Srovnání keto diet

Všechny keto diety jsme otestovali, vybrali 21 parametrů, které podle nás jsou důležité a vše jsme pro Vás připravili do přehledné tabulky níže. Kromě toho jsme otestovali i podporu jednotlivých firem, abychom věděli, jak komunikují se zákazníky.

Srovnání 5 nejlepších keto diet

5nej-srovnani

KetoDiet

KetoMix

KetoFit

Prodietix

Chia Shake

Sdílené 1. MístoSdílené 1. MístoSdílené 1. Místo2. Místo3. Místo

Finální hodnocení

9.89.89.89.69.4

Finance

od 3159 Kč3568 Kč2830 Kč2 655Kč2 499 Kč
od 4563 Kč5104 Kč2730 Kč 3 717Kč-
6128 Kč6713 Kč4773 Kč 5 310Kč4 799 Kč
Cena za jedno jídlocca 45 Kčcca 50 Kč37 - 48 Kčcca 50 Kč32 - 40 Kč
Šejkr v ceně Ano (šejkr nebo jiný dárek dle výběru) Ano (šejkr nebo jiný dárek dle výběru) Ano (šejkr nebo jiný dárek dle výběru)Ne, ale dárek v podobě překvapení

Jídla

Snídaně
Dopolední svačina
Oběd
Odpolední svačina
Večeře

Důležité parametry

Rychlá příprava
Jednoduchá příprava
Snadné dodržování stravovacího plánuIndividuálníIndividuální- Díky připraveným pokrmůmIndividuálníIndividuální
Manuál pro přípravuNení potřeba
Pečivo- bez pečení- hotové i k pečení

Pestrost jídel

Sladké a slané
Rozmanitost stravy
Obsahuje vitamíny a minerály
Obsahuje vlákninu

Podpora

On-line podpora
Telefon
E-mail
Odpovědi10/1010/1010/1010/105/5
HodnoceníVýbornéVýbornéVýbornéVýbornéVýborné

Video srovnání nejlepších keto diet

Nejlepší keto diety 2022

Hledáte-li nejlepší keto dietu, tak jste na správném místě. Kdo by nechtěl mít vysněnou postavu, pružné tělo a hlavně – být zdravý? K tomu je potřeba nejen pravidelný pohyb, ale také zdravá strava a dostatek tekutin. Ne každý však dokáže vařit zdravá jídla a dodržet pravidelný stravovací systém k tomu, aby byl nejen zdravý, ale také aby zhubl. Proto se řada z nás obrací na specialisty, nebo vyhledává na internetu rady a tipy na vhodné diety. A právě jsme vytvořili srovnání keto diet – často právě díky výrazným pozitivním výsledkům.

1. sdílené místo KetoDiet

Srovnání keto diet - Ketodiet.cz

KetoDiet je ryze česká proteinová dieta, která je vhodná pro všechny, kdo chtějí zhubnout rychle, zdravě, bez hladovění a hlavně – bez „jojo efektu“. Na svém webu nabízí společnost kalkulačku BMI, výživové poradenství, recepty a samozřejmě i e-shop. Jejich diety jsou rozděleny do tří typů – Basic, Medium a Intense, podle toho, kolik chce nebo potřebuje klient zhubnout. Potraviny je možné objednávat v e-shopu i jednotlivě. Pro toho, kdo by si chtěl jídlo nejprve vyzkoušet, je tady degustační balíček. Strava s KetoDiet je pestrá, nechybí v ní jídla sladká i slaná, polévky, kaše, pudinky nebo dokonce pečivo – ovšem pečivo, které je v proteinové dietě povoleno. Na klasické rohlíky z bílé mouky zapomeňte. Poradit se můžete s výživovým poradcem na telefonu, online chatu nebo na jedné ze tří kamenných poboček v Praze, Brně nebo Pardubicích.

1. sdílené místo KetoMix

Srovnání keto diet - Ketomix.cz

KetoMix přináší důsledně promyšlený dietní plán postavený na keto dietě – tedy na odbourání příjmu sacharidů, a naopak navýšení příjmu proteinů. Jejich dieta je rozdělena do tří fází, přičemž každá trvá několik týdnů. Během této diety jíte nachystaná jídla a potraviny, které získáte vždy v daném dietním plánu. Tato jídla se připraví snadno a rychle a nemusíte tak stát hodiny u plotny, nebo s sebou tahat batoh plný krabiček s jídlem. Např. na 4 týdny diety budete mít nachystáno 140 jídel, které vám po celou dobu diety nahradí kompletní jídelníček. Budou bohatá na vitamíny, minerály, bílkoviny a další tělu prospěšné látky. Tato strava je velmi pestrá, a tak si na své přijdou i milovníci sladkých jídel, různých kaší, koktejlů apod. KetoMix jídla nemusí chutnat každému. Proteinová strava má zvláštní specifickou chuť, která někomu sedne, někomu ne. I tak stojí za to KetoMix dietu zvážit, protože to znamená rychlé hubnutí bez pocitu hladovění.

1. sdílené místo KetoFit

Ketofit Logo

KetoFit je proteinová dieta navržená speciálně pro ženy. Stejně jako ostatní keto diety je postavená na minimalizaci příjmu sacharidů, a naopak navýšení příjmu proteinů. KetoFit má dietní plány rozdělené podle toho, kolik chcete nebo potřebujete zhubnout. Program Soft je pro ty, co chtějí shodit jen pár kilo a v podstatě vylepšit postavu. Program Optimal je zlatá střední cesta a pro ženy s velkou nadváhou je pak redukční plán maxi. Ke každému redukčnímu plánu dostanete ihned doporučení na balíček jídel, který obsahuje přesný počet jídel na konkrétní počet dní. Vy už se tak nemusíte o nic starat, jen si snadno a rychle připravit jídlo z balíčku v pravidelných – doporučených intervalech. Výhodou je, že se nemusíte starat o další vaření ani tahat do práce krabičky s navařeným jídlem. Výběr jídel v e-shopu KetoFit je velmi pestrý, od proteinového pečiva a těstovin až po speciální koktejly, kaše, palačinky atd. Na své si tedy přijdou jak milovníci slaných pokrmů, tak těch sladkých.

2. místo Prodietix

Srovnání keto diet - Prodietix.cz

Prodietix je keto dieta postavená na francouzských proteinových pokrmech vysoké kvality a skvělé chuti. Většina klientů si jejich proteinové potraviny velmi chválí. Prodietix si navíc v jejich chuti a kvalitě opravdu věří – pokud by se stalo, že by někomu něco nechutnalo, ochotně jídlo vymění za jiné. V případě celkové nespokojenosti s dietou garantují vrácení peněz. Jejich jídlo je bohaté na minerály, vitamíny a další potřebné látky. Je vyráběno z vysoce kvalitních francouzských biopotravin. Stejně jako jiné společnosti i Prodietix nabízí několik typů diet podle toho, kolik potřebuje klient zhubnout. Dieta se přitom rozděluje do několika fází. Výhodné je, že Prodietix i po ukončení diety zdarma poskytuje výživové poradenství, protože i udržení správné váhy po ukončení diety je důležité. Prodietix má trochu chaotičtější webové stránky a celkově je dieta a stravování trochu náročnější na pochopení. Ne všechny typy diety mají jídlo 5x denně, a navíc v pozdějších fázích (to je ale u většiny společností stejné) je potřeba proteinová jídla doplňovat i vařenými zdravými – dietními – pokrmy.

3. místo Chia Shake

Chia Shake Logo

Chia Shake jsou zdravá jídla ze superpotravin, která obsahují vyvážený poměr živin, vitamínů a minerálů. Nabízejí produkty na míru pro hubnutí, pro zdravý životní styl, pro sportovce i pro vegany – zkrátka si vybere opravdu každý! K dispozici máte nejen zákaznickou podporu, ale také výživové poradkyně, které vám pomohou vybrat správný směr a upravit stávající životní styl. Můžete vyzkoušet výhodné dietní balíčky a dietní plány na týden až 2 měsíce. Dieta od Chia Shake nabízí pohodlné hubnutí bez negativního jojo efektu a je cenově dostupná!

Co je to keto dieta?

Keto dieta je lékařsky ověřený způsob hubnutí, nebo chcete-li úspěšného spalování tuků, který použil už v roce 1921 doktor Russel Wilder na léčebné účely. Otcem této proteinové diety je George L. Blackburne, který zkoumal, jak lidský organismus spaluje uložené tuky. Tuto dietu můžete znát také jako ketonovou, proteinovou, bílkovinovou, cyklickou ketogenní nebo jednoduše jako keto dietu.

Zatímco u běžných diet tělo spálí až 40 % hmotnosti ze svalů, které se po jejím skončení nedokážou vyrovnat s novým množstvím energie ve stravě a vznikne tak jojo efekt, při keto dietě spalujete především tuky. Díky tomu váha hlavně v první fázi ubývá velmi rychle a viditelně a k jojo efektu nedochází. Aby šla váha dolů, je potřeba dosáhnout tzv. stavu ketózy.

Co je ketóza?

Výraz a vznik keto diety už jsme nastínili. Co je to ale ve skutečnosti ketóza? Jak se na ni dívají lékaři, popř. biologové? Ketózou se v biologii označuje stav organismu charakterizovaný zvýšenými hladinami ketolátek v krvi. Důvodem vzniku takového stavu je proces zvaný ketogeneze. Při ketogenezi se ketolátky tvoří v játrech v situaci, kdy poklesnou zásoby glykogenu. Ketolátky acetoacetát a β-hydroxybutyrát jsou organismem využívány jako zdroj energie. Jinými slovy, abyste dosáhli stavu ketózy, je potřeba snížit sacharidy na naprosté minimum, ale navýšit přitom výrazně příjem bílkovin a tuků. Při keto diětě stav ketózy nastane přibližně druhý až čtvrtý den, ovšem za předpokladu, že neuděláte žádnou dietní chybu. 

Na jakém principu keto dieta funguje?

Dokud tělo nedosáhne stavu ketózy, nemá smysl bavit se o nějaké keto dietě. Jak už jsme zmínili výše, ketóza nastává ve chvíli, kdy tělo přijímá dostatečné množství bílkovin – proteinů, a zároveň sníží na minimum příjem sacharidů a tuků. Ty jsou přítomny nejen ve sladkostech, čokoládách a ovoci, ale také v bílém pečivu, rýži, těstovinách atd. Během ketózy se pak začínají tvořit tzv. ketolátky, které vznikají štěpením vlastních tukových tkání a tělo je umí využívat jako vlastní zdroj energie. Ketolátky totiž dokážou plnohodnotně nahradit sacharidy, které jinak získáváme ze stravy a které jsou hlavním zdrojem příjmu naší energie.

Pyramida Keto Diety

Ketóza je vynikající nejen pro snižování tuků a hubnutí, ale i pro naše celkové zdraví. Snižuje i tzv. viscerální tuk, který obklopuje různé vnitřní orgány a tím jim škodí, zvyšuje tzv. „dobrý“ cholesterol HDL, což má dobrý vliv na srdce a cévy, klesá hladina inzulínu atd. Během ketózy se nemusíte bát, že budete trpět hlady, ani nebudete mít „chutě“. Dostatek bílkovin totiž navodí takový stav těla, že sladké ani slané nevyžaduje. V prvních dnech, než dojde k nástupu ketózy (2-3 dny), se můžete cítit unavení nebo vás může bolet hlava. To je ovšem normální a jakmile se tělo naladí na stav ketózy, únava i bolesti zmizí a nahradí je nečekaný příliv energie. Díky keto dietě se budete cítit lépe, zdravěji a budete mít i chuť lépe jíst a hýbat se.

Zaujalo Váš naše srovnání keto diet? Podívejte se i na jednotlivé recenze. Odkazy naleznete v tabulce výše.

Jak dlouho držet keto dietu?

O tom, jak dlouho je potřeba skutečně keto dietu držet a proč je rozdělena do jednotlivých fází, to se dozvíte níže. Abyste si ale udělali představu, keto dietu doporučují lékaři držet maximálně několik týdnů. Mají však na mysli skutečně stav navození ketózy, tj. přísné diety, kdy jíte především jídla bohatá na protein a pouze povolené druhy zeleniny. 

V poslední fázi, tzv. udržovací, stabilizační apod. (potkat se můžete s různými názvy, výsledek však mají stejný), která má za cíl naučit vás pravidelné zdravé stravě, čas nijak určen není. Je to z toho důvodu, že by to měl být ideálně trvalý stav, tzn. ideální je, když se nevrátíte ke starým stravovacím návykům (a zlozvykům) a budete se už vždy stravovat pouze zdravě. Pokud byste i přesto potřebovali tu a tam něco shodit, můžete se vrátit do první či druhé fáze a znovu nastolit stav ketózy. O tom ale více v jednotlivých fázích. 

Kolik se dá s keto dietou zhubnout?

Hubnutí s keto dietou je velice individuální. Někomu ubývají kila téměř před očima, u jiného je to jen pár kilo za měsíc. K největšímu úbytku váhy dochází v první fázi, která však může být různě dlouhá. Záleží totiž právě na tom, zda máte lehkou, střední nebo velkou nadváhu. Podle toho také hubnete více či méně, rychleji či pomaleji. Nezapomínejte však, že je to skutečně vždy velmi individuální záležitost. 

Pokud byste chtěli vidět skutečná čísla, můžeme vám napsat, že se dá zhubnout 2-4 kila za týden. Někdo ale zvládne mnohem víc a jiný naopak méně. Jsou lidé, kterým stačí shodit 5 či 10 kg a jiní zvládnou s keto dietou shodit i 20 – 30 kg.  

Fáze keto diety

Než se do keto diety pustíte, je dobré vědět, že se dělí na několik fází. Většina společností poskytující tyto diety má fáze nastavené stejně. Jejich délka je totožná, ale rozdíl je v počtu proteinových jídel, které musíte denně sníst. Ideální je, pročíst informace o jednotlivých fázích vždy u vybrané keto diety. Pokud se v tom úplně nevyznáte, nebo si nejste jisti, že jste vše pochopili správně, doporučujeme kontaktovat podporu a na vše se zeptat. 

Abyste měli alespoň nějakou představu o tom, jak jednotlivé fáze probíhají a co se v nich děje s vaším tělem, připravili jsme krátké vysvětlení. 

1. fáze

V první fázi je potřeba jíst pouze proteinové potraviny a povolenou zeleninu. Díky tomu tělo dosáhne již několikrát zmiňovaného a požadovaného stavu ketózy, a váha začne rychle ubývat. Úbytek váhy je samozřejmě individuální, a tak není možné jej popsat přesně, ale cca 2 – 3 kg na den to mohou být. Záleží také na tom, kolik potřebujete shodit, jaký tip keto diety máte nastavený atd. Na konci první fáze byste měli mít dole 50 – 70 % hmotnosti, kterou chcete celkem dostat dolů. Stejně jako se liší úbytek váhy u každého jedince, stejně tak se liší i délka jednotlivých fází. Tady nezáleží jen na jedinci, ale i na tom, jakou keto dietu si vyberete (od jakého výrobce) a jak je nastavená. A samozřejmě také záleží na tom, kolik potřebujete shodit.

V první fázi byste měli zcela vynechat alkohol. Ve druhé fázi už byste mohli občas vypít skleničku vína, které má v nabídce např. KetoMix. Pokud jste zvyklí sportovat, můžete samozřejmě pokračovat i při keto dietě, ale neměli byste se přepínat. Doporučuje se zcela vynechat silové sporty a raději zvolit chůzi nebo jízdu na kole. V případě, že pociťujete hlad, můžete klidně přidat nějaké jídlo navíc, ale je nutné, aby to bylo jídlo proteinové, popř. povolená zelenina.  

2. fáze

Druhá fáze se nazývá stabilizační, nebo v některých keto dietách jako redukční. Váha ještě může klesat, ale už to nebude tak výrazné, jako v první fázi.  Jak druhá, tak třetí fáze přitom mají důležitý úkol – postupně vás přivést zpět k běžnému jídelníčku, ovšem pozor – stále zdravému jídelníčku! Princip spočívá v tom, že postupně ubývá proteinových jídel, které nahrazujete zdravými potravinami a jídly, jejichž recepty můžete najít opět na webech jednotlivých společností. Obě fáze mají za úkol zabránit „jojo efektu“. Kila při nich stále klesají dolů, ale už ne takovým tempem, jako v první fázi. Vaše váha se postupně stabilizuje a vy byste měli na konci diety zjistit, že jste se naučili jíst zdravěji, pravidelně a pít dostatek tekutin.

Aby se vám druhá fáze snadněji dodržovala, máme pro vás pár tipů, jak na ni. Nezapomínejte, že i když už zařazujete do jídelníčku běžná – leč zdravá a na proteiny bohatá jídla, je potřeba se stále hlídat a kontrolovat. Neměli byste se nechat strhnout nadšením ze ztráty přebytečných kil v první fázi a vrátit se ke svým starým stravovacím návykům, které jste měli před začátkem diety. Pokud to uděláte, ztracená kila se vám rychle vrátí.

Hlídejte si především sacharidy, které přijímáte v běžných jídlech a nezapomeňte dodržovat pitný režim a pravidelné tříhodinové rozestupy mezi jídly.

Pokud zjistíte, že i po 14 týdnech diety máte stále co shazovat, přejděte alespoň na dobu jednoho měsíce do třetí stabilizační fáze a poté se do diety můžete pustit znovu. Nemusíte už ale začínat první fází, která může být pro leckoho poněkud náročná, ale rovnou druhou fází.

Stejně jako u první fáze bude fajn, když zařadíte do svého života i pohyb. Opět to ale nepřehánějte. Uvědomte si, že vaše tělo prochází velkými změnami, tak ho moc netrapte. 

3. fáze

Třetí fáze bývá nazývána jako doba fixace, nebo upevnění. Nejen váhy, ale také stravovacích návyků. Začíná v podstatě ve chvíli, kdy jste dosáhli požadované váhy, nebo vysněné postavy. Jak už jsme ale uvedli výše, může se stát, že stále chcete něco shodit, ale tělo už si říká o bohatší stravu. Pak je vhodné na nějakou dobu najet na třetí fázi a po nějakém čase se vrátit k první, nebo rovnou ke druhé fázi. 

Třetí fáze keto diety už vlastně žádnou dietou není. Je to v podstatě jen upevnění zdravých stravovacích návyků. Jde v ní o to, nevrátit se ke stavu, kdy jste svému tělu škodili a jedli nezdravě, ale pokračovat ve zdravé stravě, ideálně bohaté na proteiny. Tím pádem je jasné, že třetí fáze bude trvat tak dlouho, jak vy budete dodržovat tyto návyky. Může trvat už napořád a čas od času ji můžete prokládat předchozími fázemi. 

Na co si dát při výběru keto diety pozor?

Než se rozhodnete pro jednu z keto diet, podrobně si projděte nejen srovnání keto diet, ale pokud možno i recenze kompletně. Především cenové srovnání bylo dost složité, protože každá společnost má dietní balíčky na míru postavené na jiném principu. Někteří mají jeden balíček na jednu fázi, jiní mají fáze rozdělené do několika balení. Další společnost nedělí balíčky na fáze, ale na týdny. Navíc každý dietní balíček může mít jiné množství porcí a tím se logicky odlišuje i cena.

Dalším důležitým parametrem, který je při výběru keto diety potřeba sledovat, je počet jídel na den. Některé fáze u některých společností obsahují jen 4 jídla denně. Pokud jste zvyklí jíst pravidelně 5x denně, může vám jedno jídlo scházet. Je však možné si jídlo v balíčku rozdělit na více porcí – jídel denně. Většina společností také v dietních balíčcích na pozdější fáze diety chystá už jen 2 nebo dokonce jen jedno jídlo. Neznamená to, že budete jíst jen jednou denně. Naopak. Vy musíte dodržet stále stejný stravovací režim. Jen jídlo z keto dietního balíčku sníte jen jedno denně, obvykle večer, který je pro dietáře nejkritičtější.

Zajímá vás, co budete jíst mezitím? Samozřejmě bude potřeba si vařit – „normální“ zdravá a na proteiny bohatá jídla, chroupat zeleninu – hodně zeleniny a pít dostatek tekutin. Pokud nebudete mít čas na vyvařování, můžete opět využít e-shop vámi vybrané společnosti a objednat si již hotová jídla (mimo dietní balíčky). Ušetříte tak trochu času s přípravou a snadněji dodržíte stravovací plán.

Co jíst při keto dietě?

Ve skutečnosti není úplně jednoduché, napsat obecně potraviny, které při keto dietě jíte a které ne. Jde o to, že záleží na tom, jakou keto dietu – jakou firmu/značku – si vyberete. Každá má totiž jednotlivé fáze a jídla v nich postavené trochu jinak. Některá společnost má sestavenou první fázi pouze z keto jídle z jejich e-shopu a k tomu povolenou zeleninu. Jiná má třeba dvě keto jídla a k tomu jedno jídlo “opravdové” plus povolenou zeleninu. 

Faktem je, že při keto dietě jíte především jídla bohatá na bílkoviny a naopak s minimálním množstvím sacharidů. Abyste nemuseli zkoumat každou potravinu v běžném obchodě, je nejjednodušší nakoupit si potraviny ve vámi vybraném e-shopu. Můžete si je buď nakombinovat sami, podle tipů výživového poradce, nebo si nakoupit rovnou hotové balíčky pro jednotlivé fáze. K nim pak doplnit povolenou zeleninu. O tom, že keto dieta je velmi pestrá, se můžete přesvědčit níže. 

Keto Dieta
Potraviny, které byste měli jíst k vaší keto dietě

Pestrost stravy

Pokud se obáváte, že keto bude málo pestré, že budete jíst jen nepříliš chutné proteinové potraviny a bude vám chybět sladké, slané, zmrzliny, čokoláda nebo alkohol, můžete své obavy hodit za hlavu. Na rozdíl od jiných diet, při této nehladovíte a proteinová strava dodává vašemu tělu potřebné látky, takže chuť na sladké se snižuje. Samozřejmě je to opět individuální a nemusí to u každého fungovat ve stejné intenzitě. Proto vás možná potěší, že 5 námi testovaných společností má v nabídce potraviny a jídla sladká i slaná. Na své si přijdou dokonce i milovníci pudinků, čokolády, různých lísko-oříškových pomazánek apod. Jeden z e-shopů nabízí zdravé a dietní varianty na i tyto potraviny. Najít tam můžete dokonce i „zdravé“ chipsy nebo nealkoholické víno.  

Výběr jídel je skutečně pestrý. Najdete tam polévky, hotová jídla, jídla naslano i nasladko, palačinky, kaše, drinky a koktejly atd. A nesmíte zapomínat, že k tomu všemu můžete proteinovou dietu doplňovat povolenou zeleninou.

TIP!

Podívejte se na nejlepší lowcarb potraviny.

