Problémy se seznámením mohou mít téměř všichni lidé, nemusíte být tedy zrovna introvert, u kterého se tyto problémy tak trochu předpokládají. Kdo je tedy introvert, jak se chová, proč má problémy se seznámit a jaké to může být na druhou stranu výhody? A jak se tedy může nejlépe seznámit? Pojďte to s námi zjistit!

Introvertní člověk

Introvert bývá označován většinou za tichého, méně hovorného a více přemýšlivého člověka. Čerpá energii ze svého vnitřního světa pocitů, myšlenek a prožitků a nemá potřebu to vše ventilovat směrem k ostatním lidem. Mají rádi své soukromí a vše si dopředu dostatečně promyslí. Navíc je pobyt ve větší a hlučné společnosti se spoustou vnějších podnětů dost stresuje a vyčerpává. Být introvert ovšem není nic špatného, v naší společnosti se podle expertů objevuje zhruba 25 % intro  vertů. Patříte mezi ně?

Introverze má své výhody

S introvertem si úplně dobře nepokecáte jen tak. Má ale sklony vést hluboké rozpravy o tématech, která ho zajímají. Introverti neoplývají přemírou známých a přátel, ale jejich vztahy jsou o to hlubší. Nevadí jim trávit více času o samotě a věnovat se studiu nebo četbě, což jim často přináší i profesní výhody, jelikož mohou zúročit svou systematičnost a vytrvalost.

Introvertni Zena

Introverti paradoxně vyhledávají vztahy s extroverty. Tvoří totiž vzájemně takové jing a jang. Introvert přináší do vztahu emocionální stabilitu a partnera vždy respektuje, kdežto extrovert dodává vztahu dynamiku a koriguje přemíru samotaření u svého partnera.

Introverti bývají zpravidla lidé velice pečliví, kteří si dávají záležet na tom, co dělají. To jim skýtá velkou výhodu v přípravě jejich profilu. Čím více pravdivých a relevantních informací je totiž zveřejněno, tím stoupá pravděpodobnost, že vytvořený profil někoho zaujme. Klíčové je uvedení základních vlastností, životního stylu a koníčků.

Velkou pozornost je třeba věnovat také výběru profilové fotografie. Vzhledem k tomu, že introverti se neradi ukazují, může být při seznámení přes seznamky toto ten největší oříšek. Ovšem naopak si dají právě díky svým vlastnostem velice záležet na výběru, což se časem projeví jako velice efektivně investovaný čas. S dobrou fotografií výrazně roste pravděpodobnost odpovědí.

Seznámení přes internet

Seznámit se jako introvert bývá mnohdy těžší, ale rozhodně to není nemožné. Díky své povaze sice introvertní člověk přichází většinou o všechny příležitosti seznámení napřímo, ale stále mu zbývá mnoho zajímavých způsobů, jak se seznámit a nají svou spřízněnou duši.

Elite date seznamka
Po vyplnění dotazníku vám seznamka sama vybere vhodný protějšek. Podívejte na recenzi ELITE date.

V dnešním světě je TOP místo pro seznámení rozhodně internet. Introverti jsou mistři v psané konverzaci, protože přímé zdlouhavé konverzace je vysilují a přijdou jim jako zbytečná ztráta času. Při seznamování online je velkou výhodou to, že zbytečně neplýtváte časem, a to nejen časem nutným k přepravě někam na schůzku, ale také časem pro psaní. Snadno totiž zjistíte z několika správně položených otázek, zda chcete člověka na druhé straně poznat lépe či nikoliv.

Tip Tip

Online seznamky jsou dobré i pro introverty. Jedním z důvodů je to, že tam nedochází k fyzickému setkání. Komunikuje se online prostřednictvím zpráv. člověk si může svoji odpověď rozmyslet a nikdo na něho netlačí.

Pro úspěšné seznámení přes sociální sítě nebo seznamky jako takové je klíčové si důkladně promyslet, jakého partnera vlastně hledáte a také dobře sepsat a připravit svůj profil. Je také důležité se rozhodnout, zda využijete pouze seznamky, které jsou zdarma či některé z placených seznamovacích platforem. Abyste jako introvert neztráceli zbytečně čas s falešnými či neaktivními profily, bylo by určitě lepší vyzkoušet některou ze seznamek, které jsou alespoň částečně placené. To vám rovnou tyto nechtěné kontakty odfiltruje.

Seznamka pro introverty

Věděli jste, že existují také specializované seznamky určené výhradně pro introverty? Ty mívají obvykle komplexní dotazníky a pokročilé algoritmy shody, které efektivněji vypočítají kompatibilitu s dalšími uživateli. Zaměřují se totiž výhradně na osobnost, zájmy a názory.

Přestože je to pro introverta hodně těžké, je třeba, aby se pokusil vystoupit ze své komfortní zóny a projevil skutečný zájem o druhou osobu a opravdu zkoušel randit. Při prvním neúspěchu se nesmí vzdávat, ale pokračovat s online seznamováním. Je možné využít nejrůznějších seznamovacích platforem a také aplikací.

Aplikace Anomo je pro introverty doslova výhrou v loterii. Je totiž zcela anonymní a navíc zdarma. Její předností je to, že nemusíte sídle žádné osobní informace a naučit se nejdříve se svým protějškem mluvit, flirtovat a budovat si sebevědomí.

Zajímavou aplikací je také Bumble. Ta nabízí možnost posílat zprávy jako první pouze ženám, a tak introvertním mužům usnadňuje práci. Nemusejí konverzaci začínat a stresovat se případným odmítnutím.

Nicméně problém těchto aplikací je v tom, že v nich není příliš mnoho lidí z naší republiky. Pak je nejlepší sáhnout po nějaké ověřené seznamovací platformě nebo aplikaci. Nejlepší seznamky jsme srovnali a otestovali na vlastní kůži. Mezi oblíbené levné seznamky patří například Štěstí, ale je možné sáhnout po sofistikovanějších řešeních jako je seznamka ELITE date nebo eDarling.


Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

Uživatelské zkušenosti

1 zkušeností
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

ano

Hodnocení - 5
adelka
9. 9. 2022