SOS Credit Recenze

SOS CreditVýhody
+ Možnost prodloužení termínu splatnosti půjčky, a to opakovaně, dle žádosti zákazníka. Vyznávají individuální přístup ke každému klientovi a nevyžadují žádné ručení.

Nevýhody
– Půjčku nezískáte, pokud máte nějaké dřívější závazky po splatnosti.

SOS credit - logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

SOS Credit působí na českém trhu teprve od roku 2015 a poskytuje krátkodobé nebankovní úvěry. Získat půjčku od SOS Credit je opravdu velmi jednoduché. Stačí vám několik minut času, přístup k internetu, mobilní telefon a vlastní bankovní účet. Půjčit si můžete částku v rozmezí 1 000 Kč až 15 000 Kč se splatností maximálně 28 dnů. Hlavní výhodou půjčky od SOS Credit je rychlost vyřízení žádosti o půjčku.

TIP!

Není tato nebankovní půjčka to, co hledáte? Podívejte se na nejlepší nebankovní půjčky.

SOS Credit – Recenze

SOS Credit poskytuje krátkodobé půjčky, a to velice rychle. Společnost má automatizovaný systém obchodních procesů, který jim umožňuje provádět kvalitativní posouzení klienta pomocí scoringového systému vyvinutého IT oddělením společnosti. To jim umožňuje posoudit úvěruschopnost klienta a poskytovat úvěry pouze těm zákazníkům, kteří jsou schopni včas finanční obnos vrátit. Podmínky pro schválení a získání půjčky jsou jednoduché. Pro získání půjčky od SOS Credit je nutné být občanem České republiky nebo zde mít alespoň povolení k trvalému pobytu, být svéprávný a starší 18 let a mít platný občanský průkaz. Dále je nutné vlastnit osobní účet, mít pravidelný měsíční příjem a nemít žádné závazky po splatnosti.

Kolik půjčují1 000 – 15 000 Kč
ÚrokIndividuální, od 0 %
Splátky od1 000 Kč
Poplatky
Doba splácení7 – 28 dní
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?
VýhodyMožnost prodloužení splácení

SOS Credit poskytuje rychlé, krátkodobé, nebankovní půjčky v rozmezí 1 000 Kč až 15 000 Kč. Doba splácení je fixně dána na 7 až 28 dní, ovšem v případě potřeby lze za předem známý poplatek tuto dobu prodloužit o 7, 14, 21 nebo 28 dní, a to opakovaně. Navíc je třeba při první žádosti doložit kopii občanského průkazu a váš příjem. Žádná záruka ani ručitel však nejsou potřeba.

Navýšení
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splacení
Možnost pojištění

Klienti, kteří si půjčí peníze od SOS Credit nemají vzhledem k maximální době splatnosti 28 dní a tomu, že se jedná o opravdu rychlou a krátkodobou půjčku možnost refinancování, mimořádné splátky ani možnosti pojištění. Možnost navýšení půjčky v průběhu jejího splácení možné není, ale klient si může připlatit za pozdější splátku.

Prodloužení termínu splatnosti půjčky

Splatnost půjčky je možné prodloužit o 7, 14, 21 nebo 28 dnů. Podmínkou pro prodloužení splatnosti je však uhrazení poplatku za prodloužení. Postup je velice jednoduchý. Klient se pomocí emailu přihlásí do klientské sekce a podá si žádost v zóně Moje půjčky. Zvolí si požadované podmínky prodloužení termínu splatnosti půjčky a potvrdí žádost o prodloužení. Následně uhradí poplatek za prodloužení termínu splatnosti, kde uvede jako variabilní symbol své rodné číslo a do zprávy pro příjemce napíše Prodloužení s číslem, o kolik dnů si žádá prodloužení. Termín splatnosti se automaticky prodlouží po zaúčtování platby. Nesmírnou výhodou je možnost prodloužení splatnosti půjčky, kolikrát chcete.

Jak získat půjčku

Celý proces získání půjčky je velice rychlý a snadný a zabere vám jen několik málo minut. Nejdříve prostřednictvím tlačítka Registrace nebo pomocí kalkulačky zvolíte, kolik peněz si chcete půjčit a na jakou dobu a pak kliknete na tlačítko Půjčit si. Vyplníte jednoduchý formulář a po přečtení Smlouvy o úvěr a další dokumentace je odsouhlasíte. Po uzavření smlouvy, budete mít samozřejmě všechny dokumenty dostupné v klientské sekci. Smlouva vám rovněž bude zaslána v elektronické podobě na uvedený email. Po schválení půjčky je třeba doložit kopii občanského průkazu a 3 výpisy z vašeho účtu.  Po kladném vyřízení vaší žádosti o půjčku, budou peníze ihned poukázány na váš účet, a to bez zbytečného protahování a jiných poplatků. Nejpozději do druhého dne po odeslání.

Jak splatit půjčku

Ideálním způsobem je samozřejmě úhrada půjčky v řádném termínu. Platba bude řádně identifikována a zaúčtována pouze se správně zadaným variabilním symbolem. O konci splatnosti budete vždy informováni 3 dny před termínem prostřednictvím emailu, SMS zprávy nebo telefonicky. Půjčku je také možné uhradit kdykoliv i před termínem splatnosti půjčky.

Jak prodloužit splatnost půjčky

Pokud víte, že nestihnete půjčku splatit včas v daném termínu, můžete si lhůtu splatnosti prodloužit. Pro prodloužení půjčky je potřeba uhradit částku označenou jako Celkem k úhradě. Poplatek za prodloužení termínu splatnosti půjčky je třeba uhradit do původního termínu splatnosti půjčky. Při prodloužení lze půjčku splatit i částečně a snížit tak poplatky na další prodloužení termínu splatnosti půjčky.

Zodpovědné půjčování

SOS  Credit klade důraz na zodpovědné půjčování, a proto své klienty vybízí, aby vždy pečlivě zvážili všechna pro a proti. Půjčka je pro klienta vhodná, pokud potřebuje náhle finanční prostředky před výplatou, musí udělat neplánovaný nákup nebo se mu vyskytnou nečekané výdaje či má pravidelný měsíční příjem a je schopen úvěr splatit do 28 dnů. Naopak půjčka pro vás není vhodná, pokud chcete půjčku použít na zaplacení jiných půjček a úvěrů, máte přetrvávající finanční problémy nebo chcete půjčku využít na zaplacení nepotřebných služeb nebo zboží. Před žádostí o půjčku by tedy každý klient měl zvážit, zda půjčku opravdu potřebuje a dobře si propočítat, zda je schopen ji vrátit včas. Dále je vhodné si půjčit pouze tolik, kolik je opravdu nezbytné a dopředu se seznámit s obchodními podmínkami. Nikdy si nepůjčujte pro jinou osobu, protože půjčka bude vždy jen váš závazek a vy budete povinni ji uhradit.

Pracují i o víkendu
Žádost on-line?
Žádost telefonicky?
Mají pobočky

S pracovníky SOS Credit  se můžete spojit pouze v pracovní dny v době od 8 do 18 hodin. Žádosti se podávají výhradně prostřednictvím on-line formuláře, telefonické žádosti nejsou přijímány zejména z důvodu nutnosti předchozí registrace. Žádosti o půjčky přijímají 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Věrnostní program

SOS Credit nabízí možnost členství v SOS Klubu. Jedná se o věrnostní program pro klienty, kteří mohou využívat jednorázových i dlouhodobých slev na poskytované služby. Pro nové žadatele je připravena 30% sleva. Pro její uplatnění je potřeba zadat při registraci slevový kód: sleva 30. Stálí klienti pak dostávají slevu automaticky na základě opakovaných žádostí a mohou jí uplatnit až do výše 15 000 Kč. Stříbrní klienti získávají 3. až 4. půjčku se slevou 10 %, zlatí klienti získávají 5. a 6. půjčku se slevou 15 % a premium klienti pak 7. a další půjčky s 20% slevou.

Podpora

SOS Credit nabízí vynikající relativně dobrou kvalitu podpory. K dispozici máte možnost kontaktování zákaznické podpory prostřednictvím emailu nebo telefonicky. Rozhodně doporučujeme v případě jakýchkoliv dotazů pracovníky SOS Credit kontaktovat spíše telefonicky, odezva emailové komunikace je delší, zhruba 24 hodin. Na telefonní lince jsou velice ochotní, ale některé informace nezískáte, pokud se správně nezeptáte a nevíte, o čem mluvíte. Respektive je třeba se zeptat opravdu konkrétně.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů8/10
Kvalita podporyDostatečná
SOS Credit Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.67 (15 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem