Money S3 Recenze

Vyhody

+ Praktický účetní program s dlouhou historií a českým původem
+ Díky jednotlivým modulům je možné vytvořit si program dle potřeb

Nevyhody

Pobočka pouze v Brně
– Pro úplné začátečníky může být varianta Start s kompletními moduly příliš chaotická

 

Money S3 Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Účetní a ekonomický systém Money S3 je ideální pro živnostníky a malé firmy. Dokáže pomoci a vyřešit záležitosti s fakturací, personalistikou, daněmi, skladem, obsahuje knihu jízd atd. Díky volitelným modulům si může klient nastavit Money S3 v takové variantě, kterou skutečně využije. Ideální je i pro majitele e-shopů.

Účetní systém Money S3 Recenze

Pokud hledáte český účetní program s dlouhou a prověřenou historií, můžeme s klidem doporučit právě Money S3, eventuelně některou z rozvinutějších variant určenou středně velkým firmám. Money S3 je určený živnostníkům, společnostem s ručeným omezením a celkově – menším podnikatelům a firmám. Money S3 se dá jednoduše propojit i s e-shopem. Usnadní vám řešení skladů, fakturace a další záležitosti spojené s obchodem. Money S3 je celkem jednoduchý na pochopení, a když se v něm zorientujete, tak se i poměrně snadno ovládá. Především díky různým modulům se snadno přizpůsobí potřebám každého podnikatele.

Money S3 je primárně účetní systém. Pokud byste potřebovali nadstavbu v podobě informačního systému, už byste museli sáhnout po typu Money S4 nebo Money S5, které jsou určeny středně velkým podnikatelům.

Pro koho je účetní systém Money určený

Jak už jsme zmínili, Money S3 je určen živnostníkům, společnostem s ručeným omezením, zkrátka menším firmám. Pro ty je využitelný i Money S4, který kromě účetního zvládá i ekonomický systém. Pro střední firmy je pak určen Money S5. Účetní, ekonomický a eventuelně informační systém pro velké firmy v nabídce oficiálně není, ale vzhledem ke vstřícnosti této firmy věříme, že by byli schopni vyřešit i požadavky větších firem. Ostatně programy S4 a S5 jsou tvořeny „na míru“ a podle toho se také odvíjí jejich ceny.

Finance – 9/10

Účetní a ekonomický program Money S3 můžete získat s omezeným počtem agend kompletně zdarma (Money S3 Start) – což se většinou hodí skutečně jen pro vyzkoušení. Ve variantě Mini je k dispozici za 2 490 Kč (bez DPH). Verze Lite, která má rovněž všechny funkce, ovšem omezený počet agend a faktur, je za 4 990 Kč (rovněž bez DPH). A takto bychom mohli pokračovat. Nemá smysl rozebírat zde kompletní ceník společnosti. Ideální je podívat se přímo na webové stránky Money S3 a pročíst si tabulku, kde se snadno dozvíte, co která verze obsahuje a kolik stojí.

Délka testovací doby30 dní
Měsíční paušálod 2490 Kč-14 990 Kč
Verze zdarma

Pokud zjistíte, že účetní systém Money S3 vám nestačí a potřebujete ekonomický a informační systém S4 nebo dokonce S5, je možné vyzkoušet si přímo na webových stránkách zakliknout své požadavky. Podle toho, co od systému požadujete, se bude odvíjet i cena. Nenajdete tedy v ceníku konkrétní částky, ale zjistíte, jaká cena by byla přímo pro vaši firmu, jak se říká „na míru“.

Tarify

Vzhledem k tomu, že předmětem našeho zájmu je především program Money S3 pro menší firmy a živnostníky, budeme se dále soustředit především na něj. Pokud si chcete program nejprve vyzkoušet a nevadí vám pro začátek omezené limity, většinu modulů si vyzkoušíte v typu Start (Demoverze). Zde máte k dispozici daňovou evidenci, evidenci majetku, pokladnu, fakturaci, mzdy a personalistiku, knihu jízd, zákaznickou podporu a mnoho dalších funkcí, na které se více podíváme níže. Podstatné je vědět, že program je sice zdarma, ale omezí vás na vystavení minimálního počtu faktur, záznamů atd. Zkrátka se Startem si vše jen vyzkoušíte, ale za to se pak můžete lépe rozhodnout, zda se vám v programu pracuje dobře a zda si zaplatíte některou z vyšších verzí.

Money S3 má dále k dispozici verze Mini, Lite, Sklad, Business, Office a Premium. Každá z těchto verzí má pak různé moduly a je jen na klientovi, které moduly ke své práci potřebuje a které využije. Od toho se pak odvíjí i ceny jednotlivých verzí. Např. program Mini nemá podvojné účetnictví, personalistiku nebo skladové hospodářství. Lite je sice má, ale zase nemá neomezený počet dokladů a agend. Záleží tedy na tom, jak velká firma jste a kolik agend hodláte vést.

Funkce – 9/10

Účetní systém Money S3 je vytvořen tak, aby byl ryze praktický. Nehledejte žádné ohromující grafické stránky. Jedná se o účetní a ekonomický systém s běžnou grafickou úpravou, která se snaží o co největší přehlednost. Oceňujeme, že jsou přehledně rozděleny karty účetnictví, skladu, servisu, analýz atd. V každé kartě v horní liště ihned vidíte možnosti, týkající se různých oblastí – banka, výpisy z účtu, příkazy k úhradě atd. Po levé straně ve sloupci pak vidíte, oblíbené položky, které jako firma nejvíce využíváte. Rychle si tak můžete vyfiltrovat např. vystavené či přijaté faktury a další dokumenty, které vás zajímají. Urychlí to práci a nemusíte dlouho hledat, kde vygenerované položky najdete.

Ovládání tohoto programu je poměrně jednoduché, ovšem je potřeba se v něm nejprve zorientovat. Pro někoho, kdo s účetnictvím nemá zkušenosti a v podobném programu nikdy nepracoval, to může být chaotické a složité. Ovšem stačí skutečně jen vědět, co potřebujete kde nastavit pro své podnikání a co vás zajímá. Navíc my jsme testovali variantu Start, která je sice zdarma a má omezené množství dokladů a agend, ale obsahuje všechny dostupné moduly Money S3. To může být matoucí zejména pro malé živnostníky a malé firmy, které řadu z těchto modulů vůbec nepotřebují a nikdy nebudou využívat.

Adresář, kontakty
Banka a pokladna
Elektronická evidence tržeb (EET)Za příplatek
Fakturace
Daňová evidence a jednoduché účetnictví
Podvojné účetnictví
Evidence majetku
Kniha jízd
Mzdy a personalistika
Skladové hospodářství

V systému Money S3 si můžete vybrat z řady praktických modulů, podle toho, co budete jako firma využívat. Na výběr jsou banka a pokladna, daňová evidence, evidence majetku, fakturace, kniha jízd, mzdy a personalistika, podvojné účetnictví, skladové hospodářství a objednávky. Licenci zakupujete vždy pro jeden počítač, ale kdykoli můžete zakoupit licenci pro další počítače, případně vyšší verzi. V tom případě doplácíte jen rozdíl ceny.

Další funkce – 5.99/10

Pokud vlastníte e-shop, oceníte jistě možnost propojení systému Money S3 s vaším e-shopem, jenž vám výrazně zjednoduší obchodování. Objednávky i faktury si můžete z e-shopu nechat zasílat rovnou do Money S3. Z e-shopu se dá do Money S3 převést také všechno zboží i s fotkami. Vyřešíte všechny skladové i účetní záležitosti najednou.

Napojení na e-shop
Hotovostní prodej (kasa)Za příplatek
Daně (elektronická podání daňových přiznání)Za příplatek

Maloobchodní prodej

Pokud si potřebujete usnadnit maloobchodní prodej a nechcete už ručně vypisovat doklady, můžete využít modul Prodejna SQL. Získáte tak rychlý a spolehlivý software do pokladního terminálu a prodávat můžete pomocí interních kódu PLU nebo přes čárkové kódy.

Automatizace

Díky automatickému nastavení některých funkcí získáte čas pro své podnikání, aniž byste jej ztráceli administrativou. Např. objednávky, faktury a další doklady se vám z e-shopu přenáší do Money S3 automaticky. Vystavení jiných dokumentů je v Money S3 otázkou pár minut. Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že se vám vše nebude dařit takto rychle ihned – pokud tedy nemáte s účetními programy předchozí zkušenost. Díky přehlednosti programu se však zorientujete poměrně rychle.

Podpora – 9.3/10

Účetní program Money S3 i jeho vyšší varianty patří firmě Solitea. Tato firma má poměrně dobře vyřešené zákaznické centrum, kde snadno dohledáte telefonické kontakty pro konkrétní záležitosti, kontaktní formuláře či e-maily atd. Využít můžete samozřejmě i on-line konzultace, nebo můžete navštívit pracovníky přímo na pobočce v Brně.

Telefon
Kontaktní formulář/e-mail
On-line konzultace
PobočkyBrno
Odpověď do 24 hodin
Odpovědi9/10

My jsme zvolili komunikaci pomocí e-mailu. Odpovědi jsme dostali cca do 12 hodin. Byly poměrně výstižné, ovšem ne kompletní. Jedna odpověď chyběla zcela. Přesto jsme s podporou celkem spokojení.

Nápověda – 8.58/10

Ke snadnějšímu pochopení mohou pomoci i video-návody. Marně jsme na stránkách Money S3 i na stránkách zákaznické podpory Solitea hledali nejčastější otázky a odpovědi. Pro ty, kteří dávají přednost školení či seminářům jsou v nabídce i tyto možnosti. Záleží jen na tom, co si konkrétní jedinec či firma vybere, ať už pro sebe, nebo pro své zaměstnance.

FAQ
Videonávody
Semináře a školení
Pomohou s instalací
Pomohou při práci v systému
Pomohou vybrat variantu
Příručky ke stažení

Konzultanti a poradci, ať už na telefonu, e-mailu, on-line chatu nebo Skypu vám poradí nejen s výběrem nejvhodnější varianty Money S3 případně některého nadstandardního systému, ale také s instalací programu a s prací v systému. Nemusíte se tedy bát, že se pustíte do něčeho, s čím si později nebudete vědět rady.

Doporučujeme!

Ideální program pro malé firmy

Money S3 je účetní program ideální pro živnostníky, společnosti s ručeným omezením a celkově – pro menší firmy. Využijí ho ale i majitelé e-shopů, které jistě nadchne možnost propojení obou systémů.

Náš tip!

Sestavte si program na míru

Money S3 můžete sestavit na míru přesně vaší firmě. Záleží jen na vás, které moduly nejvíce využijete. Neplaťte zbytečně za nevyužité funkce.

Pozor na!

Náročnější na pochopení

Pozor si dejte na prostředí programu, které může být náročnější na obsluhu a pochopení, co který modul obsahuje. Zkušení účetní se jistě zorientují rychleji. Nováčkům to bude nejspíš chvíli trvat.Závěrečné hodnocení

Money S3 Recenze
Money S3 Logo

Název: Money S3

Shrnutí:
✅ Money S3 Start je vhodný k vyzkoušení všech modulů zdarma
✅ Široká možnost podpory klientů – telefon, email, on-line podpora, video-návody atd.
✅ Klientsky přívětivé prostředí samotného programu i webových stránek

 • Finance - 9/10
  9/10
 • Funkce - 9/10
  9/10
 • Další funkce - 5.99/10
  6/10
 • Podpora - 9.3/10
  9.3/10
 • Nápověda - 8.58/10
  8.6/10
8.4/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.67 (3 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání účetních programů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám