iDoklad Recenze

iDoklad recenze


Výhody
+ Velký rozsah funkcí, Ověření solventnosti a QR platby.


Nevýhody
– Je zde o něco horší editor obrázků. Cena patří mezi vyšší, chybí zde live chat a integrace s platební bránou GoPay. 

idoklad logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Aktuálně je iDoklad nejznámějším fakturačním softwarem na trhu, který nabízí široké spektrum možností. Díky tomu postačuje nejen malým živnostníkům, ale i středně velkým firmám, které potřebují mnoho funkcí. Zejména majitelé eshopů si chválí automatizaci a vyladěné API. Ať už vaše účetní využívá Money S3 či S4, Pohodu nebo Vario, s iDokladem můžete všechny data bez problému exportovat. Mají však neblaze proslulou historii přechodu z kompletně bezplatného softwaru na placený – na toto jednání firmy si stěžovala řada uživatelů. Nyní sice nabízejí tarif zdarma, ale pro běžné fungování téměř nikomu nedostačuje.


Finance – 7/10

Měsíční pausál – 413 Kč / měsíčně

Důležité parametry – 10/10

Všechny podnikání jsou jedinečné a proto od svého fakturačního softwaru každý očekává něco mírně jiného – jiné funkce či cenu. Aby tedy software mohl sloužit dokonale, musí mít širokou paletu funkcí, která uspokojí potřeby každého myslitelného byznysu. Vybrali jsme a rozebrali ty nejžádanější parametry online nástroje iDoklad, jenž živnostníci a podnikatelé od svého fakturačního nástroje očekávají:

Logo na fakturu
Neomezeně faktur
Neomezeně kontaktů
Přenesená daňová povinnnost
Vlastní číselné řady
QR platby
Více bankovních účtů
Více firem na jednom účtu
Vlastní přístup pro účetní
Načtení údajů podle IČ z ARES
Verze pro plátce DPH
Ověření solventnosti
Evidování nákladů
Přehledná statistika příjmů
Elektronická podání

Kompatibilita – 10/10

Funkce jako export do účetního programu nebo typ platformy, na které můžete faktury vydávat, patří při výběru k zásadním otázkám. Fakturační software iDoklad můžete plně využívat online na webu iDoklad.cz a také skrze mobilní aplikaci v iOS či Android.

Webová aplikace
Mobilní aplikace - iOS
Mobilní aplikace - Android
Export do účetního programu Money S
Export do účetního programu Pohoda
Export do jiných účetních programůVario

Automatizace – 8.6/10

Zejména v dnešním stále se zrychlujícím světě oceníte vy, jako podnikatel, automatizace, které pomohou ušetřit váš čas. Vybrali jsme základní i pokročilejší vychytávky, jenž podnikatelé od takového softwaru očekávají. Má iDoklad všechny automatizace, které pro svůj byznys vyžadujete?

Párování plateb - integrace s bankou
Upomínky neplatičům
EET
Pravidelné faktury
Integrace s platební bránou GoPay
Integrace s platební bránou PayPal
API

Podpora a zabezpečení – 8.6/10

Podpora iDokladu komunikuje přes email, telefon a nabízí i asistenci přes autorizovaný požadavek přímo v administraci. Pokud jste však jako já milovníci podpory přes live chat, u iDokladu budete muset překousnout fakt, že jej nemají. I tak je s nimi komunikace bezproblémová a odpověď dostanete v řádu jednoho pracovního dne.

Live chat
Telefon
Email
Autorizovaný požadavek
Pravidelné zálohování

Pokud se vám iDoklad nezdá jako nejlepší nástroj na trhu – zkuste se podívat na naše srovnání nástrojů pro faktury online.

Více informací →

iDoklad Recenze
  • Finance - 7/10
    7/10
  • Důležité parametry - 10/10
    10/10
  • Kompatibilita - 10/10
    10/10
  • Automatizace - 8.6/10
    8.6/10
  • Podpora a zabezpečení - 8.6/10
    8.6/10
8.8/10
Posílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.71 (7 Hlasů)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

1 Odpověď

  1. Jaroslav napsal:

    Absolutní ztráta času, už podruhé se neodeslaly pravidelné faktury, člověk tam neustále musí něco nastavovat… Odpověď podpory: nemáte aktivní předplatné, a to ani to „zdarma“, když žádná informace o prodloužení nepřišla je opravdu do nebe volající…

  1. 26.7.2018

    […] faktur online. Svým rozsahem funkcí dosahuje kvalit známějších konkurentů jako je iDoklad nebo Fakturoid. Měsíční cena nejvyššího tarifu je však o řád levnější, což z něj […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

osm + 4 =