cenově pohybují od 90 Kč na měsíc. Záleží na tom, co daná společnost spolu s prestižní adresou nabízí, na jakém místě se adresa sídla nachází a také na jak dlouho klient smlouvu uzavře.

Virtuální sídlo v Praze působí rozhodně lépe, než když zapíšete firmu na svůj dům kdesi na vesnici. Komunikace ze strany úřadů je v Praze profesionálnější, a kontroly finančního úřadu jsou údajně i méně časté než na menším městě, kde má finanční úřad na starosti méně firem, a tudíž má na každou mnohem více času.

Virtuální sídlo Ostrava

Virtuální sídlo v Ostravě nabízí v našem výběru dvě společnosti, a to Profispolečnosti a New Wave Service.

Virtuální sídlo Brno

Virtuální sídlo v Brně pak v našem výběru poskytují pouze Profispolečnosti, které mají na výběr vůbec nejvíce adres v různých městech. Vedle Brna a Ostravy jmenujme ještě Prahu, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou, Liberec, Plzeň a Kladno.

Typ sídla – kdo si může virtuální sídlo firmy pronajmout

Než se rozhodnete pro určitou společnost poskytující virtuální sídlo firmy, zjistěte si, pro koho jsou jejich služby určeny. Ne všechny totiž poskytují své služby každému typu firmy. Někdo poskytne virtuální sídlo firmy jen s.r.o nebo a.s., někdo v tom rozdíl nedělá a jiná společnost jej poskytne i pro osoby výdělečně činné.

V našem výběru naštěstí všechny společnosti poskytují své služby všem zmíněným typům podnikatelů, tedy pronajmout virtuální sídlo firmy si u nich mohou jak OSVČ, tak s.r.o. i akciové společnosti. Velkou výhodou je, že můžete začít využívat jejich služby jako osoba výdělečně činná a s jejich pomocí (nebo i sami) později založit s.r.o. a využívat tak jejich služby v nezměněné podobě dál. Některé společnosti totiž poskytují i pomoc se založením firmy, nebo se zakoupením firmy tzv. ready made.

Co je to ready made?

V našich srovnávacích recenzích často narazíte na pojem ready made. Víte, co to znamená? Ready made je předzaložená společnost, tedy firma, která je již zapsaná v obchodním rejstříku, má název, identifikační číslo, svého jednatele a své sídlo. Měla by mít také splacený základní kapitál!

Ready made firma by neměla mít žádnou historii. Je v podstatě založena pouze k účelu, aby usnadnila a urychlila práci těm, kteří se nechtějí zabývat zakládáním své společnosti a dají přednost zakoupení společnosti již nachystané – tedy předzaložené. Za takovou společnost totiž mohou začít rovnou jednat a rozjet své podnikání naplno.

Jaké služby získáte s virtuálním sídlem firmy?

Pronájmem virtuálního sídla firmy samozřejmě nezískáte jen adresu, ale i další možnosti, které se liší společnost od společnosti. Co mají všichni společné, je označení vaší firmy na budově sídla. Některá společnost vyvěsí i vaše logo, jiná jen název, další název a IČ. Pouze Sídlo bez limitu neumístí název firmy na budovu zvenku, nýbrž uvnitř, tedy na chodbě. Technicky to ničemu nebrání a je to tak v pořádku i pro úřady, které si díky počítači umístěnému ve vnitřních prostorách domu mohou kdykoli zjistit, kdo má na dané adrese virtuální sídlo firmy.

Další službou, kterou poskytují všechny testované společnosti, je příjem korespondence. V dalších službách už se ale liší. Firma si může svou korespondenci vyzvedávat osobně, nebo si ji nechat přeposílat. Většinou je v nabídce i možnost nechat si korespondenci naskenovat. I toto zpravidla nabízí všechny společnosti poskytující virtuální sídlo firmy. Jen některá má tyto služby v rámci měsíčního tarifu/paušálu a u jiné společnosti si je připlácíte navíc.

Některé společnosti nabízí v rámci virtuálního sídla firmy také recepci, která zahrnuje péči o vaše klienty, když za vámi přijdou na jednání, nebo zvedání telefonu a následné vyřízení požadavku vašich klientů, nebo alespoň jejich přesměrování na váš soukromý telefon. Někdy se setkáte s recepcí, která zahrnuje obě služby dohromady, jindy je služba recepce a telefonní linky oddělena.

Společnosti vám kromě virtuálního sídla firmy poskytnou i zasedací místnost, kam můžete vzít na jednání zaměstnance či klienty. Profispolečnosti, New Wave Service a Profi-kancelář vám kromě zasedačky nabídnou i pronájem menší kanceláře. K tomu se můžete setkat ještě s ryze doplňkovými službami, jako je firemní účetnictví či virtuální asistentka. Tu nabízí např. Profi-kancelář nebo New Wave Service.

Proč chtít adresu na budově sídla?

Jak už jsme zmínili, jednou ze základních služeb v rámci měsíčního tarifu/paušálu je umístění jména (někdy i IČ a loga) firmy na budovu nacházející se na pronajaté virtuální adrese. To je důležité nejen z legislativního hlediska, ale také je to výhodné pro jméno vaší firmy. Čím lepší místo, kde je název a logo vaší firmy umístěno, tím více lidí ho vidí. A čím více lidí ho vidí, tím větší je pravděpodobnost, že se jim dostane do paměti a vyhledají si vás, až bude potřeba. Tedy mít jméno své firmy na vnější straně budovy na adrese, kde denně projde řada lidí, je dobrá a poměrně levná reklama.

Je virtuální sídlo firmy legální?

I když to může zpočátku vypadat poněkud podezřele, umístit sídlo vaší firmy na virtuální adresu, do budovy, jíž nejste faktickými vlastníky, je zcela legální. Ze zákona je nutné označit názvem firmy a IČ tu budovu, v níž máte sídlo své firmy. Proto je důležité právě označení na budově, byť některé firmy jej mají zvnějšku budovy, zpravidla u vstupu nebo na jiném viditelném místě a některé uvnitř budovy, ovšem ve veřejně přístupných prostorách.

Jako podnikatelé jste povinni, pokud vás úřady požádají, prokázat buď vlastnické nebo alespoň užívací právo k sídlu, na němž máte firmu napsanou. Není nutné tuto budovu vlastnit. Je však nutné mít s vybranou společností smlouvu o umístění sídla a také souhlas vlastníka budovy, že s umístěním vaší firmy na adrese sídla souhlasí.

Pokud vás úřady požádají o jednání, musíte jako podnikatel zajistit vhodné prostory, ideálně zasedací místnost. Z toho důvodu všechny společnosti, které zajišťují virtuální sídlo firmy, musí disponovat zasedací místností, která je jejich klientům k dispozici. Na zasedání se dostaví podnikatel v dobu domluvenou s patřičnými úřady. Není však povinen na adrese sídla své firmy být neustále přítomen – pracovat tedy může odkudkoliv.

Co umí virtuální asistentka

Virtuální asistentka je poměrně široký pojem. Jedná se o službu, která může být u každé společnosti řešena jiným způsobem a zahrnovat jinou činnost. Někdy se jedná o tzv. umělou inteligenci s lidskou podporou, která dělá především automatizované činnosti, jako je přeposílání e-mailů, informuje podnikatele e-mailem či SMS, že jim na sídlo dorazila pošta, přesměrovává telefonní hovory apod.

Jindy je virtuální asistentkou skutečný člověk, který může pracovat z jakéhokoli místa, ale je podnikateli kdykoli k dispozici. Na starosti může mít již zmíněnou korespondenci, její přeposílání a skenování, ale i přeposílání e-mailů, vyřizování základních požadavků na telefonu, domlouvání schůzek s klienty, jednoduchou správu sociálních sítí apod.

Virtuální asistentku nenabízely všechny námi testované společnosti a pokud ano, byla především doplňkovou službou, kterou jsme si mohli paušálně zaplatit. Virtuální asistentky však můžete získat i samostatně. V dnešní době se jedná o poměrně oblíbené zaměstnání, které mohou lidé – především ženy – provozovat na home office, a služby, které poskytují, si s nimi domluvíte individuálně. Záleží na tom, v jakém oboru podnikáte a jaké požadavky na virtuální asistentku máte.

Recenze nejlepších virtuálních sídel:

Profi Kancelar Logo

Profi kancelář

Profi-kancelář patří mezi nejstarší společnosti, které se na našem trhu začaly zabývat pronájmem virtuální kanceláře a virtuálního sídla firmy. Působí už od roku 2007 a za tu dobu nasbírali řadu zkušeností, které jim umožňují zařadit se mezi špičky v daném oboru. Profi-kancelář vám nabídne nejen virtuální sídlo firmy na čtyřech lukrativních adresách v Praze, ale i možnost pronájmu zasedací místnosti, zařízené kanceláře, virtuální asistentky nebo firemní účetnictví. Se založením vaší firmy vám pomohou, nebo poskytnou koupi ready made firmy, se kterou můžete rovnou začít podnikat. Vybrat si u nich můžete ze třech různých tarifů, které se liší cenou a samozřejmě i službami. Služby, které nejsou v rámci tarifů lze doobjednat za poplatek.

