Via SMS Recenze

Via SMS

Výhody
+ Líbí se nám rychlost při vyřízení půjčky a možnost prodloužit splácení až o 30 dní, a to navíc opakovaně.

Nevýhody
– Půjčku nezískáte, pokud máte záznam v registru dlužníků.

Viasms-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Via SMS je jedním z online poskytovatelů krátkodobých spotřebitelských úvěrů a půjček působících v České republice od roku 2011. Nabízí rychlé a krátkodobé půjčky prostřednictvím internetu a mobilních telefonů. Úvěry převážně ve výši 5 000 Kč lze pořídit velmi rychle a jsou vhodné pro pokrytí nečekaných výdajů i běžných výdajů, na které nestačí váš rodinný rozpočet. Hlavní výhodou společnosti Via SMS je rychlost vyřízení půjčky a minimální administrativní zátěž.

TIP!

Pokud Via SMS půjčka není to, co hledáte – podívejte se na srovnání nebankovních půjček.

Via SMS – Recenze

Via SMS poskytuje krátkodobé úvěry a půjčky, a to velice rychle. Postup této společnosti je rychlejší, transparentnější a bez zdlouhavých a opakovaných schvalovacích procesů, než s jakými se běžně setkáte při získání úvěru v bance. Podmínky pro schválení a získání půjčky jsou jednoduché – plnoletost, svéprávnost, čistý trestní rejstřík a dobrá úvěrová historie (bez záznamů v registrech neplatičů). Dalšími podmínkami jsou vlastnit bankovní účet v České republice a disponovat mobilním telefonem a přístupem k internetu.

Kolik půjčují100 – 30 000 Kč
Úrok0 % v případě včasného splacení
Splátky od100Kč
Poplatky
Doba splácení7 – 30 dní
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?
VýhodyMožnost prodloužení splácen

Via SMS poskytuje rychlé nebankovní půjčky v rozmezí 100 Kč až 30 000 Kč. Doba splácení je fixně dána na 7 až 30 dní, ovšem v případě potřeby lze za předem známý poplatek tuto dobu prodloužit o 7, 14 nebo 30 dní, a to opakovaně.  Klient si navíc ihned po splacení půjčky může půjčit znovu, ve stejné výši, anebo počkat 7 dní a půjčit si částku vyšší. První půjčka je poskytována ve výši od 100 Kč do 8 000 Kč, stálí klienti mohou čerpat půjčky až do výše 30 000 Kč. Navíc je třeba při první žádosti doložit kopii občanského průkazu a váš příjem. Žádná záruka ani ručitel nejsou potřeba.

Jak půjčky u Via SMS fungují?

Postup pro získání půjčky je velice jednoduchý. Stačí se přihlásit na webové stránky Via SMS, vyplnit registraci s žádostí o půjčku a potom žádost potvrdit jednoduchým zasláním SMS zprávy. Po zpracování žádosti je schválená částka zaslána na bankovní účet klienta během několika málo hodin, maximálně však do jednoho dne, zde záleží na bankovní instituci, u které máte vedený váš osobní účet. U České spořitelny, MONETA Money Bank a Fio banky bude požadovaná částka poukázána na váš účet do 15 minut od schválení vaší žádosti. U jiných bankovních institucí pak nejpozději během téhož dne. U účtu vedených u Komerční banky, Raiffeissen bank či jiné banky, převod trvá dle zákona až 2 pracovní dny.

Navýšení
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splacení
Možnost pojištění

Klienti, kteří si půjčí peníze od Via SMS nemají vzhledem k maximální době splatnosti 30 dní a tomu, že se jedná o opravdu rychlou a krátkodobou půjčku, možnost refinancování, mimořádné splátky ani možnosti pojištění. To by nemělo valný efekt, což je zřejmé již na první pohled. Možnost navýšení půjčky v průběhu jejího splácení možné není, ale klient si může připlatit za pozdější splátku, anebo si ihned po doplacení stávající půjčky, půjčit znovu.

