Klasické seznamky, kde lidé hledají nového životního partnera, jistě všichni znáte. Věděli jste však, že existují n internetu i místa, kde se dá najít kamarád na různé činnosti a aktivity? V dnešní uspěchané době totiž nemusí být vždy snadné se seznámit, a to platí dvojnásob při hledání někoho na konkrétní činnost. Ať už hledáte parťáka na výlet nebo túru či projížďku na kole. Ovšem internet a jeho možnosti nám dávají mnoho způsobů, jak se takto cíleně seznámit.

Proč je lepší mít parťáka

Každá aktivita, kterou člověk dělá je rozhodně zábavnější a při sportu také efektivnější, pokud máte někoho, s kým ji můžete sdílet. Víte, jak se to říká, sdílená radost, dvojnásobná radost. Konkrétně u sportu s tím souvisí i jistá míra motivace. Naplánujete si například běh v přírodě, ale pak se vám najednou nechce vyrazit, tak to odložíte na další den. V případě, že však jste domluveni s kamarádem, půjdete, aby nemusel on jít sám, a nakonec jste rádi, že jste vyrazili. Navíc si vzájemně můžete poradit a hlídat si správnost prováděných cviků a motivovat se ke stále lepším výsledkům.

U výletů do přírody, na historické památky nebo kamkoliv jinam je příjemné vyrazit s nějakou spřízněnou duší. Po cestě si máte s kým povídat, sdílet zážitky a to co vidíte a také vám výlet bude lépe plynout. Navíc se třeba podíváte na místa, kam byste se jinak sami ani vyrazit neodvážili. Ve dvou se to prostě lépe táhne.

Tip Tip

Nebudeme chodit dlouho kolem horké kaše. Na hledání stejných nadšenců do sportů, výletů nebo jiných koníčků jsou velice dobré online seznamky.

Co si při hledání parťáka předem ujasnit?

Před vlastním hledáním parťáka na sportovní aktivity či výlety je třeba si ujasnit, jaký sport vás opravdu baví či o jaký druh turistiky máte zájem. Čím širší bude váš rozsah, tím větší máte pravděpodobnost, že najdete nejednoho nového přítele. Je také vždy vhodné specifikovat, zda se chcete sdružovat v konkrétním městě či větší oblasti, případně, zda máte na svůj protějšek nějaké konkrétní časové nebo věkové či výkonnostní požadavky.

Možnosti seznámení

Seznámit se můžete v podstatě kdekoliv, ale pokud hledáte partnera na sport nebo výlety, ne vždy na něj narazíte třeba v tramvaji, je tedy třeba využít příležitosti, situaci či místa, kde se tito lidé koncentrují, a to jak v reálném životě, tak prostřednictvím internetu.

Kupóny Kupóny

Pokud vás to více zajímá, tak máme perfektní článek na toto téma. Jmenuje se Jak se seznámit a je v něm pár dobrých tipů, tak si ho nenechte ujít.

Sportovní kluby a oddíly

Sportovni Akce
Jakákoliv sportovní akce je ideálním místem, kde lze najít podobné nadšence.

Pokud je nějaké místo, kde najdete s jistotou lidi se stejným smýšlením a zálibami, jsou to nejrůznější sportovní kluby a oddíly. Sdružují se zde lidé, kteří mají stejné nadšení pro konkrétní sport a jistě se domluvíte i na společném sportování mimo pravidelné tréninky a schůzky. Pokud budete chodit do nějakého sportovního oddílu již od mládí, je velice pravděpodobné, že si zde najdete přátele na celý život.

Turistické oddíly

Pro výlety na přírody či na přírodní památky je skvělé stát se členem turistického oddílu. Získáte tak možnost seznámit se se stejnými nadšenci, jakými jste vy sami a účastnit se organizovaných výletů. Turistické oddíly zpravidla pořádají výšlapy i pobyty v přírodě, pořádají turistické akce pro členy i veřejnost a při své činnosti se zároveň snaží chránit přírodu.

Skupiny na Facebooku

Velice moderní jsou také nejrůznější skupiny na Facebooků, kde se sdružují lidí se stejnými zájmy a domlouvají si výlety či sportovní akce buď v rámci konkrétního města, nebo i v rámci celé republiky. Takových skupin je v poslední době více než dost a rozhodně si každý najde tu svou. Obzvláště ve velkých městech existuje mnoho organizovaných skupin pro nejrůznější sporty.

Tip Tip

Online platformy a sociální sítě jsou dobrými místy, kde se seznámit. Jsou to velice dobré možnosti, jak se může seznámit introvert. Právě introverti mají ze seznámení největší hrůzu a přitom by často rádi vyrazili na společný výlet nebo za sportem s někým dalším.

Specializovaná internetová seznamka

Můžete také využít specializovaný sloužící jako sportovní seznamka. Obsahuje lidi všech věkových kategorií, kde můžete poznat nové lidi a aktivní přátele pro běžné sporty jako je běh, squash či tenis, ale také vyzkoušet něco nového, čímž může být box nebo třeba i partička šachů.

Seznamka funguje velice jednoduše, při registraci si vyberete oblíbený sport, napíšete koho přesně hledáte jako svého parťáka a můžete se těšit na nová seznámení. V České republice mám dobré zkušenosti se seznamkou Štěstí, kde nemusíte hledat svůj ideální protějšek, ale můžete se tam seznámit za jakýmkoliv účelem.

Jednoho parťáka či více určitě najdete také v aplikaci Mevyo, která vám pomáhá najít partnery pro své aktivity. Je skvělou možností, jak společně s ostatními sportovat a najít aktivní osoby se společnými zájmy. Navíc je tato služba naprosto zdarma

Inzerát

Existuje samozřejmě možnost podat si i klasický inzerát, že hledáte parťáka na sport či výlet do novin nebo na internetu, ale doporučujeme spíše výše uvedené možnosti seznámení, které jsem mnohem efektivnější.

Tip Tip

Pokud chcete zabít dvě mouchy jednou ranou. Tedy najít si partnera pro společné aktivita a třeba i pro život, tak pak se podívejte na naše srovnání nejlepších seznamek, které vám pomůže s výběrem seznamovací platformy.

Shrnutí

Tím, že si najdete partnera pro sport nebo na výlety obohatíte svůj osobní život v mnoha aspektech. Jednak pro vás bude daná aktivita mnohem zábavnější, budete více motivovanější, můžete se vzájemně podporovat a hecovat k lepším výsledkům, ale také můžete získat spřízněnou duši nejen pro danou aktivitu, ale jako opravdového přítele pro život. Jelikož je dnes seznámení díky moderním technologiím rychlejší a pohodlnější, svého parťáka si najde jistě každý, kdo o to opravdu stojí. A společně strávené chvíle při sportu nebo na výletě pak budou opravdu stát za to!


Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!