Srovnání VPN

Nejlepší VPN 2020

Virtual Private Network (VPN) je skutečný švýcarský nůž, co se týče soukromí na internetu. Díky VPN jste schopni zabránit jakékoli cenzuře nebo zneužívání údajů, jenž jsou zjistitelné z IP adresy. Co je to VPN, proč ji potřebujete a jak vybrat tu správnou? Posláním tohoto článku je odpovědět na tyto otázky a otestovat v našem srovnání nejlepších pět VPN na trhu.

5nej-srovnani

VyprVPN

PureVPN

IPVanish

CyberGhost

HMA VPN

1. Místo2. Místo3. MístoFinalistaFinalista
BalíčekVyprVPN PremiumPureVPN 2 YearsIPVanish 1 YearCyberGhost 2 YearsHMA VPN 12 Months
Roční platba$80,04 (cca 1750Kč)$34,9 (cca 760Kč)$77,99 (1700 Kč)$33 (cca 733Kč)$78,72 (1720Kč)
Finální známka8,27,57,47,46,9

Důležité parametry

Počet IP adres200,000+300,000+40,000+1,000+93,000+
Počet různých umístění serveru70+141+60+58+280+
Počet serverů700+2000+850+2,200+820+
Počet zařízení55572
Statistiky serveru
Non-logging (zákaz logů)
Anonymní přihlášení

Zabezpečení

Kll Switch
256 Encryption
L2TP
PPTP
SSL
TLS

Kompatibilita

Windows
Linux
IOS
Android
Mac OSX
Platba kreditní kartou
Přijímají bitcoiny?

Podpora

Nonstop podpora
Live chat
Telefon
Uživatelská fóra

Jak vybrat nejlepší VPN (virtual private network)?

Existuje příliš mnoho poskytovatelů VPN a vybrat si toho nejlepšího se stává nadlidským úkolem. VPNka bohužel nejsou všechny stejně kvalitní, a protože VPN o vás budou vědět poměrně dost informací (IP adresu apod.), měli byste si vybrat takové, kterému můžete důvěřovat. V našem seznamu uvádíme jen a jen ty důvěryhodné, abychom vám pomohli oddělit zrno od plev.

Co je VPN? Jak funguje VPN?

VPN (virtual private network) je služba, která vám mimo jiné umožňuje anonymně brouzdat internetem (roz.: ne pod vaší IP adresou). Vy se připojujete skrze IP adresu ze serverů poskytovatele VPN, díky čemuž získáváte celou řadu výhod. Tou první je samozřejmě kompletní anonymita. Druhou obrovskou výhodou je pak možnost se připojit “jakoby” z jiné země, např. využití najdete při sledování pořadů české televize v zahraničí, které jinak není možné – VPN tento problém vyřeší. Na podobný problém narazíte třeba i u Netflixu, online pokeru nebo LIVE sportovních přenosů.

Anonymizuje vaše brouzdání internetem

Umožňuje vám dostat se k obsahu, který je v dané zemi jinak cenzurovaný (změnou IP adresy)
Zabezpečuje vaše připojení k síti – veřejné wifi již nejsou takovým nebezpečím
Chrání toho, kdo stahuje např. skrze torrenty

Přináší s sebou i pár nevýhod:

Více či méně zpomaluje vaši rychlost internetu (různí se poskytovatel od poskytovatele)
V některých zemích je používání VPN nelegální

Podle čeho vybírat VPN?

Ty nejlepší VPNka nabízí vyvážený mix parametrů po všech stránkách. I přesto je každé VPNko lepší pro jiné účely. Jiné požadavky bude mít člověk, jehož prioritou je vyhnout se geografickým restrikcím a odlišné priority bude mít ten, kdo stahuje ve velkém a potřebuje větší míru soukromí. Podle čeho tedy vybírat:

 – Podle úrovně zabezpečení – Jednou z důležitých věcí, na které se dívat je bezesporu stupeň zabezpečení. Vyplatí se dívat na bezpečnostní protokoly SSL, TLS apod. Všechny zmíněné protokoly v našem srovnání by měly přinést odpovídající stupeň zabezpečení. Pokud hledáte velkou porci anonymity, pak vás též bude zajímat, zda-li poskytoval uchovává logy, čili že zaznamenává historii vaši aktivity. Je zde riziko, že by vás pak různé instituce mohli dopátrat. Jestliže vás tento fakt znepokojuje, vybírejte takové, jenž logy neuchovávají (třeba podle srovnání výše).

 – Podle kompatibility – Na kolika zařízeních můžete VPN používat? Jaké OS vaše VPN podporuje? To jsou otázky, které je nezbytné zodpovědět si před výběrem toho pravého poskytovatele. Podrobný výpis podporovaných operačních systému najdete v porovnání výše.

 – Podle pro vás důležitých parametrů – To, jaký počet IP adres poskytuje, nebo jaká území má ve světě pokrytá, jsou zpravidla nejdůležitějšími parametry při výběru. Zejména však prozkoumejte, zda-li u VPN najdete zemi, kterou vy chcete. Pokud je třeba vaším cílem sledovat americké sportovní přenosy, pak je zřejmé, že prioritou je aby servery měli i v USA. Další parametry najdete ve srovnání.

Rozhodně nedoporučujeme používat VPN zdarma, které jsou nebezpečné pro vaše soukromí a také zpravidla rapidně snižují rychlost internetu.

Nejlepší VPN, všechny recenze:

VyprVPN-Logo

VyprVPN

VyprVPN má tisíce IP adres, díky kterým se stává téměř nemožné zjistit vaši identitu. Služba se též vyznačuje obstojným počtem serverů po celém světě, což je pro mnohé jeden z nejdůležitějších parametrů. Založení účtu a stažení softwaru je instuitivní, stejně jako připojení se ke vzdálenému serveru (z PC či mobilního zařízení). Jde o jednoho z nejlepších VPN poskytovatelů s vynikající podporou, jenž funguje 24/7.

PureVpn-Logo

PureVPN

Pure VPN je výborná služba, která je spolehlivá, bezpečná a univerzální. Mají servery po celém světě (180 umístěních) a využívají více než 80,000 IP adres. Ideální pokud chcete odblokovat obsah, jenž je dostupný jen v jiné zemi nebo využívat VPN jako zabezpečení při brouzdání internetem na veřejných WiFi. PureVPN dokáže skrýt vaši identitu a šifrovat data, která posíláte do sítě. Jde o jednu z nejlepších VPN na trhu, protože má nespočet serverů po celém světě a umožňuje některá šikovná uživatelská nastavení (např. Kill Switch).

IPVanish-logo

IPVanish

iPVanish udrží vaše data v bezpečí a vaši identitu v anonymitě. Jelikož tato společnost nezaznamenává logy, jde o jedno z nejlepších VPN pro aktivity, u níž oceníte větší míru anonymity. Je to dobrá volba i v případech, když chcete napojit více zařízeních na jeden účet. Větší míru soukromí dodává i možnost platby pomocí kryptoměn, což ve světě VPN není vždy standardem. 

hma-vpn-logo

Hide My Ass

Rozhodnout pro Hide My Ass má význam v případě, že vaší prioritou je velký počet umístění serverů po světě. V tomto má HMA nad konkurencí navrch. To mimo jiné umožňuje bez problému sledovat americký Netflix odkudkoli na světě. Na druhou stranu není vhodnou volbou, pokud je vaší prioritou maximální soukromí a rychlost. V historii měli totiž několik incidentů, kdy sdíleli data s britskou vládou. Mají sice poslední dobou nějaké negativní ohlasy, ale celkově jde o důvěryhodnou společnost, která je pod záštitou celosvětové společnosti AVG.

cyberghost-logo

CyberGhost

Pokud hledáte uživatelsky přívětivou službu VPN, CyberGhost je jedna z těch nejlepších. Nabízí jednak omezenou verzi zdarma, a také placenou verzi, která je až 5x rychlejší než “free verze”. Dobrá volba je to především pokud hledáte servery v Evropě, kde mají největší nabídku. Pro USA doporučujeme zvolit alternativu. Díky řadě serverům v Evropě nabízí poměrně slušnou rychlost.

Srovnání VPN
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.31 (13 Recenzí)

Přispět názorem