UniCredit Bank Hypotéka Recenze

Vyhody

+ Výhodný úrok už od 1,59 % (s pojištěním schopnosti splácet)

Nevyhody

Vysoké poplatky spojené s některými úkony – 2900 Kč za zřízení hypotéky, poplatek na odhad nemovitosti, 1900 Kč poplatek za čerpání na návrh vkladu do katastru nemovitostí apod.

 

Unicredit Logo 1

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Hypotéka od UniCredit Bank umí většinu toho, co hypoteční úvěry v jiných bankách. S určitými podmínkami (délkou fixace, vlastními prostředky apod.) a spolu s pojištěním schopnosti splácet se můžete dostat již na úrok 1,59 %, což je velmi výhodné. Na rozdíl od jiných bank však UniCredit neposkytuje zřízení nové hypotéky zdarma, klient si musí zaplatit odhad nemovitosti a s čerpáním musí počkat, až bude proveden zápis do katastru nemovitostí. V opačném případě zaplatí další vysoký poplatek. Výhodnou je, že klientovi stačí 10 % vlastních prostředků, aby vůbec hypoteční úvěr získal. Může si tak ponechat zbylé našetřené peníze na vybavení bytu. A kdyby to nestačilo, je možné část hypotéky posléze použít i na jiné účely, než je bydlení, rekonstrukce atd. 

Druhy hypoték

UniCredit Bank poskytuje hypotéku svým stávajícím i novým klientům na bydlení, stavbu, rekonstrukci i případné refinancování. Zatímco nová hypotéka má poměrně dost poplatků, které klient musí platit (poplatek za zřízení, poplatek za odhad nemovitosti), u refinancování/převedení hypotéky z jiné banky poskytuje banka značné výhody. Přestože se s úrokem můžete dostat již na 1,59 %, mohou průvodní poplatky leckterého klienta odradit.

Hypotéka
Americká hypotéka-
Živnostenská hypotéka - nutno žádat přes jiné specialisty
Refinancování hypotéky

Základní parametry

Hypotéka na bydlení od UniCredit Bank nabízí výhodný úrok už od 1,79 %. Stejně jako u jiných bank to ale závisí na mnoha okolnostech, jako je zvolená délka fixace nebo výška vlastních prostředků. Stejně jako některé jiné banky reagovala i na současnou finanční krizi z důvodu koronaviru a klienti, kteří o hypotéku žádají, už nemusí mít 20 % vlastních prostředků. Nyní jim postačí 10 %, tedy pokud žádají o hypotéku ve výši 1 milionu, musí mít našetřeno 100.000 Kč.

Úrokod 1,59 % (s pojištěním)
Délka splatnostiaž 30 let
Doba fixace1 - 10 let
Pojištění schopnosti splácet
Vlastní prostředkyminimálně 10 %
Využití nejen na bydlení

Nejdelší možná doba splácení, na kterou si lze nastavit splátky, je 30 let. Závisí to ale na věku žadatelů o hypoteční úvěr. V době doplacení hypotéky nesmí být v důchodu. V případě starších žadatelů je nutné rozložit splátky do kratší doby. Pak je nutné počítat s tím, že splátky mohou být vyšší a bude nutný i vyšší příjem žadatelů.

Výhodou hypotéky od Unicredit je možnost využít část úvěru i na jiný účel, než je bydlení, resp. než je koupě nemovitosti, rekonstrukce, refinancování apod. Klient si tak může z hypotéky např. zaplatit vybavení nového bytu apod. Výhodné je to především díky tomu, že klienti mají často našetřené peníze na vybavení bytu, ale pak je musí využít jako zmíněné vlastní prostředky (alespoň 10 %) na poskytnutí hypotéky samotné. Tato služba jim svým způsobem vlastní finance kompenzuje.

Pojištění schopnosti splácet

hypotékám od UniCredit Bank je možné uzavřít pojištění schopnosti splácet, které jednak poskytuje jistotu, že v případě komplikované životní/finanční situace budete schopni svůj hypoteční úvěr dál splácet, a také umožní hypotečnímu specialistovi snížit úrok o 0,2 %.

Pojištění schopnosti splácet můžete mít hned ve třech variantách. První, Basic varianta, vás zajistí pro případ smrti a invalidity třetího stupně. Druhá varianta – Standart – obsahuje navíc i pojištění pracovní neschopnosti a třetí, tzv. Full varianta, jistí klienta i v případě závažných onemocnění nebo ztráty zaměstnání. Každá varianta má samozřejmě jinou cenu. Klient vždy platí určitou procentuální výši z anuitní splátky.

Variabilita hypotéky

Pokud se v průběhu splácení stane, že se klient dostane do tíživé finanční situace a nemá dostatek peněz, aby své splátky hradil, může požádat o jejich přerušení – odklad. Není však možné splátky snížit. Vždy je lepší, když má klient nastaveno k hypotéce i pojištění schopnosti splácet, které mu podobnou složitou situaci ulehčí.

Přerušení splátek
Snížení splátek
Mimořádné splátky- 1 rok 25 %
Čerpání na návrh vkladu zástavního práva1900 .-
Navýšení hypotéky

Mimořádné splátky

Pokud se naopak stane, že má klient peníze navíc a rád by je na svůj hypoteční úvěr vložil jako mimořádnou splátku, možnost má. Aby to však proběhlo zcela zdarma, musí vklad provést v době, kdy mu končí fixace, popř. má možnost vložit jednou za rok 25 % z výšky úvěru.

Čerpání hypotéky

Čerpání hypotéky probíhá na základě podpisu kupní smlouvy a po vkladu zástavního práva do katastru nemovitostí. V době čerpání hypotéky přitom klienti neplatí jistinu, ale pouze úroky. Pokud by klient chtěl čerpání hypotéky urychlit, má možnost čerpat již na návrh vkladu do katastru, ale zaplatí poplatek 1900 Kč, což nám přijde zbytečné. Jiné banky tuto službu nabízí zdarma.

Vzhledem k tomu, že hypotéka u UniCredit má pevně stanovená pravidla, která se nedají moc zvolnit, jinak klient platí sankce a poplatky, není ani možné stávající hypotéku navýšit. Pokud však potřebuje klient peníze např. na rekonstrukci, může zažádat o hypotéku novou, případně provést refinancování. Tam je však potřeba počítat s tím, že když se stávající hypotéka doplatí novou, musí se buď zaplatit poplatek za předčasné splacení mimo konec fixace, nebo musí klient na skončení fixačního období počkat.

Poplatky

Jak už jsme naznačili výše, poplatky má UniCredit Bank na hypotéce podstatně vysoké. Vedle poplatku na čerpání na návrh vkladu do katastru nemovitostí (1900 Kč) je to i poplatek za odhad nemovitosti, který činí 5300 Kč u rodinného domu a 4500 Kč u bytu. Jiné banky berou tento poplatek na sebe a klient nic neplatí. Zdarma může mít klient odhad nemovitosti pouze v případě, že provádí refinancování a má původní odhad nemovitosti doma.

Odhad nemovitosti5300.- dům, 4500.- byt, u refinancování příp. zdarma
Zřízení hypotéky2900.-/ refinancování zdarma
Vedení hypotečního účtuZdarma

Na rozdíl od jiných bank v UniCredit Bank klient platí i zřízení nové hypotéky, což je rovněž nezanedbatelná částka – 2900 Kč. Zdarma má klient hypotéku pouze v případě refinancování. Poplatek za vedení hypotečního úvěru je naštěstí nulový, ovšem pouze s podmínkou, že klient využívá účet od UniCredit Bank a chodí mu na něj alespoň 12.000 Kč měsíčně.

Jak uzavřít hypotéku u UniCredit Bank

Hypoteční úvěr od UniCredit Bank není možné uzavřít on-line, ostatně tuto možnost nenabízí žádná banka. Pouze Air Bank umožňuje on-line provést žádost a vyřídit první kroky. Uzavření hypotéky je časově i technicky náročné, a proto je třeba osobní návštěvy pobočky. Doporučujeme předem napsat na chat nebo zavolat na klientskou linku/pobočku a objednat se na schůzku přímo s hypotečním specialistou. Jinak se moc informací nedozvíte.

Hypotéku, její výši, splátky atd. je možné si předem nasimulovat v on-line kalkulačce, kterou najdete na webových stránkách UniCredit Bank v sekci „Nová hypotéka“. Po zadání požadovaných parametrů dáte spočítat hypotéku a dostanete nabídku nejen na vámi zvolenou variantu, ale i na doporučenou variantu od banky – např. na delší dobu fixace apod. Vzhledem k tomu, že úroková sazba hypotéky je věc velmi variabilní, nemusí být taková nabídka konečná. O výši úroku lze ještě jednat na schůzce s hypotečním specialistou. Nabídne vám např. snížení úroku o 0,2 % při uzavření pojištění schopnosti splácet apod.

Na schůzku v bance si vezměte dva doklady totožnosti, potvrzení o příjmu (nechodí-li vám mzda na účet přímo v UniCredit Bank) a popř. i návrh nebo kupní smlouvu k nemovitosti. Hypoteční specialista s vámi vše probere a udělá vám závaznou nabídku. Pokud se vám zalíbí, můžete rovnou zažádat o hypoteční úvěr.

V případě, že je vám úvěr schválen, objedná hypoteční specialista odhad nemovitosti. U refinancování můžete přinést původní odhad nemovitosti, máte-li ho doma. V dnešní době si většinou odhady ponechává ve svém vlastnictví banka poskytující původní hypotéku.

Ve chvíli, kdy je proveden odhad ceny nemovitosti a žádost o hypoteční úvěr je pevně schválená, můžete začít hypotéku čerpat. Čerpat můžete až 12 měsíců od podpisu smlouvy, takže je dostatek času na čerpání i v případě výstavby nebo rekonstrukce.Závěrečné hodnocení

UniCredit Bank Hypotéka Recenze
Unicredit Logo Male

Název: UniCredit Bank

Shrnutí:
✅ U refinancování lze použít starý odhad nemovitosti
✅ Možnost odkladu splátek
✅ Možnost zdarma vkládat mimořádné splátky

Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.26 (61 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání srovnání hypoték.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám