Zonky recenze

Zonky recenze


Výhody
+ Zonky funguje on-line 7 dní v týdnu.
+ Klienti si nepůjčují od banky, ale od lidí.
+ Úrok od 2,99 %

Nevýhody
– Pokud nemá klient uzavřené pojištění schopnosti splácet, tzv. Zonkyho záchrannou vestu, nemůže si zažádat o odklad splátky.

Zonky - logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Zonky je tzv. služba peer-to-peer, což znamená, že klienti mají možnost zde investovat, nebo si peníze půjčit. Úvěr či refinancování stávajících úvěrů poskytuje zpravidla za nižší úrok, než jaký jsou schopny nabídnout banky. Výhodou je možnost uzavřít úvěr on-line a to 7 dní v týdnu. Zonky nabízí úrok od 2,99 % (tento úrok byl v době psaní recenze a dnes se může lišit), splatnost až 10 let a možnost uzavřít k půjčce pojištění schopnosti splácet.

Zonky video recenze

Základní parametry

Zonky je první a zcela unikátní peer-to-peer služba v České republice. Toto označení můžete najít i pod zkratkou P2P. Znamená to, že společnost spojuje osoby, které chtějí investovat své peníze, s lidmi, kteří naopak potřebují peníze půjčit. Pro ty, kteří investují, je zajímavé zhodnocení jejich financí, jež je většinou vyšší než u běžných spořících účtů. Ti, kteří si půjčují, mají spoustu výhod, počínaje nízkým úrokem. Půjčující nemusí řešit ručitele, může kdykoli poslat mimořádnou splátku, nebo úvěr předčasně doplatit. Pojďme se nyní na Zonky a jejich půjčku podívat podrobněji.

Kolik půjčují20-900 000 Kč
úrok2,99 - 19,99
Splátky od502.-
Poplatky2%
Doba splácení6 měsíců -10 let
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?ano - po celkovém doplacení
VýhodyZonkyho záchranná vesta

Co je Zonky?

Zonky Predstaveni

Peer-to-peer je služba, kde „lidé půjčují lidem“, jak říká známá reklama. Znamená to, že klienti, kteří potřebují půjčit nějaký finanční obnos, nemusí chodit do banky, ale mohou si zažádat o své finance online přímo na stránkách Zonky. Jejich žádost je předána případným investorům, tedy lidem, kteří naopak své peníze chtějí investovat a zhodnotit. Ti si vyberou, zda se jim žádající „líbí“ a zda mu důvěřují natolik, aby mu peníze půjčili.

Pokud klient úvěr získá, postupuje stejně, jako v případě bankovního úvěru – splácí svůj úvěr na základě smlouvy – tedy podle toho, jak si určil v žádosti o úvěr a jak mu bylo následně schváleno. Peníze posílá na účet Zonky. Nemusí se starat, jak se vrácené peníze dostanou k investorům. Tato problematika jde zcela mimo půjčující si zákazníky.

Pozor!

Zonky je jeden z mála nebankovních úvěrů, který umožňuje uzavřít k půjčce pojištění schopnosti splácet – tzv. Zonkyho záchrannou vestu.

Kolik si můžete u Zonky půjčit a jaké jsou podmínky splácení?

Zonky Uroky Kalkulacka

Zonky půjčuje klientům od 20.000 Kč až po 900.000 Kč. Záleží jen na žádajícím, kolik peněz potřebuje a kolik je schopen splácet. Nejnižší možná částka je 500 Kč, přičemž doba splácení začíná na 6 měsících. Nejdéle může klient svůj úvěr splácet po dobu 10 let, což je prakticky stejná lhůta, jakou nabízí většina bank u běžných půjček bez zástavy.

Úrok půjčky je různý. Závisí vždy na tom, kolik si klient půjčuje, jak dlouho bude splácet atd. S půjčkou u Zonky se může klient dostat až na úrok 2,99 %. Nejvyšší úrok je 19.99 %. Pokud vás zajímá, co z toho všeho má Zonky, pak je to poplatek 2 % z půjčené částky. Tu klient nemusí zaplatit ihned. Splatí se postupně v prvních 3-4 splátkách. Výše splátky je při tom stále stejná!

Co je to Zonkyho záchranná vesta?

Zonky Zachranna Vesta

Splácení půjčky je něco, co se nám může zdát naprosto samozřejmé. Možná si ani nedokážeme představit, co bychom dělali, kdybychom na ni najednou neměli, nebo bychom prostě nemohli splácet. Přesto je to situace, se kterou je potřeba při půjčování financí počítat, ať už si pro peníze jdete do banky, nebo využijete nebankovní společnost.

