Srovnání online kurzů španělštiny

Nejlepší online kurzy španělštiny 2022

Věděli jste, že španělštinu má jako mateřský jazyk více než 437 milionů lidí na světě? Když si to uvědomíte, jen těžko budete tento fakt dále ignorovat. Domluvíte se s ním např. v mnoha státech Jižní Ameriky, v Mexiku, na Kubě, ve Španělsku a v mnoha dalších státech po celém světě. Vybrali jsme ty nejlepší kurzy španělštiny online a změřili jejich síly v našem srovnání. Jaký kurz u nás vyhrává v roce 2022?

5nej-srovnani

OnlineJazyky.cz

Prectime.cz

Rocket Languages

Rosetta Stone

Babbel

Celková známka

9.89.18.78.68.6
1. Místo2. Místo3. místoFinalistaFinalista
ShrnutíJe to interaktivní platforma pro ty, jenž to s učením jazyků myslí vážně a chtějí se posunout o úroveň výšeČeská platforma s unikátním učebním systémem, jenž vám dá výborné gramatické základy a pomůže naučit tisíce slovíček.Anglicky mluvící platforma s obrovským množstvím materiálů a zaměřením na poslech.Obsáhlý kurz na několik měsíců, který je veden z angličtiny (do 28 jazyků).Moderní, interaktivní platforma na učení jazyků z angličtiny do jiného jazyka.

Finance

Cena2490 Kč / úroveň3220 Kč / rok $99.95 / úroveň (2200Kč)£159 (4930Kč)59.40 € / rok (1600Kč)
Verze zdarma
Premiová placená verze
Časově neomezená placená verze (6930Kč)

Učební metody

Listening / Poslech
Speaking / Mluvení
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Interaktivní funkce
Škola hrou

Kompatibilita

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Responzivita (mobil, tablet)
Funguje offline?

Jednoduchost a lokalizace

Z jakého jazyka je kurz veden?češtinačeštinaangličtinaangličtinaangličtina
Intuitivní ovládání
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky

Jazyky

Angličtina
Němčina
Španělština
Francouzština
Ruština
Italština
Další jazyky
onlinejazyky-logo

OnlineJazyky.cz – španělština

Výuku španělštiny vám zpříjemňují interaktivní cvičení, video průvodce a šikovně vytvořený motivační program. Jednou z hlavních předností španělských OnlineJazyků je fakt, že kurz není určený pouze pro úplné začátečníky – čímž se liší od některých svých konkurentů (např. Prectime.cz či Babbel). V kurzu španělštiny je stále na “drátě” i lektor, se kterým můžete komunikovat přes online chat od 8:00 do 16:00 každý pracovní den. Ideální systém pro ty, jenž chtějí učení španělštiny (či jiných jazyků) udělat zábavnější, zpravidelnit jej a přitom stále zvyšovat jazykové úrovně.

logo-prectime

Prectime.cz – španělština

Prectime.cz je platforma na učení španělštiny, která také nabízí i jazyky jako němčina či angličtina. Ten, kdo španělštinu už lehce ovládá a od kurzu očekává zdokonalení na pokročilejší úroveň, pak zde nejspíš příliš nepochodí. Španělština v platformě Prectime.cz je dělaná pro začátečníky – dá vám dobré základy do gramatiky a naučí stovky různých slovíček. Pokud je pro vás však španělština nová, těžko budete hledat tak precizně vytvořený kurz, který vám tak dobře vysvětlí španělskou gramatiku.

Španělština pro samouky

Těšíte se na letní dovolenou, chcete cestovat po světě nebo potřebujete alespoň základy španělštiny pro svou práci a kariéru a nechcete být pro místní obyvatele jen další „gringo“, který se s nimi neumí domluvit? Pak bude španělština pro samouky tou pravou volbou. Můžete využít širokou nabídku tištěných publikací a učebnic nebo si zaplatit rodilého mluvčího jako soukromého učitele, ale v dnešním moderním světě je nejrychlejší a nejefektivnější vyzkoušet online kurz španělštiny.

Náš tip!

Pro úplně základní znalost jazyka doporučujeme vyzkoušet OnlineJazyky.cz, díky nimž v bezplatné verzi objevíte možnosti výuky a zjistíte, zda právě tato platforma je to, co hledáte.

Pro úspěšné studium španělštiny je třeba mít tedy nejen dobrou motivaci a vytrvat při cestě za svým cílem, ale je také třeba pracovat s nejrůznějšími pomocníky.  Ať už si vyberete jazykovou aplikaci, zapisování poznámek elektronicky či speciální sešit na poznámky, důležité je, aby vám práce s nimi dělala radost a měli jste je k dispozici tehdy, když je budete potřebovat. Budete se hned cítit jistěji.

Doporučujeme!

Vytvořte si ze studia cizího jazyka návyk a časem zjistíte, že učení je zábava a půjde vám úplně samo.

Proč si POŘÍDIT online kurz španělštiny (španělština pro samouky):

Při výběru online kurzu španělštiny je vždy třeba zvážit důvody, proč je právě tato metoda výuky pro vás tou správnou volbou. Můžeme vypíchnout 3 hlavní důvody, proč si pořídit online kurz španělštiny:

1.  přívětivá cena kurzů v nižších tisících korunách,

2.  studium a procvičování kdykoliv a kdekoliv,

3.  podklady stále po ruce díky internetovému připojení.

Pokud máte o studium španělštiny opravdu zájem, je třeba začít hned, ne až zítra nebo příští týden. Na kurzy v jazykové škole musíte často čekat do začátku dalšího semestru a najít vhodného rodilého mluvčího nebo dokonce chtít vycestovat do nějaké španělsky mluvící země bude trvat nějaký čas. S online kurzem španělštiny můžete začít během malé chvilky a již zítra budete umět o 100 % více než nyní. 

Náš tip!

Již 10 minut intenzivního studia denně vás posune o velký kus k vysněnému cíli.

Proč si NEpořídit online kurz španělštiny (španělština pro samouky):

Online kurzy španělštiny nejsou tou správnou volbou pro lidi s nízkou mírou sebekázně. Pokud nemáte dostatečně silnou motivaci si vyčlenit každý den určitý čas pro studium, budou online kurzy pro vás pouze zbytečnou ztrátou peněz. V takovém případě doporučujeme zvolit jiný způsob pro studium cizích jazyků.

Jak se naučit španělsky?

Z našeho průzkumu i osobních zkušeností jasně vyplývá, že nejlepším způsobem, jak se naučit španělsky dobře a poměrně rychle je zakoupení online kurzu španělštiny v kombinaci s vycestováním do španělsky mluvící země.

Doporučujeme!

Prostředí, kde se jinak než španělsky nedomluvíte, vás donutí si rychle osvojit základy jazyka, na kterých můžete následně efektivně stavět.

Při pobytu v zahraničí navíc získáte přirozeně správnou výslovnost a vaše mluva bude znít rozhodně více hovorně než při studiu frází z učebnic a dalších vhodných materiálů. Pokud ovšem potřebujete španělštinu ke studiu nebo práce, a ne jen k domluvení se na dovolené, je třeba dostudovat také psaný projev a gramatiku. 

A právě v tom vám může nejvíce pomoci správně vybraný online kurz španělštiny. Ten má nespornou výhodu v tom, že můžete studovat kdykoliv a kdekoliv. Navíc budete mít veškeré podklady stále u sebe, můžete se k nim vracet a osvěžovat si paměť při každé vhodné příležitosti a volné chvilce.

Španělština pro začátečníky

Obecně panuje ve společnosti názor, že španělština není příliš těžká k naučení a její studium je tedy vhodné i pro úplné začátečníky a samouky. To má několik důvodů. Tím nejzásadnějším je určitě to, že španělskou výslovnost na rozdíl od francouzské nebo německé je snadné odhadnout a vystačíte si s několika základními pravidly výslovnosti.

To samozřejmě platí u základů, pokud se ponoříte časem do studia španělštiny více, určitě narazíte na obtížnou gramatiku a různé náročné slovesné tvary a další zajímavosti. Pokud se s jazykem teprve seznamujete, je vhodné si vyzkoušet zdarma nějaký online kurz, než si zaplatíte plnou verzi. Zjistíte, zda vás tento styl výuky bude vůbec bavit a také zda vám vybraný kurz přinese to, co od něj očekáváte.

Doporučujeme!

Platforma OnlineJazyky nabízí bezplatnou demoverzi, která je kvalitně zpracovaná a nechá vás nahlédnout do principu výuky, abyste se mohli na základě toho rozhodnout k případné koupi plného kurzu.

Základy španělštiny

Nějaká španělská slovíčka či fráze zná určitě každý z vás a mnohdy si to možná ani neuvědomí. Připravili jsme si pro vás proto takový mini kurz základů španělštiny, který dokáže zvládnout úplně každý.

Základní fráze

Hola – Ahoj

¡Buenos días! – Dobré ráno; Dobrý den

¡Buenas tardes; Buenas noches! – Dobrý večer

¡Hasta la vista; Hasta luego; Hasta pronto! – Nashledanou

Por favor – Prosím

Gracias – Děkuji

Si/No – Ano/Ne

Lo siento – Omlouvám se.

Disculpe; Perdone; Permiso – S dovolením; Promiňte

Mi nombre es Jan. – Jmenuji se Jan.

¿Cómo está? – Jak se máte?

¿Puedes ayudarme por favor? – Můžete mi prosím pomoci?

Základní slovíčka

familia – rodinamanzana – jablko
chico; niño – chlapeccoche – auto
chica; niña – dívkacalle – ulice
madre – matkaciudad – město
padre – oteckilópapel – papír
hermana – sestralibro – kniha
hermano – bratrbolígrafo – propiska
casa – dům, domovlápiz – tužka
perro – pesmesa – stůl
gato – kočkabueno – dobrý
escuela – školamalo – špatný
nombre – jménoblanco – bílý
lengua – jazyknegro – černý
Inglés – angličtinarojo – červený
Español – španělštinaverde – zelený
comida – jídloazul – modrý
agua – vodanaranja – oranžový
dinero – penízeamarillo – žlutý
Vyzkoušejte lekci zdarma.

Španělština online

Španělštinu online můžete studovat na různých platformách, stačí si tedy vybrat právě tu, která vám bude vyhovovat nejen cenově, ale také svými funkcemi a přístupem k výuce. Abyste se mohli rozhodnout a nekupovali zajíce v pytli, je vždy vhodné vyzkoušet demo verzi zdarma, kterou nabízejí například Prectime.cz nebo RocketLanguages, anebo si zkusit rozřazovací test pro správné určení vaší úrovně na OnlineJazyky.

Recenze zbývajících online kurzů španělštiny

logo-rocket-languages

Rocket Spanish (od Rocket Languages)

Španělština z dílny společnosti Rocket Languages je platforma s obrovským množstvím materiálů – především audio nahrávek a cvičeními s nimi spojenými. Pokud jste začátečník a chcete se naučit základy španělštiny, zde jste správně. Na druhou stranu, i jestliže jste mírně pokročilý mluvčí, Rocket Spanish vám bude ku prospěchu. Nejde však o ten nejzábavnější kurz španělštiny, takže jestli hledáte kurz, který bude především zábavný, poohlédněte se spíše jinde.

logo-rosetta Stone

Rosetta Stone – španělština

Španělština patří mezi jedny z prvních jazyků, jenž Rosetta Stone kdy vydala (celkem 28 jazyků). Rozhodně jde o jazyk, který je u firmy Rosetta Stone časem nejprověřenější. Tento kurz španělštiny je ideální pro začátečníky, kteří chtějí pochytit základy a zdokonalit se ve slovíčkách. Pokud hledáte kurz plný poslechu a mluvení, pak vás tento španělský kurz příliš nenadchne. Též pokročilí zde bohužel příliš nepochodí. I tak jde o jednu z nejúspěšnějších platforem na učení jazyků na světě.

logo-babbel

Babbel – španělština

Jste-li začátečník nebo mírně pokročilý, španělský Babbel může být pro vás ten pravý. To, co se této platformě nedá upřít je, že vám dá do španělštiny vynikající základy v podobě slovíček a nejdůležitější gramatiky. Dokončení kurzu z vás ale neudělá plynně hovořícího mluvčího, nýbrž člověka, jenž španělštině vesměs rozumí a umí vyjádřit základní myšlenky. Pokud též hledáte kurz španělštiny plný interaktivních cvičeních, které z učení dělají téměř hru, pak si Babbel zamilujete – v tomto ohledu je opakem třeba platforma Rocket Languages či Rosetta Stone, jenž jsou sice bohaté na materiály, ale nejsou příliš hravé.

Časté otázky ke kurzům španělštiny

❓ Jak se naučit španělsky?

Z našeho průzkumu a osobních zkušeností jasně vyplývá, že nejlepším způsobem, jak se naučit španělsky dobře a poměrně rychle je zakoupení online kurzu španělštiny v kombinaci s vycestováním do španělsky mluvící země. Nejlepší kurzy najdete v naší srovnávací tabulce.

❓ Jaké jsou základní španělské fráze?

Hola – Ahoj
¡Buenos días! – Dobré ráno; Dobrý den
¡Buenas tardes; Buenas noches! – Dobrý večer
¡Hasta la vista; Hasta luego; Hasta pronto! – Nashledanou
Por favor – Prosím
Gracias – Děkuji
Si/No – Ano/Ne
Pokračovat.

Srovnání online kurzů španělštiny
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.58 (12 Recenzí)

Přispět názorem