Zaplo recenze

Zaplo


Výhody
+Pokud potřebujete peníze co nejrychleji, je Zaplo dobrým řešením.
+ Po schválení dostane klient peníze do 15 minut na svůj čet.
+ Peníze lze vyzvednout v hotovosti – na pobočkách Geco.

Nevýhody
– Nelíbí se nám, že jsme se nedozvěděli jednoznačně výši úroku, který se na úvěrech od Zaplo účtuje.
– Ani pracovnice na klientské lince neuměla odpovědět.

Zaplo - logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Zaplo je nebankovní společnost, která poskytuje tzv. „rychlou půjčku před výplatou“, nebo chcete-li krátkodobý úvěr. Znamená to, že klienti si mohou vypůjčit jednorázově od 1.000 Kč do 30.000 Kč. Částku je nutné vrátit v poměrně krátkém čase, v rozmezí 7 – 30 dní, jak si klient určí v žádosti. Výhodou je, že první půjčka je zdarma. Pokud klient potřebuje, může nově zvolit i Zaplo půjčku na splátky.

Zaplo – Recenze

Základní parametry

Zaplo Predstaveni

Zaplo Finance s.r.o. je nebankovní společnost poskytující v České republice krátkodobé nebankovní půjčky, tzv. rychlé půjčky před výplatou, ale nově i půjčky na splátky. My jsme se v našem testování soustředili především na hlavní nabídku – tedy krátkodobou půjčku. Její podstatou je nízká částka, vysoký úrok a krátká doba splatnosti. Zaplo půjčuje pouze občanům České republiky starším 18-ti let. A to občanům finančně bezúhonným. To znamená, že má-li žádající klient negativní záznam v registru dlužníků, exekuci nebo insolvenci, nemá šanci půjčku od Zaplo získat.

Zaplo je nebankovní společnost, jejíž produkt – krátkodobá půjčka před výplatou – je ideální pro klienty, kteří jsou si jisti, že budou moci úvěr po obdržení výplaty, nebo po proplacení faktury (u podnikatelů), snadno doplatit. Půjčka má dobu splatnosti od 7 dnů do 30 a na poprvé si může klient půjčit od 1.000 Kč do 16.000 Kč. Pokud tuto půjčku splatí v předem dohodnuté lhůtě, může si zažádat o novou půjčku, která už smí dosáhnout výše 30.000 Kč. Nejdelší doba splatnosti je ovšem pouze 30 dní, a tak je potřeba, aby klienti před půjčením vyšších obnosů dobře přemýšleli a počítali, zda budou skutečně schopni takový úvěr doplatit.

Nově mají klienti možnost rozložit si i krátkodobou půjčku na několik splátek v případě, že nezvládnou vrátit celou částku najednou. Zaplo k této možnosti přistoupilo vzhledem ke komplikované situaci posledních měsíců. Je však potřeba dodržet patřičné podmínky. Rozložení na splátky je možné u jednorázově splatných půjček nad 5 000 Kč. Zaplo vám umožní rozložit dlužnou částku nejméně do pěti měsíčních splátek, a to bez navýšení. Je však potřeba splatit alespoň 20% z dlužné částky do 5 kalendářních dnů od žádosti.

Pokud jste si od Zaplo vzali půjčky s pravidelnými měsíčními splátkami získáte možnost rozložení pravidelných splátek na delší období, a to bez navýšení. Za velkou výhodu považujeme i možnost prodloužit si splatnost a to až 11x, ovšem je potřeba počítat s poplatkem.

Kolik půjčují1000 - 30.000.- (poprvé jen 16,000.-)
úrokod 0% - cca 23%
Splátky odDle výše úvěru a situace klienta
Poplatky1. půjčka zdarma
Doba splácení7-30 dnů
Minimální věk18 let, občan ČR
Schvalují se záznamem v registrech?
VýhodyPrvní půjčka zdarma, na účet i v hotovosti, na cokoliv

Možnosti půjčky

Zaplo Moznosti Pujcky

Klienti u krátkodobých půjček nemají možnost uzavřít pojištění schopnosti splácet, což je velká nevýhoda. Je to celkem logické, protože tato pojistka se uzavírá při předpokladu dlouhodobého splácení úvěru. Přesto i ve lhůtě od 7 – 30 dnů se může něco přihodit, co klientovi doplacení zkomplikuje. Stačí málo a dlužník se velmi rychle dostane do problémů.
Krátkodobá půjčka od Zaplo je určená prakticky na cokoliv. Ať už klient potřebuje rychle koupit nový bojler, opravit auto, nebo zaplatit dětem školné, Zaplo důvod půjčení zjišťovat nebude. Je však potřeba vědět, na co se tato půjčka hodí. Rozhodně není možné s ní refinancovat stávající úvěry, a proto Zaplo tuto možnost klientům ani nenabízí.

Navýšení
Půjčka
Refinancování
mimořádná splátka
předčasné splacení
Možnost pojištění

Nejjednodušší řešení, jak si u Zaplo půjčit peníze, je vyplnit vše on-line. Pokud byste si ale nebyli jisti, je možné zavolat i na klientskou linku, kde s vámi všechno pořeší. Nemají sice kamenné pobočky, ale zato pracují 7 dní v týdnu. Pracovní dobu najdete na webových stránkách Zaplo a snadno tak zjistíte, kdy můžete volat, nebo kdy můžete zažádat o půjčku. Podle složitosti vyřízení a schvalovacího procesu můžete mít své peníze na účtu do několika minut, ale může to být i druhý den. Peníze si můžete nechat zaslat bezhotovostně na svůj účet, nebo si je vyzvednout v hotovosti na pobočkách Geco.

Jak je to u Zaplo s úroky?

Zaplo Uroky

S úroky je to na Zaplo hodně chaotické. U první půjčky má klient slíbeno, že pokud půjčený obnos vrátí v dohodnutý čas, nebude mu žádný úrok účtován, a tudíž se bude rovnat nule. U dalších půjček už se samozřejmě úrok účtuje. Informaci o jeho výši však nikde na stránkách nehledejte. Ony to totiž neví ani pracovnice na klientské lince!

Abychom zjistili, kolik je úrok u další případné půjčky u Zaplo, museli jsme si zavolat na klientskou linku. V simulaci na webových stránkách společnosti to nezjistíte, pokud už u nich nemáte první půjčku doplacenou. Pracovnice na klientské lince byla poněkud zmatená. Když jsme požadovali alespoň orientační informaci o úrocích, sdělila nám, že při půjčení 30.000 Kč na 30 dní přeplatíme celkem 36,900 Kč. Na dotaz, co z toho je úrok a co případný poplatek za uzavření, nám sdělila tak nesmyslné cifry, že jsme je nebyli schopni rozkódovat. Výši úroku jsme si tedy vypočítali sami…

Pokud si půjčíte 30.000 Kč, 1 % činí 300 Kč. Při doplacení celkové částky i s úroky 36.900 Kč, tedy přeplatíte 6,900 Kč. V tom případě se úrok rovná 23 %. Tato částka ale může být tvořena úrokem a zároveň poplatkem za sjednání půjčky. Náš příklad je tedy skutečně jen orientační.

Jak funguje rychlá půjčka do výplaty od Zaplo?

Zaplo Jak Funguje Pujcka Do Vyplaty

Rychlá půjčka do výplaty, jak už název napovídá, představuje menší finanční obnos, který je klient schopen splatit v době od 7 – 30 dnů. Předpokládá se tedy, že ho splatí jednorázově, z výplaty. U těchto půjček tudíž není stanovena minimální splátka. Pokud by klient chtěl a mohl půjčku zaplatit dříve než v dojednaný den, je to možné. Pokud by chtěl vložit tzv. mimořádnou splátku, to jako zaplatit úvěr např. v několika menších splátkách, rovněž je to možné. Je však potřeba počítat s tím, že se musí vejít do lhůty splatnosti sjednané ve smlouvě.

Klienti u krátkodobých půjček nemají možnost uzavřít pojištění schopnosti splácet, což je velká nevýhoda. Je to však celkem logické, protože tato pojistka se uzavírá při předpokladu dlouhodobého splácení úvěru. Přesto i ve lhůtě od 7 – 30 dnů se může něco přihodit, co klientovi doplacení zkomplikuje. Stačí málo a dlužník se velmi rychle dostane do problémů. Proto oceňujeme, že se Zaplo připojilo k výzvě Ministerstva Financí ČR a umožňuje nově rozložit si do splátek i krátkodobé úvěry. 

Krátkodobá půjčka od Zaplo je určená prakticky na cokoliv. Ať už klient potřebuje rychle koupit nový bojler, opravit auto, nebo zaplatit dětem školné, Zaplo důvod půjčení zjišťovat nebude. Je však potřeba vědět, na co se tato půjčka hodí. Rozhodně není možné s ní refinancovat stávající úvěry, a proto Zaplo tuto možnost klientům ani nenabízí.

Jak uzavřít půjčku od Zaplo?

Zaplo Jak Si Pujcit Penize

Nejjednodušší řešení, jak si u Zaplo půjčit peníze, je vyplnit vše online. Pokud byste si ale nebyli jisti, je možné zavolat i na klientskou linku, kde s vámi všechno pořeší. Nemají sice kamenné pobočky, ale zato pracují 7 dní v týdnu. Pracovní dobu najdete na webových stránkách Zaplo a snadno tak zjistíte, kdy můžete volat, nebo kdy můžete zažádat o půjčku. Podle složitosti vyřízení a schvalovacího procesu můžete mít své peníze na účtu do několika minut, ale může to být i druhý den. Peníze si můžete nechat zaslat bezhotovostně na svůj účet, nebo si je vyzvednout v hotovosti na pobočkách Geco.

Pracují i o víkendu
žádost on-line?
žádost telefonicky?
mají pobočky

Jak zažádat o půjčku

Na webových stránkách Zaplo nejprve nastavte parametry půjčky, jaké vám vyhovují. Zvolte si její výši a dobu, za kterou chcete, nebo za kterou jste schopni peníze vrátit zpět. Je potřeba si uvědomit, že dostupný limit půjčky závisí na vašem věku a na počtu předchozích splacených půjček. Pokud žádáte o půjčku poprvé, nedostanete víc než 16.000 Kč. Pokud žádáte po splacení první půjčky, už jsou vaše možnosti vyšší. Jak jsme již napsali výše, u jednorázové půjčky si nejvíce můžete půjčit 30.000 Kč.

Dalším krokem je vyplnění online formuláře a nahrání kopie vašeho občanského průkazu. Pokud se vám jej nedaří nahrát přímo do žádosti, můžete ho zaslat jako přílohu e-mailem. Dále je potřeba vaši žádost potvrdit tzv. verifikační platbou, kdy zašlete částku 0,01 Kč na účet Zaplo. Je to z důvodu prověření vaší totožnosti a kvůli ochraně před zneužitím vašich osobních údajů. Proto je potřeba tuto částku zaslat z účtu vedeného na vaše jméno!

Následuje vyhodnocení vaší žádosti, o kterém se dozvíte buď prostřednictvím SMS zprávy, nebo e-mailem. Záleží na tom, co jste si v žádosti zvolili. Pokud je vám půjčka schválena, peníze vám na účet, z něhož jste odeslali verifikační platbu, dorazí během 15 minut.

Pozor na!

Rychlé půjčky, nebo také krátkodobé půjčky před výplatou se získávají velmi jednoduše a rychle. Stejně rychle jako je získáte, se můžete dostat do problémů. Proto si vždy před půjčením dobře rozmyslete, zda skutečně půjčku potřebujete, nebo zda by nešla vaše finanční situace vyřešit jiným způsobem. A když už si půjčujete, opět dobře promýšlejte, kolik opravdu potřebujete. Jinými slovy, půjčujte si jen tolik, kolik jste schopni v dohodnuté lhůtě zase vrátit zpět.

Krátkodobé půjčky nebývají nejlevnější, tj. mají vysoké úroky a snadno se díky nim můžete dostat do vleklých finančních potíží. A i když je Zaplo ověřená a mezi klienty oblíbená a důvěryhodná nebankovní společnost, není možné tato rizika vyloučit ani u nich.

Podpora

Zaplo Podpora

Pokud potřebují klienti při půjčování peněz od Zaplo s něčím poradit, mají možnost zaslat e-mail s dotazem, nebo zavolat na klientskou linku, což je podstatně rychlejší varianta. V možnostech komunikace nám chybí online chat na stránkách, protože pokud si klient teprve studuje možnosti a podmínky půjčky a napadá ho více otázek v průběhu, buď si je musí psát, aby pak vše vyřídil za jeden telefonát, nebo musí volat víckrát, což je značně nepraktické.

My jsme zvolili telefonickou podporu. Přesměrováni jsme byli prakticky ihned, ale slečna na podpoře nám vůbec nevyhovovala. Bylo znát, že má naučené určité odpovědi a pokud jsme potřebovali podrobnější informace, nebyla schopna je zodpovědět. Co nás opravdu velmi zarazilo, bylo, že nebyla schopna odpovědět na jednoduchou otázku – jaký úrok nám bude při dalších půjčkách účtován (první je zdarma). Alespoň jsme se dozvěděli, kolik při půjčení konkrétního obnosu přeplatíme. Co nelze upřít, byla velká ochota. I když pracovnice viditelně tápala, byla milá a vstřícná. Bohužel pravdivost jejích slov bylo nutné znovu ověřovat.

Vyzkoušeli jsme proto i podporu e-mailovou, která už byla o dost lepší. Odpověď přišla během tří hodin a dozvěděli jsme se vše, co jsme vědět potřebovali a na co jsme se ptali.

Mobilní aplikace iOS
On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Odpověď do 24 hodin
Kvalita podporyPrůměrná
Zaplo recenze
Zaplo - logo

Název: Zaplo recenze

Shrnutí:
✅ Půjčka
✅ mimořádná splátka
✅ Předčasné splacení
✅ Pracují i o víkendu
✅ žádost on-line?

Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.7 (53 Recenzí)

Více informací →

Pokud není Zaplo to pravé pro vás, podívejte se na další nebankovní půjčky.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

6 Příspěvků

  1. Doba dodání půjčky 1.11.2021
  2. Anonym 24.8.2020
  3. Anonym 24.8.2020
  4. Anonym 24.8.2020
  5. Anonym 24.8.2020
  6. Anonym 24.8.2020

Přispět názorem

Odesílám