Fakturoid Recenze

Fakturoid recenze


Výhody
+ Perfektní automatizace s dobrým API
+ Fakturoid sám vypočítá podklady pro elektronické přiznání
+ Široká nabídka různých exportů


Nevýhody
– Jde o jeden z nejdražších nástrojů na trhu
– Nemají telefonickou podporu.
 

fakturoid logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Fakturoid je nejlepší fakturační software pro e-shopy, jenž vyžadují vyladěné API a kvalitní automatizaci. Je skvělým pomocníkem pro podnikatele, kteří své denní úkoly rádi minimalizují a přenechávají je robotům. Párování plateb, upomínky neplatičům a propracované API jsou jen špička ledovce všech jeho funkcí. Podnikatelé si též chválí, že Fakturoid sám vypočítá podklady pro elektronická přiznání nebo širokou podporu účetních programů, včetně dvou nejznámějších: Money a Pohoda.


Finance – 6/10

Fakturoid Cenik

Fakturoid je vychytaný fakturační systém, který díky vymazlenému API ocení především majitelé e-shopů. Nabízí hned čtyři různé tarify, od volného “Z”, tedy Zdarma, až po “F” tedy pro firmy. Pojďme se na ně podívat blíže, ať víte, který tarif by byl nejlepší právě pro vás. Nebo by vám mohl do začátku stačit tarif Zdarma?

Tarif Zdarma vám umožní maximálně 5 kontaktů (odběratelů, dodavatelů), jednu pravidelnou fakturu a krabici na náklady (5 ks). Dále můžete vystavovat faktury, evidenci, webfakturu nastavit si automatické upomínky, sledovat propracované statistiky. Toť vše. Pro někoho to může být tak akorát, ale většina podnikatelů po vyzkoušení stejně přejde na některý z placených tarifů.

Tarif sólo stojí 147 Kč za měsíc a získáte zde evidenci neomezeného počtu dodavatelů a odběratelů. Vše ostatní získáváte stejné, jen tzv. krabice na náklady jsou vyšší (30). Tarif Sólo dále poskytuje párování plateb s doklady, přiznání k dani z příjmů fyz. osob, EET, exporty do účetních programů, průběžný výpočet odvodů, ale také 2000 Kč kredit na vaši reklamu a na výběr 5 různých vzhledů faktury.

Sólo+ pak opět obsahuje vše tak, jako předchozí tarif Sólo, ale navíc jsou zde nabídky, výběr vlastní barvy na faktuře, finanční plánování a všechna přiznání kolem DPH. Tarify Sólo (oba dva) vám také umožňují zpřístupnit fakturační účet i vaší účetní a 3000 – 6000 API požadavků měsíčně.

My jsme testovali tarif Firma, který stojí 587 Kč měsíčně. Opět zde získáte stejné služby jako u předchozích tarifů, navíc ale máte i integraci s platební bránou GoPay a jemnější oprávnění uživatelů. Ideální je především pro majitele e-shopů, kteří ocení až 50.000 API požadavků měsíčně. Přístup můžete povolit až 5 uživatelům.

Máte obavu, že zaplatíte za některý z tarifů a nebude vám vyhovovat? Toho se bát nemusíte. Fakturoid totiž garantuje vrácení peněz do 14 dnů. Máte tedy možnost si to vyzkoušet a rozhodnout se, zda chcete s Fakturoidem pokračovat či nikoli.

Dobré je také vědět, že všechny tarify jsou vhodné jak pro firmy, tak pro živnostníky, a pokud se stane, že už vám předplacený tarif nebude vyhovovat, můžete ho kdykoliv změnit.

Tarif Zdarma0 Kč (omezené 5 odběrateli)
Tarif Sólo146,70 Kč/měsíc bez DPH
Tarif Sólo+293,30 Kč/měsíc bez DPH
Tarif Firma (testovaný)586,70 Kč/měsíc bez DPH

Důležité parametry – 9.3/10

Fakturoid Porovnani Funkci

Vzhledem k tomu, že každý podnikatel má na fakturační systém jiné požadavky, je dobré, když si může vybrat z mnoha služeb. To Fakturoid umožňuje s přehledem.  Pojďme se tedy podívat podrobněji, jaké funkce nabízí a k čemu se dají využívat.

Logo na fakturu
Neomezeně faktur
Neomezeně kontaktů
Přenesená daňová povinnnost
Vlastní číselné řady
QR platby
Více bankovních účtů
Více firem na jednom účtu
Vlastní přístup pro účetní
Načtení údajů podle IČ z ARES
Verze pro plátce DPH
Ověření solventnosti
Evidování nákladů
Přehledná statistika příjmů
Elektronická podání

Náš tip!

Hledáte vymazlený fakturační systém, který vám pomůže zautomatizovat řadu otravných úkonů, jako jsou pravidelné faktury, upomínky neplatičům, nebo předávání dat vaší účetní? Pak si jistě budete s Fakturoidem rozumět.

Fakturoid vám umožní přizpůsobit fakturu nejen vašim potřebám, ale také ji designově vyladit. Na výběr např. budete mít z několika vzhledů, můžete si ji přizpůsobit barevně, přidat logo, podpis, a díky tzv. webfaktuře dostanete zaplaceno mnohem dříve. O svých finančních, příjmech a výdajích získáte vynikající přehled. Usnadníte si i přeposílání účetních dokladů svému účetnímu. S Fakturoidem mu snadno umožníte přístup do systému a nemusíte se o nic starat. Účetní si sám stáhne, co pro svou práci potřebuje.

Program Fakturoid je velmi přehledný, jeho ovládání je víceméně intuitivní a poměrně rychle se v něm zorientujete. Kromě toho, že budete mít všechny položky logicky rozdělené, si můžete procházet různé grafy a statistiky a mít tak o svém podnikání lepší přehled.

Fakturoid se nám zkrátka zalíbil svou jednoduchostí a přesto velkou výkonností.

Kompatibilita – 10/10

Fakturoid Kompatibilita

Funkce jako export do účetního programu nebo typ platformy, na které můžete faktury vydávat, patří při výběru k zásadním otázkám. Fakturační software Fakturoid můžete plně využívat online na webu Fakturoid.cz a také skrze mobilní aplikaci v operačních systémech iOS či Android.

I když získá vaše účetní přístup do programu a bude si moci stáhnout jakákoli data bude potřeba, jistě ocení i možnost exportování dat z Fakturoidu do některého z účetních programů. Fakturoid lze propojit s účetními systémy Money S3, Pohoda, Abra Flexibee, Ježek, DUEL nebo Ekonom.

Webová aplikace
Mobilní aplikace - iOS
Mobilní aplikace - Android
Export do účetního programu Money S
Export do účetního programu Pohoda
Export do jiných účetních programůAbra Flexibee, Ježek DUEL, Ekonom

Automatizace – 10/10

Fakturoid Automatizace

Ať už spravujete velkou firmu, nebo patříte mezi drobné podnikatele, jistě oceníte, když budete moci řadu úkonů spojených s fakturací a účetnictvím zautomatizovat. Proto jsme za vás vybrali základní i pokročilejší vychytávky, jenž podnikatelé od fakturačního softwaru očekávají.

Fakturoid vám usnadní život díky možnosti párování plateb u různých bankovních ústavů, integraci s platební bránou GoPay a PayPal, napojením na EET, ale i řadou dalších vychytávek.

Máte klienty, kteří se opožďují s platbami? Fakturoid si s nimi poradí a automaticky jim zašle upomínku k zaplacení. Stačí, když si nastavíte, kolik dní po splatnosti faktury chcete neplatiče upomínat. Pokud máte stálé klienty nebo faktury, které vystavujete stále dokola, zadejte úkol robotovi. Není nutné ručně vystavovat každou fakturu, která je totožná s předchozí. Díky automatizaci můžete nechat pravidelné faktury na Fakturoidu. Možná faktury nevystavujete pravidelně, ale jsou dost podobné – i zde si můžete usnadnit práci. Ve Fakturoidu si můžete vytvořit šablony, ze kterých si pak vždy jen vyberete tu správnou.

Fakturoid Automatizace2

Jste vlastníkem e-shopu a rádi byste jeho chod a obchody propojili s fakturací? Pro Fakturoid to není žádný problém. Díky skvěle fungujícímu API propojíte Fakturoid s řadou e-shopových platforem, nastavíte párování prateb, integraci s platební metodou a mnoho dalšího. Fakturoid spolupracuje např. s WooCommerce, Prestashopem, Shopify, Magento atd.

Propojit jej můžete ale i s CRM programy od Raynetu, Anabix, SupportBox a dalšími. S řízením projektů vám pak může pomoci napojení Fakturoidu na Freelo, Trello, Teamwork atd.

Párování plateb - integrace s bankou
Upomínky neplatičům
EET
Pravidelné faktury
Integrace s platební bránou GoPay
Integrace s platební bránou PayPal
API

Podpora a zabezpečení – 7.2/10

Fakturoid Podpora

Podpora Fakturoidu komunikuje přes email a live chat, avšak nenabízí možnost telefonické podpory. I tak je s nimi komunikace velmi dobrá a odpovědi se dočkáte každý pracovní den do několika hodin. Pokud se ale trefíte na svátek nebo víkend, obrňte se trpělivostí. Live chat se změní v kontaktní formulář a na odpovědi si počkáte do pracovního dne.

Vzhledem k tomu, že Fakturoidu budete svěřovat důležitá data, jistě vás zajímá, zda jsou na jejich serveru v bezpečí. Fakturoid  data zálohuje jednou denně a databáze ještě častěji. Data kopírují do geograficky vzdálené lokality pro případ, že by hlavní servery zasáhla nějaká pohroma.

Live chat
Telefon
Email
Autorizovaný požadavek
Pravidelné zálohování
Odpověď do 24 hodin
Otázky/odpovědi5/5
HodnoceníVelmi dobré

Pokud vás fakuroid nezaujal, podívejte se na další nástroje pro faktury online.

Více informací →

Fakturoid Recenze
fakturoid logo

Název: Fakturoid

Shrnutí:
✅ Logo na fakturu
✅ Neomezeně faktur
✅ Neomezeně kontaktů
✅ Přenesená daňová povinnnost
✅ Vlastní číselné řady
✅ QR platby
✅ Více bankovních účtů
✅ Více firem na jednom účtu
✅ Vlastní přístup pro účetní
✅ Načtení údajů podle IČ z ARES
✅ Verze pro plátce DPH
✅ Evidování nákladů
✅ Přehledná statistika příjmů
✅ Elektronická podání

 • Finance - 6/10
  6/10
 • Důležité parametry - 9.3/10
  9.3/10
 • Kompatibilita - 10/10
  10/10
 • Automatizace - 10/10
  10/10
 • Podpora a zabezpečení - 7.2/10
  7.2/10
8.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.08 (13 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám