Srovn├ín├ş WordPress page builder┼»

Nem┼»┼żete se rozhodnout, kter├Ż WordPress page builder zvolit? Tak pak jste na spr├ívn├ęm m├şst─Ť. Otestovali jsme des├ştku page builder┼» pro redak─Źn├ş syst├ęm WordPress a z nich jsme vybrali 5 nejlep┼í├şch. Ty jsme d┼»kladn─Ť vyzkou┼íeli a p┼Öipravili jejich recenze a srovn├ívac├ş tabulku.

5nej-srovnani

Elementor Pro

Divi

Visual Composer

Beaver Builder

WPBakery

1. m├şsto2. m├şsto3. m├şstoFinalistaFinalista

Fin├íln├ş hodnocen├ş

9 8.5 8.17.1 6.24

Finance

Verze zdarma
Do┼żivotn├ş licence
Zp┼»sob placen├şPlat├ş se ro─Źn├ş licencePlat├ş se za ro─Źn├ş nebo do┼żivotn├ş licenciPlat├ş se ro─Źn├ş licencePlat├ş se ro─Źn├ş licencePlat├ş se za do┼żivotn├ş licenci
Cena49$ pro 1 web, 99$ pro 3 weby, 199$ pro 1000 web┼»89$ za rok, 249$ do┼żivozn├ş licence (oba tarify pro neomezen├ę mno┼żstv├ş web┼»)59$ 1 web, 149$ 3 weby, 349$ 1000 web┼»99$ neomezen─Ť web┼» (chyb├ş funkce multisite), 199$ (chyb├ş funkce white labeling), 399$ neomezen─Ť web┼»45$ do┼żivotn├ş licence pro 1 web

Customizace

P┼Öedp┼Öipraven├ę ┼íablony300+110+100+55+100+
Po─Źet widget┼» (element┼»)50+45+200+30+50+
WooCommerce moduly nebo builder
Builder z├íhlav├ş a z├ípat├ş
Jednoduch├ę stylov├ín├ş prvk┼»
Responzivn├ş editace
Mo┼żnost upravovat prvky podle za┼Ö├şzen├ş
Vlastn├ş glob├íln├ş CSS
Integrace ikon "Font Awesome"
Pop-up builder (vyskakovac├ş okna) (lze doinstalovat)
Builder formulářů
Hooky
Mo┼żnost zapnout re┼żim ├║dr┼żby

Ovl├íd├ín├ş

Kl├ívesov├ę zkratky
Automatick├ę ukl├íd├ín├ş
Copy & paste (kop├şruj a vlo┼ż)
Vyhled├ív├ín├ş v editoru (jednodu┼í┼í├ş navigace)

D┼»le┼żit├ę parametry

Drag&drop editor
Funguje s modern├şmi ┼íablonami
Mana┼żer u┼żivatelsk├Żch rol├ş
Kompatibiln├ş se SEO pluginy
─îesk├í lokalizace ─Ź├íste─Źn├í

Podpora

Podpora 24/7
Video tutoriály
Webov├ę n├ívody

Video srovn├ín├ş

Co je WordPress page builder?

Page builder je syst├ęm nebo dopln─Ťk WordPressu, kter├Ż zjednodu┼íuje tvorbu webov├Żch str├ínek a zp┼Ö├şstup┼łuje ji i m├ęn─Ť zku┼íen├Żm u┼żivatel┼»m, kte┼Ö├ş s tvorbou str├ínek teprve za─Ź├şnaj├ş. Bez znalosti programov├ín├ş si mohou u┼żivatel├ę sami postavit webovou str├ínku, kterou poh├ín├ş redak─Źn├ş syst├ęm WordPress.

WordPress page buildery byly d┼Ö├şve dod├ív├íny s pr├ęmiov├Żmi ┼íablonami. Jejich v├Żhoda spo─Ź├şvala ve snadn├ęm p┼Öizp┼»sobov├ín├ş vzhledu zakoupen├Żch ┼íablon. Postupn─Ť se z page builder┼» st├ívaly samostatn├ę pluginy, kter├ę jsou kompatibiln├ş s jakoukoliv WordPress ┼íablonou.

Pro─Ź pou┼ż├şvat page builder?

Nastavovat a p┼Öizp┼»sobovat vzhled webov├ę str├ínky pomoc├ş HTML a CSS je slo┼żit├ę i zdlouhav├ę z├írove┼ł. Webdesign├ę┼Öi museli d┼Ö├şve sepsat tis├şce ┼Ö├ídk┼» zdrojov├ęho k├│du, aby mohli nastylovat n─Ťjakou webovou str├ínku. To zabralo spoustu ─Źasu a pen─Ťz.

K pou┼ż├şv├ín├ş page builderu nepot┼Öebujete m├şt znalost k├│dovac├şch ani programovac├şch jazyk┼» a stejn─Ť s nimi m┼»┼żete jednodu┼íe vytv├í┼Öet profesion├íln─Ť vypadaj├şc├ş webov├ę str├ínky.

S page buildery odpad├í u┼żivatel┼»m zdlouhav├í, t─Ť┼żk├í a nudn├í pr├íce p┼Öi designov├ín├ş str├ínek. Page builder je vlastn─Ť program, kter├Ż se postar├í o program├ítorskou rutinu b─Ťhem vytv├í┼Öen├ş webov├ę str├ínky. Na u┼żivatele potom z┼»st├ív├í ta hez─Ź├ş ─Ź├íst z t├ęto pr├íce. A to kreativn├ş tvorba.

Metodou drag&drop v editoru nastav├şte vzhled webov├ę str├ínky b─Ťhem n─Ťkolika minut (z├íle┼ż├ş na jej├ş velikosti). Nemus├ş to p┼Öitom b├Żt pouze jednoduch├í webov├í prezentace. S WordPress page buildery m┼»┼żete vytv├í┼Öet i slo┼żit├ę webov├ę projekty.

Jak vybrat nejlep┼í├ş WordPress page builder?

P┼Öi v├Żb─Ťru WordPress page builderu mus├şte zv├í┼żit po┼żadavky projektu a tak├ę si rozmyslet, co od builderu o─Źek├ív├íte. V dne┼ín├ş dob─Ť je lep┼í├ş porozhl├ş┼ż├şte se po page builderu, ve kter├ęm se pracuje metodou drag&drop tvorby str├ínek. Tato metoda je toti┼ż dosud nejjednodu┼í┼í├şm zp┼»sobem, jak str├ínky stav─Ťt.

Jednotliv├ę ÔÇ×stavitel├ęÔÇť str├ínek se li┼í├ş mno┼żstv├şm funkc├ş. N─Ťkter├Żm nap┼Ö├şklad chyb├ş podpora obl├şben├ę prodejn├ş platformy WooCommerce. Pozor si dejte na mno┼żstv├ş widget┼» a p┼Öedp┼Öipraven├Żch ┼íablon vzhledu, kter├ę builder obsahuje. Oboj├ş toti┼ż v├Żrazn─Ť urychluje a zjednodu┼íuje tvorbu webov├Żch str├ínek.

Pokud chcete stav─Ťt webov├ę str├ínky na zak├ízku, tak si vyb├şrejte page builder, kter├Ż je ─Źasto aktualizovan├Ż a m├í velkou u┼żivatelskou komunitu. Aktualizace budou builder dr┼żet v bezpe─Źn├ęm a provozuschopn├ęm stavu. Velk├í u┼żivatelsk├í komunita je z├írukou dlouh├ę ┼żivotnosti builderu str├ínek.

Jako webov├Ż v├Żvoj├í┼Ö si tak├ę d┼»kladn─Ť prostudujte licenci WordPress page builderu. N─Ťkter├ę buildery nab├şz├ş neomezen├ę licence. To znamen├í, ┼że s jednou licenc├ş m┼»┼żete zakoupen├Ż builder pou┼ż├şvat na neomezen├ęm mno┼żstv├ş web┼». Toto se bude na klientsk├Ż projektech ur─Źit─Ť hodit.

Cenov├í str├ínka page builder┼» b├Żv├í ─Źasto podobn├í, ale n─Ťkter├ę nab├şzej├ş mo┼żnost zakoupit si do┼żivotn├ş licenci. Za jednu platbu bude v├í┼í builder dost├ívat do┼żivotn├ş bezpe─Źnostn├ş a zlep┼íovac├ş aktualizace.

Nakonec si ur─Źit─Ť dejte pozor na kompatibilitu page builderu s modern├şmi WordPress ┼íablonami. Nap┼Ö├şklad Divi je page builder a ┼íablona v jednom. Kv┼»li tomu nem┼»┼żete s Divi pou┼ż├şvat ┼ż├ídnou jinou WordPress ┼íablonu. Tu asi ani pot┼Öebovat nebudete. Pokud byste Divi deaktivovali, tak by v├ím v editoru zbyl pouze text obalen├Ż shortk├│dy. Tyto shortk├│dy by neum─Ťl editor p┼Öev├ęst na vzhled, kter├Ż jste s t├şmto builderem p┼»vodn─Ť vytvo┼Öili. V─Ťt┼íina u┼żivatel┼» v┼íak nem├í d┼»vod Divi m─Ťnit za jinou ┼íablonu a builder, proto┼że jim nab├şz├ş v┼íe, co pot┼Öebuj├ş.

Drag and drop editory stránek

Drag&drop editory str├ínek jsou nejd┼»le┼żit─Ťj┼í├ş sou─Ź├íst├ş page builderu. Drag&drop editor je vlastn─Ť n├ístroj pro nejjednodu┼í┼í├ş mo┼żnou tvorbu webov├Żch st├ínek. Pomoc├ş tohoto editoru si dok├í┼ż├ş postavit vlastn├ş webov├ę str├ínky za─Ź├íte─Źn├şci a zku┼íen├ş webdesign├ę┼Öi na nich zase ocen├ş rychlost s jakou se daj├ş weby vytv├í┼Öet.

V drag&drop editorech se pracuje na principu p┼Öetahov├ín├ş obsahov├Żch prvk┼» so m├şsta ve str├ínce. Page buildery str├ínek obsahuj├ş obsahov├ę prvky (widgety) jako textov├ę bloky, nadpisy, formul├í┼Öe, obr├ízky, cen├şky a spousty dal┼í├şch. Smyslem t─Ťchto widget┼» je usnadnit skl├íd├ín├ş web str├ínky.

Kdy┼ż chcete nap┼Ö├şklad vytvo┼Öit kontaktn├ş str├ínku webu, tak si do ─Źist├ę str├ínky metodou drag&drop my┼í├ş p┼Öet├íhnete v┼íechny d┼»le┼żit├ę prvky z nab├şdky page builderu na po┼żadovan├ę m├şsto ve str├ínce

P┼Öedstavte si, ┼że p┼Öed sebou m├íte ├║pln─Ť pr├ízdnou str├ínku, ze kter├ę chcete vytvo┼Öit kontaktn├ş str├ínku webu. My┼í├ş do n├ş p┼Öet├íhnete mapu, kontaktn├ş formul├í┼Ö, textov├ę pole pro adresu, telefon a e-mail. Cel├ę to m┼»┼żet ozdobit nap┼Ö├şklad obr├ízkem provozovny. V┼íechny tyto prvky si v drag&drop na str├ínce snadno rozm├şst├şte podle pot┼Öeby a fantazie.

Bez programov├ín├ş vytvo┼Ö├şte webov├ę str├ínky, kter├ę jsou pln─Ť responzivn├ş, funk─Źn├ş a maj├ş profesion├íln├ş vzhled.

WordPress editor

WordPress editor je pomocn├şk, kter├Ż v├ím pom├íh├í s vytv├í┼Öen├şm a upravov├ín├şm obsahu. D├şky n─Ťmu m┼»┼żete do p┼Ö├şsp─Ťvku jednodu┼íe vkl├ídat obr├ízky, seznamy, nadpisy nebo jin├ę vizu├íln├ş prvky, aby byl text pro ─Źten├í┼Öe srozumiteln─Ťj┼í├ş a atraktivn─Ťj┼í├ş.

Sou─Źasn├Ż (rok 2020) WordPress editor se jmenuje Gutenberg. WordPress Gutenberg se stal nov├Żm mezn├şkem p┼Öi pr├íci s obsahem na WordPressu. Z prost├ęho editoru obsahu se stal editor web┼».

Editor Gutenberg je pom─Ťrn─Ť ┼íikovn├Ż, ale omezen├Ż ÔÇ×builderÔÇť webov├Żch str├ínek. V Gutenbergu pod sebe skl├íd├íte sady blok┼», kter├ę je┼ít─Ť poupravujete, aby na webu vypadaly tak, jak pot┼Öebujete. Celou dobu se pracuje v backendu editoru (v administraci WordPress), tak┼że mus├şte m├şt pom─Ťrn─Ť velkou p┼Öedstavivost, abyste postavili opravdu p─Ťkn├Ż web.

Do tohoto editoru webu si m┼»┼żete nainstalovat, pomoc├ş plugin┼», dal┼í├ş bloky, kter├ę v├ím usnadn├ş sestavov├ín├ş poutav├Żch str├ínek. V editoru Gutenber m┼»┼żete postavit jednotliv├ę str├ínky webu, ale nen├ş to kompletn├ş webov├Ż builder, proto┼że s n├şm nem┼»┼żete vytv├í┼Öet z├íhlav├ş nebo z├ípat├ş str├ínek.

Alternativy WordPress editoru

WordPress editor m├í samoz┼Öejm─Ť ┼Öadu alternativn├şch prot─Ťj┼ík┼». M┼»┼żete za n─Ť pova┼żovat r┼»zn├ę page buildery, kter├Żch je na trhu opravdu nep┼Öebern├ę mno┼żstv├ş. Tyto page buildery jsme vyzkou┼íeli a sestavili jejich ┼żeb┼Ö├ş─Źek.

Mezi alternativy WordPress editoru Gutenberg pat┼Ö├ş page buildery: Elementor, Divi, Visual Composer, Beaver Builder nebo WPBakery. To jsou alternativn├ş pluginy, o kter├Ż stoj├ş za to uva┼żovat.

Recenze nejlep┼í├şch page builder┼» pro WordPress

Elementor Logo

Elementor

Elementor je jedn├şm z nejpopul├írn─Ťj┼í├şch builder┼» str├ínek pro WordPress. Je to vizu├íln├ş drag&drop editor, kter├Ż je k dispozici zdarma. Jeho bezplatn├í verze v┼íak neobsahuje tolik funkc├ş a mo┼żnost├ş nastaven├ş, jako jeho Pro verze. Elementor obsahuje v┼íe, co k tvorb─Ť webov├Żch st├ínek m┼»┼żete pot┼Öebovat. M├ím v sob─Ť mnoho widget┼» a tak├ę p┼Öedp┼Öipraven├Żch ┼íablon vzhledu. Elementor tvo┼Ö├ş pln─Ť responzivn├ş webov├ę str├ínky, kter├ę se zobrazuj├ş spr├ívn─Ť na po─Ź├şta─Ź├şch, tabletech i mobiln├şch telefonech.

logo-divi

Divi

Divi je ┼íablona a drag&drop editor v jednom. Je to nejpou┼ż├şvan─Ťj┼í├ş WordPress page builder na sv─Ťt─Ť. S jeho pomoc├ş tak├ę m┼»┼żete snadno vytv├í┼Öet profesion├íln─Ť vypadaj├şc├ş webov├ę str├ínky. Pokud jste se do sv─Ťta WordPress ┼íablon ji┼ż trochu pono┼Öili, museli jste zaslechnout o ┼íablon─Ť Divi.

Visual Composer Logo

Visual Composer

Visual Composer je WordPress page builder, kter├Ż funguje na principu drag&drop tvorby webov├Żch str├ínek. V jednoduchosti lze ┼Ö├şci, ┼że k vytvo┼Öen├ş webu s t├şmto editorem nepot┼Öebujete nic jin├ęho ne┼ż po─Ź├şta─Ź, kl├ívesnici a my┼í.

Beaver Builder Logo

Beaver Builder

Beaver Builder je page builder pro WordPress, ve kter├ęm najdete mnoho funkc├ş, dopl┼łk┼» nebo ┼íablon vzhledu, kter├ę v├ím pomohou s tvorbou kr├ísn├Żch webov├Żch st├ínek. Tvorba str├ínek je s t├şmto stavitelem str├ínek opravdu jednoduch├í.

Wpbakery Logo

WPBakery

WPBakery je WordPress page builder. Ten byl d┼Ö├şve zn├ím├Ż jako Visual Composer. V sou─Źasn├ę dob─Ť (rok 2020) pat┼Ö├ş mezi jedny z nejobl├şben─Ťj┼í├şch drag&drop editory str├ínek pro WordPress. Podle vlastn├şho webu bylo do dne┼ín├şho dne prod├íno p┼Öes 4 300 000 licenc├ş tohoto builderu.

Srovn├ín├ş WordPress page builder┼»
Odes├şl├ím
Jak hodnot├ş na┼íi ─Źten├í┼Öi
4.3 (10 Recenz├ş)