Vložit peníze na váš účet můžete hned několika způsoby. Nejčastějším je bezhotovostní převod peněz. Tak vám chodí na účet např. výplata. Peníze vám tak může poslat na účet i kdokoliv jiný, popř. si je tak můžete na účet poslat vy sami – z jiného svého účtu. Druhou variantou je vklad hotovosti na přepážce pobočky vaší banky. Třetí – nejnovější možností jsou vklady v hotovosti pomocí tzv. vkladomatů, což jsou speciální bankomaty, které umožňují peníze nejen vybírat, ale i vkládat. 

1. Přes bankomat (vkladomat)

Vkladomaty, resp. bankomaty s možností vložení hotovosti jsou praktickou záležitostí, která urychluje vklad hotovosti na účet. Nemusíte stát v bance dlouhé fronty u přepážky. Přes vkladomat můžete vložit peníze na svůj vlastní účet, na kartový účet, ale i na cizí účet v bance, které vkladomat patří. Pokud jste např. u vkladomatu České spořitelny a potřebujete vložit peníze na účet kamaráda, který je rovněž u České spořitelny, provedete to podobně, jako u vkladu na vlastní účet.

Vklad Na Bankovni Ucet

Postup vložení peněz na vkladomatu je jednoduchý. Stejně, jako při výběru peněz vložíte nebo bezhotovostně načtete svou platební kartu a zadáte PIN. Následně označíte vklad peněz a začnete hotovost vkládat do bankomatu. Je nutné, aby bankovky nebyly zmuchlané, natržené ani sepnuté nějakou svorkou. Jakmile peníze vložíte, potvrdíte vklad na obrazovce a ten se vám ihned připíše na váš účet.

Pro zajímavost uvedeme, že nejvíce vkladomatů má (zatím) k dispozici Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka.

2. Na přepážce v bance

Vklad peněz na účet na přepážce v bance byl dříve jediný způsob, jak si peníze na svůj účet vložit. Teprve později přibyla možnost zaslat je na účet bezhotovostně. Peníze můžete vložit na svůj účet jak na pobočce své vlastní banky – to je obvykle zdarma, tak v bance cizí. V takovém případě už ale počítejte s poplatkem. 

V současnosti se začíná čím dál více využívat nejnovější možnost – vklad peněz na účet přes vkladomat. Některé menší pobočky bank tak ruší hotovostní služby na přepážkách – pokladny. Pokud si chcete vložit peníze na svůj účet, musíte tak učinit přes zmíněný vkladomat, který na většině zmíněných poboček vystřídal pokladnu obsluhovanou bankéři. 

3. Přes internetové bankovnictví (převodem)

Bezhotovostní převod je nejčastějším způsobem, jak vložit na účet peníze. Takto nám chodí na účet výplata, proplacení faktur pro podnikatele a OSVČ, takto posíláme platbu, když něco kupujeme online apod. Bezhotovostním převodem platíme také většinu pravidelných plateb. Můžeme si tak nastavit trvalý příkaz či inkaso, nebo posílat peníze jednorázovým příkazem. 

Dříve se i bezhotovostní transakce dělaly na pobočkách bank. V dnešní době je nejjednodušší způsob poslat takovou platbu z internetového bankovnictví či mobilní banky. Příkaz k úhradě ale můžete zadat i na bankomatu. Zatímco příkaz z internetového bankovnictví je většinou zdarma, přes bankomat se může účtovat poplatek. 

Jak vložit peníze na účet Unicredit bank

 • vkladomaty
 • bezhotovostní převod – z jiného účtu

Unicredit bank vám umožní přes vkladomat vložit peníze na účet v jejich bance, a to jak na váš vlastní, tak i na cizí účet. Podmínkou však je, že bude rovněž u Unicredit bank. Tento vklad pak bude bez poplatku. Unicredit bank má v současné době kolem 130 vkladomatů. 

Unicredit Bank Ucet

Na účet v Unicredit bank můžete samozřejmě zaslat peníze i bezhotovostně, nejjednodušeji pomocí internetového bankovnictví nebo mobilní banky. 

Jak vložit peníze na účet Raiffeisenbank

 • vkladomat
 • hotovostní přepážka – pokladna
 • bezhotovostní převod – internetové bankovnictví
 • poštovní poukázka typu A – zbytečné poplatky

Raiffeisenbank umožňuje vkládat peníze na účet jak na přepážkách banky, tak přes vkladové bankomaty. Těch mají současně kolem 70. Bohužel peníze vložíte vždy jen na vlastní účet, nikoli na cizí. Samozřejmostí je i možnost zaslat peníze na účet bezhotovostně. 

Jak vložit peníze na účet Equa bank

 • vkladomaty – Equa bank a Raiffeisenbank
 • poštovní poukázka typu A – pokud zadáte variabilní symbol 111, máte jeden takový vklad v měsíci bez poplatku
 • bezhotovostním převodem – z jiného účtu

Equa bank se nedávno spojila s Raiffeisenbank, proto umožňuje vkládat hotovost přes vkladomaty jak Equa bank, tak Raiffeisenbank. Peníze můžete vložit vždy jen na svůj vlastní účet. Pokud je potřebujete vložit na účet cizí, je nutné vložit je přes vkladomat nejprve na vlastní a pak je pomocí bezhotovostního převodu poslat na cizí účet. 

Jak vložit peníze na účet Air bank

 • vkladomaty
 • složenkou typu A – zbytečné poplatky
 • bezhotovostním převodem – z jiného účtu

Air bank má v současnosti přes 70 vlastních vkladomatů, přes které si můžete peníze na účet vložit. Jde to však vždy jen na váš vlastní účet. Pokud potřebujete vložit peníze na cizí účet – ať už u stejné nebo cizí banky, musíte nejprve pomocí vkladomatu vložit peníze na vlastní účet a následně je přeposlat pomocí příkazu k úhradě – nejlépe přes internetové bankovnictví. 

Airbank Ucet Recenze

Jak vložit peníze na účet mBank

 • vkladomaty
 • složenkou typu A – zbytečné poplatky
 • bezhotovostním převodem – z jiného účtu

mBank má sice pouze kolem 40 vkladomatů (zatím), ale postupně budou přibývat. Přes ně vložíte peníze vždy jen na vlastní účet u mBank. Na cizí účet u stejné i cizí banky je nutné je přeposlat pomocí příkazu k úhradě, ideálně přes internetové bankovnictví či mobilní banku, což je nejrychlejší a většinou i bez poplatku. 

Lze vložit peníze do bankomatu jiné banky?

Přes bankomat, resp. vkladomat lze vložit peníze u vaší banky na váš vlastní účet, kartový účet, ale i na jiný účet v téže bance. S výjimkou České spořitelny, která si za vložení peněz na jiný účet v jejich bance účtuje drobný poplatek, jsou tyto vklady zdarma. Na jiné účty v téže bance vám vklad umožní Česká spořitelna, ČSOB, Unicredit bank a Air bank.

Pokud však budete chtít vložit peníze na účet v cizí bance, vkladomaty to neumožňují. Výjimkou je pouze Česká spořitelna, z jejichž vkladomatu můžete vložit peníze i na účty v cizích bankách. Je tu však poplatek – 80 Kč za vklad. 


Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!