Poplatky dlužníka

Aby byla dokončena registrace se žádostí o půjčku, je třeba uhradit registrační poplatek ve výši 1 Kč na bankovní účet Via SMS. Jakmile bude platba přijata, obdržíte informační SMS jako potvrzení a teprve poté bude vyřízena vaše žádost o úvěr. Další poplatky, které byste mohli zaplatit, jsou pak pouze za prodloužení doby splácení o 7, 14 nebo 30 dní a výše těchto poplatků je vám vždy předem známa již v okamžiku, kdy o půjčku žádáte.

Jak získat půjčku

Při žádosti o vaší první půjčku od Via SMS si na kalkulátorech zvolíte výši půjčky a délku splácení. Poté kliknete na tlačítko Získat půjčku a postupujete dle pokynů. Zadáte vaše jméno, rodné číslo, číslo mobilního telefonu a další údaje. Na váš mobilní telefon obdržíte SMS zprávu s aktivačním kódem, který zadáte ve svém profilu. Vždy můžete čerpat pouze jednu půjčku. Po rozhodnutí o poskytnutí úvěru budou peněžní prostředky převedeny na váš účet během několika minut. Rychlost připsání prostředků na váš bankovní účet závisí poté již jen na vaší bance.

Jak splatit půjčku

Půjčku je třeba samozřejmě splatit ve stanoveném termínu, a to bankovním převodem. Ihned po splacení půjčky je možné požádat o novou půjčku ve stejné výši. V případě, že byste chtěli získat půjčku na vyšší částku, musíte počkat alespoň 7 dní. Pak bude zvýšena maximální možná výše pro druhou a další půjčku až do částky 20 000 Kč.

Jak prodloužit splatnost půjčky

Pokud víte, že nestihnete půjčku splatit včas v daném termínu, můžete si lhůtu splatnosti prodloužit, a to až o 30 dní. Stačí pouze uhradit poplatek za prodloužení, který zjistíte již při žádosti o půjčku na kalkulátoru. Tento poplatek je třeba uhradit nejpozději v den splatnosti půjčky. Pokud byste hradili poplatek za prodloužení po splatnosti, je třeba k němu připočítat také úroky z prodlení. O prodloužení budete následně informování SMS zprávou. Zajímavostí je, že lhůtu splatnosti můžete prodloužit opakovaně a poplatek za opakované prodloužení zůstává stále stejný.

Důsledky pozdní platby a nesplacení

Jestliže nezaplatíte půjčku ve stanoveném termínu a neprodloužíte splatnost odpovídajícím poplatkem, budete povinni zaplatit smluvní poplatek ve výši 0,1 % z dlužné částky za každý den prodlení, a navíc paušální poplatek za úhradu účelně vynaložených nákladů ve výši až 500 Kč týdně. Navíc je třeba si uvědomit, že pozdní platby ovlivňují vaši kreditní historii a bonitu, což do budoucna může zamezovat možnosti získání dalších půjček u bankovních institucí.

Pracují i o víkenduJen v sobotu
Žádost on-line?
Žádost telefonicky?
Mají pobočky

S pracovníky Via SMS se můžete spojit v pracovní dny v době od 9 do 19 hodin, ale také v sobotu od 10 do 16 hodin. Příjem žádostí probíhá 24 hodin denně, ovšem proces schvalování a výplata půjček pak pouze v pracovní dny. Rozhodnutí vám bude sděleno prostřednictvím SMS nebo emailem do 10 minut u žádostí podaných v pracovní době, žádosti přijaté mimo tuto dobu, budou zpracovány v prvních minutách následujícího pracovního dne.

Podpora

Via SMS nabízí vynikající kvalitu podpory. K dispozici máte možnost kontaktování přes kontaktní formulář, email, telefonicky i on-line chat. Určitě doporučujeme v případě jakýchkoliv dotazů v pracovní dny využít on-line chat. Je to nejrychlejší způsob komunikace a odpověď máte v podstatě okamžitě. Vzhledem k přehlednosti jejich webových stránek, které jsou jasné a výstižné však na většinu vašich dotazů naleznete odpověď v sekci Nejčastější dotazy.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVynikající
Via SMS Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.35 (17 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

  1. Andrea Hulanova 10.8.2021

Přispět názorem