Zonky stejně jako jiné společnosti nabízí možnost zřídit si k úvěru pojištění schopnosti splácet. Pojmenovali ho příznačně „Zonkyho záchranná vesta“. Pomoc při výpadku příjmů zajišťuje od 35 Kč měsíčně. Toto pojištění vás kryje pro případ ztráty zaměstnání, pracovní neschopnosti, hospitalizace, invalidity, při vydání průkazu ZTP/P a v případě úmrtí. V tu chvíli představuje především pomoc pro pozůstalé dlužníka, kterým nedoplacený úvěr „nespadne“ do dědictví.

A jak Zonkyho záchranná vesta funguje? Zcela jednoduše, jako každé jiné pojištění k úvěrům. V případě, že se něco přihodí a dlužník nemůže zaplatit nebo splácet, splátky vám odloží. Pokud dojde na větší komplikace, nebo dokonce k úmrtí, zbytek úvěru za vás doplatí.

Co když máte záznam v registrech?

Máte záznam v registrech dlužníků? Většina z nás je má. Alespoň ti, kteří si někdy půjčili nějaké peníze, mají kontokorent, kreditní kartu, hypotéku nebo obyčejnou půjčku. Otázkou však je, zda jsou to záznamy pozitivní či negativní.

Ve chvíli, kdy si půjčíte, nebo si alespoň o půjčku zažádáte, vznikne vám v registru záznam. A to i v případě, že je vám půjčka zamítnuta. Banky i nebankovní společnosti tak mohou sledovat vaši platební morálku. Platíte své úvěry pravidelně, tak, jak bylo dohodnuto? Opožďujete se s platbami, nebo máte jiné potíže? To vše se zapisuje a věřitelé pak vědí, zda je bezpečné vám finance půjčit. Zonky je na tom úplně stejně. Ve skutečnosti je potřeba, aby byl ještě o něco přísnější, než jiné nebankovní společnosti (banky totiž většinou lidem s negativními záznamy nepůjčují vůbec). Zonky musí chránit peníze, které jsou dalších – obyčejných lidí. O to je kontrola platební morálky zájemce o půjčku důležitější.

Pokud tedy máte pozitivní záznamy v registrech, Zonky vám půjčí. Pokud jste měli někdy v minulosti negativní záznam, byli jste v exekuci (a již je doplacená), nebo jste byli v insolvenci (a nyní již nejste), můžete půjčku u Zonky získat. Je však třeba počítat, že to může být složitější. Zonky na svých stránkách píše, že klientům, kteří mají splacenou insolvenci, nebo jsou pět let po exekuci, a nyní již vše platí tak, jak mají, učiní „férovou nabídku“. Otázka je, zda tato nabídka bude zájemcům o půjčku vyhovovat. Může být totiž „pojištěna“ vyšším úrokem apod.

Na co všechno vám Zonky půjčí

Zonky Druhy Pujcek

Zonky umí poskytnout klasickou půjčku, ale také pomůže refinancovat úvěry. Pokud má klient přemíru půjček a má pocit, že už mu jednotlivé splátky přerůstají přes hlavu, je možné spojit všechny úvěry do jednoho a ten si vzít právě u Zonky. A proč žádat v takovém případě přímo o refinancování a nebrat si klasickou půjčku, abyste s ní sami doplatili, co uznáte za vhodné?

U klasické půjčky Zonky stejně zjistí, kolik už klient dluží a jaké jsou jeho splátky. Pokud se k tomu připočítá nová půjčka, kterou u Zonky klient žádá, mohlo by se stát, že nebude schválená, protože přeúvěrovaný klient by na potřebnou částku nedosáhl. Pokud ale žádá o refinancování půjček, Zonky už ví, že klient své stávající půjčky novým úvěrem doplatí, a tudíž bude výše jeho splátek stejná, nebo nižší. Záleží na tom, jak si refinancování nastaví a zda si chce brát nějakou částku navíc.

Výhodou je, že na půjčku od Zonky můžete kdykoli vložit peníze navíc, tzv. mimořádnou splátku, nebo celý úvěr bez udání důvodu předčasně doplatit. Pokud nemáte k úvěru sjednáno pojištění schopnosti splácet, není možné požádat o odklad splátky, v případě nenadálých událostí. A to se může stát každému. Proto je lepší počítat s mírným měsíčním poplatkem a pojištění k úvěru si uzavřít.

Nejčastěji si klienti u Zonky půjčují (dle jejich vlastního průzkumu) na bydlení. Půjčit si ale můžete i na auto, vzdělání, elektroniku, zdraví, cestování, nebo pokud máte v hlavě nějaký svůj vlastní projekt, na který vám v bance nepůjčí.

Navýšení
Půjčka
Refinancování
mimořádná splátka
předčasné splacení
Možnost pojištění

Náš tip!

Jste na mateřské, v důchodu, nebo banky nechtějí váš příjem akceptovat z jiného důvodu? Zkuste půjčku na Zonky. Díky tomu, že si půjčujete od lidí, jako jste vy, máte mnohem větší šanci půjčku získat a ještě se super úrokem!

Jaký musíte/nemusíte mít příjem?

Základem žádosti o půjčku, ať už v bance, nebo u nebankovní společnosti, je samozřejmě příjem. Zatímco mnohé banky hodně příjmů neuznávají a schvalují půjčky pouze zaměstnancům na dobu neurčitou, u Zonky můžete o úvěr zažádat i v případě, že jste na rodičovské dovolené, pobíráte důchod, podnikáte atd. Do příjmů můžete navíc zařadit i doklad o pronájmu nemovitosti, rozhodnutí o alimentech, různá soudní rozhodnutí atd.

Díky tomu mají šanci na půjčku i matky samoživitelky, rozvedené ženy, ženy či muži na rodičovské dovolené, nebo důchodci.

Jak uzavřít půjčku na Zonky?

Půjčku u Zonky můžete uzavřít online, což je rychlé a pohodlné. Nemusíte se nikam vypravovat, vše vyřídíte z pohodlí domova a stačí vám k tomu jen počítač či tablet, internet a mobilní telefon. O půjčku můžete zažádat i o víkendech, neboť na Zonky se pracuje 7 dní v týdnu.

Pracují i o víkendu
žádost on-line?
žádost telefonicky?
mají pobočky

Žádost o půjčku na Zonky

Zonky Uzavreni Pujcky

Pokud se klient rozhodne, že si na Zonky půjčí, stačí na úvodní stránce srolovat níže, vyzkoušet si kolik si chce půjčit, kolik chce splácet a hned vidí, kolik je úrok a na jak dlouho se nastaví doba splatnosti. Posouvat a nastavovat půjčku může tak dlouho, dokud mu splátka a doba splatnosti nebude plně vyhovovat. Poté klikne na „Chci si půjčit“.

V následujícím kroku je potřeba vybrat, zda chce klient půjčku na cokoliv, nebo refinancovat své stávající úvěry. Po kliknutí na požadovaný text se opět posune dál. Znovu si upraví, tentokrát „na ostro“, jakou chce výši úvěru a splátek, a pokud požaduje Zonkyho záchrannou vestu, zaškrtne patřičné políčko. Tlačítkem „pokračovat“ se opět posune dál a zadá email, na který mu přijde nezávazná nabídka.

Pokud klientovi nabídka vyhovuje, může pokračovat v žádosti dál. Vyplní údaje o sobě, nahraje dva doklady totožnosti, aby si pracovníci na Zonky mohli ověřit, kdo skutečně o půjčku žádá. Dále nahraje potvrzení o příjmu, popř. další potřebné doklady.

Žádost o půjčku, zhodnocení atd. trvá mnohem rychleji, než pokud by klient žádal v bance. Pokud je mu úvěr schválen, Zonky vybere peníze od investorů a během několika minut je převede na účet, který klient do žádosti uvedl.

Vše je jednoduché a srozumitelné, ale kdyby klient tápal a nevěděl si rady, může využít klientské linky, nebo poradce na online chatu.

Podpora

Klientskou podporu má Zonky zvládnutou výborně. Vedle klasické možnosti – napsat email, funguje rychle a spolehlivě online chat na webových stránkách Zonky, nebo je možné využít klientskou linku a to od 9:00 do 18:00.

Mobilní aplikace Android/iOS
On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVýborná
Odpověď do 24 hodin

My jsme klientskou linku a online chat vyzkoušeli ve všední dny několikrát po sobě. Vždy jsme čekali jen chvilinku a už s námi pracovníci komunikovali. Byli příjemní a ochotní. Zodpověděli naše dotazy buď přímo, nebo nám poslali odkaz na stránky, kde jsme se k našemu požadavku dozvěděli víc. Jejich snahu a práci nemůžeme hodnotit jinak než pozitivně.

Více informací →

Pokud nejsou zonky to pravé pro vás, podívejte se na naše srovnání nebankovních půjček a nebo srovnání P2P portálů.

Zonky recenze
Zonky - logo

Název: Zonky

Shrnutí:
✅ Navýšení
✅ Půjčka
✅ Refinancování
✅ mimořádná splátka
✅ Předčasné splacení
✅ Možnost pojištění

Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.54 (219 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

11 Příspěvků

 1. Zonky jsou nějaký podvod... 7.9.2021
 2. Nejvyšší RPSN a úrok 30.5.2021
 3. Radek 24.1.2021
 4. Anonym 20.1.2021
 5. Anonym 29.11.2020
 6. Anonym 24.8.2020
 7. Anonym 24.8.2020
 8. Anonym 24.8.2020
 9. Anonym 24.8.2020
 10. Anonym 24.8.2020
 11. Josef 22.1.2020

Přispět názorem

Odesílám