UniCredit Bank Recenze

Vyhody

+ PRESTO půjčka pomáhá lidem sjednotit jejich úvěry do jednoho a případně si vzít nějaké peníze navíc.
+ Je možné ji kdykoli předčasně doplatit

Nevyhody

– Úrok 3,89 % (v době psaní recenze) získá klient jen v případě, že dodrží určitou dobu splácení.  Pokud konsolidaci – PRESTO půjčku doplatí dříve, o odměnu za řádné splácení přijdou.

 

Unicredit Logo 1

UniCredit Bank: PRESTO půjčka Recenze

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

PRESTO půjčka od UniCredit Bank se zaměřuje na sloučení úvěrů (i z cizích bank, případně nebankovních společností) do jedné půjčky. Klienti si mohou vzít peníze navíc a když v průběhu splácení zjistí, že jim nestačí, mohou si půjčku navýšit. Pokud klient potřebuje, může PRESTO půjčku předčasně doplatit. Je však potřeba brát v úvahu, že Odměna za řádné splácení, která by ho čekala, mu bude odebrána.

Základní parametry

Unicredit Bank Konsolidace

PRESTO půjčka od UniCredit Bank je klasickou konsolidací úvěrů z bank či nebankovních společností. Klienti si tak mohou spojit všechny půjčky dohromady, vzít si peníze navíc a snížit si tak výšku splátek, které až dosud museli měsíčně odvádět. Doplatit mohou i kreditní karty, kontokorenty apod. Záleží jen na nich, co všechno chtějí do PRESTO půjčky vložit a jaké produkty chtějí po doplacení zrušit. Veškeré úkony za ně vyřídí pracovníci UniCredit Bank, takže žadatel o konsolidaci bude mít o pořádnou hromadu starostí méně.

PRESTO půjčka je k dispozici od 20.000 Kč do jednoho milionu. Žadatelé by měli brát v úvahu, že nad 300.000 Kč je potřeba spoludlužník – spolužadatel. Klient může svou konsolidaci splácet od 12 do 120 měsíců. Pokud však bude chtít úrok 3,89 % (tento úrok byl v době psaní recenze a dnes se může lišit), který banka nabízí, je potřeba zvolit délku splatnosti 60, 66, 72 nebo 84 měsíců. To je omezení, které může ostatním klientům připadat poněkud nespravedlivé, obzvlášť, berou-li si vysokou částku a nemají možnost ji v tomto časovém rozmezí doplatit.

Výše splátky se samozřejmě odvíjí od celkové výše půjčky, která je tvořena konsolidovanými (a převedenými) úvěry, penězi, které si klient půjčuje navíc a úrokovou sazbou. Za sjednání PRESTO půjčky klienti zaplatí poplatek 1500 Kč, ale následné vedení úvěrového účtu už je zcela zdarma.

Kolik půjčují20.000 - 1000 000 Kč
Úrokod 3,89 % -za řádné splácení
Splátky oddle výše půjčky
Poplatky1500 Kč za sjednání půjčky
Doba splácení12 - 120 měsíců
Minimální věk18 měsíců, TP v ČR
Schvalují se záznamem v registrech?Možno zkusit, ale spíše ne. Registry vždy ověřovány.
VýhodyVýhodný úrok od 3,89 %, možnost předčasného doplacení, možnost odložení splátky

Co když máte negativní záznam v registru dlužníků?

Pokud má klient negativní záznam v registru dlužníků, může zkusit o PRESTO půjčku požádat, s největší pravděpodobností mu však schválena nebude. UniCredit Bank nahlíží do registrů dlužníků vždy, když klient žádá o úvěrový produkt. A v případě negativního záznamu jsou půjčky schvalovány jen ve výjimečně.

Odměna za řádné splácení

Jak už jsme zmínili, UniCredit Bank nabízí velmi lákavý úrok 3,89 % (tento úrok byl v době psaní recenze a dnes se může lišit). Tento úrok je součástí Odměny za řádné splácení a aby ho klienti získali, musí dodržet určité podmínky. Těmi jsou:

  • Doba splatnosti 60,72 nebo 84 měsíců
  • Řádné měsíční splácení půjčky
  • Klient nesmí provést úplné předčasné doplacení půjčky (pokud by tak učinil, o „odměnu“ přijde)
  • Klient nesmí mít prodlení se splátkou delší než 29 dní
  • prodlení s úhradou splátky maximálně 3 krát v rozmezí 6-29 dní (tzn. i při 5 denním zpoždění dokonce i každé splátky nepřicházíte o odměnu)

Možnosti PRESTO půjčky

Unicredit Bank Konsolidace Kalkulacka

PRESTO půjčka je především produkt určený ke konsolidaci stávajících úvěrů klienta. Ideální je, když klienti převedou k jedné bance všechny své dosavadní úvěrové závazky, tj. nejen bankovní a nebankovní půjčky, ale i kreditní karty a kontokorenty. Ke konsolidaci naopak nejsou vhodné hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a často ani leasingy na auto. První dva druhy se konsolidovat většinou nevyplatí a technicky je to příliš komplikované. Leasingové úvěry konsolidovat jdou, ale ne vždy. Záleží na tom, kolik už klient doplatil, jaký má úrok a především, jak má nastavenou smlouvu – zda je v ní povoleno předčasné doplacení půjčené částky.

Navýšení
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splaceníAno - bez odměny za řádné splácení
Možnost pojištění

TIP!

Pokud chcete získat konsolidační úvěr s úrokem 3,89 % (tento úrok bych v době psaní recenze a dnes se může lišit) u důvěryhodné banky s transparentními podmínkami, kvalitní podporou a dalšími výhodami.

Pokud v průběhu splácení nastane okamžik, kdy potřebujete půjčit další finanční obnos, ale nechcete si brát novou – jinou půjčku, můžete si PRESTO půjčku navýšit. Klienti mají možnost ji také kdykoli předčasně zcela doplatit, nebo vkládat mimořádné splátky. Pokud se tak rozhodnou, je potřeba o tom banku informovat a to písemně, nejpozději 5 dnů před uskutečněním předčasné splátky.Klienti, kteří uzavřeli PRESTO půjčku za takových podmínek, aby získali Odměnu za řádné splácení – tedy úrok 3,89 %, by neměli celkové předčasné doplacení provádět. Přišli by tak o zmíněnou odměnu a logicky by pak pro ně doplacení nemuselo být tak výhodné.

Pokud v průběhu splácení nastane okamžik, kdy potřebujete půjčit další finanční obnos, ale nechcete si brát novou – jinou půjčku, můžete si PRESTO půjčku navýšit. Klienti mají možnost ji také kdykoli předčasně zcela doplatit, nebo vkládat mimořádné splátky. Pokud se tak rozhodnou, je potřeba o tom banku informovat a to písemně, nejpozději 5 dnů před uskutečněním předčasné splátky.

Klienti, kteří uzavřeli PRESTO půjčku za takových podmínek, aby získali Odměnu za řádné splácení – tedy úrok 3,89 %, by neměli celkové předčasné doplacení provádět. Přišli by tak o zmíněnou odměnu a logicky by pak pro ně doplacení nemuselo být tak výhodné.

Odložení splátky

Někdy se může stát, že se klientova finanční situace změní a on nemá na splácení půjčky peníze. UniCredit Bank na své klienty myslí i v tomto případě, a proto mají hned dvě možnosti, jak tyto nepříjemnosti řešit. První možností je odložení řádné měsíční splátky. Klient má možnost za dobu splácení odložit svou splátku až 5x, ale nejprve je to možné až po desáté řádně zaplacené splátce. I tak je to velká pomoc a výhoda, pokud taková situace vznikne nečekaně a není dlouhodobá.

Pojištění schopnosti splácet

Unicredit Bank Konsolidace Pojisteni

Dlouhodobější finanční krizi klienta pak řeší Pojištění schopnosti splácet, které je možné k PRESTO půjčce uzavřít. UniCredit Bank nabízí hned tři balíčky, ze kterých si klient může při uzavírání PRESTO půjčky vybrat. Záleží jen na něm, jaký zvolí a jaký mu bude nejlépe vyhovovat.

Pojištění schopnosti splácet:

  • pojištění v případě úmrtí, invalidity III. stupně a pracovní neschopnosti
  • pojištění v případě úmrtí, invalidity III. stupně a ztráty zaměstnání
  • pojištění v případě úmrtí, invalidity III. stupně a hospitalizace

Při sjednání pojištění se předpokládá, že klient není starší 60 let, je zdráv, není ve starobním ani invalidním důchodu a není v pravidelné lékařské péči/pod lékařským dohledem kvůli chronickému onemocnění s trvalým užíváním léků.

Jak uzavřít PRESTO půjčku

Unicredit Bank Konsolidace Uzavreni Pujcky

PRESTO půjčka od UniCredit Bank se dá uzavřít na pobočkách banky, které se nachází po celé České republice. K dispozici jsou především ve všední dny. Tuto půjčku není možné uzavřít online, ale je možné požádat o kontaktování pracovníky banky. Ti se vám telefonicky ozvou a domluví s vámi schůzku na konkrétní datum, místo a čas. Až si půjdete na pobočku úvěr uzavřít, budete již očekáváni a ušetříte si dlouhé čekání. Navíc budete od operátora klientské linky vědět, jaké dokumenty si případně vzít s sebou, abyste mohli PRESTO půjčku vyřídit během této jediné schůzky.

Výši půjčky, její délku splatnosti a zároveň vykalkulovanou výši splátek si můžete vyzkoušet a nasimulovat předem na webových stránkách UniCredit Bank.

Pracují i o víkenduPouze pobočka v OC Flóra v Praze
Žádost on-line?
Žádost telefonickytelefonicky se domluví schůzka na pobočce
Mají pobočky

Jak to funguje?

PRESTO půjčku může uzavřít klient starší 18-ti let, s trvalým pobytem a příjmy v České republice. Žadatel musí mít pravidelné příjmy a nesmí být ve zkušební ani ve výpovědní lhůtě. Je zároveň potřeba, aby na něj byl telefonický kontakt.

Až budete vědět konkrétní místo, datum a čas své schůzky, můžete vyrazit na pobočku UniCredit Bank. S sebou si vezmete občanský průkaz a doklad potvrzující vaše příjmy. Může to být Potvrzení příjmů od zaměstnavatele, výpisy z účtu, na který vám chodí mzda, nebo daňové přiznání za poslední uplynulý kalendářní rok. Pracovníci banky s vámi vyplní žádost o půjčku a odešlou ji ke schválení. Pokud bude půjčka schválena, nastaví podmínky podle vašich představ a možností, uzavřou ji a podepíšou s vámi smlouvu o PRESTO půjčce. Poté se postarají o rozeslání peněz tam, kam je potřeba. Tj. v případě doplácených úvěrů se postarají o jejich doplacení a ukončení a pokud klient žádá nějaké peníze navíc, odešlou je na účet uvedený ve smlouvě.

PRESTO půjčka je velmi jednoduchá a díky vypracovaným technologiím je možné uzavřít ji hned na první schůzce. O veškeré papírování a doplácení stávajících úvěrů se postará banka. Klient má o mnoho starostí méně a může odejít domů s klidnou hlavou, výhodnější splátkou a případně i s dalšími penězi na účtu navíc.

Podpora

Unicredit Bank Konsolidace Podpora

UniCredit Bank má podporu velmi dobře propracovanou. Jejich pracovníky je možné kontaktovat telefonicky na klientské lince. Na webových stránkách dokonce vidíte doporučení, v jakých časech je nejlepší volat – kdy jsou operátoři zaměstnáni nejvíce a kdy nejméně. Klienti mohou využít i informační, popř. reklamační e-mail. A díky pobočkám se samozřejmě mohou informovat i osobně na pobočce. Co nám na webových stránkách chybělo byl online chat. 

Při využití kontaktního e-mailu jsme čekali cca 10 hodin, než dorazila odpověď. Byly nám vysvětleny všechny naše otázky, stručně a výstižně. Celkově klientskou podporu UniCredit Bank hodnotíme jako velmi dobrou.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVelmi dobrá


Závěrečné hodnocení

UniCredit Bank: PRESTO půjčka
Unicredit Logo 1

Název: UniCredit Bank: PRESTO půjčka

Shrnutí:
✅ Možnost sjednání pojištění schopnosti splácet
✅ Možnost odložení splátek
✅ Půjčka od 3,89 %

Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.13 (8 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání konsolidace půjček

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

  1. Celé Jméno 13.12.2021

Přispět názorem