Moneta Money Bank Účet Recenze

Vyhody

+ Osobní účet TOM s vedením zdarma
+ Výběr z bankomatů Moneta Money Bank v ČR zdarma
+ Smart Banka s množstvím funkcí, které usnadní placení, správu účtů i navyšování úvěrů

Nevyhody

Při výběru z cizích bankomatů se platí 20 Kč

 

Moneta Mb Logo

Moneta Money Bank – Účet – Recenze

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Moneta Money Bank (dříve známá jako GE Money Bank) patří do skupiny velkých bank fungujících na území České republiky již mnoho let. Díky tomu představuje jistotu s širokou nabídkou produktů, od osobních a firemních účtů, přes úvěry a investice, až po hypoteční úvěry. Osobní účet Tom mohou mít klienti u banky zdarma, stejně jako transakce prováděné on-line nebo výběry z bankomatů Moneta Money Bank. Klienti mohou spravovat své finance jak v internetovém bankovnictví, tak ve svém chytrém mobilu, v aplikaci Smart Bank. Budou tak mít mnohem jednodušší a rychlejší provedení plateb, kontrolu účtů a spoustu dalších možností.

Díky tomu, že Moneta Money Bank je jedna z největších bank působících v současnosti v České republice, má rozsáhlou síť poboček a bankomatů. Najdete ji ve velkých městech, i ve spoustě měst menších. Proto je oblíbená i mezi staršími klienty, kteří zcela neholdují on-line správě financí a dávají přednost osobnímu kontaktu s bankéři na pobočce.

O běžném účtu Moneta Money Bank

Moneta Money Bank má pro své klienty nachystaný osobní účet s názvem Tom. Založit si jej můžete zdarma na pobočce, nebo jednoduše odkudkoli potřebujete – on-line. S tímto účtem získáte možnost spravovat si své transakce sami a zdarma, pomocí internetového bankovnictví nebo mobilní banky, která je označována jako jedna z nejlepších mobilních bank na trhu. Z bankomatů Moneta Money Bank vybíráte zdarma v Čechách i v zahraničí a platit můžete kromě své debetní karty k účtu i pomocí Apple Pay, Google Pay a dalších služeb. Pojďme se podívat na účet Tom trochu podrobněji, ať víte, jaké poskytuje výhody, nebo co je naopak výhodné o něco méně.

Zřízení účtuZdarma
Vedení účtuZdarma
Druhý účet v EUR/USD
Platební kartaZdarma
Výběry z bankomatuZdarma - pouze bankomaty Moneta MB
Odchozí/příchozí platbyZdarma - pouze elektronicky

Poplatky na účtu Tom

Účet Tom od Moneta Money Bank se dá zřídit rychle a jednoduše – telefonicky, on-line nebo na pobočce, a to zdarma. Klienti neplatí nic za vedení ani za výběry z bankomatů Moneta Money Bank. Pokud bude klient vybírat po České republice v cizím bankomatu, zaplatí poplatek 20 Kč za výběr. Výběry z bankomatů v zahraničí jsou zdarma všechny.

Co se týká transakcí na účtu, záleží, zda je klient zadá on-line. Pokud ano, jsou veškeré transakce, trvalé příkazy nebo SIPO zdarma. Klienti nic neplatí ani za zřízení a vedení debetní karty k účtu a také změny PIN na kartě provedené přes bankomaty Moneta Money Bank jsou zadarmo.

Klient má možnost uzavřít si na svém účtu také kontokorent, tedy možnost čerpat peníze do mínusu. Tady už ale musí počítat s úroky za půjčení peněz. Přesto je dobře, že takovou možnost klienti mají.

Čím můžete platit

Pokud si sjednáte účet Tom od Moneta Money Bank, máte hned několik možností placení. Vedle převádění peněz on-line pomocí internetového nebo mobilního bankovnictví je samozřejmě možnost platit debetní kartou, a to jak u obchodníků, tak na internetu. Díky službě 3D Secure je placení po internetu bezpečné a nemusíte se obávat zneužití karty. Samozřejmě je potřeba kartu používat uvážlivě a neukládat nikde na stránkách její údaje.

Debetní karta je bezkontaktní, takže je možné s ní zaplatit pouhým „pípnutím“ – přiložením k platebnímu terminálu. Při platbě do 500 Kč není potřeba zadávat PIN. Platba je tak rychlejší, pohodlnější a vzhledem k současné situaci i mnohem hygieničtější.

