Srovnání WordPress page builderů

Nemůžete se rozhodnout, který WordPress page builder zvolit? Tak pak jste na správném místě. Otestovali jsme desítku page builderů pro redakční systém WordPress a z nich jsme vybrali 5 nejlepších. Ty jsme důkladně vyzkoušeli a připravili jejich recenze a srovnávací tabulku.

5nej-srovnani

Elementor Pro

Divi

Visual Composer

Beaver Builder

WPBakery

1. místo2. místo3. místoFinalistaFinalista

Finální hodnocení

9 8.5 8.17.1 6.24

Finance

Verze zdarma
Doživotní licence
Způsob placeníPlatí se roční licencePlatí se za roční nebo doživotní licenciPlatí se roční licencePlatí se roční licencePlatí se za doživotní licenci
Cena49$ pro 1 web, 99$ pro 3 weby, 199$ pro 1000 webů89$ za rok, 249$ doživozní licence (oba tarify pro neomezené množství webů)59$ 1 web, 149$ 3 weby, 349$ 1000 webů99$ neomezeně webů (chybí funkce multisite), 199$ (chybí funkce white labeling), 399$ neomezeně webů45$ doživotní licence pro 1 web

Customizace

Předpřipravené šablony300+110+100+55+100+
Počet widgetů (elementů)50+45+200+30+50+
WooCommerce moduly nebo builder
Builder záhlaví a zápatí
Jednoduché stylování prvků
Responzivní editace
Možnost upravovat prvky podle zařízení
Vlastní globální CSS
Integrace ikon "Font Awesome"
Pop-up builder (vyskakovací okna) (lze doinstalovat)
Builder formulářů
Hooky
Možnost zapnout režim údržby

Ovládání

Klávesové zkratky
Automatické ukládání
Copy & paste (kopíruj a vlož)
Vyhledávání v editoru (jednodušší navigace)

Důležité parametry

Drag&drop editor
Funguje s moderními šablonami
Manažer uživatelských rolí
Kompatibilní se SEO pluginy
Česká lokalizace částečná

Podpora

Podpora 24/7
Video tutoriály
Webové návody

Video srovnání

Co je WordPress page builder?

Page builder je systém nebo doplněk WordPressu, který zjednodušuje tvorbu webových stránek a zpřístupňuje ji i méně zkušeným uživatelům, kteří s tvorbou stránek teprve začínají. Bez znalosti programování si mohou uživatelé sami postavit webovou stránku, kterou pohání redakční systém WordPress.

WordPress page buildery byly dříve dodávány s prémiovými šablonami. Jejich výhoda spočívala ve snadném přizpůsobování vzhledu zakoupených šablon. Postupně se z page builderů stávaly samostatné pluginy, které jsou kompatibilní s jakoukoliv WordPress šablonou.

TIP!

Podívejte se na naše srovnání WordPress šablon a srovnání WordPress hostingu.

Proč používat page builder?

Nastavovat a přizpůsobovat vzhled webové stránky pomocí HTML a CSS je složité i zdlouhavé zároveň. Webdesignéři museli dříve sepsat tisíce řádků zdrojového kódu, aby mohli nastylovat nějakou webovou stránku. To zabralo spoustu času a peněz.

K používání page builderu nepotřebujete mít znalost kódovacích ani programovacích jazyků a stejně s nimi můžete jednoduše vytvářet profesionálně vypadající webové stránky.

S page buildery odpadá uživatelům zdlouhavá, těžká a nudná práce při designování stránek. Page builder je vlastně program, který se postará o programátorskou rutinu během vytváření webové stránky. Na uživatele potom zůstává ta hezčí část z této práce. A to kreativní tvorba.

Metodou drag&drop v editoru nastavíte vzhled webové stránky během několika minut (záleží na její velikosti). Nemusí to přitom být pouze jednoduchá webová prezentace. S WordPress page buildery můžete vytvářet i složité webové projekty.

Jak vybrat nejlepší WordPress page builder?

Při výběru WordPress page builderu musíte zvážit požadavky projektu a také si rozmyslet, co od builderu očekáváte. V dnešní době je lepší porozhlížíte se po page builderu, ve kterém se pracuje metodou drag&drop tvorby stránek. Tato metoda je totiž dosud nejjednodušším způsobem, jak stránky stavět.

Jednotlivé „stavitelé“ stránek se liší množstvím funkcí. Některým například chybí podpora oblíbené prodejní platformy WooCommerce. Pozor si dejte na množství widgetů a předpřipravených šablon vzhledu, které builder obsahuje. Obojí totiž výrazně urychluje a zjednodušuje tvorbu webových stránek.

Pokud chcete stavět webové stránky na zakázku, tak si vybírejte page builder, který je často aktualizovaný a má velkou uživatelskou komunitu. Aktualizace budou builder držet v bezpečném a provozuschopném stavu. Velká uživatelská komunita je zárukou dlouhé životnosti builderu stránek.

Jako webový vývojář si také důkladně prostudujte licenci WordPress page builderu. Některé buildery nabízí neomezené licence. To znamená, že s jednou licencí můžete zakoupený builder používat na neomezeném množství webů. Toto se bude na klientský projektech určitě hodit.

Cenová stránka page builderů bývá často podobná, ale některé nabízejí možnost zakoupit si doživotní licenci. Za jednu platbu bude váš builder dostávat doživotní bezpečnostní a zlepšovací aktualizace.

Nakonec si určitě dejte pozor na kompatibilitu page builderu s moderními WordPress šablonami. Například Divi je page builder a šablona v jednom. Kvůli tomu nemůžete s Divi používat žádnou jinou WordPress šablonu. Tu asi ani potřebovat nebudete. Pokud byste Divi deaktivovali, tak by vám v editoru zbyl pouze text obalený shortkódy. Tyto shortkódy by neuměl editor převést na vzhled, který jste s tímto builderem původně vytvořili. Většina uživatelů však nemá důvod Divi měnit za jinou šablonu a builder, protože jim nabízí vše, co potřebují.

Drag and drop editory stránek

Drag&drop editory stránek jsou nejdůležitější součástí page builderu. Drag&drop editor je vlastně nástroj pro nejjednodušší možnou tvorbu webových stánek. Pomocí tohoto editoru si dokáží postavit vlastní webové stránky začátečníci a zkušení webdesignéři na nich zase ocení rychlost s jakou se dají weby vytvářet.

V drag&drop editorech se pracuje na principu přetahování obsahových prvků so místa ve stránce. Page buildery stránek obsahují obsahové prvky (widgety) jako textové bloky, nadpisy, formuláře, obrázky, ceníky a spousty dalších. Smyslem těchto widgetů je usnadnit skládání web stránky.

Když chcete například vytvořit kontaktní stránku webu, tak si do čisté stránky metodou drag&drop myší přetáhnete všechny důležité prvky z nabídky page builderu na požadované místo ve stránce

Představte si, že před sebou máte úplně prázdnou stránku, ze které chcete vytvořit kontaktní stránku webu. Myší do ní přetáhnete mapu, kontaktní formulář, textové pole pro adresu, telefon a e-mail. Celé to můžet ozdobit například obrázkem provozovny. Všechny tyto prvky si v drag&drop na stránce snadno rozmístíte podle potřeby a fantazie.

Bez programování vytvoříte webové stránky, které jsou plně responzivní, funkční a mají profesionální vzhled.

WordPress editor

WordPress editor je pomocník, který vám pomáhá s vytvářením a upravováním obsahu. Díky němu můžete do příspěvku jednoduše vkládat obrázky, seznamy, nadpisy nebo jiné vizuální prvky, aby byl text pro čtenáře srozumitelnější a atraktivnější.

Současný (rok 2021) WordPress editor se jmenuje Gutenberg. WordPress Gutenberg se stal novým mezníkem při práci s obsahem na WordPressu. Z prostého editoru obsahu se stal editor webů.

Editor Gutenberg je poměrně šikovný, ale omezený „builder“ webových stránek. V Gutenbergu pod sebe skládáte sady bloků, které ještě poupravujete, aby na webu vypadaly tak, jak potřebujete. Celou dobu se pracuje v backendu editoru (v administraci WordPress), takže musíte mít poměrně velkou představivost, abyste postavili opravdu pěkný web.

Do tohoto editoru webu si můžete nainstalovat, pomocí pluginů, další bloky, které vám usnadní sestavování poutavých stránek. V editoru Gutenber můžete postavit jednotlivé stránky webu, ale není to kompletní webový builder, protože s ním nemůžete vytvářet záhlaví nebo zápatí stránek.

Alternativy WordPress editoru

WordPress editor má samozřejmě řadu alternativních protějšků. Můžete za ně považovat různé page buildery, kterých je na trhu opravdu nepřeberné množství. Tyto page buildery jsme vyzkoušeli a sestavili jejich žebříček.

Mezi alternativy WordPress editoru Gutenberg patří page buildery: Elementor, Divi, Visual Composer, Beaver Builder nebo WPBakery. To jsou alternativní pluginy, o který stojí za to uvažovat.

Recenze nejlepších page builderů pro WordPress

Elementor Logo

Elementor

Elementor je jedním z nejpopulárnějších builderů stránek pro WordPress. Je to vizuální drag&drop editor, který je k dispozici zdarma. Jeho bezplatná verze však neobsahuje tolik funkcí a možností nastavení, jako jeho Pro verze. Elementor obsahuje vše, co k tvorbě webových stánek můžete potřebovat. Mám v sobě mnoho widgetů a také předpřipravených šablon vzhledu. Elementor tvoří plně responzivní webové stránky, které se zobrazují správně na počítačích, tabletech i mobilních telefonech.

logo-divi

Divi

Divi je šablona a drag&drop editor v jednom. Je to nejpoužívanější WordPress page builder na světě. S jeho pomocí také můžete snadno vytvářet profesionálně vypadající webové stránky. Pokud jste se do světa WordPress šablon již trochu ponořili, museli jste zaslechnout o šabloně Divi.

Visual Composer Logo

Visual Composer

Visual Composer je WordPress page builder, který funguje na principu drag&drop tvorby webových stránek. V jednoduchosti lze říci, že k vytvoření webu s tímto editorem nepotřebujete nic jiného než počítač, klávesnici a myš.

Beaver Builder Logo

Beaver Builder

Beaver Builder je page builder pro WordPress, ve kterém najdete mnoho funkcí, doplňků nebo šablon vzhledu, které vám pomohou s tvorbou krásných webových stánek. Tvorba stránek je s tímto stavitelem stránek opravdu jednoduchá.

Wpbakery Logo

WPBakery

WPBakery je WordPress page builder. Ten byl dříve známý jako Visual Composer. V současné době (rok 2020) patří mezi jedny z nejoblíbenějších drag&drop editory stránek pro WordPress. Podle vlastního webu bylo do dnešního dne prodáno přes 4 300 000 licencí tohoto builderu.

Časté otázky k WordPress page builderům

Jakou používat šablonu k WordPress page builderu?

Některé page buildery mají vlastní šablonu. Například Elementor má Hello, Divi už je šablona d page builderem v jednom. Všechny nejlepší WordPress šablony umí spolupracovat s každým moderním page builderem.

Jak vybrat WordPress page builder?

Při výběru WordPress page builderu musíte zvážit požadavky projektu a také si rozmyslet, co od builderu očekáváte. V dnešní době je lepší porozhlížíte se po page builderu, ve kterém se pracuje metodou drag&drop tvorby stránek. Tato metoda je totiž dosud nejjednodušším způsobem, jak stránky stavět. Pokračovat.

Jaký je rozdíl mezi page builderem a WordPress editorem?

Drag&drop editory stránek jsou nejdůležitější součástí page builderu. Drag&drop editor je vlastně nástroj pro nejjednodušší možnou tvorbu webových stánek. Pomocí tohoto editoru si dokáží postavit vlastní webové stránky začátečníci a zkušení webdesignéři na nich zase ocení rychlost s jakou se dají weby vytvářet.

WordPress editor je pomocník, který vám pomáhá s vytvářením a upravováním obsahu. Díky němu můžete do příspěvku jednoduše vkládat obrázky, seznamy, nadpisy nebo jiné vizuální prvky, aby byl text pro čtenáře srozumitelnější a atraktivnější.

Srovnání WordPress page builderů
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.3 (10 Recenzí)