Profispolecnosti Logo

ProfiSpolečnosti.cz

Profispolečnosti patří mezi firmy, které poskytují virtuální sídla na řadě lukrativních adres, a to v Praze, Plzni, Brně, Ostravě, v Liberci, Hradci Králové, Jablonci nad Nisou i v Kladně. V Praze si u nich můžete vybrat rovnou ze 13 adres, přičemž jejich ceny jsou velmi přijatelné (od 99 Kč), takže si vybere menší podnikatel i velká firma s vysokými obraty. Vedle virtuálního sídla a umístění jména a IČ firmy na budově nabízí i přijímání a přeposílání korespondence, zasedací místnost, na některých adresách i recepci a možnost pronajmout si menší kanceláře pro jednání s klienty. Pomohou vám ale i se založením firmy na klíč, nebo umožní nákup tzv. ready made firmy.

Sidlo Bez Limitu Logo

Sídlo bez limitu

Pokud chcete skutečně lukrativní adresu v Praze, která bude výborně dostupná, a navíc za příjemnou cenu, zvolte Sídlo bez limitu. Poskytují virtuální sídlo firmy na Praze 1 v Kaprové ulici, tedy přímo v centru Prahy, jen kousek od Staroměstského náměstí a Karlova mostu. Tato společnost však neumístí název a IČ vaší firmy zvenku na budovu, ale jen dovnitř. Pokud byste si tak chtěli zajistit levnou reklamu, budete zklamaní. Sídlo bez limitu poskytuje non-stop recepci, kde bude přijímána a přeposílána vaše korespondence, můžete si zde pronajmout zasedací místnost, a to jak pro jednání s úřady, firemními partnery či zaměstnanci, tak namísto zařízené kanceláře, kterou byste jinak v budově hledali marně. Sídlo bez limitu nabízí virtuální sídlo firmy a příslušné služby za bezkonkurenční cenu – od 90 Kč. Nebudete však mít na výběr jiné adresy než již zmíněnou adresu v Kaprové ulici.

Firmin Logo

Firmin

Pokud si chcete vybrat hned z několika zajímavých adres v Praze, zvolte si společnost Firmin. Nabízí virtuální sídlo firmy na Praze 2,3,4,5 a 6. Na Praze 5 – Jinonice mají navíc skutečné sídlo firmy, kde je možné využít i speciální all inclusive nabídku, pro ty nejnáročnější podnikatele. Na vybraných místech si můžete pronajmout zasedací místnost, kanceláře i telefonní linky. Na Praze 5 – Jinonice je navíc k dispozici i recepce. Kromě virtuálního sídla firmy a umístění názvu firmy na budovách získáte i přijímání pošty a následné přeposílání, případně skenování. Firmin vám pomůže se založením vaší firmy na klíč, nebo jejím zakoupením.

New Wave Service Logo

New Wave Service

McAfee spadá pod americkou společnost Intel a jedná se o celosvětově známý antivirus. Naleznete zde vlastní firewall a jiné užitečné funkce na ochranu vašeho počítače. V porovnání s jinými antiviry je administrace o něco složitější a systém je poněkud těžkopádný. Na druhou stranu McAfee má dlouholetou tradici, což vedlo k vyladění softwaru do dokonalosti. Bohužel antivirus není v češtině a proto je v našich podmínkách méně využívaný. Licence obsahuje ochranu pro neomezený počet zařízení na platformách Windows, Android, macOS a iOS.

Časté otázky k virtuálním sídlům

Jak virtuální sídlo funguje?

Společnost, která virtuální sídla firem poskytuje, pronajímá podnikateli (OSVČ, s.r.o. nebo a.s.) tuto adresu, aby ji mohl zapsat do obchodního rejstříku. Pokud je podnikatelem fyzická osoba, pronajímá si virtuální sídlo firmy kvůli zápisu do živnostenského rejstříku.

Kde všude je možné virtuální sídlo zřídit?

Nejčastěji se virtuální sídla zřizují ve velkých městech jako Praha, Brno, Ostrava, Plzeň a podobně.

Může si virtuální sídlo zřídit OSV4 (živnostník)?

V našem výběru všechny společnosti poskytují své služby všem zmíněným typům podnikatelů, tedy pronajmout virtuální sídlo firmy si u nich mohou jak OSVČ, tak s.r.o. i akciové společnosti.

Kde koupit ready made společnost?

Ready made společnost je předzaložená společnost, tedy firma, která je již zapsaná v obchodním rejstříku, má název, identifikační číslo, svého jednatele a své sídlo. Měla by mít také splacený základní kapitál! Některé společnosti, které pronajímají virtuální sídla, často prodávají ready made firmy.

Srovnání virtuálních sídel
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (1 Recenze)