Povolené a vhodné potraviny

Vedle keto jídel přímo z e-shopů vybraných keto diet existují povolené potraviny, které můžete jíst bez obav, že byste si narušili stav ketózy. Jednak je to povolená zelenina – cuketa, fenykl, čekanka, kapusta, hlávkové zelí, celer, petržel a další. Z ovoce jsou povoleny pouze plátky citronu – nikoli šťáva – a denně cca 5 oliv. Dále sem patří zdravé tuky, jako kokosový olej, slunečnicový, řepkový atd., ořechová másla, ghí, máslo, dále ořechy, kokos a mandle a pak semínka – chia, dýňová, konopná, slunečnicová atd., většinou 2 lžíce na den, ale opět to může mít každá dieta nastaveno jinak. Záleží vždy na tom, kolik jejich jídel denně jíte atd. 

Krabičková keto dieta

Krabičková a keto dieta jsou většinou dvě zcela rozdílné záležitosti. Přesto můžeme i keto dietu označit jako formu stravování, které vám výrazně ušetří čas a pomůže ke zdravému životnímu stylu, k pravidelné a na vitamíny, minerály a stopové prvky pestré stravě, podobně, jako je to u krabičkové diety. 

Srovnání keto diet vám sice nenabídne hotová jídla s dovozem až “pod nos”, ale i tak šetří čas. Většina keto jídel, které si můžete zakoupit v e-shopech jednotlivých společností věnujících se keto dietám, je instantní, nebo již hotová – ve vakuovém balení. Jídlo tak připravíte během pár minut a to jak doma, tak třeba v práci v kuchyňce. Často stačí jen smíchat s horkou vodou a máte hotové chutné a syté polévky, omáčky, omelety atd. 

I když tedy keto dieta není krabičkovou v plném slova smyslu, dá se využít jako vhodná alternativa. 

Pravidla jídelníčku při keto dietě

Většinu hlavních pravidel – tedy to, co se má při keto dietě jíst, jsme zmínili již výše. Znovu tedy připomeňme jídla bohatá na bílkoviny a zdravé tuky, a naopak minimum sacharidů. Lépe to však demonstrujeme, když zmíníme přímo tzv. zakázané potraviny. Rozhodně se vyhněte běžnému pečivu (hlavně bílému), slazeným mléčným výrobkům, sladkostem, sádlu a margarínům, uzeninám, cukru, dokonce dejte pozor i na žvýkačky s cukrem, dále vynechte dochucovadla, jako třeba Podravka, kečup, přílohy, jako jsou brambory, knedlíky, těstoviny, polenta atd. Přestože je u keto diety povolená zelenina (viz. výše), měli byste se vyhnout mrkvi, zelenému hrášku a kukuřici. Vynechte raději i sterilovanou zeleninu ve sladkokyselém láku a sušené i čerstvé ovoce vyjma povoleného (viz. výše).

V česku není mnoho zdrojů, které by komplexně pokrývali téma ketózy, proto kromě našeho srovnání keto diet, naleznete níže zajímavé zahraniční odkazy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Ketosis

https://en.wikipedia.org/wiki/Ketogenic_diet

https://www.healthline.com/health/ketonuria#causes

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6472268/

Naše video recenze keto diet

❓ Co je keto dieta?

Ve zkratce se jedná o dietu, kdy se snažíte jíst co nejméně sacharidů (a cukrů) a co nejvíce proteinu a tuků. Celou odpověď naleznete na našem srovnání

❓ Jak funguje keto dieta?

Cílem keto diety je vyvolat v těle stav tzv. ketózy, která je způsobená zvýšeným obsahem ketolátek v těle. Ketóza v těle způsobí, že chod organizmu si namísto sacharidů ke svému chodu začne brát tuk.

❓ Jaká keto dieta je nejlepší?

Udělali jsme za vás průzkum trhu a na základě 21 důležitých parametrů jsme srovnali KetoDiet, Ketofit, Prodietix, Ketomix a It’s my life. Jak jednotlivé keto diety dopadly? Pokračujte na naše srovnání keto diet.

▷ Nejlepší keto diety 2022 - srovnání, zkušenosti a recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.51 (72 Recenzí)