Cool Credit Recenze

Cool CreditVýhody
+ Líbí se nám, že půjčku od Cool Credit můžete získat jednoduše a rychle on-line, aniž byste museli chodit někam do banky. Je možné ji po dohodě splatit dříve a šanci mají i klienti se záznamy v registrech.

Nevýhody
-Nelíbí se nám, že není možnost pojištění úvěru.

Cool Credit - logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Cool Credit je poměrně mladá nebankovní společnost se sídlem v České republice. Poskytuje rychlé půjčky před výplatou, které je potřeba splatit od pěti do třiceti dní. Pokud klienti potřebují půjčku na splátky, i to je možné. Noví klienti, kteří si žádají o úvěr poprvé, mohou získat až 10 000 Kč. Po doplacení si mohou půjčit znovu. S četností půjček se pak zvyšuje i limit, o který mohou zažádat. První půjčku mohou mít zcela bez poplatků. Na dalších půjčkách jsou pak úroky cca 10,5 %. Záleží vždy na výši úvěru a době splatnosti.

Pokud Cool Credit není to pravé ořechové, zkuste se podívat na nejlepší nebankovní půjčky.

Cool Credit – Recenze

Cool Credit je nebankovní společnost působící v České republice od roku 2013. Vznikla především z důvodu, že tehdy zde byl nedostatek společností, které by poskytly půjčku široké škále klientů, nejen těm movitým, ale i těm s problematickou platební morálkou. To, že mají u Cool Credit šanci i klienti se záznamem v registrech však neznamená, že se jedná o nevěrohodnou firmu. Naopak.  Cool Credit se snaží jednat profesionálně, efektivně a férově. Jejich půjčky jsou transparentní a pokud na nich vznikne nějaký poplatek či úrok, klient předem ví, kolik bude platit a za co.

Kolik půjčují1000 - 20.000 Kč
Úrok0-10,5%
Splátky odSplatit najednou, nebo produkt - Půjčka na splátky
Poplatky1. půjčka zdarma (do 10.000 Kč)
Doba splácení5-30 dní
Minimální věk18 let, občan ČR
Schvalují se záznamem v registrech?
VýhodyMožnost prodloužení splatnosti

U Cool Credit si mohou půjčit občané s trvalým bydlištěm v České republice starší 18 let. Minimální částka, jakou společnost půjčuje, je 1000 Kč. Při prvním úvěru je možné zažádat maximálně o částku 10 000 Kč. Ihned po jejím splacení si ale klient může půjčit znovu a již o něco více. S každým dalším úvěrem se zvyšuje i limit, který si klient může vypůjčit.

Doba splácení půjček u Cool Credit je minimálně 5 dní a maximálně 30. To je sice poměrně krátká doba, ale je potřeba brát v úvahu, že Cool Credit neposkytuje vysoké částky, a rozumný klient, který si nebude půjčovat více, než je v jeho možnostech, by ji měl bez problémů v této lhůtě splatit. Kdyby se přece jen dostal do finančních komplikací, společnost umožňuje prodloužit dobu splatnosti.

Jak půjčka u Cool Credit funguje

Cool Credit poskytuje rychlé půjčky, nebo také krátkodobé úvěry před výplatou. Poskytne vám menší obnos financí, který vám může pomoci překlenout náhlý finanční nedostatek. Vždy je potřeba si uvědomit, že tuto půjčku můžete získat velmi snadno a rychle, ale měli byste být schopni ji splatit, a to v poměrně krátké lhůtě, maximálně do 30 dnů.

Půjčku od Cool Creditu je možné využít prakticky na cokoli klient potřebuje. Pokud s ní chce doplatit nějaký stávající úvěr, je to samozřejmě možné, ale musí to udělat sám. Není reálné rovnou vytvořit refinancování jako speciální produkt. Také je potřeba uvažovat, než takový krok klient podnikne. Krátkodobá půjčka není vůbec vhodná pro doplácení jiných úvěrů.

Navýšení
Půjčka
RefinancováníJak klient půjčku využije je na něm
Mimořádná splátka
Předčasné splacení
Možnost pojištění

Lze půjčku u Cool Creditu navýšit?

Krátkodobá půjčka od společnosti Cool Credit je určena k okamžitému využití a rychlému splacení. Není tudíž možné ji navyšovat. Je však možné okamžitě po doplacení stávající půjčky uzavřít novou – na vyšší částku. Stávající půjčku však klient nedoplatí dříve než za 5 dní od půjčení.

Mimořádná splátka a předčasné splacení

Společnost Cool Credit chce být vždy o krok napřed v komfortních podmínkách pro své klienty. I proto jim umožňuje půjčku doplatit dříve, než bylo ujednáno ve smlouvě. Stačí předem zavolat na oddělení pohledávek a informovat o předčasném splacení, nebo případné mimořádné splátce.

Pojištění schopnosti splácet a prodloužení splatnosti

Co nám u půjčky od Cool Creditu chybí (stejně jako u většiny krátkodobých půjček), je možnost pojištění schopnosti splácet. Půjčku není možné pojistit z jednoduchého důvodu – je to jednorázový úvěr, kde se počítá s vrácením ideálně celé částky najednou, a to v co nejkratší době. Pojištění by se tudíž nevyplatilo a ani by nebylo logické je uzavírat.

Společnost Cool Credit se však snaží svým klientům vycházet vstříc i v tomto bodě. Pokud se stane, že klient z nějakého neznámého důvodu není schopen svůj úvěr splatit ve stanovenou dobu, může požádat o prodloužení splatnosti. Prodloužit splatnost je možné o 7, 15 nebo 30 dní. Případné poplatky se dozví klient předem a Cool Credit tím opět dostojí své férovosti a transparentnosti. Poplatek se počítá podle výše dlužné částky a podle počtu dnů prodloužení. U 7 dnů je to 15 %, u 15 dnů je to 25 % a u 30 dní je poplatek 32,5 % z celkové dlužné částky.

Jak půjčku splatit

Splatit půjčku mohou klienti převodem požadované částky na účet Cool Credit. Stačí, když si vyberou číslo účtu podle své banky. Pokud by svou banku nenašli v seznamu, zašlou částku na číslo účtu u Fio Banky. Všechny účty přitom najdou jednoduše na webových stránkách společnosti. Do pole variabilního symbolu přitom uvedou své rodné číslo důležité pro identifikaci platby a její spárování.

Jak si půjčit u Cool Credit

Půjčit si peníze u Cool Creditu je velmi jednoduché a přitom rychlé. Veškeré úkony je možné provést on-line, takže nemusíte nikam chodit a složitě svůj úvěr vyřizovat nebo něco úředně potvrzovat. Stačí vám počítač či tablet a mobilní telefon, připojení k internetu, vlastní bankovní účet a e-mail.

Pracují i o víkendu
Žádost on-line?
Žádost telefonicky?
Mají pobočky

Jak uzavřít půjčku

Na webových stránkách společnosti Cool Credit si otevřete kalkulačku úvěru a navolíte si, jakou výši půjčky potřebujete a za jak dlouho ji chcete (jste schopni) splatit. Ihned se vám přepočítá, zda je na půjčce nějaký poplatek, případně kolik je úrok. Vidíte i hodnotu peněz, které celkem přeplatíte. Poté kliknete na tlačítko „získat peníze“.

Na další stránce vyplníte základní údaje, jako je jméno, příjmení, váš e-mail a telefonní číslo. Zakliknete si, zda chcete být informováni o novinkách a akcích. Následuje vyplnění dalších údajů, jako je místo bydliště, informace, u koho bydlíte, nebo zda žijete sami, kolik máte dětí atd. Další jsou informace o vašem příjmu, zaměstnání a druhu smlouvy se zaměstnavatelem. Až v následujícím kroku udáváte číslo občanského průkazu a rodné číslo. Oceňujeme, že se společnost nesnaží vytáhnout z klientů rodné číslo okamžitě, ale že mají ještě dostatek času si svou půjčku promyslet.

Teprve pak přecházíte k nahrání kopie svých dokladů a případně i smluv nebo výplatních pásek. Po odeslání společnost vaše údaje prověří, zjistí správnost údajů, finanční bezúhonnost atd. Smlouva se následně podepisuje pomocí SMS.

Peníze z půjčky mohou klienti dostat na svůj bankovní účet během několika minut. Záleží na tom, v jakou dobu žádají a jaké dokumenty jsou schopni poskytnout k prověření žadatele. Společnost jako jedna z mála funguje nejen ve všední dny, ale i o víkendu.

Podpora

Klientskou podporu má společnost Cool Credit velmi dobře propracovanou. Můžete se s nimi spojit on-line na chatu, zaslat e-mail s dotazem, nebo si zavolat na klientskou linku.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVynikající

My jsme zvolili on-line chat ve všední dny a byly jsme maximálně spokojení. Reakce na náš dotaz se dostavila během 2 minut. Operátor byl velice příjemný a ochotný a vše nám vysvětlil, aniž by nás kamkoli odkazoval, nebo nás nutil půjčku uzavřít. Bylo vidět, že ví, co dělá a má potřebné znalosti.

Cool Credit Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.59 (34 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem