Seznámit se v dnešní hektické době nemusí být právě snadné. I když si najdete čas a vyrazíte večer do společnosti, nikdo vám nezaručí, že nepůjde jen o známost “na jednu noc”. Proto se stále více žen obrací na internetové seznamky, kde se snaží najít muže svého života. Ani já jsem nebyla výjimkou. A protože jsem prošla řadu seznamek, otestovala si je i muže na nich, mám dnes pro vás článek s tipy na nejlepší seznamky, které opravdu fungují.

Seznámení přes seznamku už může znít jednodušeji. Faktem ale je, že si musíte dobře vybrat. Ne každá online seznamka je vhodná pro hledání muže pro život. Záleží proto hodně na tom, co přesně hledáte. To byste si měli ujasnit jako první. Některé seznamky jsou vhodné spíše pro flirtování. Já jsem dokonce zjistila, že řada mužů je využívá spíše pro jakési zpestření nudného (partnerského) života a s ženami si pouze píšou. O skutečné seznámení nemají vůbec zájem. Než to zjistíte, ztratíte s takovým nezdvořákem celý večer, ne-li hned několik dní. Děláte si plané naděje a nakonec z něj vyleze, že má doma ženu a malé dítě. 

Online seznamka je ale plná i takových mužů, které si potřebují zvýšit vlastní ego. Pak se připravte na ztesky, jak jim příroda nedopřála na tom “správném” místě. Následovat budou i fotografie inkriminovaných míst a touha, abyste dotyčného ujistili, že to příroda zase tak moc neošidila. To je jen část mých zkušeností, které s online seznamkami mám. Ale nebojte se. Pokud zvolíte tu správnou, budete mít šanci najít muže, po kterém toužíte. Muže, který stojí o vážný vztah, rodinu a nevadí mu třeba i děti, které máte z předchozího vztahu. 

žena hledá lásku na fungující seznamce

Abyste netápali jako já a neztráceli čas s muži, kteří se chtějí jen bavit, flirtovat, nebo hledají spíše povyražení než vážný vztah, připravila jsem pro vás několik tipů na seznamky, které se mě nebo dalším ženám osvědčily. I když totiž na online seznamce najdete plno mužů, kterým o vážný vztah nejde, najdou se i tací, kteří stojí o vážné seznámení. Tipy na to, jak se seznámit na online seznamce už jsem vám napsala v některých předchozích článcích. Dnes vám ukážu seznamky, které stojí za vyzkoušení a popíšu vám své zkušenosti, jaké jsem s nimi sesbírala. 

Průzkum seznamek, kde se lidé skutečně seznamují

I když není každá online seznamka ideální pro vážný vztah, dá se na nich najít seznámení se zajímavými muži. Skutečně záleží na tom, co opravdu hledáte a jak si své požadavky vyplníte v úvodním dotazníku, pokud jej tedy má seznamka k dispozici. Nyní vám ukážu seznamky, které skutečně fungují a na nichž se dá vysněný životní partner či partnerka opravdu najít. Jsem toho důkazem. 

ELITE Date

Mezi nejlepší seznamky, které opravdu fungují, patří jednoznačně ELITE Date. Jedná se sice o seznamku placenou, ale cena je poměrně rozumná a navíc vám zajistí, že zde bude minimum těch, co se chtějí jen pobavit. To totiž mohou zvesela dělat na seznamkách, které jsou zdarma. 

elitedate seznamka
Elite date patří mezi nejlepší seznamky v České republice. A to není jen můj názor.

O ELITE Date se tvrdí, že se jedná o seznamku pro náročné, kde najdete spoustu vysokoškoláků, středoškoláků a mužů i žen tzv. “na úrovni”. Faktem je, že se tam najdou i obyčejní lidé, kteří nemají žádné střední či vyšší vzdělání. Vy si však můžete předem vyfiltrovat – resp. zapsat v dotazníku, s kým se chcete setkat. Tato seznamka je ideální pro nalezení vážné známosti. Navíc zde není velké množství falešných profilů či nějakých vtipálků. Profily jsou zde totiž ověřované a také je fakt, že se vtipálkům nechce za seznamku asi moc platit. 

 

ELITE Date - Vítěz testu. Na základě osobnostního testu dostáváte doporučení na partnery

eDarling

edarling upoutavka
eDarling je seznamka pro vážná seznámení.

I seznamka eDarling patří mezi oblíbené především u lidí, kteří hledají vážnou známost. Je sice placená, ale můžete si ji okouknout i ve verzi zdarma. Počítejte však s tím, že v ní toho bezplatně moc nevyzkoušíte. Pokročilé funkce jsou jen pro placené profily. Skvělé je, že umožňuje seznámení na základě vědecké metody. Při registraci si uděláte tzv. osobnostní test, podle kterého vám pak seznamka doporučuje vhodné partnery k seznámení. Hledat můžete ale i sami, na základě svých zájmů a požadavků. Stačí využívat pokročilý vyhledávač a hledat třeba volné muže či ženy z vašeho okolí. Využívat ji můžete jak v počítači, tak na svém mobilním telefonu v aplikaci, což výrazně usnadňuje komunikaci. 

Velká základnu uživatelů. Vědecká metoda seznámení založená na osobnostním testu

Štěstí.cz

seznamka štesti.cz
Štestí.cz je skoro bezplatná seznamka. Kvůli tomu trpí řadou neduhů, ale lásku tam najít můžete.

Pokud dáváte přednost konzervativnější verzi seznamky, bude pro vás ideální Štěstí.cz. Tato seznamka funguje už řadu let a našlo díky ní dlouhodobý vztah spoustu lidí. Je založená na inzerátech. Založíte si zde profil, vystavíte si inzerát a napíšete do něj vše podstatné, co chcete, aby o vás případný zájemce o seznámení věděl na první “dobrou”. Následně můžete čekat, až se vám ozve, nebo si i sami aktivně procházet jednotlivé inzeráty a oslovit ty muže či ženy, jež vás zaujmou. Tato online seznamka je sice placená, můžete si ji však vyzkoušet nejprve zdarma. V bezplatné verzi ale moc neuvidíte a hlavně nemůžete oslovit toho, kdo vás zaujme. Placený tarif však stojí pouze 89 Kč na rok, což je opravdu minimum, proto jej doporučuji využít. I kdybyste si měli tento typ seznamky jen vyzkoušet, rozhodně to za to stojí. 

Seznamka je v základu bezplatná, to má řadu nevýhod, za premium účet platíte

Seznamky, kde se spíše pobavíte než seznámíte

Jak jsem zmínila na začátku, existují online seznamky pro vážný vztah, ale i takové, na kterých se lidé chtějí spíše bavit a flirtovat. Mezi ty patří především Badoo a Tinder. Pojďme si o nich něco povědět. Vyzkoušela jsem je za vás obě. 

Badoo

Badoo působí spíše, než jako online seznamka, jako sociální síť. Vytvoříte si na něm profil, nahráváte fotografie, můžete procházet profily ostatních, dávat srdíčka, pokud je vám někdo sympatický, nebo mu rovnou napsat. Jedná se sice o celosvětovou a velmi oblíbenou sociální síť, na které je obrovské množství profilů, je však plně lokalizovaná pro Českou republiku. Na základě polohy vašeho telefonu vám ukazuje uživatele ve vašem okolí, kteří se chtějí seznámit. Nevýhodou ale je, že pokud někam odcestujete, bude vám nabízet profily uživatelů i z místa, kam jste jeli třeba jen na služební cestu nebo na výlet. 

badoo hlavní stránka seznamky

Výhodou je, že je Badoo bezplatné. Můžete si na něm sice zaplatit prémiové funkce, ale ty se týkají spíše zviditelnění vašeho profilu. Z osobní zkušenosti mohu doporučit, že nejlepší je zde vlastní aktivita. Nečekejte, až se vám někdo ozve. Procházejte jednotlivé profily a sami případně oslovte uživatele, kteří vás zaujmou. Pozor však dejte na falešné profily – na neplacené seznamce jich může být dost, a také na ty, kteří se chtějí jen bavit a flirtovat. Těch je zde opravdu velké množství. Vážný vztah se ale na Badoo najít dá. 

Je zde větší riziko, že narazíte na falešný profil

Tinder

Tinder je hodně podobný seznamce Badoo. Také on je spíše sociální síť, kterou lidé využívají více pro zábavu, než pro hledání vážného vztahu. Je ideální pro nezávazné klábosení, vyhledávání zajímavých protějšků ve vašem okolí a na flirtování. Dá se ale na něm najít i vážný vztah. Profil si na Tinderu můžete vytvořit zdarma. Většina funkcí, které jsou podstatné pro seznamování, jsou rovněž zdarma. Můžete prohlížet fotografie uživatelů, dávat jim like i posílat zprávy. 

Tinder Seznamka

Není zde žádná vědecká metoda seznamování, ale můžete si nastavit informace o sobě i to, jakého muže či ženu hledáte. Zobrazovat se vám pak budou uživatelé na základě geolokace. Stejně jako u Badoo je tu proto riziko, že když vyrazíte někam na výlet, bude vám aplikace nabízet profily z onoho místa a stejně tak ukazovat vás tamním uživatelům. Pro někoho je to výhoda, protože tak pozná nové lidi na novém místě, někomu to může být na překážku – mně osobně to příliš nevyhovovalo. 

Zkušenosti s českými seznamkami

Jelikož patřím mezi generaci, která hojně využívá sociální sítě, vyhovoval mi k seznámení především Tinder a Badoo, na kterém jsem nakonec skutečně svého partnera našla. Líbil se mi velký počet uživatelů, z nichž bylo možné vybírat, ale také jednoduchá a rychlá online komunikace. Na druhou stranu zde bylo velké množství těch, kteří se chtěli skutečně jen bavit, což pro mě byla ztráta času a také uživatelů, kteří mi nevyhovovali vzděláním, koníčky atd. I když jsem si totiž stanovila, jaké aktivity a koníčky u mužů preferuji, nabízela mi aplikace i plno jiných, jen na základě geolokace. 

V případě seznámení skutečně jen s muži, kteří mají konkrétní vzdělání a zajímají je stejné či podobné záležitosti, jako vás, doporučuji raději seznamku eDarling a ELITE Date. Díky ověřeným profilům zde bylo skutečně minimum falešných profilů, a také jsem zde nenarazila na nikoho, kdo se chtěl jen bavit a “zabíjet” čas a nudu. Vyhovovalo mi, že zde většina uživatelů hledá vážný vztah, ale mínus pro mě byla pomalejší komunikace a odezva, přestože se dají i u těchto seznamek naistalovat aplikace do mobilního telefonu. Někomu může v případě těchto seznamek vadit placení profilu, ale to je podle mě naprosto v pořádku. Alespoň máte jistotu, že nenarazíte na zmíněné vtipálky. 

Doporučujeme Doporučujeme
Můj tip

Stále ještě nevíte, která seznamka je pro vás nejvhodnější? Projděte si celé naše srovnání nejlepších online seznamek a přečtěte si u nich jednotlivé recenze. Dozvíte se víc a vyberete snadněji tu pravou.

Zmíněné dvě seznamky – ELITE Date a eDarling si chválí i spoustu jiných uživatelů, nejen já sama. Díky tomu, že jsou skutečně určeny pro vážný vztah, zde našlo lásku mnoho mužů a žen. Mnoho z těchto vztahů skončilo svatbou a rodinným životem. Výhodu přináší i pro ty, kterým už není 20 ani 30 let. I starší uživatelé se zde mohou seznámit a najít vhodný protějšek. To je jedna z velkých výhod, které vám Tinder neposkytne a Badoo jen velmi výjimečně.

Kdybych měla shrnout své zkušenosti s online seznamkami, byly vcelku dobré. Na ELITE date a eDarling jsem nenarazila na žádné falešné profily a muži, s nimiž jsem si psala, požadovali vážný vztah. Prakticky mi ale více vyhovovalo Badoo, přestože jsem na něm ztrácela čas s muži, kteří to měli jen jako zábavu. Vážný vztah jsem však na online seznamce našla i já a proto mohu tento způsob seznámení vřele doporučit.


Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!