Quizlet recenze

Quizlet


Výhody
+ Zábavná forma výuky
+ Výběr témat, která vás konkrétně zajímají
+ Možnost tvořit si vlastní sady a testy


Nevýhody
– Spoluvytvářet web může každý, takže se zde mohou objevovat chyby
– Bez možnosti procvičovat mluvení
– Chybí úrovně pokročilosti

 

quizlet-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Quizlet je výuková platforma založená na principu procvičování paměti pomocí kartiček. Funguje už od roku 2005 a využívají ji jak studenti, tak i učitelé. Zaměřuje se především na slovní zásobu a její hlavní devízou je, že nabízí učení ve stylu “škola hrou”. Jednoduše se učíte nová slovíčka tak, že se díváte například na obrázky či definice a k nim přiřazujete správná slova. Nejdříve si jednotlivé kartičky na dané téma projdete, poté se je naučíte, následně si natrénujete jejich psaní a poslech a vše zakončíte testem. V tréninku pak můžete pokračovat pomocí dalších her.

Samotná forma výuky je velmi zábavná. Aplikace je intuitivní a stáhnout si můžete i mobilní verzi. Potěší i velmi široký výběr témat, díky čemuž se můžete učit okruhy slov, která vás aktuálně zajímají. Ty si pak můžete ukládat do složek a snadno se k nim vracet. Vytvářet lze i vlastní sety slovíček, což se hodí například při přípravě do hodin angličtiny.

Hlavní nevýhodou platformy quizlet je, že ji pomáhají vytvářet i samotní studenti, a hrozí zde tak poměrně vysoké riziko chyb. Hodí se tak vybírat si okruhy vytvořené učiteli, kde je přeci jen možnost výskytu chyby nižší.

Pořídit si můžete za příznivou cenu i placenou verzi aplikace, která je bez reklam a nabízí například i možnost studovat offline. Prvních sedm dní je zdarma, takže si můžete nejdříve vyzkoušet, zda vám bude vyhovovat.

 

Perfektní aplikace na výuku nových slovíček zábavnou formou s kartičkami.

Finance

Časově neomezená verze zdarma a sympatická cena u placené verze

Nabízí Quizlet platformu bezplatně? Je možnost upgradovat a přejít na obsáhlejší prémiové členství? A pokud ano, musíte platit pravidelně nebo jde o jednorázovou platbu? Sestavili jsme tabulku, jež odpoví:

Cenazdarma / 519 Kč ročně (quizlet plus)
Verze zdarma
Časově neomezená verze zdarma
Premiová placená verze
Časově neomezená placená verze
Jedna platba za všechny úrovně

Učební metody

Primárně zaměřená na čtení a psaní, bez možnosti mluvení

Abyste dostali vaši angličtinu na plynulou úroveň, potřebujete systematicky pracovat na všech jejích součástech: poslechu, mluvení, čtení i psaní. Dobrá platforma se pozná už jen, když pomáhá zlepšovat alespoň jednu z těchto sfér, avšak pochopitelně čím více oblastí angličtiny si v rámci platformy zlepšujete tím lépe. Pokud služba nabízí i něco navíc v podobě interaktivních her, výuka vás bude i více bavit. Jak je na tom Quizlet?

Listening / Poslech
Speaking / Mluvení
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Nadstandartní interaktivní funkce
Škola hrou

Rozsah výuky

Bavit bude i pokročilejší, jako příprava na jazykové zkoušky se ale nehodí

Některé platformy nabízejí učení jazyka podle úrovní. Mezi takové patří například OnlineJazyky.cz nebo Easylingo, jiné naopak nepodporují přímo rozdělování na úrovně v rámci výuky, avšak soustředí na učení jazyka komplexně. Ať je to tak či onak, v tabulce se dozvíte, co konkrétně můžete od Quizlet očekávat.

Možnost výběru obtížnosti
Vhodné i pro pokročilé?
Specializované kurzy
Příprava na FCE či CAE

Kompatibilita

Učit se můžete na webu, telefonu i v offline režimu

Jde pouze o web či webovou aplikaci, nebo mají i mobilní aplikaci? Jestliže nemají, je jejich design responzivní, abyste web rozjeli i na mobilním zařízení? A můžete se díky platformě učit i bez připojení k internetu?

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Responzivní design
Funguje offline?

Jednoduchost

I bez videoprůvodce má velmi intuitivní ovládání

Pokud jste rozhodnutí, že angličtinu chcete ovládnout, neintuitivní prostředí vás spíše neodradí, ale pokud je zážitek v platformě dobrý, o to více se na výuku budete těšit. Díky intuitivnímu a příjemného prostředí s platformou budete spíše pravidelně pracovat než v opačném případě. Proto považujeme jednoduchost za nezanedbatelný faktor při výběru online kurzu angličtiny.

Intuitivní ovládánívynikající
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky

Není pro vás Quizlet to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání angličtiny online

Více informací →

Quizlet recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2 (1 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem