mPohoda Recenze

mPohoda recenze


Výhody
+
Za nulové poplatky získáte kvalitní fakturační systém, který je možné dále rozšiřovat (již za poplatky)
+ S účetním programem Pohoda si rozumí dokonale 
+ Moderní uživatelské prostředí jak na webu tak v mobilní aplikaci


Nevýhody
– Chybí funkce možnost pokročilé automatizace a export do jiných ekonomických softwarů než je Pohoda

mpohoda logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Levný fakturační software mPohoda je překvapivě kvalitní nástroj na vydávání faktur. Zakládá si na minimalistickém provedení a kvalitní mobilní aplikaci. Vystavovat faktury z mobilu i webové aplikace je skutečně snadné a není třeba zdlouhavého zadávání údajů díky možnosti uložení si neomezeného počtu kontaktů. Největší přednost mPohody, čili jednoduchost, je také její největší nevýhodou. Pokud budete chtít zautomatizovat párování plateb s vaší bankou nebo třeba napojit vystavování faktur na platební brány jako GoPay či Paypal, pak vám mPohoda stačit nebude a potřebujete k ní Pohodu.


Finance – 10/10

Mpohoda Finance

mPohoda je dostupná celkem ve třech variantách, z nichž první varianta mPohoda Start je zcela zdarma. Nabízí řadu funkcí, které si můžete vyzkoušet. Budete sice mírně omezeni limity, ale pro menší podnikatele by mohl tento tarif klidně postačovat.

mPohoda Start vám umožní až 100 záznamů v dokladových agendách, 100 záznamů v ceníku, 20 záznamů v adresáři, a IČ můžete zaznamenat neomezeně, ovšem v rámci daných limitů. V mobilních aplikacích pro Android a iOS můžete provádět evidenci EET (webové stránky to neumožňují) a dále máte k dispozici ceník, cizí měny, objednávky, omezení přístupu uživatelů, tiskové sestavy, upomínky, automatické fakturace, propojení s účetním programem a propojení s aplikací mKasa.

Jak se může na první pohled zdát, tento tarif umožňuje skoro všechno, co jako podnikatel můžete potřebovat. Problém však může nastat u vyšších nebo neomezených limitů, které jsou k dispozici až u tarifů mPohoda Basic a mPohoda Pro. Také v případě různých prémiových funkcí, které už v nabídce jsou, nebo se budou teprve postupně do programu přidávat, je možné si je v tarifu Start pouze vyzkoušet.

Pokud vlastníte účetní program Pohoda, budete mít zdarma i oba vyšší tarify – Basic a Pro. V opačném případě zaplatíte za program Basic 1880 Kč ročně (bez DPH) a za tarif Pro 3380 Kč ročně (bez DPH).

K tarifu Pro si můžete přikoupit ještě různá rozšíření, ale ty už je celkem zbytečné rozepisovat. Pokud vás to zajímá, mrkněte na jejich přehled na stránkách mPohoda.

Tarif Start (testovaný)0 Kč (omezené fakturování)
Tarif Basic1800 Kč/rok bez DPH
Tarif Pro3380 Kč/rok bez DPH

Důležité parametry – 8/10

Mpohoda Funkce Faktury

Jak už jsme zmínili, mPohoda je fakturační software ideální především pro menší podnikatele. I tak je ale potřeba vědět, jaké funkce zde máte k dispozici a podle toho se rozhodnout, zda vám program bude či nebude vyhovovat. Pojďme se nyní podívat na nejdůležitější funkce podrobněji, abyste získali lepší představu a snáze se mohli rozhodnout.

Logo na fakturu
Neomezeně faktur
Neomezeně kontaktů
Přenesená daňová povinnnost
Vlastní číselné řady
QR platby
Více bankovních účtů
Více firem na jednom účtu
Vlastní přístup pro účetní
Načtení údajů podle IČ z ARES
Verze pro plátce DPH
Ověření solventnosti
Evidování nákladů
Přehledná statistika příjmů
Elektronická podání

Náš tip!

Ať už jste kadeřnice, zedník, instalatér, umělec nebo se věnujete jakémukoliv jinému drobnému podnikání, bude pro vás mPohoda to nejlepší a navíc za tu nejlepší cenu – zdarma. Naopak pokud vlastníte e-shop a chcete dokonalé propojení pomocí API, budete se muset poohlédnout jinde.

Co se týká fakturace a vystavování účetních dokladů, mPohoda si poradí s klasickou fakturou, zálohovou fakturou, automatickou fakturací, ale také s výdejkami, přijatými objednávkami, prodejkami, pokladními doklady, upomínkami k fakturám v prodlení atd. K dispozici máte i přednastavené šablony, ze kterých si stačí vybrat.

Díky výstupům, přehledným grafům, tabulkám a srovnáním budete mít přehled o svém podnikání, o zakázkách, prodejích, příjmech atd. Stačí si jen vybrat.

Mobilní aplikace která šetří váš čas

Mpohoda Aplikace

mPohoda je určena živnostníkům a drobným podnikatelům, kteří si papírování řeší sami, nebo spolupracují s účetní třeba jen jednou za čas. Abyste nemuseli trávit hodiny u počítače a vystavovat faktury, tisknout různé sestavy, ať už pro účetní, nebo kvůli daním, vznikla nadupaná mobilní aplikace dostupná jak pro iOS tak pro Android.

Stejně jako počítačové rozhraní i mobilní aplikace vám umožňuje vystavovat faktury a různé dokumenty během chvilinky a to odkudkoliv. Nemusíte čekat až dorazíte domů. Vystavte klientovi fakturu třeba po cestě domů v MHD.  Doklady z této aplikace můžete rovnou sdílet online se svou účetní a tak víte na 100 %, že vaše doklady dostane vždycky včas.

mPohoda v mobilu je vhodná i pro elektronickou evidenci tržeb (EET). Můžete ji totiž využívat jako příruční pokladnu a opět je úplně fuk, zda jste doma, v kanceláři nebo třeba někde v kavárně. Všechny doklady lze navíc odesílat e-mailem, nebo je jednoduše převést do účetního systému. A navíc – vystavit fakturu zvládnete i bez připojení k internetu. Její odeslání pak dokončíte, až budete mít internet k dispozici.

Kompatibilita – 9.3/10

Mpohoda Export

Funkce jako export do účetního programu nebo typ platformy, na které můžete faktury vydávat, patří při výběru k zásadním otázkám. Fakturační software mPohoda můžete plně využívat online na webu mPohoda.cz a jak už jsme zmínili, naprosto ideální je jeho použití v mobilní aplikaci, ať už máte chytrý telefon s operačním systémem iOS či Android.

Zatímco většina námi testovaných fakturačních programů umožňuje export dat do účetních programů Pohoda, Money S3 a do dalších, mPohoda tady má trochu nevýhodu. Propojení s účetním programem Pohoda je jedinečné a dokonce vám poskytne využívání mPohody zdarma. Pokud ale chcete exportovat do jiných účetních programů, že potřeba to provést přes XML soubory.

Webová aplikace
Mobilní aplikace - iOS
Mobilní aplikace - Android
Export do účetního programu Money S
Export do účetního programu Pohoda
Export do jiných účetních programůpouze přes XML

Automatizace – 5.7/10

Mpohoda Automatizace

Automatizace ocení snad každý podnikatel. Některé fakturační softwary jich umožňují celou řadu, jiné o něco méně. Jak je na tom mPohoda?

Stejně jako konkurenční programy je možné ji propojit s EET nebo nastavit vydávání pravidelných faktur. Jak už jsme zmínili, nastavit můžete i odesílání upomínek neplatičům – ovšem pozor, to nejsem automaticky! Je možné nastavit párování s bankami, ale m marně tu budete hledat integraci s platební bránou GoPay či PayPal. Nenajdete tady ani propojení díky API, takže pokud si chcete mPohodu pořídit jako majitel e-shopu, bude asi lepší, když zvolíte jiný z fakturačních programů. Ostatně v našem srovnání fakturačních systémů najdete hned dva programy, které jsou pro majitele e-shopů naprosto ideální.

Párování plateb - integrace s bankou
Upomínky neplatičům ale ne automaticky
EET
Pravidelné faktury
Integrace s platební bránou GoPay
Integrace s platební bránou PayPal
API

Podpora a zabezpečení – 7.2/10

Mpohoda Zabezpeceni

Podpora mPohody komunikuje přes email a telefon, ale nenabízí asistenci přes autorizovaný požadavek v administraci. Pokud jste jako my milovníci podpory přes live chat, u mPohody jej zkrátka nenajdete. I tak je s nimi komunikace příjemná a odpověď dostanete během jednoho pracovního dne. V případě víkendů a svátků si musíte samozřejmě chvíli počkat, ale i tak podpora splnila všechny naše požadavky a očekávání. Odpovědi byly velmi podrobné, takže dokázaly vyvážit i to, že se týkaly řady věcí, které mPohoda neposkytuje.

Co se týká bezpečnosti dat na serverech mPohoda, můžete být v klidu. Používají podobné zabezpečení, jako některé banky. Při přihlašování do systému si ověřují identitu uživatele, přístup k datům mají chráněný před odposlechy a podvrhy, a dělají samozřejmě i pravidelnou zálohu dokladů. Záleží ovšem na tom, který z tarifů si vyberete!

Zatímco s tarifem Start máte bezpečnost vašich dat výhradně ve svých rukách, resp. počítačích, v aplikaci mPohoda se o bezpečí vašich dat a jejich zálohování starí experti. 

Live chat
Telefon
Email
Autorizovaný požadavek
Pravidelné zálohování
Odpověď do 24 hodin
Otázky/odpovědi10/10
HodnoceníVelmi dobré

Pokud hledáte nástroj, který vám bude vyhovovat více, než mPohoda – zkuste jej najít v našem srovnání nástrojů pro online faktury.

Více informací →

mPohoda Recenze
mPohoda logo

Název: mPohoda.cz

Shrnutí:
✅ Logo na fakturu
✅ Neomezeně faktur
✅ Neomezeně kontaktů
✅ Přenesená daňová povinnnost
✅ Vlastní číselné řady
✅ Více bankovních účtů
✅ Více firem na jednom účtu
✅ Vlastní přístup pro účetní
✅ Načtení údajů podle IČ z ARES
✅ Verze pro plátce DPH
✅ Přehledná statistika příjmů

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 8/10
  8/10
 • Kompatibilita - 9.3/10
  9.3/10
 • Automatizace - 5.7/10
  5.7/10
 • Podpora a zabezpečení - 7.2/10
  7.2/10
8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4 (10 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 Příspěvky

 1. Jacek 26.5.2019
  • Redakce 5nej.cz 27.5.2019

Přispět názorem

Odesílám