Moneta Money Bank poskytuje svým klientům věrnostní program bene+, který souvisí s debetní kartou. Pokud touto kartou platíte u vybraných obchodníků – partnerů, pak můžete získat na svůj nákup až 20% slevu.

Platit se dá ale samozřejmě i jinými – moderními technologiemi, jako je Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay nebo Fitbit Pay. Toto jsou platební služby, které máte nahrané jako aplikaci ve svém mobilním telefonu/chytrých hodinkách. Díky tomu není nutné, abyste s sebou nosili peněženku nebo platební kartu. Pokud nakoupíte v obchodě, stačí vám mobilní telefon či „chytré“ hodinky s konkrétní platební aplikací, kterými nákup bezkontaktně zaplatíte. Je to jednoduché, pohodlné a hygienické.

Další výhody s účtem Tom

Největší výhodou účtu Tom je jednoznačně již zmíněné vedení zdarma. Mezi další výhody bychom mohli zařadit i účast v programu bene+, která zvýhodňuje nákupy debetní kartou, nejvýhodnější měnové kurzy v případě využití tzv. virtuální směnárny a samozřejmě i jednoduché, rychlé a hlavně on-line zřízení, aniž byste museli chodit kamkoli na pobočku. Účet Tom není určený jen pro soukromé osoby. Může si ho založit i živnostník. I to bychom mohli počítat jako další výhodu.

Jak uzavřít účet u Moneta Money bank

Účet Tom u Moneta Money Bank je možné založit osobně na pobočce, po telefonu – na klientské lince, která je zdarma, nebo on-line, což je nejjednodušší a nejrychlejší varianta. Není nutné nikam chodit a k založení vám stačí mobil, počítač a samozřejmě internet. A také doklady, které potvrdí vaši totožnost.

Online
Na pobočce
Po telefonu

Založení účtu Tom on-line

Založit účet on-line je opravdu rychlé a jednoduché. Má to ale své „mouchy“. Pokud totiž účet ještě nikde (v žádné jiné bance) založený nemáte, on-line ho nezaložíte. Pro zcela nový účet je potřeba dojít na pobočku. Pokud už ale někde (v jiné bance) účet máte a chcete si založit nový u Moneta Money Bank, případně starý do Monety převést, je to možné. Stačí vám k tomu věk 18+, české občanství, občanský průkaz, odvádění daní v rámci České republiky, druhý doklad totožnosti (pas nebo řidičský průkaz) a chytrý telefon s českým číslem.

Nejprve vyplníte on-line formulář, kde uvedete svůj e-mail, telefonní číslo, zaškrtnete, že souhlasíte s podmínkami a dáte pokračovat. Další kroky je potřeba udělat přes mobilní telefon. Na uvedené telefonní číslo vám dorazí odkaz, na který vyfotíte a nahrajete své doklady totožnosti. Po nahrání se dostanete zpět do počítače na stejnou webovou stránku, na které jste skončili a budete pokračovat. Zadáte veškeré potřebné údaje, jak vás povede formulář. Pak už stačí jen pomocí SMS podepsat smlouvu a poslat ověřovací platbu. Proto je důležité, abyste již nějaký osobní účet u jiné banky na své vlastní jméno měli zřízený. Platba je pouze symbolická. Důležitá je však pro ověření správnosti údajů a funkčnosti účtů.

Pokud chcete svůj starý účet u jiné banky zrušit a zcela převést na nový, čerstvě založený u Moneta Money Bank, je to možné. Stačí si vše zaškrtat v příslušném formuláři a o víc se starat nemusíte. Moneta Money Bank za vás zařídí nastavení veškerých trvalých transakcí na nový účet Tom a zařídí zrušení starého účtu u jiné banky. Vám stačí poskytnout jim k tomu souhlas svým podpisem.

Internetové a mobilní bankovnictví

Stejně jako většina ostatních velkých (i menších) bank na českém trhu, i Moneta Money Bank poskytuje svým klientům on-line správu pomocí internetového bankovnictví a zároveň pomocí mobilního bankovnictví, tzv. Smart Banky. Pojďme se proto podívat podrobněji, v čem se liší a proč se Smart Banka označuje jako jedna z nejlepších na českém bankovním trhu.

Internetové bankovnictví
Mobilní banka

Internet Banka

Internetové bankovnictví je jednoznačně velmi pohodlné. Můžete se kdykoli přihlásit přes svůj počítač či tablet, kontrolovat zůstatky na účtech, posílat peníze, nastavovat či upravovat trvalé příkazy a další transakce. V internetovém bankovnictví ale můžete také zakládat další produkty Moneta Money Bank on-line, aniž byste museli chodit na pobočku. Můžete si zažádat o navýšení stávajících úvěrů, nebo investovat do podílových fondů. S Internet Bankou budete zkrátka soběstační a nebudete se už muset zdržovat návštěvou pobočky.

Aby byla vaše soběstačnost v peněžnictví ještě větší a vaše svoboda intenzivnější, je tady druhá varianta on-line bankovnictví, a to Smart Banka. Co všechno nabízí a proč ji chtít?

Smart Banka

Zatímco k Internet Bance je potřeba počítač, notebook nebo alespoň tablet, Smart Banka skvěle funguje ve vašem chytrém telefonu. Stačí mít v mobilu wi-fi připojení, nebo data a stáhnout si aplikaci Smart Banka.

Využívání Smart Banky je velmi jednoduché, ale přesto bezpečné. Přihlašování a autorizace jednotlivých změn či transakcí probíhá na základě šifrování, otisku prstu, FaceID nebo zadávání PIN kódu. Záleží na vás, co si vyberete a budete využívat. Stejně jako v Internet Bance zde máte okamžitý přehled zůstatků, možnost úpravy transakcí a zadávání nových transakcí, blokování a odblokování debetní karty, možnost načerpání půjčky on-line a plno dalších skvělých možností, které vám usnadní život.

Největší plus u Smart Banky spatřujeme v možnosti provádět platby pomocí QR kódů, skenování složenek, nebo skenováním čísel účtu. To vaše platby urychlí skutečně bleskově a vy se už nemusíte zdržovat vyťukáváním čísel, kontrolou apod.

Ve Smart Bance oceníte jistě i správu vašich karet – nejen zmíněné blokování, ale také úpravy limitů atd. Využívat můžete i virtuální směnárnu, Apple Pay, Google Pay a mnoho dalšího. Zkrátka Smart Banking je pohodlný, rychlý a kdykoli při ruce. Přesto nevidíme žádný velký rozdíl oproti jiným mobilním bankám, např. Česká Spořitelna se nastavením a službami Moneta Money Bank vyrovná. Označení „nejlepší mobilní bankovnictví“ bychom proto doporučili brát s rezervou.

Pobočky a bankomaty

Moneta Money Bank je v počtu poboček a bankomatů na 4. místě v České republice. Stejně jako většina velkých bank se nachází ve velkých městech a někdy i v těch menších. Pokud byste chtěli zjistit, zda je v místě vašeho bydliště či aktuálního pobytu pobočka Moneta Money Bank nebo alespoň bankomat, je to stejné, jako u jiných bankovních institucí.

Na internetových stránkách si odkliknete „pobočky a bankomaty“ a dostanete se na stránku, kde máte mapu s označením konkrétních míst. Abyste se nezdržovali hledáním teček na mapě, stačí do vyhledávače zadat název obce, adresu nebo PSČ a počítač už vám sám vybere, zda se tam pobočka/bankomat nachází, případně kde byste ji našli nejblíže.

Po pravé straně pak máte sloupec, kde zjistíte, zda je pobočka v daný den otevřená a při rozkliknutí detailu pobočky zjistíte také jaké služby vám na pobočce poskytnou. Ne všechny pobočky jsou totiž schopné do detailu nabídnout např. hypoteční úvěr, investice do podílových fondů atd.

Úplně stejným způsobem najdete i bankomaty. Při rozkliknutí detailu bankomatu zjistíte, zda má nějaké omezení, nebo je dostupný kdykoli, zda se k němu dostanou i vozíčkáři případně zda má také funkci vložení peněz na účet.Závěrečné hodnocení

Moneta Money Bank Účet Recenze
Moneta Logo Male

Název: Moneta Money Bank Účet

Shrnutí:
✅ Smart Banka s množstvím funkcí, které usnadní placení, správu účtů i navyšování úvěrů

 • Finance - 6.7/10
  6.7/10
 • Důležité parametry - 7.5/10
  7.5/10
 • Sjednání účtu - 10/10
  10/10
 • Podpora - 8/10
  8/10
8.1/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.05 (44 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání bankovních účtů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

 1. Založení osobního i podnikatelského účtu. 27.3.2021

Přispět názorem

Odesílám