Angličtina pro samouky recenze

Angličtina pro samouky


Výhody
+ Revoluční a netradiční způsob výuky
+ Možnost poslechnout si čtyři různé rodilé mluvčí
+ Nabídka pasivního učení


Nevýhody
– Chybí verze zdarma
– Omezené metody výuky
– Nenajdete zde rozdělení podle obtížnosti

 

anglictina-pro-samouky-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Fungování webu anglictinaprosamouky.cz spočívá v systému tzv. revoluční angličtiny, která je založena na doslovných překladech. Cílem je naučit vás anglicky myslet a tím jazyk lépe pochopit. V praxi to vypadá tak, že se při učení setkáte s větou “I am going to call the doctor”, kterou bychom přeložili jako “Zavolám doktora”, ale platforma vám ji nabídne v doslovném překladu jako “Já jsem jdoucí zavolat ten doktor”. Zapnout si zde můžete zvýrazňování slov (podobně jako u karaoke), kdy vidíte, jaké slovo ve větě zrovna slyšíte.

Druhou metodou, kterou web k učení nabízí, je pasivní poslech. Zde už se neučíte aktivně jako v první části, ale pouze posloucháte, což se dá využít například při řízení auta. Stejně jako u aktivní výuky je zde k dispozici množství kategorií, z nichž si můžete vybírat a libovolně mezi nimi přeskakovat. U každé se vám pak ukazují procenta, která znázorňují, kolik jste toho z dané lekce už zvládli.

Tím však metody používané touto platformou končí. Pokud vás při učení baví rozmanité úkoly nebo třeba hry, pak se raději poohlédněte jinde. Jistou nevýhodou je i absence dělení lekcí podle obtížnosti a pro pokročilejší uživatele mohou být některé lekce trochu nudné.

Zda vám tato netradiční metoda výuky bude vyhovovat, bylo dříve možné vyzkoušet díky zkušební verzi zdarma. Ta už však nyní na webu přístupná není, což je jistě škoda.

 

Web s revoluční a originální výukovou metodou založenou na doslovném překladu anglických vět.

Finance

K dispozici je pouze placená verze, která nepatří k nejlevnějším, chybí možnost si platformu předem vyzkoušet

Nabízí Angličtina pro samouky platformu bezplatně? Je možnost upgradovat a přejít na obsáhlejší prémiové členství? A pokud ano, musíte platit pravidelně nebo jde o jednorázovou platbu? Sestavili jsme tabulku, jež odpoví:

Cena2990Kč
Verze zdarma
Časově neomezená verze zdarma
Premiová placená verze
Časově neomezená placená verze
Jedna platba za všechny úrovně

Učební metody

Jazyk se zde učíte pomocí netradičního aktivního učení a pasivního poslechu. Psaní ani mluvení zde však neprocvičíte

Abyste dostali vaši angličtinu na plynulou úroveň, potřebujete systematicky pracovat na všech jejích součástech: poslechu, mluvení, čtení i psaní. Dobrá platforma se pozná už jen, když pomáhá zlepšovat alespoň jednu z těchto sfér, avšak pochopitelně čím více oblastí angličtiny si v rámci platformy zlepšujete tím lépe. Pokud služba nabízí i něco navíc v podobě interaktivních her, výuka vás bude i více bavit. Jak je na tom Angličtina pro samouky?

Listening / Poslech
Speaking / Mluvení
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Nadstandartní interaktivní funkce
Škola hrou

Rozsah výuky

Platforma nabízí téměř 8000 vět z různých oblastí a více než 4000 slovíček, trochu však chybí rozčlenění podle levelů

Některé platformy nabízejí učení jazyka podle úrovní. Mezi takové patří například OnlineJazyky.cz nebo Easylingo, jiné naopak nepodporují přímo rozdělování na úrovně v rámci výuky, avšak soustředí na učení jazyka komplexně. Ať je to tak či onak, v tabulce se dozvíte, co konkrétně můžete od Angličtina pro samouky očekávat.

Možnost výběru obtížnosti
Vhodné i pro pokročilé?
Specializované kurzy
Příprava na FCE či CAE

Kompatibilita

Funguje na všech typech zařízení, samotná mobilní aplikace však zatím není k dispozici

Jde pouze o web či webovou aplikaci, nebo mají i mobilní aplikaci? Jestliže nemají, je jejich design responzivní, abyste web rozjeli i na mobilním zařízení? A můžete se díky platformě učit i bez připojení k internetu?

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Responzivní design
Funguje offline?

Jednoduchost

Aplikace je v češtině a navíc je přehledně členěná do spousty kategorií, takže je ovládání více než snadné

Pokud jste rozhodnutí, že angličtinu chcete ovládnout, neintuitivní prostředí vás spíše neodradí, ale pokud je zážitek v platformě dobrý, o to více se na výuku budete těšit. Díky intuitivnímu a příjemného prostředí s platformou budete spíše pravidelně pracovat než v opačném případě. Proto považujeme jednoduchost za nezanedbatelný faktor při výběru online kurzu angličtiny.

Intuitivní ovládáníprůměrné
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky

Není pro vás Angličtina pro samouky to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání angličtiny online

Více informací →

Angličtina pro samouky recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.7 (10 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem