Provident recenze

ProvidentVýhody
+U Providentu můžete uzavřít krátkodobou půjčku, půjčku v hotovosti i bezhotovostní úvěr.
+ Obchodní zástupci s vámi vše vyřídí v pohodlí vašeho domova.
+ V případě problémů se splácením si můžete dát tzv. splátkové prázdniny.

Nevýhody
-Pojištění k úvěrům od Providentu je vymyšleno velmi neprakticky, nepokrývá dostatečně půjčený obnos a neřeší příliš prakticky jednotlivé splátky.

provident logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Provident je nebankovní společnost, která poskytuje klientům úvěry bezhotovostně na účet, ale i v hotovosti, přímo do ruky. Půjčky si můžete uzavřít až do výše 170.000 Kč a splácet je od 12 do 48 měsíců. V případě finančních problémů můžete požádat o splátkové prázdniny a odložit si 1 – 3 splátky na později. Úvěry je možné pojistit pojištěním Komplex od společnosti MetLife, které ale není podle nás úplně vhodné a praktické.

Provident – Recenze

Základní parametry

Provident je poměrně známá nebankovní společnost, která poskytuje klientům hotovostní i bezhotovostní půjčky od 7.000 Kč až do 170.000 Kč. Klienti mohou zažádat telefonicky nebo online. Na základě jejich žádosti si s nimi sjedná schůzku pracovník Providentu a individuálně s nimi úvěr dořeší na místě, které si klient určí. Výhodou je, že půjčka, kterou klient získá, je mu nastavená přímo „na tělo“. Nevýhodou naopak je, že žádající až do schůzky netuší, jaké budou podmínky jeho půjčky. Na webových stránkách společnosti si sice může úvěr předem nasimulovat, nastavené parametry i úroková sazba jsou však pouze orientační.

Kolik půjčují7.000-170.000Kč
úrokod 6,9%
Splátky oddle výše úvěru
Poplatky
Doba splácení4 - 36 měsíců
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?ano (ale ne exekuce, insolvence)
VýhodyPrvní půjčka zdarma, možnost odložení splátek

3 druhy půjček u Provident

Provident Pujcky

První možností je online půjčka Creditea, což je vlastně taková finanční rezerva. Je zcela bez poplatků a úroky na ní platíte pouze v případě, že ji čerpáte. Creditea má 30 denní bezúročné období – pokud ji zaplatíte v tomto termínu, nebudete platit nic. Jinak se úrok počítá od 9,84 %. Tento typ půjčky vám poskytne až 130.000 Kč.

Druhým typem je tzv. Půjčka 10+1. Jedná se o půjčku do maximální výše 30.000 Kč, u které zaplatíte navíc jen jednu splátku. Jedná se čistě o online půjčku, kterou můžete vyplnit z pohodlí domova. Rozložená je na 11 splátek, přičemž prvních deset splátek pokryje váš úvěr a poslední, 11. splátka je poplatek za půjčku. Půjčku můžete kdykoliv předčasně doplatit, nebo si naopak odložit splátky.

Náš tip!

Potřebujete vyšší půjčku až do 170.000 Kč, ale nechcete chodit do banky – třeba kvůli koronaviru? Neumíte to s internetem a bojíte se, že byste si takto půjčku nedokázali vyjednat? Pak vsaďte na Provident. Jejich poradci za vámi dorazí klidně až domů a se vším vám pomohou. 

Poslední typ půjčky, na který jsme se více zaměřili a který jsme testovali, je tzv. „půjčka na účet“. Díky ní mohou klienti získat až 170.000 Kč s úrokem od 6,9 %. Zažádat o ni může každý, tj. nový i stávající klient Providentu. Úrok 6,9 % vypadá výhodně, bohužel je potřeba počítat s poměrně vysokými poplatky za vedení úvěrového účtu apod., takže RPSN se nakonec vyšplhá mnohem výš.

Pokud klienti požadují peníze v hotovosti, mohou získat až 90.000 Kč na ruku. Hotovost obdrží ihned při podpisu smlouvy, kterou s nimi přijedou pracovníci dokončit třeba až k nim domů.

Doba splácení a podmínky získání

Klienti své půjčky u Providentu mohou splácet od 12 do 48 měsíců. Zažádat při tom může klient, který je starší 18-ti let a je občanem České republiky, nebo klient, který má povolení k dlouhodobému pobytu na území ČR. Pokud má negativní záznam v registrech, má šanci půjčku získat. Nesmí však mít platnou exekuci ani nesmí být v insolvenci. Každou žádost pracovníci posuzují skutečně individuálně, proto není předem možné určit, kdo na půjčku dosáhne a kdo nikoli.

Jak funguje půjčka od Provident?

Provident Predstaveni

Půjčka u společnosti Provident je poměrně hodně variabilní. Klient si může vzít klasický spotřebitelský úvěr prakticky na cokoliv, a individuálně je možné pořešit i refinancování stávajících úvěrů, přestože v základní nabídce tuto možnost nenajdete. Pracovníci společnosti se snaží řešit vše k naprosté spokojenosti klienta, a pokud je potřeba při nové půjčce zároveň doplatit ty stávající, lze o tom jednat.

Pokud klient v průběhu splácení úvěru zjistí, že mu jeho výše nestačí, může opět zažádat o individuální řešení a půjčku navýšit, popř. si vzít další, kterou může první doplatit, ale také nemusí. Kdykoli může na svou půjčku vložit mimořádnou splátku nebo ji zcela doplatit.

Navýšení individuálně
Půjčka
Refinancování individuálně
mimořádná splátka
předčasné splacení
Možnost pojištění

Pojištění k úvěrům od Providentu

Pojisteni Provident

Půjčky u Providentu mohou klienti jistit pojištěním Komplex od společnosti MetLife (platí v případě Půjčky Provident a Půjčky 10+1) . Nikdy totiž nevíme, co se přihodí a co nám zabrání naše půjčky splácet. Pojištění Komplex vyplácí pojistné v případě pracovní neschopnosti způsobené úrazem či nemocí, v případě zlomenin následkem úrazu, v případě hospitalizace a následné rekonvalescence následkem úrazu i nemoci a v případě úmrtí dlužníka zajistí pozůstalým jednorázovou náhradu (do 20.000 Kč).

Přestože se jedná o pojištění k úvěru, podle vysvětlení, jak tato pojistka funguje, se zdá, že se jedná o klasickou pojistku, která tak úplně s úvěrem nekoresponduje. Klient dostane vyplacené klasické pojistné za úraz, rekonvalescenci atd. Ale splátky musí v průběhu svého léčení hradit stále dál, což není moc praktické. V případě klientova úmrtí dostanou pozůstalí z pojistky vyplaceno maximálně 20.000 Kč, což nemusí na pokrytí a srovnání vyšších úvěrů stačit. Tato pojistka nám tudíž připadá zcela nepraktická.

Splátkové prázdniny

Naštěstí má hotovostní i bezhotovostní půjčka od Providentu možnost tzv. splátkových prázdnin. To znamená, že pokud se u klienta objeví nečekaná událost, která mu zabrání v pravidelném hrazení splátek, může využít odklad splátek o 1 – 3 měsíce. Důvod odložení může být libovolný a klientovi se při tom nijak nenavyšuje měsíční splátka. Doba splatnosti úvěru se automaticky prodlouží o takovou dobu, o jakou klient splátky odloží. Za službu klient nic neplatí, je v ceně úvěru, což oceňujeme.

Jak sjednat půjčku u společnosti Provident?

Provident Online Zadost

Sjednání půjčky u společnosti Provident je jednoduché. Stačí vyplnit žádost na webových stránkách a odeslat, nebo zavolat na klientskou linku. Do cca 24 hodin se ozve některý z pracovníků společnosti a sjedná si s vámi schůzku na místě, které vám bude nejvíce vyhovovat. Výhodou je, že nemusíte odcházet kvůli uzavření půjčky z domova. Nevýhodou je, že pracovníci mají neomezený čas na to, aby vás o půjčce přesvědčili, i když by se vám jejich nabídka nezdála dobrá.

O půjčku u Providentu můžete zažádat 7 dní v týdnu, a dokonce i schůzku si můžete sjednat na víkend, pokud nemáte jinou možnost. Pracovníci se ochotně přizpůsobí.

Pokud je půjčka vyřešená ke spokojenosti klienta a Provident ji schválí, dochází k podpisům smluv a následnému vyplácení peněz. Klienti, kteří žádali o hotovostní půjčku, dostanou vyplacené peníze přímo na místě při podpisu smlouvy (maximálně však do výše 90.000 Kč). Klienti, kteří žádali o finance bezhotovostně, obdrží požadovanou částku na účet do 2 pracovních dnů od podpisu smlouvy.

Pracují i o víkendu
žádost on-line?ano+ osobní schůzka
žádost telefonicky?
mají pobočky

Proč si (ne)vybrat právě Provident?

Provident Proc

Proč by si klienti měli vybrat právě Provident? V první řadě se jedná o společnost licencovanou Českou národní bankou, což je záruka odpovědnosti, důvěryhodnosti, odborné způsobilosti a samozřejmě kvality a dodržení jasně stanovených pravidel. V nezávislých porovnáních nebankovních poskytovatelů půjček vychází Provident jako důvěryhodná a transparentní společnost, která se neschovává za skryté poplatky a je ke klientům vstřícná.

U určitých druhů půjčky vám Provident zaručí garanci celkové ceny. To znamená, že ani v případě komplikací a zpoždění splátky vám nenaúčtuje nic navíc.

Vedle těchto výhod je tady i již zmíněná možnost úvěr si pojistit, nebo v případě problémů odložit splátky. Výhodou je i vstřícnost pracovníků sejít se s klienty kdekoli si přejí, a to po 7 dní v týdnu.

Podpora

Klientská podpora společnosti Provident nás příliš nenadchla. Klienti a žadatelé o nový úvěr mají možnost kontaktovat pracovníky buď e-mailem, nebo zdarma na telefonní lince. Chyběl nám tady online chat přímo na stránkách společnosti, který by nám umožnil ptát se v průběhu simulace úvěru a pročítání podmínek a možností. Nakonec jsme vyzkoušeli klientskou linku, ale naše zkušenost nebyla vůbec dobrá.

Pracovnice klientské linky vůbec nerespektovala, že se chceme nejprve jen informovat na některé podmínky půjčky. Okamžitě se z nás snažila vydolovat rodné číslo, což jsme odmítli s tím, že si chceme nejprve půjčku promyslet. Naše další dotazy zodpovídala až po několikátém zopakování, neustále nám skákala do řeči, nenechala nás domluvit, abychom jí sdělili, co potřebujeme vědět a stále nám nutila uzavření půjčky.

Z tohoto postupu jsme velmi zklamaní a hodnotíme ho velmi negativně.

Mobilní aplikace
On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů5/5
Odpověď do 24 hodinOdpověď do 24 hodin
Kvalita podporyŠpatná
Provident recenze
provident logo

Název: Provident recenze

Shrnutí:
✅ Navýšení
✅ Půjčka
✅ Refinancování
✅ mimořádná splátka
✅ Předčasné splacení
✅ Možnost pojištění
✅ Pracují i o víkendu
✅ žádost on-line

Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.63 (68 Recenzí)

Více informací →

Pokud není Provident to pravé pro vás, podívejte se na další nebankovní půjčky.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

5 Příspěvků

  1. Barbora Cencingrova 25.9.2021
  2. Jaroslava 26.2.2021
  3. Soňa m. 3.6.2020
    • Sára s 15.8.2020
  4. Nedoporučuji 14.12.2019

Přispět názorem