ABRA FlexiBee Recenze

Vyhody

+ Praktický účetní program
+ Určený pro živnostníky a menší firmy

Nevyhody

Pouze pro malé firmy a podnikatele, střední a velcí podnikatelé se musí poohlédnout jinde
– Chybí modul Kniha jízd

 

Abra Flexibee Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Účetní program ABRA FlexiBee je určen živnostníkům a menším firmám. Je možné připojit se k němu odkudkoli, přes Windows, Mac a Linux. Klienti si mohou podle potřeb své firmy vybrat hned z několika variant a to Basic, Business nebo Premium. Klienti najdou v systému FlexiBee správu faktur, majetku, personalistiku a vytváření mezd, správu skladů a ceníků, evidenci obchodních partnerů atd.

ABRA FlexiBee Receze

ABRA FlexiBee je praktický účetní systém určený pro živnostníky a menší firmy. Využívat se dá prakticky odkudkoli a kdykoli. Je podporována systémy Windows, Linux nebo Mac. Licence jsou k dispozici pro plné využívání, nebo – zdarma – pouze k nahlížení. Systém FlexiBee se dá snadno napojit na externí aplikace pomocí API. O servery se nemusíte starat. FlexiBee se dá využívat kdekoli díky připojení ke cloudům. Ty jsou samozřejmě v ceně celé aplikace. Servery jsou kvalitní a zabezpečené šifrováním.

Základní parametry

FlexiBee je určeno především živnostníkům a menším firmám. Na rozdíl od jiných účetních a ekonomických programů tento není rozdělený podle velikosti firem a nepokryje potřeby středních a větších podnikatelů. Pro potřeby těch malých je však ideální. Není překombinovaný, a tudíž nemate svou složitostí.

ABRA FlexiBee účetní systém využijí kromě živnostníků a menších firem i majitelé e-shopů, různé výrobní společnosti, podnikatelé soustředící se na maloobchod a velkoobchod, účetní firmy, IT firmy a ISP, lidé zpracovávající účetnictví přes Mac (OS X) i obchodní cestující. FlexiBee zkrátka představuje jednoduché a chytré on-line účetnictví, které si nemusíte nosit s sebou na flashce, ale stačí se přihlásit do programu kdekoli, kde máte internet.

Tarify

Na výběr jsou cekem tři tarify, které se liší v ceně a samozřejmě i v nastavení funkcí. Nejméně funkcí obsahuje varianta Basic, ve které najdete daňovou evidenci, podvojné účetnictví, fakturaci, banku a pokladnu, správu skladů a správu majetku.

Rozšířenější variantou je pak Business, kde vedle funkcí z varianty Basic najdete i účetnictví pro příspěvkové a neziskové organizace, mzdy a personalistiku, nabídky, poptávky a objednávky, pokročilou banku, prodejní kasu i platební terminál a další funkce. V této variantě nechybí ani uživatelské reporty, které se mohou některým firmám hodit pro zhodnocení jejich podnikání.

Komplexní je pak varianta Premium, která obsahuje předchozí zmíněné funkce a samozřejmě i řadu dalších navíc. Nemá smysl vypisovat zde všechny. Podstatné je vědět, že Premium účet je k dispozici těm firmám, které potřebují opravdu komplexní funkce pro rozšířené obchody, podporu napojení na pokladny EURO, EDI komunikaci, kusovník a další.

Finance – 6.5/10

Na rozdíl od jiných účetních systémů FlexiBee nenabízí demoverzi. Zdarma si však můžete vyzkoušet všechny varianty, a to po dobu jednoho měsíce. Je však potřeba si o tuto možnost nejprve napsat.   

Délka testovací doby30 dní
Měsíční paušálod 3950 Kč-11950 Kč
Verze zdarma

Podle variant a jejich funkcí se odvíjí i ceny. Nejlevnější je samozřejmě varianta Basic, která je k dostání již od 295 Kč za měsíc. Varianta Business stojí 695 Kč na měsíc a varianta Premium pak 995 Kč. Všechny ceny jsou uváděny za již zmíněný měsíc a za jednoho uživatele (a bez DPH). K dispozici je možné přikoupit ještě tzv. API uživatele, kteří do programu nahlíží pomocí aplikací. Za ty se pak platí u všech tří variant jednotná cena – 295 Kč.

Jednotlivé varianty si můžete buď pronajmout – pak se vás budou týkat výše uvedené ceny. Pokud se rozhodnete je rovnou koupit, počítejte s cenami o něco vyššími. Na druhou stranu se jedná o jednorázovou investici a pokud hodláte u systému FlexiBee zůstat natrvalo, pak se vyplatí.

Variantu Basic koupíte za 3950 Kč, Business za 8550 Kč a Premium za 11950 Kč. Za každého dalšího API uživatele zaplatíte 2950 Kč. My doporučujeme nejprve si systém vyzkoušet, abyste zjistili, zda vám FlexiBee skutečně vyhovuje a pracuje se vám v něm dobře. Také je dobré nejprve zjistit, která varianta pro vás bude nejideálnější.

Funkce 10/10

Vzhledem k tomu, že FlexiBee je možné ve vybrané variantě vyzkoušet na měsíc zdarma, neodolali jsme, abychom si systém neotestovali na vlastní kůži. Vybrali jsme základní – Basic variantu. Nejprve jsme si museli požádat e-mailem o odkaz, na kterém jsme pak učinili registraci a stáhli licenci ke zprovoznění. Pak už jsme instalovali program krok za krokem, jak nás sám naváděl – v českém jazyce.

Musíme zdůraznit, že design celého systému je navržen velmi přehledně, okamžitě se v něm zorientujete a ihned – intuitivně – víte, co kde hledat, v čem vytvořit jaký typ dokumentu atd. Po této stránce musíme FlexiBee velmi pochválit. Pravdou sice je, že jsme zvolili nejjednodušší variantu, a tudíž nás nemátly další moduly, u kterých bychom si třeba nevěděli rady, ale už při pohledu na celkovou úpravu systému je jasné, že přehlednost se s více moduly nevytratí. 

Adresář, kontakty
Banka a pokladna
Elektronická evidence tržeb (EET)
Fakturace
Daňová evidence a jednoduché účetnictví
Podvojné účetnictví
Evidence majetku
Kniha jízd
Mzdy a personalistika
Skladové hospodářství

Jak už jsme zmínili výše, ABRA FlexiBee je sestavená z řady modulů, které je možné nakombinovat podle potřeby, resp. vybrat si je v jedné ze tří variant. Jmenujme např. modul obchodní partneři, kde najdete na jednom místě evidenci vašich obchodních partnerů, ale i jednotlivé pobočky, smlouvy a platební morálku. Díky personalistice a mzdám snadno povedete evidenci svých zaměstnanců a vystavíte jim výplaty. Mezi další moduly patří Nákup a prodej, Banka a pokladna, Sklad a ceníky, Prodejní kasa a další. Opět nemá cenu rozebírat zde všechny moduly a jejich funkce. K představě postačí naše tabulka, případně se můžete na webových stránkách FlexiBee podívat na jednotlivé moduly podrobněji.

Ve FlexiBee si snadno nastavíte i úkoly a plány, abyste na nic nezapomněli. Problémem není ani propojení s EET. Na druhou stranu chybí možnost knihy jízd, kterou jiné systémy v nabídce mají.

Další funkce – 10/10

Vedle základních modulů nabízí FlexiBee i další, kde můžete přidat pokročilé funkce, jako třeba další zodpovědnou osobu, rozšíření pro e-shopy, zajištění jednotlivých druhů dokladů pomocí zamykání, jednotlivým osobám můžete přidělovat různá práva a možnosti nahlížení pouze do konkrétních částí účetnictví atd.

Velkou pomoc představuje systém FlexiBee pro majitele e-shopů. Díky rozšíření pro e-shopy totiž můžete svůj e-shop napojit na systém FlexiBee a nemusíte vést dvojitou evidenci. Stačí, když budete pracovat v jednom systému a do druhého se to automaticky propíše.

Napojení na e-shop
Hotovostní prodej (kasa)
Daně (elektronická podání daňových přiznání)

Partnerská řešení

Dalším rozšířením jsou pak tzv. partnerská řešení, kdy je možné navázat účetní program a své podnikání s dalšími společnostmi, jako FlexiBusiness, TouchStore, Balíkodbot, CloudSailor atd.

Podpora – 10/10

Účetní systém ABRA FlexiBee má podporu řešenou poměrně dobře. Na své dotazy získáte odpovědi na telefonní lince, v e-mailech i v kontaktním formuláři. Záleží jen na tom, s kým potřebujete mluvit a s čím poradit – výběr správné varianty pro vaše podnikání, instalace, práce v systému apod.

Vedle zmíněných možností se můžete spojit s podporou i on-line. Je však nutné počítat s tím, že veškerá podpora funguje pouze ve všední dny. Pokud dáváte přednost raději osobnímu kontaktu a jste ze západních Čech, můžete využít i plzeňskou pobočku. 

Telefon
Kontaktní formulář/e-mail
On-line konzultace
PobočkyPlzeň
Odpověď do 24 hodin
Odpovědi10/10

My jsme zvolili hned několik způsobů kontaktu s podporou. Vedle on-line chatu i e-mailovou komunikaci. Odpověď jsme dostali do 24 hodin a byla dostatečná. Stejně tak komunikace na on-line chatu byla rychlá, kvalitní a vstřícná.

Nápověda – 10/10

Na webu FlexiBee najdete ale i řadu příruček a návodů ke stažení, video-návody a další. Sebe i své zaměstnance můžete objednat na školení a semináře. I když je ABRA FlexiBee velmi dobře řešená a rychle se v ní zorientujete, mohou se najít lidé, kteří budou tápat – alespoň zpočátku. Proto oceňujeme podporu řešenou na všech možných kanálech, která je ochotná pomoci a poradit.

FAQ
Videonávody
Semináře a školení
Pomohou s instalací
Pomohou při práci v systému
Pomohou vybrat variantu
Příručky ke stažení

Doporučujeme!

Licence nebo pronájem.

Nejste si jisti, zda bude účetní program FlexiBee pro vás ten pravý? Zvolte si místo nákupu plné licence pronájem a rozhodněte se později.

Náš tip!

Vyzkoušejte si FlexiBee bezplatně

FlexiBee sice nemá demoverzi ke stažení zdarma, ale jeho velkou předností je možnost vyzkoušet si všechny tarify zdarma po dobu 30 dní.

Pozor na!

Knihu jízd u FlexiBee nenajdete

Pokud potřebujete pro své podnikání i knihu jízd a veškerou evidenci s ní spojenou, budete muset hledat jinde. FlexiBee tuto funkci nenabízí.Závěrečné hodnocení

ABRA FlexiBee Recenze
Abra Flexibee Logo

Název: ABRA FlexiBee

Shrnutí:
✅ Tři jasné varianty, ze kterých snadno vyberete
✅ Platba buď formou pronájmu nebo nákupu za jednorázovou cenu
✅ Správa odkudkoli a kdykoli přes Windows, Mac i Linux
✅ Možnost vyzkoušet jakoukoli variantu na měsíc zdarma

 • Finance - 6.5/10
  6.5/10
 • Funkce - 10/10
  10/10
 • Další funkce - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
 • Nápověda - 10/10
  10/10
9.3/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání účetních programů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám