S příchodem nového viru COVID_19, neboli koronaviru, se život v Česku v mnohém změnil. Nastal také jeden z hlavních problémů: Jak se seznámit? Například teď nejde využít klasické balicí techniky, jako vysedávání v kavárnách a navazování nezávazných konverzací u baru.

Naštěstí si ale láska vždy najde cestu. A zvláště v době koronaviru je nutné hledat cesty nové. Třeba seznamování na internetu. Je to jednoduché. Nebo ne? Stačí přeci napsat zprávu.

Kde se seznámit?

Jak se ale v té záplavě seznamek vyznat? Je jich mnoho a záleží především na tom, co od nich očekáváte. Některé využívají sofistikovanější metody pro vyhledávání vhodného partnera a jsou vyhrazené pro ty náročnější z vás. Při registraci budete muset vyplnit test osobnosti, který vám odhalí vaše pravé já, a který vám navíc prozradí, koho přesně hledat.

Takové seznamky se snaží pochopit všechna vaše očekávání, a právě díky tomu jsou schopné najít podobně naladěné uživatele. Na seznamce díky tomu nestrávíte tolik času, protože se automaticky filtrují profily, které vašim preferencím neodpovídají. Propojení s tím pravým je tak o něco jednodušší.

Existují ale i seznamky pro ty z vás, kdo hledáte spíše „nezávazné randění“. Na nich najdete skutečně všechny možné typy vztahových zážitků pro chvíle, kdy nehledáte vážný vztah.

A co víc. Pokud už spadáte do trochu jiné věkové kategorie, a je vám více jak 50, nezoufejte. Některé seznamky myslí i na ty, co chtějí najít lásku v pozdějším věku.

Další možností, jak se seznámit mimo parky a kavárny, jsou seznamovací aplikace. Ty vám nejen vyberou vhodného partnera, nebo partnerku podle zadaných kritérií, ale také vám dokonce sdělí, když se někdo zajímavý nachází někde ve vašem okolí. Většina aplikací je postavená na třídění možných partnerů pouhým posunutím doprava, nebo doleva. Tím daný profil buď ztratíte, nebo uložíte k dalšímu kontaktování.

Srovnani Seznamek
5 nejlepších internetových seznamek podle 5nej.cz

Obecně ale musíte počítat s tím, že za některé seznamky, především za ty „sofistikovanější“, budete muset platit. Jedná se o cca 2000 – 4000 tisíce ročně. To vše si můžete ještě přečíst v našem srovnání seznamek, kde najdete základní přehled těch nejznámějších.

Výhody seznámení přes internet

Seznamování na internetu vám otevírá nové možnosti a hlavně vám nabídne velké množství potencionálních partnerů – bude určitě z čeho vybírat. A právě „doba koronavirová“ je ideální na to, ponořit se buď do nějaké online seznamky, nebo si stáhnout jednu ze seznamovacích aplikací a zkoušet, komunikovat a vybírat.

dívky se seznamují přes internet

Je to mnohem jednodušší, než se seznamovat někde v terénu. Nemusíte být nervózní. Jistě, možná se stane, že první zprávu několikrát smažete, ale omezí se tak možnost toho, že objekt zájmu neoslovíte vůbec.

Seznámení přes internet první schůzka

Seznámení na internetu je pro vás jakási první schůzka. Můžete díky němu velmi jednoduše přeskočit trapné první rande, ze kterého budete odcházet dříve, protože “budete unavení”. Díky online seznamce velmi rychle zjistíte, zda si máte s daným člověkem co říct, nebo ne a jestli skutečně má vidět se s ním naživo.

Jak uspět na seznamce

1. Dejte si záležet na osobním profilu

Základem úspěchu je váš osobní profil. Dejte si na něm co nejvíce záležet. Popište barvitě a do detailů vaše zájmy a koníčky, vaši práci a studium. Nikdy totiž nevíte, které informace váš možný budoucí protějšek zaujmou.

2. Buďte kreativní a výmluvní

Snažte se nebýt moc struční. Čím více toho o sobě napíšete, tím více zvyšujete možnost, že někoho zaujmete.

3. Pište a sdělujte pouze pravdivé informace

Buďte také pravdiví. Každá lež, kterou do profilu vložíte, stejně nakonec vyjde najevo. Psát do profilu něco jen proto, abyste se zalíbili ostatním, se může velmi jednoduše obrátit proti vám. Navíc to v konečném důsledku bude působit velmi nepřirozeně a strojeně.

4. Vyberte správnou profilovou fotografii

Věnujte také dostatek času výběru vhodné fotky. Myslete na to, že větší úspěch mají fotky, kde pózujete s domácími mazlíčky, kde sportujete, nebo se věnujete svému koníčku. Úspěšné jsou i fotky cestovatelské. Naopak se ale vyhněte fotkám s lahví dobrého pití v ruce, nebo s panákem.

5. Buďte trpěliví

Při seznamování je nejdůležitější trpělivost. Vše chce svůj čas. Neuspěchejte námluvy. Nečekejte, že se seznámíte ihned po registrování do seznamky. Dodržujte předchozí 4 pravidla. Pište si na seznamce s ostatními a netlačte zbytečně na pilu. Seznámení s vhodným protějškem se vám nakonec určitě podaří. Ale musíte vytrvat, pravidelně seznamku navštěvovat a oslovovat ostatní seznámení chtivé uživatele.

Jak se seznámit na seznamce

Pěkný profil ale není vše. Tím, že si ho vytvoříte, vaše cesta k životní lásce teprve začíná. Jak tedy najít lásku přes internet? Rozhodně není dobré čekat, až vás někdo osloví. Mohlo by se totiž jednoduše stát, že vás neosloví nikdo.

Byl vám při procházení profilů někdo sympatický? Řekněte mu to. Napište mu, že máte společný zájem. Nebojte se komunikovat. A když už se někoho rozhodnete oslovit, pište to jako “vy”. Nesnažte se být za každou cenu originální – je to poznat a působí to velmi strojeně.

Zároveň ale nebuďte ukvapení. Nechtějte všechno hned. Nejdřív si vyměňte pár zpráv a zjistěte, jak moc jste si sympatičtí. Když budete mít dostatek odvahy, můžete si zkusit třeba před první schůzkou zavolat. Tón hlasu a vyjadřování mimo zprávy vám může také ledasco napovědět.

Jak začít konverzaci na seznamce

Napsat první zprávu je asi to nejtěžší. Jak prolomit ledy? Zkuste si nejprve zjistit co nejvíce informací o tom, koho chcete oslovit. Použijte jeho jméno, zeptejte se na něco, co souvisí s jeho koníčkem, nebo se zeptejte na jméno psa na profilové fotce.

Nebojte se ale ani reagovat na fotku s mazlíčkem tak, že řeknete, jakého mazlíčka máte vy. Případně na fotku z výletu můžete napsat, kam jste se naposled podívali. Buďte osobní a pište zprávu na míru danému člověku – jedna zpráva, kterou rozesíláte všem, nebude mít úspěch.

Zároveň vzhledem k množství zpráv, které uživatelům seznamek přichází, se snažte vyvarovat dlouhým zprávám. Ty mohou zůstat nedočtené. Raději buďte struční a konkrétní. Ideální délka zprávy je dle všeho 100 znaků. Zkuste to dodržet. Neposílejte ale ani příliš krátké zprávy ve stylu “Jak se máš”. To vám žádnou smysluplnou odpověď nepřinese. Možná dokonce žádnou.

Jak oslovit ženu na seznamce

Chcete-li oslovit ženu. buďte opatrní při používání lichotek. Vyvarujte se výrazům jako krásná, sexy, nebo dokonalá. Mohlo by se to setkat s negativní reakcí.

Ženy jsou obecně rády, když si dá muž tu práci a přečte si detailně jejich profil. Udělejte to a reagujte na něco konkrétního. Nezapomeňte ve zprávě zmínit důvod, proč jste napsali zrovna jí.

Jak oslovit muže na seznamce

Obecná rada zní – oslovit je. Muži mají většinou rádi, když udělá žena první krok. V textu si rozhodně na nic nehrajte. Buďte upřímné a přímé. Nebojte se rovnou vést nějakou konkrétní debatu a převzít na chvíli v rozhovoru iniciativu.

Nehrajte si ale na Popelky, které jsou schované pod závojem tajemství. Odpovídejte na zprávy, nenechávejte je záměrně ležet ladem. Může to působit špatně a konverzaci úplně zabít. Muž zkrátka ztratí zájem. Odpovídejte proto ideálně alespoň do druhého dne. Případně klidně přiznejte, že si dál povídat nechcete.

Seznámení přes internet zkušenosti

To, že seznamování přes internetu funguje, ukazuje mnoho příběhů šťastných žen a mužů, kteří si už dokonce řekli své ano. Někteří z nich píší, že se “přidali do dlouhého zástupu párů, které se šťastně na seznamce potkali”, že někdy stačí jen krátká zpráva, jako “nechceš si pokecat? 🙂 ”

Někteří říkají, že se registrovali jen proto “aby přišli na jiné myšlenky”, nebo “jen ze zvědavosti”, ale všichni se shodují, že právě díky tomu našli svou životní lásku. A co to znamená? Buďte zvědaví i vy a zkuste to. Jistě najdete své štěstí i vy!


Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

Uživatelské zkušenosti

1 zkušeností

Díky za info https://www.5nej.cz

Hodnocení - 3
Ani
5. 8. 2020