Provident recenze

ProvidentVýhody
+U Providentu můžete uzavřít krátkodobou půjčku, půjčku v hotovosti i bezhotovostní úvěr. Obchodní zástupci s vámi vše vyřídí v pohodlí vašeho domova. V případě problémů se splácením si můžete dát tzv. splátkové prázdniny.

Nevýhody
-Pojištění k úvěrům od Providentu je vymyšleno velmi neprakticky, nepokrývá dostatečně půjčený obnos a neřeší příliš prakticky jednotlivé splátky. Jednání pracovnice na klientské lince bylo naprosto nevhodné a nepříjemné, navíc jsme z ní informace museli doslova dolovat.

 

 

provident logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Provident je nebankovní společnost, která poskytuje klientům úvěry bezhotovostně na účet, ale i v hotovosti, přímo do ruky. V takovém případě předává hotovost už při podpisu smlouvy. Půjčky si můžete uzavřít až do výše 130.000 Kč a splácet je od 4 do 36 měsíců. V případě finančních problémů můžete požádat o splátkové prázdniny a odložit si 1 – 3 splátky na později. Úvěry je možné pojistit pojištěním Komplex od společnosti MetLife, které ale není podle nás úplně vhodné a praktické.

Provident – Recenze

Provident je poměrně známá nebankovní společnost, která poskytuje klientům hotovostní i bezhotovostní půjčky od 3.000 Kč až do 130.000 Kč. Klienti mohou zažádat telefonicky nebo on-line. Na základě jejich žádosti si s nimi sjedná schůzku pracovník Providentu a individuálně s nimi úvěr dořeší na místě, které si klient určí. Výhodou je, že půjčka, kterou klient získá, je mu nastavená přímo „na tělo“. Nevýhodou naopak je, že žádající až do schůzky netuší, jaké budou podmínky jeho půjčky. Na webových stránkách společnosti si sice může úvěr předem nasimulovat, nastavené parametry i úroková sazba jsou však pouze orientační.

Kolik půjčují3000-130.000Kč
úrokod 6,9%
Splátky oddle výše úvěru
Poplatky
Doba splácení4 - 36 měsíců
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?ano (ale ne exekuce, insolvence)
VýhodyPrvní půjčka zdarma, možnost odložení splátek

3 druhy půjček u Provident

Společnost Provident má v nabídce hned tři druhy půjček. Liší se od sebe nejen maximální výškou úvěru, ale i podmínkami. Pokud klient ještě nikdy u této společnosti půjčku neměl, má možnost zažádat si o prvních 16.000 Kč a to dokonce zdarma.
Pokud klienti požadují peníze v hotovosti, mohou získat díky druhému typu půjčky až 90.000 Kč. Hotovost obdrží ihned při podpisu smlouvy, kterou s nimi přijedou pracovníci dokončit třeba až k nim domů.
Poslední typ půjčky, na který jsme se více zaměřili, je tzv. „půjčka na účet“. Díky ní mohou klienti získat až 130.000 Kč s úrokem od 6,9 %. Zažádat o ni může každý, tj. nový i stávající klient Providentu. Úrok 6,9 % vypadá lákavě a výhodně, bohužel je potřeba počítat s poměrně vysokými poplatky za vedení úvěrového účtu apod., takže RPSN se nakonec vyšplhá mnohem výš.

Doba splácení a podmínky získání

Klienti své půjčky u Providentu mohou splácet od 4 do 36 měsíců. Zažádat při tom může klient, který je starší 18-ti let a je občanem České republiky, nebo klient, který má povolení k dlouhodobému pobytu na území ČR. Pokud má negativní záznam v registrech, má šanci půjčku získat. Nesmí však mít platnou exekuci ani nesmí být v insolvenci. Každou žádost pracovníci posuzují skutečně individuálně, proto není předem možné určit, kdo na půjčku dosáhne a kdo nikoli.

Jak funguje půjčka od Provident?

Půjčka u společnosti Provident je poměrně hodně variabilní. Klient si může vzít klasický spotřebitelský úvěr prakticky na cokoliv, a individuálně je možné pořešit i refinancování stávajících úvěrů, přestože v základní nabídce tuto možnost nenajdete. Pracovníci společnosti se snaží řešit vše k naprosté spokojenosti klienta, a pokud je potřeba při nové půjčce zároveň doplatit ty stávající, mohou o tom jednat.

Navýšeníano, individuálně
Půjčka
Refinancováníano, individuálně
mimořádná splátka
předčasné splacení
Možnost pojištění

Pokud klient v průběhu splácení úvěru zjistí, že mu jeho výše nestačí, může opět zažádat o individuální řešení a půjčku navýšit, popř. si vzít další, kterou může první doplatit, ale také nemusí. Kdykoli může na svou půjčku vložit mimořádnou splátku nebo ji zcela doplatit.

Pojištění k úvěrům od Providentu

Úvěry u Providentu mohou klienti jistit pojištěním Komplex od společnosti MetLife. Nikdy totiž nevíme, co se přihodí a co nám zabrání naše půjčky splácet. Pojištění Komplex vyplácí pojistné v případě pracovní neschopnosti způsobené úrazem či nemocí, v případě zlomenin následkem úrazu, v případě hospitalizace a následné rekonvalescence následkem úrazu i nemoci a v případě úmrtí dlužníka zajistí pozůstalým jednorázovou náhradu (do 20.000 Kč).
Přestože se jedná o pojištění k úvěru, podle vysvětlení, jak tato pojistka funguje, se zdá, že se jedná o klasickou pojistku, která tak úplně s úvěrem nekoresponduje. Klient dostane vyplacené klasické pojistné za úraz, rekonvalescenci atd. Ale splátky musí v průběhu svého léčení hradit stále dál, což není moc praktické. V případě klientova úmrtí dostanou pozůstalí z pojistky vyplaceno maximálně 20.000 Kč, což nemusí na pokrytí a srovnání vyšších úvěrů stačit. Tato pojistka nám tudíž připadá zcela nepraktická.

Splátkové prázdniny

Naštěstí má hotovostní i bezhotovostní půjčka od Providentu možnost tzv. splátkových prázdnin. To znamená, že pokud se u klienta objeví nečekaná událost, která mu zabrání v pravidelném hrazení splátek, může využít odklad splátek o 1 – 3 měsíce. Důvod odložení může být libovolný a klientovi se při tom nijak nenavyšuje měsíční splátka. Doba splatnosti úvěru se automaticky prodlouží o takovou dobu, o jakou klient splátky odloží. Za službu klient nic neplatí, je v ceně úvěru, což oceňujeme.

Jak sjednat půjčku u společnosti Provident

Sjednání půjčky u společnosti Provident je jednoduché. Stačí vyplnit žádost na webových stránkách a odeslat, nebo zavolat na klientskou linku. Do cca 24 hodin se ozve některý z pracovníků společnosti a sjedná si s vámi schůzku na místě, které vám bude nejvíce vyhovovat. Výhodou je, že nemusíte odcházet kvůli uzavření půjčky z domova. Nevýhodou je, že pracovníci mají neomezený čas na to, aby vás o půjčce přesvědčili, i když by se vám jejich nabídka nezdála dobrá.
Provident má sice pobočky po celé České republice, ale podle informací z klientské linky jsou využívány jen na servisní záležitosti. Nové půjčky údajně neuzavírají.
O půjčku u Providentu můžete zažádat 7 dní v týdnu, a dokonce i schůzku si můžete sjednat na víkend, pokud nemáte jinou možnost. Pracovníci se ochotně přizpůsobí.

Pracují i o víkendu
žádost on-line?ano+ osobní schůzka
žádost telefonicky?
mají pobočky

Pokud je půjčka vyřešená ke spokojenosti klienta a Provident ji schválí, dochází k podpisům smluv a následnému vyplácení peněz. Klienti, kteří žádali o hotovostní půjčku, dostanou vyplacené peníze přímo na místě při podpisu smlouvy. Klienti, kteří žádali o finance bezhotovostně, obdrží požadovanou částku na účet do 2 pracovních dnů od podpisu smlouvy.

Proč si (ne)vybrat právě Provident?

Proč by si klienti měli vybrat právě Provident? V první řadě se jedná o společnost licencovanou Českou národní bankou, což je záruka odpovědnosti, důvěryhodnosti, odborné způsobilosti a samozřejmě kvality a dodržení jasně stanovených pravidel. V nezávislých porovnáních nebankovních poskytovatelů půjček vychází Provident jako důvěryhodná a transparentní společnost, která se neschovává za skryté poplatky a je ke klientům vstřícná.
U určitých druhů půjčky vám Provident zaručí garanci celkové ceny. To znamená, že ani v případě komplikací a zpoždění splátky vám nenaúčtuje nic navíc.
Vedle těchto výhod je tady i již zmíněná možnost úvěr si pojistit, nebo v případě problémů odložit splátky. Výhodou je i vstřícnost pracovníků sejít se s klienty kdekoli si přejí a to po 7 dní v týdnu.

Podpora

Klientská podpora společnosti Provident nás velmi zklamala. Klienti a žadatelé o nový úvěr mají možnost kontaktovat pracovníky buď e-mailem, nebo zdarma na telefonní lince. Chyběl nám tady on-line chat přímo na stránkách společnosti, který by nám umožnil ptát se v průběhu simulace úvěru a pročítání podmínek a možností. Nakonec jsme vyzkoušeli klientskou linku, ale naše zkušenost nebyla vůbec dobrá.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů5/10
Kvalita podporyVelmi špatná

Pracovnice klientské linky vůbec nerespektovala, že se chceme nejprve jen informovat na některé podmínky půjčky. Okamžitě se z nás snažila vydolovat rodné číslo, což jsme odmítli s tím, že si chceme nejprve půjčku promyslet. Naše další dotazy zodpovídala až po několikátém zopakování, neustále nám skákala do řeči, nenechala nás domluvit, abychom jí sdělili, co potřebujeme vědět a stále nám nutila uzavření půjčky.
Z tohoto postupu jsme velmi zklamaní a hodnotíme ho velmi negativně.

Provident recenze
provident logo

Název: Provident recenze

Shrnutí:
✅ Navýšení
✅ Půjčka
✅ Refinancování
✅ mimořádná splátka
✅ Předčasné splacení
✅ Možnost pojištění
✅ Pracují i o víkendu
✅ žádost on-line

Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.65 (40 Recenzí)

Více informací →

Pokud není Provident to pravé pro vás, podívejte se na další nebankovní půjčky.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

3 Příspěvky

  1. Soňa m. 3.6.2020
    • Sára s 15.8.2020
  2. Nedoporučuji 14.12.2019

Přispět názorem